Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

wimisci
15. dub 2014

@domca89 no své mamce nebojim říct 🙂 ta už bude po 3 babičkou 😀 ale bojim se tchyni, máme pro ně překvapko, koupili jsme ty nejmenší ponožičky a do jedne pro tchana jsme dali takove krasne mydelko figurka miminka, a pro tchyni do druhe ponozicky fotku ultrazvuku, tak dneska jak dojedeme k večeru doufam že to po mě hned nepoznaji jak vystoupim s auta :-d A tchan je jak můj tatka podle mě ten se rozbeči 🙂

ynett
15. dub 2014

@wimisci
@domca89
bre ránko sa praje. dnes ma čaká v celku behací den, jeden z posledných kedže lekár nariadil kľud🙂

wimisci
15. dub 2014

@ynett Dobré ranko. Tak hlavně opatrně 🙂

ynett
15. dub 2014

@wimisci jo jo budem si dávať pozor, pekne pomaličky s prestávkami🙂 ešte musíme vydržať 2v1 aspon 16 dní🙂

wimisci
15. dub 2014

@ynett juuuuuj tak se snaž 🙂 budu vám držet palečky 😝 🙂 a pěkně s přestavkama a moc nelitej =)

wimisci
15. dub 2014

@ynett
@domca89
Holky tak já padim jdu se balit a uklizet, nwm kdy se dostanu na net=) tak se mi tady opatrujte, Ynett vy to vydrzte jeste 2v1, a Domi aby už nám bylo dobře 😝 😀 papa opatrujte se 🙂

ynett
15. dub 2014

@wimisci papa uži si to🙂

pt1981
15. dub 2014

ahoj holčinky moje, tak dneska jsem byla na genetice, skrz vysoké riziko rozštěpu páteře nebo bříška té naší maličké. Riziko bylo vyšší, než 1:2. Rozhovor jako poradenství byl šílenej, bulela jsem jako blbka, ale paní doktorka byla milá a trpělivá. Říkala, že nepochopí, proč mě na konzultaci nechali čekat měsíc. Mám panickou poruchu a fakt to bylo neúnosný. Nakonec mi řekla, že z 99% je zvýšená hodnota z druhého miminka, co v sobě nosím., Nakonec to potvrdil i doktor na UZ. Jak já jsem šťastná 😅 . Slyšela jsem poprvé bít její srdíčko, viděla jsem, jak počítá prstíčky, prostě doják 😅 . No a malá měří 24cm a váží 340g 😀 , je to frajerka.
Zato ten můj mě pěkně sere.., celý víkend vypíjel s kamarádama a byl hnusnej a protivnej.... Pěkně jsem si to obulela. Takže ani dnes jsme to štěstí neprožívali spolu. Byl tam se mnou, ale protivnej jako řiťka, tak jsem ani neměla náladu se s ním extra bavit... Ti chlapi jsou fakt kolikrát na zabití....

ynett
16. dub 2014

@pt1981 super gratulujem k zdravej babule🙂 ja som ti to hovorila, pri ráštepoch je podstatný ultrazvuk nie krvné testy🙂
no chlapi to celkom nechápu, začnú to vnímať skôr až po narodení. 🙂 nerieš, nestresuj🙂

pt1981
16. dub 2014

@ynett mockrát ti děkuju, jsi zlatá 🙂. Já jsem včera radostí skoro tančila, ale jen tiše, potichoučku, abych něco nezakřikla 🙂. Noooo, s chlapama máš asi pravdu.... ALE občas jsou na zabití!!!!
Jak se daří tobě a jak jsi včera vše oběhala a zařídila, vyřídila?

Holky, kamarádce se včera narodil chlapeček Petřík, týden přenášela, ráno jí dávali první tabletu na vyvolání a kolem páté odpolko už byl venku 🙂. Krásné míry: 52cm a 3800g 🙂

ynett
16. dub 2014

@pt1981 no my sme konečne vybavili všetky papierovačky pred pôrodom čo ešte chýbali - otcovstvo, priezvisko, pediatria. Už ma čakajú len výsledky krvi a šup šup do pôrodnice na poradnu. snád budúci týžden už sa mi zadarí tam ísť a budem zas o niečo múdrejšia.

No a už to má za sebou. 🙂 Veru krásne miery🙂

inngrid
16. dub 2014

juuuuuuuuuuj dievčence moje zúfala som uz si 3 den hladám zupan už mate kupené do pôrodnice odkial a kde ste kupili?
VĎAKA

ynett
16. dub 2014

@inngrid ta ja už som dávno pobalená kedže mne sa to blíži závratnou rýchlosťou. ale kde som kupovala si už nepamatam. ☹

inngrid
17. dub 2014

@ynett a od ktorého tt si pobalená a čo máš všetko zbalené daj 🙂
a spomen si lebo som zúfala neviem kde kupim zupan 🙂

ejdzi
17. dub 2014

@inngrid ja mam chvalabohu odlozeny zupan este z prveho porodu. Odvtedy som ho ani neobliekla, takze je ako novy. Vtedy som to objednavala z internetu, ale kde presne, to si nespomeniem. Ja budem musiet zohnat nocne kosele, kedze vobec nenosim, tak nemam na sklade :D Hlavne nechcem zbytocne drahe kupovat, lebo ich uz potom urcite nepouzijem.

@ynett drzim palce, nech cim dlhsie vydrzite, hlavne oddychuj, po porode sa nabehas az az 🙂

ja idem buduci tyzden na to detske kardio, a vcera som vybavila zubarku, hned som si uzila aj jedno vrtanie ale co uz, chvalabohu inak v poriadku. Neviete, ta poradna 2x v tehotenstve je povinna?

inngrid
17. dub 2014

@ejdzi ja som kupila z bonprixu za 11 eur a je super pozri 🙂 taka šedá a kolko potrebujem tých nočných košiel do nemocnice?

inngrid
17. dub 2014

@ejdzi tak super zubár za Tebou teším sa aj mne vrtál a hovoril mi ze ešte musím prísť raz tak sa objednam na 8 mesiac :( čo uz

ejdzi
17. dub 2014

@inngrid ok idem kuknut. Kolko potrebujem to netusim, ja som pri prvom porode bola v nemocnici 10 dni, lebo som uz bola hospitalizovana 3dni pred + 7dni po cisarskom, tak co si pamatam, tak som aj vyprat domov poslala a tusim tri som vtedy mala ale na stopro si to uz teda napamatam

inngrid
17. dub 2014

@ejdzi tak to si ešte musím nejaké dokupiť 🙂

ejdzi
17. dub 2014

@inngrid ja sa hlavne obavam, ze v lete nam bude v porodnici tak teplo, ze by sme boli najradsej bez tej nocnej kosele :D

inngrid
17. dub 2014

@ejdzi ja dufam, ze odrodím 10 jula a šup šup go home 🙂 Nerada by som sa zdržiavala 🙂

ynett
17. dub 2014

@inngrid no ja som zbalená tuším od cca 30tt. Pobalené mám tuším všetko možné aj nemožné😀:
3 nočné košele (jednu uplne staru na pôrod, dve nové už na kojenie), normálne spodné prádlo (i ked to nosit asi nebudem), kojenecké podrpsenky, popôrodné nohavičky, ponožky, tepláky, tričko (ak by povolili nosiť), župan, uteráky, hygienicke potreby, žiletku, sprey do nosa na uvoľnenie dýchania, vreckovky na smrkanie, ikontinečné podložky, popôrodné vložky, vlhčené utierky, vložky do podprsenky, knihu, veci na oblečenie pre babatko, jednorazové plienky, látkové plienky.
príbor, toaletný papier preistotu. papuče, šlapky do sprchy
potom doklady ako priznanie otcovstva, vyhlásenie o priezvisku (kedže nie sme zobratí), meno pediatričky
ešte musím dobaliť tesne pred tehu knižku, doklady, mobil, nabíjačku, minerálku.

už ma nič nenapadá, určite som ale na niečo zabudla 😀

inngrid
17. dub 2014

@ynett ok otázky:

KOJENECKé PODRPSENKY KOLKO?
POPôRODNé NOHAVIčKY KOLKO? KDE SI AKú ZNAčKU KUPILA?
UTERáKY KOLKO?
žILETKU NAčO? 🙂
INKONTINEčNé PODLOžKY TO KDE SI KUPILA A čO TO JE?
POPôRODNé VLOZKY KOLKO?
VLOZKY DO PODPRSENKY KOLKO?
JEDNORáZOVé PLIENKY KOLKO?

TO ABY SI SI NEMYSLELA ZE TO BUDEš MAT SO MNOU TAKé JEDNODUCHé 🙂

ynett
17. dub 2014

@inngrid jáj už som si spomenula kde som kupila župan, v Lidli, mali akurát v akcii.

ynett
17. dub 2014

@ejdzi dakujeme🙂
zubár nie je povinný, teda jeho návšteva neovplyvnuje žiadne prídavky na dieťa alebo príspevky od štátu. ale je dobré tam ísť dvakrát. ja som stihla len raz.

inngrid
17. dub 2014

@ynett dnes majú akciu v lidli ale zupany som tam nevidela 🙂

ynett
17. dub 2014

@inngrid 😀
KOJENECKé PODRPSENKY KOLKO? - tuším dve som zbalila
POPôRODNé NOHAVIčKY KOLKO? KDE SI AKú ZNAčKU KUPILA? - to mám dve balenia, tam je tuším 5 jednorázových a druhé sú aj prateľné a tam neviem koľko ich je. Kupila som to čo mali v lekárni🙂 neriešila som značku
UTERáKY KOLKO? - zobrala som jednu osušku a jeden normálny uterák
žILETKU NAčO? - no že ak chceš aby ťa oholili ňou, nie erarnou, tak som si ju tam hodila, keby niečo😀
INKONTINEčNé PODLOžKY TO KDE SI KUPILA A čO TO JE? - to si dáš pod seba ked budeš po pôrode, tuším je to kvôli krvácaniu. kupiš v pohode v lekárni.
POPôRODNé VLOZKY KOLKO? - mám dve balenia tých najvačších a jedno menších, doma mám nachystané dalšie keby niečo partner prinesie ale myslím, že to v pohode bude stačiť
VLOZKY DO PODPRSENKY KOLKO? - tých som si tam hodila len zopár, nejakých 10 kusov, ale doma ich mám veľa tak keby niečo partner prinesie.
JEDNORáZOVé PLIENKY KOLKO? - jedno balenie, tuším ich tam je cca 40 alebo tak nejako.

ono mne stále hrozí ten cisársky, takže aj vložiek rátam že miniem menej ako pri normálnom pôrode a rovnako rátam, že sa mi asi aj mlieko rozbehne neskôr tak preto menej kusov. ale však nie je problém, ked bude málo partner donesie🙂

ynett
17. dub 2014

@inngrid ten župan nebol spolu s tehotenskými vecami, to bolo ked boli tuším akcie na kupelne a tak.

inngrid
17. dub 2014

@ynett chcem sa doma doholiť pred pôrodom 🙂

inngrid
17. dub 2014

@ynett a prečo ti nakoniec hrozí cisársky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru