Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
30. kvě 2014

@inngrid hihi no to je, my ho s tatinom papáme každý deň😀

ynett
30. kvě 2014

@inngrid on je celý ja🙂 pozerali sme aj fotku ked som ja bola taká malá a akurát som bola tučnejšia, inak celý ja😀

inngrid
30. kvě 2014

@ynett tak tíško zavidim ale snad sa dočkam a ako rana a mliečko uz dobre?

ynett
30. kvě 2014

@inngrid ee stale malo, ale nevzdavame sa.

inngrid
30. kvě 2014

@ynett a čím dokrmuješ čo si kupila ? a dávaš cez striekačku či z flašky?

ynett
30. kvě 2014

@inngrid najprv sme mali nutrilon a teraz babylove z DM. krmime cez cievku na prste.

inngrid
30. kvě 2014

@ynett a chutili mu obe? ako často krmite? a ak ospinkáva? v noci kolkokrát sa budí a uz latkujete?

ynett
30. kvě 2014

@inngrid ano chutili. krmime cca kazde 3 hodiny, ak nespi. v noci sa zobudi raz okolo pol druhej a potom nad ranom cca okolo piatej. cez den vela toho nenaspi. zatial nelatkujeme lebo mu latkovky drazdili pupcek, tak cakame cca este tyzden kym sa uplne zahoji. potom ideme na to lebo aj ked sa popisa do pampersiek, ktore by mali byt super save tak hned mrnci a chce prebalit. takze nevidim zmysel jednorazoviek. 🙂

ejdzi
30. kvě 2014

@ynett adamko krasne rastie 🙂 to je dobre ze mu vadia mokre plienky, ani sa nenazdas a bude cikat do serbla 😀

ynett
30. kvě 2014

@ejdzi no som zvedavá či podrástol a koľko pribral🙂 chceme skúšať aj bkm len sme to vzdali kvôli kojeniu. nie som schopná sústrediť sa na dve takéto veci naraz. ale som rada že hlási aspon si nezvykne na to že bude neprebalený😀

inngrid
30. kvě 2014

@ynett tak fajn je super ze sa darí a pupíček mu z liehom natieraš alebo?

inngrid
30. kvě 2014

@ejdzi a vy ako sa mate?

ynett
30. kvě 2014

@inngrid nie nechávame to tak, vetráme ked sa dá🙂 tak povedali v nemocnici a pediatrička to potvrdila. raz sa nám to rozkrvácalo po tých látkovkách, asi sa moc metal🙂 teraz to už má pekné. ale ešte tomu dávame čas nech sa to zasa nepokazí.

inngrid
30. kvě 2014

@ynett super 🙂 a celkom fajn ze sa budiš iba 2x za noc fajne 🙂

ejdzi
30. kvě 2014

@inngrid ja sa mam celkom dobre, aj ked posledne dni si pripadam, ze sa mi nejako naplnilo brucho ci co, taka cela nemotorna som, a furt ma niekde picha, ked ma nepicha tak babo ma kopne, no tehotenske radovanky, co ti budem rozpravat, vsak to poznas 🙂)) ale inak sa mi tento tyzden uz trikrat snivalo o porode, samozrejme jeden sen vacsia hlupost nez druha, lebo som nikdy nebola v nemocnici 😀 ale straaaaaaaaaaaasne sa uz tesim ked nebudem musiet chodit do prace, neviem obsediet na mieste, ale uz to nejak musim vydrzat. V pondelok mam poradnu, tak som zvedava, ci nadalej cakame dievcatko 🙂

ejdzi
30. kvě 2014

@ynett mne sa moj pravidelne napriklad vzdy vykadil, ked dostal cistu plienku, ako keby na to cakal 🙂)

ynett
30. kvě 2014

@inngrid hej hej, umelé mlieko ho zasýti. rátam, že ked sa bude dojčiť tak to bude častejšie🙂

ynett
30. kvě 2014

@ejdzi tak to si pamatam, ked som sa obrátila v posteli tak pichanie jak hovado, ked som si konečne našla polohu kedy mi to bolo príjemné tak zasa malý začal kopať že jemu to nie je príjemné🙂 ach jaj. aj mi to brucho niekedy chýba😀

ynett
30. kvě 2014

@ejdzi no nám občas spraví to že ho prebalím a za 5 minút musím znovu lebo sa znovu pocikal😀 raz to dokonca spravil trikrát za sebou😀 spotreba - 3 plienky v priebehu 10 minút hihi. dnes som ho išla umyť lebo sa pokakal až neviem kam, položila som na na čistú bavlnenú plienku a išla vypnúť vodu no a stihol sa rovno aj pocikať😀 tak sme ušetrili jednu jednorazovku a plienka látkovka išla rovno do koša na pranie.😀

inngrid
30. kvě 2014

a my dnes kopeme o 106 🙂

pt1981
30. kvě 2014

@inngrid ahojky, tak já jsem byla ráno u té zubaté. Řekla mi, že injekci mi nedá, rentgen udělat nemůže a žádný kaz není vidět 😖 . Jen mi bolavý zub opláchla čímsi, pak vyčistila ultrazvukem a jen mi doporučila jakousi vodičku v lékárně na vyplachování. Vůůůbec mi to nepomohlo, zub bolí jako čert ☹. Tak prý by mi doporučovala, ať to vydržím do porodu!!! Jsem úplně vyřízená.
Cévkování na gyndě taky není žádná hitparáda, ale přežila jsem. Výsledky budou v po...
Nějak nemám moc sil psát, ten zub je peklo...
Věřím, že tobě je líp...
Ozvu se co nejdřív.

ejdzi
31. kvě 2014

@pt1981 no velmi vtipna zubarka, ze vydrzat do porodu, pomoc, co sa zblaznila?

pt1981
31. kvě 2014

@ejdzi ahojky, prosím tě, myslela jsem, že mě klepne... Byla tam jako záskok za moji, která má dovolenou. Dnes zub nebolí, ale pokud zase začne, budu volat a znovu otravovat... To víš, koho nic nebolí, tomu se dobře radí... Třeba mi zabere ta vodička, co mi doporučila, no 🙂

ynett
1. čer 2014

@pt1981 ach jaj, tak to nezávidím. Nechápem prečo niečo slabšie ti nemohla dať:-/ však do pôrodu ešte daleko. radšej tých pár minút ako celý čas bolesti, však babatko to tiež vníma. booze des.

ynett
1. čer 2014

@pt1981 a kedy príde tá tvoja zubárka? možno ona bude ochotnejšia🙂

ynett
1. čer 2014

@pt1981 inak mne ked sa prerezávali zuby múdrosti (viem že to nie je to isté, ale možno pomôže) tak som si vyplachovala ústa alkoholom, normálne slivkou alebo borovičkou, čo bolo. ja však nepijem tak som to vždy vyplula, všetci gúľaľi očami že aká škoda😀 tak skús možno ti to pomôže🙂 samozrejme vypľuť treba 😉 najprv to vždy zaštípalo ako ďas ale potom sa mi uľavilo🙂

pt1981
1. čer 2014

@ynett ahojky, moc ti děkuju... Od včerejška mám zatím klid, tak uvidíme. V záloze mám odvar z hřebíčku nebo šalvěje, oboje prý pomáhá. A teď i tvá rada 🙂, děkuju!!! Moja si vybírá jen dovolenou, takže dalšítýden užbytam být měla. POkud to začne bolet,prostě jí zavolám. A v nejhorřím půjdu na pohotovost....
Jak se daří tobě a Adámkovi? Co kojení, jde to už trošinku lépe? Jestli ne, tak se netrap 🙂. Ráno jsem byla na burze, koupila jsem si pár triček, košilu, 3/4 a mikinu a podprdy bez kostic, až budu kojit... Jak jsem dojeladomů, udělalosemi zle a do teď to není úplně ok, tak nevím, co se děje....

jargre
1. čer 2014

Ahojte baby. Chcem sa spytat ako ste rodili? Ja zacinam mat strach. V tehotenstbe som moc az tak jebribrala, teraz mam 112 kg a meriam 180cm ( tehotenstvo 12kg) a som v 34.tyzdni a zacinam mat strach. To ze som velka ze sa musim otvorit, mali ste niektore aj sekciu? Bola planovana? Aky bol porod? Dakujem za radu

kocka5
1. čer 2014

@jargre Ahoj, minule jsem měla 100kg při 183cm ...... 90 -100kg těhu ......... přirozeně jsem rodila do doby, než se jim přestaly zdát ozvy ..... a pro jistotu císař........ Neřeš to ...... nějak to dopadne ......

Teď mám 118kg ...... a všichni to zatím vidí přirozeně ....... kdo ví .......
Moje zkušenost ......... pokuď se se vším co tě čeká srovnáš v hlavě budeš úplně ok ...... 😎

ynett
1. čer 2014

@pt1981 no snad uz ta ten zub trapit nebude.🙂 Adamko je oka. Cez den pomenej spi ale v noci sa nastastie budi len dvakrat.🙂 s kojenim je to bieda, odmieta prsnik. ked cuca prst tak taha ako blazon akonahle dostane prsnik tak nic, nechyti a ked chyti tak nesaje. ja odsajem tak max 30 ml za cely den, tak aspon to mu davam. este tomu dam chvilu a ked nic tak co uz, esteze existuje umele mlieko🙂
nebude to tlakom? asi uz musis viac oddychovat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru