Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

svatkafojta
19. únor 2015

Ahoj holky,
tak já nikdy nebyla chrastítko ale taky sem nikdy nebyla jak slon, prostě normální holka sice můj zadek byl vždycky vidět ale i přesto jsem se vdala 🙂)) před těhu jsem chodívala běhat, né kvůli hubnutí ale musela sem někde vybít energii (sedavé zaměstnání )a teď při 165 cm mám 75 kg a to jsem v 19 tt. Objednala jsem si těhu kalhoty a ty mi samozřejmě jsou malé, to byl počátek mé depky ale zas na druhou stranu si říkám...teď v době těhu, my ženský nejsme tlustý, jsme těhotný a jestli přibereme 5 kg nebo 30 kg tak asi to ten mimísek potřebuje, o ty chutě a hlad si tělo říká samo, nejíme z toho důvodu, že by to byl vyloženě náš koníček...a když budeme chtít tak po porodu, pokud to půjde tak to shodíme...takže tím má počáteční depka opět vymizela a cítím se dobře. Můj to bere tak jak to je a naučil mě říkat to co říkal první on : žádná baba při těhotenství není škaredá a není tlustá, je těhotná a to je velkej rozdíl...a každej normální chlap si tohle uvědomuje ;)

lucy131311
19. únor 2015

Ahoj holky, taky se mohu přidat jako xxl těhule. Počáteční váhu jsem měla 100,5 kg a jsem už za polovinou a vše je zatím v pořádku. A ačkoliv jsem se dost bála, že priberu celkem dost i s ohledem na poruchu štítné žlázy, tak zatím jsem na krásné váze +2,5 kg. Mimčo si má z čeho ode mne brát, takže u každého je to jinak a i s nadváhou to muže být OK 🙂

78marcela
20. únor 2015

@saryk9 já mám termín 4.9. Asi z vás budu nejvíc xxxxxl, 6 IVF se mnou docela zamávalo, i kdyz hubena jsem nebyla nikdy. Ale věřím, že bude i tak všechno v pořádku.
@mimar já už včera sotva dopla kalhoty. Mám jen dvoje, který mi byly větší a které ještě můžu nosit. Ostatní už ne.
@weri ty brdo, páté dítě, to máš teda můj obdiv.

78marcela
20. únor 2015

@lucy131311 taky doufám že to tak budu mít. Ségra to taky tak měla. Malá si brala všechno z ní. Takže věřím že váha moc nahoru nepůjde.

ladyhacek
20. únor 2015

Moje těhotenství XXL - vždy jsem byla silnější,a le za poslední roky se to nějak zvrtlo a dostala sjem se na váhu 96 kg před otěhotněním (tedy při první kontrole u gynekologa) > bylo mi dost zle a zhubla jsem 4 kg (92kg) a teď ke konci 8 měsíce > 35 týden mám 97-98 kg (kilo tam pořád skáče záleží v čem se vážím a kdy) takže jsem spokojená - že se nestalo to čeho jsem se nejvíce obávala +20 kg 😉 > ale až teď poslední měsíc mám hlad a chuť k jídlu.

78marcela
20. únor 2015

@ladyhacek tak to závidím, to bych taky takhle chtěla.😉

michvlkova
20. únor 2015

@ladyhacek Také závidím... ale je zase pravda jak tady někdo psal, že ty silnější nepřibírají tolik, ale na to se nedá spoléhat.. já mám ted nějakých 95 -96 kg a zatím nic nahoře uvidíme jak to půjde dál 🙂

78marcela
20. únor 2015

@michvlkova já mám nahoře 1,5 kilo. Ale už týden se chystám že najedu na dietní stravu. Tedy ne nic radikálního, mám tu jednu dietní kuchařku, kde je 70 celodenních jídelníčku, já si to nehodlám vážit a jíst málo, ale chci se tím inspirovat, a jíst zdrave a vyvážene. Musím se nějak přinutit jíst maso. To mi teď prostě nejde i když jsem předtím byla slušný masožravec. Ale dnes v rádiu mluvil nějaký doktor, že maminky v tehu by měly jíst maso, že kvalitní bílkoviny jsou důležité pro vývoj miminka. Tak se budu muset nějak překonat. A taky, když se do tři let dítěti nedá nic sladkého, tak se mu neudělají tukové bunky a nebude tlusté. Rovněž i v tehu by se sladké nemělo. To já teda prošvihla, protože na sladké mám chuť pořád. Ale budu se krotit a jíst jen ovoce.

michvlkova
20. únor 2015

@78marcela Tak to já sladké vyjímečně :D ano je pravda, že včera ve mě zahučeli celé haribo medvídci, ale to bylo po dlouhé době jinak na koláče, zákusky apod nejsem a většinou večer mám buď salát nebo jen maso 🙂

barasabatova
11. bře 2015

@78marcela
@michvlkova
Taky jsem ponekud xxl 🙂 A nejlepsi je, kdyz mi vola kamaradka a pta se, jestli uz mam brisko... Copak ja jsem nekdy nemela poradny bricho? 😀

78marcela
11. bře 2015

@barasabatova vid že jo, si kolikrát říkám jestli si dělají srandu. 🙂
No jo, hlavně ať to zvládneme a moc nepřibereme. Kdy to čekás?

michvlkova
12. bře 2015

@barasabatova 😀 to já už nějaké to bříško mám a jen doufám, že to není špek 😀

vrabcak0007
12. bře 2015

ahoj, vůbec jsem o téhle skupině nevěděla, škoda...byla bych ideální adept 🙂 bohužel jsem za poslední dva roky před těhotenstvím přibrala víc, než bylo zdrávo a dostala jsem se až na nehezkých 120kg...zrovna, když jsem začala uvažovat o zmenšení žaludku, který veleúspěšně absolvovala moje bývalá kolegyně, tak jsem otěhotněla...a při příjmu v porodnici jsem měla 113kg..sestřičkám to nechtěl brát systém, že neumí pracovat v mínusových hodnotách 😀 z porodnice jsem šla s rovnou stovkou...ale to bylo asi nejen porodem, ale částečně i tím, že jsem 5dní po akutním císaři musela absolvovat operaci celého vnitřku kvůli zánětu dělohy a pobřišnice, takže velké nechutenství a i nucené hladovění...no dva měsíce po porodu to šlo ještě dolů...ale teď přes zimu už to zas tak sluníčkový není...musím do toho šlápnout....bude jaro a léto, příležitostí bude víc než dost 🙂

barasabatova
12. bře 2015

@78marcela Jestli budu po mamce, tak ta kdyz cekala brachu, tak vetsina lidi o tom ani nevedela 😀

Jinak termin mam v 21.9. 🙂 nevsimla jsem si, ze to mam skryte

barasabatova
12. bře 2015

@michvlkova Fakt? 🙂 Ja teda ne ☹ Sice mi prijde, ze podbrisek mam abnormalne nafoukly, ale stale to oznacuju za spek 😀

Ja jsem takovej extremista, co se vahy tyce... Vzdycky zhubnu a jak prestanu cvicit, tak to jde okamzite nahoru... Takze kdybych otehotnela v lete, tak jsem mela asi o 12kg min a rozhodne by to vypadalo lip 😀

78marcela
12. bře 2015

@vrabcak0007 normálně nezávidím ale tohle jo. Taky chci hubnout. Smířila bych se i s přírůstkem 5kilo za tehu. Ale to už budu mít nahoře teď za chvíli. Ach jo.
@barasabatova taky mám pocit že to je jenom špek to co mám.

myskaol
12. bře 2015

Jééé, o této skupině jsem nevěděla, svět budiž spasen!!!
Konečně nebudu muset poslouchat jak nějaký si nějaký tyčky stěžují jak přibrali z 45 kg na 52 kg 😀
Já si myslím, že už přes špek je mimi vidět.
Za tu dobu, co jsem těhotná jsem tedy nepřibrala ale i tak mám 80 kg 😀 😀

michvlkova
12. bře 2015

@barasabatova
@myskaol
Já taky nepřibrala spíš kilo plus kilo mínus jak kdy 😀 podle toho co s ním 😀
Jinak já spíš řeším rifle jelikož mě všechno tlačí a na sukně moc nejsem 😀 takže jsem si objednala džíny z netu (lindex) tak jsem zvědavá kdy dorazej a jaké budou.. bože kéž by mi byli..

myskaol
12. bře 2015

@michvlkova já si koupila v H&M a místo vel 42 jsem si koupila 46, který mi sice padají, ale beztak do nich ještě dorostu :D jsou elastický, takže to není taková hrůza :D

michvlkova
12. bře 2015

@myskaol Tak to seš dobrá, já když jsem byla v HM tak tam měli bud velikost 36,38 nebo 48 a já mám tak 42-44 😀 a když už měli velikost tak se mi sakra nelíbili a to teda hodně velice nelíbili 😀

lucynka721
12. bře 2015

Ahooj holky, přidávám se k Vám 🙂 jestli mohu 🙂 před těhu jsem byla hubená 175cm a 68kg. Nabrala jsem na 82kg, v porodnici zhubla na 72kg, bohužel jsem si pak nechala píchnout úžasnou HA a nabrala po ní na 86- 87kg, kterých jsem se držela do nynějšího těhu. Těhu jsem začla na váze 89kg a teď ve 32tt mám 93kg, a snad už více nenaberu.. a v porodnici shodím aspoň na 80kg 😀

myskaol
12. bře 2015

@michvlkova tak u nás v H&M měli snad tak 10 druhů a od každé velikosti asi patery. A ještě jsem vychytala, že z 1199 stály 699, což mě velice velice potěšilo. Měli slevu i na těhotenský trička.
Nevím odkud jsi, ale doporučuju Šantovku v Olomouci 😀

myskaol
12. bře 2015

@lucynka721 váha neváha, hlavně, že vymodlená miminka jsou zdravá 😉 😉
Neměla jsem vůči přirozenému otěhotnění světlou budoucnost, a podařilo se..sice za dlouho ale jo, radši mít nějaký maso navíc, než být bezdětná s 50 kg, no ne?
S váhou pak můžeme začít něco dělat. 😀

michvlkova
12. bře 2015

@myskaol Sakra tak olomouc mám docela z ruky 😀 jsem z Mladé Boleslavi a byla jsem v HM na Černém mostě v Praze a pak v Nise v Liberci a hrůůza 😀
uvidím co bude z toho lindexu 😀

myskaol
12. bře 2015

@michvlkova tak kdyby jsi byla energická a chtěla si někdy udělat výlet :D

Všude slýchávám, že v druhým trimestru odejde první počáteční lenost .. Mě teda příjde, že jsem čím dál línější :D

vrabcak0007
12. bře 2015

@myskaol neboj..to já taky...mohla bych se skoro pořád válet...a koukat na tv nebo číst a spát...byla jsem jak přejetá 🙂)) až jsem z toho občas měla špatný svědomí...no po porodu rychle odešlo 😀 teď nelituju jediný proflákaný vteřiny 😀

vrabcak0007
12. bře 2015

@78marcela neboj....jak jsem psala, už to začíná mrcha zas naskakovat zpět..musím to teď začít hlídat 🙂

myskaol
12. bře 2015

@vrabcak0007 děkuji, už jsem se cítila provinile 😀

ludul
12. bře 2015

já kupovala těhu jeansy v CaA - stand nosím vel 46 a těhu mám z CaA 46 od cca13 týdne...za celé těhu jsem ( nyní jsem v 21tt) přibrala cca 2,5 kg, začínala jsem na 103 kg,...

lucynka721
12. bře 2015

@myskaol líp bych to nenapsala.. Nejdůležitější je mít zdravé mimi 🙂 a váha se vyřeší potom, i když já jsem lína jak veš 😀 snad to se dvěma dětma už vyběhám 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru