Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
21. kvě 2014

dnešná poradňa dopadla fajn az nato ze trošku sa tlak dvíhol ale zatial je to pod kontrolou verímze ze ešte 7tt bude 🙂

inak máme 1646 gramov takze sme za 3tt pribrali 552 gramov čo ma prekvapilo nečakala som 🙂
hlavičku mame dole ako mame mať
bielkviny ziadne
trošku zeleza nam chyba dostali sme na recept ale inak všetko ok kontrola o 3tt tak čakáme na tatina ze sa mu pochválime s váhou 🙂

domca89
21. kvě 2014

@inngrid v kříži a buď si z lehu nemůžu sednout a nebo si nemůžu při oblíkání stoupnout na jednu nohu.

78marcela
21. kvě 2014

Ahoj holky...sice jsem zcela nepatřím, protože nejsem těhulka. Nicméně baculka rozhodně ano. Chtěla jsem se zeptat, jestli je tu mezi Vámi některá, která otěhotněla po umělém oplodnění. My už máme za sebou čtyři neúspěšné pokusy. Sice mi nikdo nic neříkal a když jsem se ptala, jestli na ty neúspěchy má vliv to, že jsem silná, říkala doktorka, že to procento se snižuje, ale ne o tolik. Tak nevím...proto jsem zavítala sem, jestli je tady některá, které se to takhle podařilo, která by mi dala naději...

pt1981
21. kvě 2014

@78marcela ahojky, tak já patřím zrovna k těm šťastným, kterým IVF vyšlo napoprvé....Řekla bych, že ještě hodně záleží na tom, jestli je "chyba" v tobě nebo v manželovi... U nás je v chlapovi, takže mou obezitu nikdo v CAR neřešil.... Ovšem, říct nahlas, kolik vážím, byl pro mě velký problém. Po roce marodění ( před IVF ) jsem přibrala cca 12kg. Klidně se na cokoli zeptej, ráda odpovím, pokud budu vědět...

pt1981
21. kvě 2014

@inngrid to jsou samé dobré zprávičky 🙂, určitě jsi na miminko pyšná 🙂. Já jdu na ko v pátek, po měsíci, už se nemůžu dočkat 🙂

pt1981
21. kvě 2014

@wimisci ahojky, i já moc gratuluju k holčičce 🙂. Toho lítání na wc se neboj, pokud nemáš s tím spojené problémy, pak je to úplně normální. Já čůrám jak koroptev. Ve dne, v noci....

veri0007
21. kvě 2014

@domca89 mě taky začalo z ničeho nic bolet v kříži, jen na pravé straně a jsou chvíle, kdy na pravou nohu nemůžu ani došlápnout nebo se třba jen zvednout ze židle mi dělá problé... Trápím se s tím už cca 2 týdny a dneska jsem si už zašla do lékarny, kde mi paní doporučila nějakou obří náplast na záda... Jestli to zabere, pisnu to tu😉

ejdzi
22. kvě 2014

@domca89 ako chrbatik? No predstav si, ze mna zacal boliet tiez, teda nie cely ale na pravej strane nad lopatkou, ako keby som mala nerv chyteny ci co, aj som vyuzila masaz od manzela :D a teda moc lepsie to vcera nebolo, ale dnes sa mi zda, ze to trocha povolilo, natrela som si to este s takou chladivou mastou, tak dufam, ze to bude lepsie.

ejdzi
22. kvě 2014

@inngrid super spravy. Pozeram, ze aj Tebe sa to pomaly krati. A este len teraz sa zacne mimco zvacsovat 🙂

ejdzi
22. kvě 2014

pridavam hlasenie z vcerajsieho glukotestu: nastastie vsetko v norme, tak ako minule, akurat, ze som tam stravila skoro cely den HURA, ale uz ma tam nechcu vidiet tak som cela rada. Poradnu mam az 2. juna, takze na chvilu pokoj od doktorov 🙂

domca89
22. kvě 2014

@veri0007 to budeš hodná. Bolí to jak blázen a snažím se to jen rozhýbat.
@ejdzi No přítel by mi dal masáž, ale bohužel není doma. Jezdí tenhle týden Francii, takže jsem siroteček a pes sice má dost sílu a i mi na záda leze, ale bolest tím spíš ještě víc vyvolá, než aby mě jí zbavil.

inngrid
22. kvě 2014

@domca89 lebo ja mam platničku vyskočenú a tiez som to mavala bolest v krízoch a potom aj tlak do nohy a tak preto sa pytam zvykne sa to zenam v tehu stávať tak ako aj lonové kosti sa zvyknu rozchádzať bedrové klby sa zvyknu zapaliť a všeličo pri tom ako sa ti roztahuje maternica

inngrid
22. kvě 2014

@78marcela ja to za sebou nemam ale mam chudunku kolegynku ktorý uz 7 rokov riešie umelé a tiez majú asi 3 neuspešné pokusy na 4x otehotnela a v 7 mesiaci o babatko prišli :( takze tieto gynekologické problem nemusia podla mna súvisieť s nadvahou a obeziou určite ako povedala lekárka % tam je ale nie take aby sa to nepodarilo :(......drzím moc palčeky

inngrid
22. kvě 2014

@pt1981 ja som bola naposledy v 28tt pozeram, ze si plus minus aj ty tak a vázil 1094 gramov a to som išla ze wau pribral 300 gramov za 3tt tak som teraz myslela ze 31tt bude mat tak 1100+300 = 1400 gramov a aj píšu ze priemerná váha od 1300-1500 gramov na môj tt a on krpec ma vyšokovol tým 1646 no wau akoze som nechapala ale dobre dobre len nech rastie 🙂
drzím palčeky na zajtra 🙂

inngrid
22. kvě 2014

@veri0007 no moja ty máš uplne priznaky vyskočenej platničky - doporučujem radšej navštevu neurologa aspon nech ta pozrie a premysli pôrod neni sranda ist s tymto rodiť normalne

inngrid
22. kvě 2014

@ejdzi ani nevrav uz teraz ma vyšokovol krpec maly ze 552 gramov pribral za 3tt som to tak ratala ze ked bude tak cca 200 gramov za tt priberať bude mať cez 3,5 kg 🙂 viac nie to by aj stačilo budeme skromný ze ano 🙂 🙂
a ty ako kedy ides na najbližšiu poradnu?
a uteká prosím ťa ja som asi jedina tehulka na svete ktorá má od začiatku tehotenstva pocit ze sa jej to vlečie a vlečie 🙂

inngrid
22. kvě 2014

@ejdzi juuuuuj teraz pozeram 2*6 to je o chvílenku a gratulka ku glukozovým vysledkom 🙂

domca89
22. kvě 2014

@inngrid no je to hrozný, přes den to jde, ale večer jsem ráda, že padám do postele jak padlý vlastenec.

inngrid
22. kvě 2014

@domca89 treba viac oddychovať cez den polezkavať a byt v klude ty uz si doma na PN ak si dobre pamatam, ze?

domca89
22. kvě 2014

@inngrid Bohužel jo, už měsíc a půl a hrabe mi z toho. ☹

pt1981
22. kvě 2014

@inngrid děkuju moc, Beruško 🙂. Určitě dám vědět 🙂. Já byla naposled na velkým UZ v Brně a tam malá měla 460g. Ani nevím, jestli ji bude umět má gyndařka zvážit, jestli to jde na všech UZ nebo jen na nějakých spešl. Dnes jedu do Brna, mám kontrolu u jedné mudr a pak jedu do Bohunic, mám slíbený předepsání podpůrného pásu na záda nebo břicho, tak jsem zvědavá.... Přeju krásný den 🙂

pt1981
22. kvě 2014

@domca89 Domi, z toho si nic nedělej, já jsem doma od listopadu 2012. To mi začala neschopenka, byla jsem na ní něco málo přes rok, pak jsem otěhotněla a mám rizikové.... Takže rok a půl a jen s vycházkama....

domca89
22. kvě 2014

@pt1981 já mám taky vycházky 10-12 a pak 14-18, šílenství

inngrid
22. kvě 2014

@domca89 a máš aspon nejaké vychádzky či stale doma?
to musí byt psycho si neviem ani predstaviť 🙂

inngrid
22. kvě 2014

@pt1981 myslim ze na kazdom sa to dá zmerat aj na tych uplne malinkych a jendoduchých a neboj uz ratam ze tak kilečko mate 🙂

inngrid
22. kvě 2014

@domca89 teraz čítam ze máš vychadzky aspon neco 🙂

domca89
22. kvě 2014

@inngrid vycházky 10-12 a 14-18. Štve mě to, nemám rizikové, jen nemám podle zákona vyhovující práci. Takže mi nic není a k tomu nesmím nic dělat.

domca89
22. kvě 2014

@inngrid No jo, ale vem si, že tě nic netrápí, chceš někam na výlet a musíš si seštelovat vycházky tak, aby ti to vyšlo. Protože když mi přijde kontrola a já tam nebudu, tak mi na zbytek času seberou nemocenskou a bez toho to nejde.

veri0007
22. kvě 2014

@inngrid no nestraš.... Další problémy a další doktor?? 😠 Spíše si říkám, z čeho to mám. Začalo to fakt z ničeho nic, nikdy jsem ani na bolest zad v jakékoli oblesti netrpěla...

pt1981
22. kvě 2014

@domca89 já mám ráno 8-9 a odpo 14-19. Je to žalostně málo, ale aspoň něco.... Nezbývá nám, než si zvyknouti... ☹ Mně už se pomalu blíží mateřská, ten měsíc a fous už přežiju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru