Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
30. dub 2009

fuuuuuuuuuuuuha, zuzi, s tymi tabletkami by som neblbla.... ale tak kazdeho vec, to je jasne... ja sa takeho bojim.

s tvojim tatom, no, mozno to je zlozitejsie, ze sa to neda tak lahko precistit... musi byt opatrny, aj ked to je tazke.. mozno uplne zmenit zivotny styl, pokial fajci, alebo ma nadvahu...

aspon, ze ty si ok, ale asi to mas hranicne uz... ked sa ti tie tlaky priblizuju.

este som nemal asancu zaspat, vzdy ked bartik apolozim na postel, okamzite je hore... uz ma bolia kosti od unavy.. a hladna som, len neviem ako si ist nalozit jest... skusim..

adelinka
30. dub 2009

ahojky..tak u nas noc dobra..

kolaudacka super a mam konecne klid..
jdu udelat jednohubky a chlebicky pro navstevu..petan spinka tak musim letet

taky jsem konecne dotvorila me webovky..ale makacka na bednu 😝 bo ja na to nemam hlavu
http://adela.websnadno.cz/Fotogalerie.html

zuzkaaaa
30. dub 2009

jaberka
tak s tým fajčením určite musí skončiť lebo on cez deň vyfajčil aj 60 cigariet a aj s váhou musí ísť dole do papierov mu napísali že pri výške 177cm musí vážiť 75kg a on váži 98kg 😅
ten tlak mám zas doma naopak ten horný mávam vyšší a ten dolný nižší, ozaj som sa ho pýtala na tú magnéziu, minerálku čo by mala troška znížiť tlak, tak mi povedal, že to už vôbec nemám piť lebo minerálky by sa vôbec nemali piť v tehotenstve a aj kvôly tomu môžem mať vyšší tlak, že zadržiavam vodu a preto mi opúchajú aj nohy.... čiže ja som všetko robila naopak 😀

jabera
30. dub 2009

zuzka, tie mineralky, to je pravda, ale snad to pomoze na ten tlak. pochybujem, ze aj na opuchy.. ale kez by!
no 60 cigosiek, tak to je straaaaaaaaaaaasne vela!!!!! tam neni co riesit. ale kombinacia prestat fajcit a schudnut sucasne, to je snad nemozne......no chudak, cakaju ho pekne veci...

prihodila som vcera tusim 2 fotky, tak kukni pripadne....

adel, idem mrknut webovku..

jabera
30. dub 2009

no dobreeeeee!!! to si robila sama? ak hej , tak teda klobuk dole, to by som nezvladla....

zuzkaaaa
30. dub 2009

jeej jaberka bartik je krásny a aký veľký či to umývadlo mát maličké 😉

kackabrcka
30. dub 2009

mirunda to zvladas ta dietka sa da.. hlavne si najdi cas napr. si prav misu cestovin s cinskou kapustou a kukurickou alebo kyslymi uharkami - to ja tak lubim.. ta skus si najst kazde 4hodky cas aby sa dala do seba nieco napr. aspon za jednu hrst..

zuzkaaaa tie tabletky berie moja kamoska.. schudnut sa da ale naberes to naspat.. lepsie skor strava a trosku pohybu podla mna.. ale to je moj nazor.. su na predpis - lebo je tam vela neziaducich ucinkov - vaznych..

jabera
30. dub 2009

haha, nie zuzi, umyvadlo je normalne.... bart je ako prasa.. ma byt po kom, to mu neberem, ale je starsne tazky. mam svalovicu z nosenia. ale uz mam na ceste satku na nosenie a bude dobre. konecne!!! aj budem mat sancu nieco porobit... strasne je tazky, aj ked mne sa pacia tie sumo zahyby, ale keby sa aj vaha nezvysovala.

uz sa na mna usmieva jedna radost! sa bude boris kukat, ked sa vrati! haha, bola som skor ako on! slahlo by ma, keby sa najprv usmial nanho, ked ja sa tu s nim natahujem... to mam odmenu.

kackabrcka
30. dub 2009

adelinka super robotka ta webovka 😵

adelinka
30. dub 2009

jaber..jj ja uplne sama..alej este to chci udelat lesi ale au bude trosku casek..vic o nehtech,problemy s lamanim..atd

adelinka
30. dub 2009

tak uz je mam cele tak se juknite jestli chcete
jeste tam mozna napisu nemoci nehtu ale ted uz mam navstevu...uz se me nechce pa
http://adela.websnadno.cz/?gen=1300

adelinka
30. dub 2009
kackabrcka
30. dub 2009

adelinka odomna uz jeden mas - ten hlas 😉

jabera
30. dub 2009

adel tak aj ja uz som ti ho tam supla....

tak sme boli vonku a nasla som zas uplne novu trasu na vychadzku a vobec neviem ako sa mi stalo, ze som sa zjavila pred nemocnicou, kde som rodila... normalne ma to dojalo. vobec som netusila, ze sa k nej prebojujem medzi takymi domcekmi peknymi... a bart sa zobudil cestou domou a revaaaaaal asi od hladu, kedze teraz tolko spapal.. a prave pocujem rachotanie v plienke, to zas bude srandy kopec....

adelinka
30. dub 2009

zuz..taky jsem brala ty prasky a je to pekny bordel..
dekuji za hlasky 😵

zuzkaaaa
30. dub 2009

adelinka máš môj hlas!
ozaj k tým tabletkám ja som potom nepribrala udržala som tu váhu ale tak teraz počas tehu to nabehlo naspäť, ozaj tá delená strava sa aj mne páči, musím pohladať ako presne sa to má, ešte som ju neskúšala, jedine čo som skúšala bola tá 90 dňová dieta, aj tá sa dala. ale najhoršie bolo že 4 deň sa môže len ovocie a tak to bolo riadne utrpenie 😠

zuzkaaaa
30. dub 2009

aha čo som našla
Desatoro pre zdravie, štíhlosť a silu

70-80% denného objemu jedla máme konzumovať v surovom stave
Denná strava by mala obsahovať 80% potravín zásadotvorných a 20% kyselinotvorných
Jesť máme len vtedy, keď pociťujeme hlad
Jeme menšie porcie, ale častejšie, teda päťkrát denne
Potravu dobre prežujeme a vychutnávame ju
Počas jedenia sústa nezapíjame, pijeme pred jedlom
Denne vypijeme dva litre tekutín(nesladené minerálky, bylinkové a ovocné čaje)
Rešpektujeme cyklus látkovej výmeny
Alkohol pijeme primerane(maximálne 2-3 dl vína)
Pitie čierneho čaju a kávu obmedzujeme na minimum.

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

keby to bolo také ľahké

jabera
30. dub 2009

haha, zuzi, no... ved vieme, jak by sme mali jest..... to sa lahko povie.

kackabrcka
1. kvě 2009

mirunda diky za rady - hlavne za separacky .. nasla som na nete v nemecku.. je to iny vyrobca ako mas ty tie nemecke ale cena bola 4€ je tam 120kusov pranie do 95st. tak som si objednala jednu rolku naskusku potom skusim este ineho vyrobcu..
kolko vydrzi jedna separacka prani? diky moc 😉

mirunda
1. kvě 2009

Krásný den přeji, tak jsem koukala na tu dělenou stravu, nevypadá to nějak strašně, tak to asi zkusím a donutím toho mýho chlapáka, aby to zkusil se mnou 😀 Když jsem byla těhotná, tak papal se mnou a mysleli jsme si, že to po porodu shodíme spolu, ale já nemůžu 😒 Takže jsme pořád buclatý 😠

Kačko, ty 4 eur asi tak souhlasí, tady to stojí podobně v Kč.. ale vydrží několik praní, já přesně nevím, já to prala do tý doby, dokud tu separačku nepokakala, pak jsem to spláchla do záchodu..a mám některý do teď a to jsou Lilince skoro 2 měsíce.. peru to se všema plínama na 60st. a v pohodě.. 🙂

jabera
1. kvě 2009

ahojtew holky

poradite mi tie, co uz ste matky? ide mi o plienky, ale jednorazovky. bartik s pri kazdom kakani krekaka az von a na oblecenie. je to bezne, alebo je to blbou plienkou?

adelinka
1. kvě 2009

bre ranecko..
jaber..ja pouzivam pamper..jsou sice nejdrassi ale petrik je zase hned procurany..kazdou noc i s potylkou 😠 😠 😠 ale kakani nevim..petrik se pokadil jen jednou na obleceni a to mu lezl zoubek a mel prujem..jestli je nemas velike..

jabera
1. kvě 2009

adel ja osm si prave myslela, zeskusim prejst na pampers, ze snad udrzia, ale ako vidim, asi nie... on kaka take riedke este, ale uz ma to srdi, jak musim prezliekat po kazdom kakani...
nemala by mu byt velka, su do 2, na jeho vahu akurat.

ale musim sa pochvalit, podarilo sa mi barta ukecat a usmial sa na mna , ked som fotila.. taky maly usmev som stihla zachytit! mam to v albume....

kackabrcka
1. kvě 2009

mirunda diky moc.. 😉

jabera
1. kvě 2009

kacka, ty uz budes kazdou chvilkou rodit, co.....?

kackabrcka
1. kvě 2009

jabera no dufam ze uz kazdu chvilu 🙂 termin 8.5. otvorena som inak na 1,5cm od stredy tak mozno pomohlo este to utorkove tehu cvicenie.. aj ma bolia kriziky ale len obcas a inak nic.. mala len vytlaca nozky a ritusku.. ja by som inak najradsej isla uz aj rodit ale brusko je este vysoko zevraj.. plodovka sa drzi takze na porod to nevyzera este.. ☹ pondelok mam poradnu ak dovtedy nic tak sa pojdem zase utorok pohopsat na fit lopte na tehu cvicenie 😀

mirunda
1. kvě 2009

Tak teď jsme byli na výletě a malá mi tu blbou jednorázovku posrala tak, že to proteklo taky na oblečení.. 😖 Nohavičkou to proteklo, ale jen trošku.. ale stejně 😒

Kačí, ještě k těm separačkám - ze začátku jich bude velká spotřeba, jak miminko hodně kaká, třeba i 8x denně - to šla každá separačka do záchoda.. ale teď už je to mnohem lepší, většinou se jen počůrá, tak ta spotřeba je mnohem mnohem menší..

Jaberko, krásnej úsměv 🙂 A jak to máte s kojením?Kojíš v pohodě?Mě se tam teď udělala taková prasklinka na bradavce a strašně, ale STRAŠNĚ to bolí 😢 Tak jsem zvědavá, co vydržím..

Jinak jsem přidala pár foteček Lilinky, tak se jukněte, jak roste.. 😵 😵 😵

jarabicka
1. kvě 2009

Ahojte baby aj ja som tehuľka xxxl...koľko máte alebo ste mali kg na konci tehotenstva...ja sa hanbím aj napísať... ☹

adelinka
1. kvě 2009

jarabicka..vitej..ja vazila 108 kdyz jsem sla rodit 😝

jarabicka
1. kvě 2009

...ahoj adelinka ja mám viac a ešte aj 3 týždne pred sebou...mala si normálny pôrod???...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru