Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

wimisci
27. čer 2014

@ejdzi U nás v ČR už to povinne neni =) Alespoň mi to říkala moje gyndařka jak průkazku vystavovala =)

zebruska
27. čer 2014

holky, kdy jste poprvé cítily pohyby? přece jen to moje tuková vrstva asi utlumí, nebo ne?

ejdzi
27. čer 2014

@zebruska ja v 19tt a tuku mam az az

ejdzi
27. čer 2014

@wimisci no dufam, ze ani u nas to nie je treba, aj tak mam pocita, ze furt len po lekaroch beham 🙂

wimisci
27. čer 2014

@zebruska Neutlumi 🙂 já kopanečky citim už od 19tt včera me prdolka kopla po prvé do ruky a to mám špeky 21+6 ;)

@ejdzi No snad ne =) Nezavidim ti. Mi už to taký příjde to jak nezubař tak ještě něco ☹ Na ultrazvuku mala se k Dr. otačí zadečkem 😀 Se nedivim chudince, mě už to taký nebavi pořád co týden nějaky Dr ☹

kettm
27. čer 2014

Kočky, kdybyste někdo scháněl větší kojící podprdy, tak mám 3, používané 3 měsíce. Velikost je tak 95D. Jen se mi to tu válí, ceny symbolické 🙂

ejdzi
27. čer 2014

@wimisci moja je tiez hanbliva teraz naposledy mala cely cas ruky na tvaricke az ked doktor zatukal tak ich trocha posunula, lebo chcel oci skontrolovat, a noho roztiahnut nechce ani za svet, tak este aby z toho nebol chlapcek.
co sa pohybov tyka, tak ja mam pocit, ze jak posledne dni kukame doma futbal, tak mala trenuje v kuse, take kopance dostavam, ze az povyskocim zo stolicky, skoda ze sa v praci neda robit poleziacky :D

wimisci
27. čer 2014

@ejdzi To jsi mi přípomněla dnešni kontrolu srdička. Malička kopla do sondy až jsem z sebou cukla 😀 Dr. hezký nad tím se pobavíl co to máme za čiperku 😀 S chlapem jsme se dneska shodli že nemá rada Dr. 😀

ynett
28. čer 2014

@domca89 ale prosím ťa, vidíš nanho lebo je tam mimčo😀 tak no stres😀

ynett
28. čer 2014

@ejdzi posledne som s nou hovorila v utorok, všetko oka, riešila presun témy do sk koníka, možno zabúda sem ísť, ja tiež občas zabudnem kedže je to mimo a nechodia mi upozornenia
dúfam, teda že je to len v tom a všetko je oka.

ynett
28. čer 2014

@ejdzi inak ten náš malý má tiež veľké chodilo, neviem po kom ked všetci máme malé nohy, možno sa to dorovná 😀

ynett
28. čer 2014

@ejdzi akurát čítam že medzičasom sa @ingrid ozvala😀 asi musím najprv všetko prečítať a potom reagovať🙂

ynett
28. čer 2014

@wimisci krásna fotečka🙂

ynett
28. čer 2014

@ejdzi určite netreba, na plucnom som nebola🙂

ynett
28. čer 2014

@zebruska ja som cítila cca v 20 tt🙂

ejdzi
30. čer 2014

@ynett super to si ma potesila, lebo sa mi vobec nechce dalsieho lekara absolvovat.

ja si dnes "uzivam" v noci som 2x vracala, a to cele tehotenstvo nic az teraz, tak dufam ze nie nejaky virus, lebo ma aj prehnalo, a aby nestacilo, tak ma vcera do prsta na nohe stipla osa tak krivam este k tomu, hura 😖

pt1981
30. čer 2014

@zebruska ahojky, já ve 21tt oficiálně, jinak cca už 2 týdny předem jsem cítila cosi, ale nebyla jsem si jistá 🙂

pt1981
30. čer 2014

ahoj holčinky, jakpak se daří? Co je nového
@ejdzi a
@ynett ?
U mě je vše při starým, je nějak vše při starém, počasí pod mrakem mi naprosto vyhovuje 🙂. Ve st mám kontrolu na gyndě, malá má příčnou polohu a mudr mi minule říkala, že jestli se otočí, tak nejspíš zadečkem, tak mám "radost", ale nezoufám....Tři dny jsem prala a žehlila pidi oblečky, tak mám nachystáno až do velikosti 74 😀, blázen, no... Ale mám strach, jak mi bude, až začnou pařáky, tak proto... Už jsme i koupili nábytek do dětskýho pokojíčku, sice né nový, ale krásný a nezničený, tak jsem šťastná 🙂. Každý den se snažím aspoň trošinku něco udělat, ale mám pocit, že to bříško mě víc a víc omezuje... 😀

sherane
1. črc 2014

Ahojte holky, též se k vám přidávám. Jsem dost veliká baculka, teď jsem v 26tt, dnes jsem byla na OGTT, tak doufám, že to dobře dopadne, první hodnotu jsem prý měla 4,9 mmol nebo co to tam je za jednotku 🙂
Jinak jsem po jednom neúspěšném těhu, tak jsem teď pořád ze všeho vystrašená, ale zatím jsme zdraví oba, až se doktor diví 🙂 (na začátku tady toho těhu jsem dost krvácela, tak to mi taky moc nepřidalo). Doteď jsem přibrala 4,5 kg, akorát minulej týden na dovolené jsem přibrala 5 kilo, to nechápu, jak se to mohlo stát 🙂, tak to zase musí jít dolů nějak 🙂. Je pravda, že jsme tam celkem chodili , sice max 6 km/den, ale nějak jsem pak začla otýkat hlavně pravá ruka a pravá noha 🙂 u kotníku, tak třeba jsem začla zadržovat vodu..no uvidíme. Pro jistotu odebírám krabičkovou "dietu", ale k tomu se dojídám, mám z toho dobrej pocit, že nezanedbám žádné živiny 🙂 . Bříško začíná růst závratnou rychlostí, tak už se těším, prý mám do porodu přesně 100 dní, tak to je hezké 🙂 Jinak všem držím palečky, ať to dobře dopadne...

vandik83
1. črc 2014

@sherane vítám tě tady, já měla 100 dnů do porodu včera 🙂
A ogtt mám také už za sebou, hodnoty 4,4-8,0-6,9, takže prý těhucukrovku nemám a nemusím držet žádnou dietu, sladké sice moc nemusím, ale na ovoci dost ujíždím, tak by mi to asi dost vadilo.

ynett
2. črc 2014

@ejdzi no ježiš, tak to si teda vychytala. ešte pár týždnov vydrž a už bude bábo s tebou a všetko toto prejde🙂

ynett
2. črc 2014

@pt1981 my sa máme fajn, všetko je v poriadku, Adamko robí radosť🙂
tak v tom teple ti teda vôbec nezávidím. musí to byť zaberák.
neboj malá sa otočí tak ako jej to bude vyhovovať. však aj môj bol riťkou dole, aj mi hovorili aby som cvičila cviky nech sa otočí, ale ja som si povedala, že on vie prečo sa nechce točiť. no a mala som pravdu, mal omotanú šnúru okolo krku. keby som ho nútila otočiť sa bohvie ako by to dopadlo, ani pomyslieť. takže nezúfaj, všetko je tak ako to má byť🙂

ynett
2. črc 2014

@sherane hlavne no stres všetko bude oka. a prosím ťa nedrž žiadnu dietu, vykašli sa na to. zbytočne sa stresuješ ešte aj s kilami. tie budeš riešiť potom.
určite si začala zadržiavať vodu, ked ti opúchajú nohy a ruky🙂
držím palce aby boli výsledky v poriadku🙂

ynett
2. črc 2014

@vandik83 super správy🙂

sherane
2. črc 2014

@ynett neberu to jako dietu, spis si nemusím nic chystat a vím, že je jídlo zdravé 🙂, rozhodně tohle mě nestresuje, na to tu jsou jiné věci 🙂)

ejdzi
2. črc 2014

@sherane vitaj medzi nami a ten prudky narast kil bude urcite voda, ked spominas aj opuchy, tak je to jasne. Bacha na sol, ta drzi vodu. Inak hlavne nohy vykladat. Mne nastastie opuchli clenky 2 ci 3x ked bolo tak strasne teplo, ale hned ako som vylozila nohy tak to preslo. Aj to vzdy iba cestou domov v autobuse, tak asi pri tom sedeni mam nejaku zlu polohu, lebo sedim aj cely den v praci a tu ziaden opuch nebol. Urcite nestresuj co sa kil tyka, kazda naberame inak, hlavne aby bolo babo v poriadku.

ejdzi
2. črc 2014

@pt1981 moja ma polohu priecnu a doktor akurat minule hovoril, ze no vsak este ma cas sa otocit, a potom ze vlastne u mna je to jedno, ked mam mat cisarsky 🙂 ale zatial nemam pocit ze by sa otocila, lebo stale kope rovnako. Ja uz mam tiez pocit ze nosim pred sebou obrovsky balon, hlavne take cele plne citim brucho a hned po par schodoch funim jak lokomotiva :D a to este len teraz zacne mimi naberat

ejdzi
2. črc 2014

Dievcata uz len 7 dni v praci a zacina "dovolenka", uz sa tesim, straaaasne sa mi nechce pracovat 🙂

pt1981
2. črc 2014

@ynett děkuju moooc za zprávičku. Jsem ráda, že se vám s Adámkem daří dobře 🙂 a že všechno zvládáte 🙂.
Zároveň moc děkuju za podporu.... Úplně mi přeběhl mráz po zádech... Máš ale pravdu, miminko samo dobře ví, proč se chce nebo nechce otočit. Doteď jsem o tom takhle nepřemýšlela, ale už budu! Jsi zlatááá!!!

pt1981
2. črc 2014

@ejdzi jejda, tak jsem zvědavá, jaké budeš mít novinky, po další kontrole. Já jsu dneska, ale až před čtvrtou, tak budu informovat... Taky mi to přijde, že mimi kope pořád stejně a že se asi tím pádem neotočila... Uvidíme 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru