Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lucikakajik
29. lis 2015

Taky se pridavam devcata, tak jsem v 36 tydnu tehu a mam 20 kg nahore,a to podle prvniho ditka pocitam , ze v porodce necham tak maximalne 5:D chtela bych to pak schodit,ale nevim jak doufam, ze mi tolik nebude uz chutnat jako ted🙂

bobisek90
30. lis 2015

@inngrid zatím úplný začátek. můj Dr. má dovolenou, ale vidím to tak na 5tt 🙂

inngrid
30. lis 2015

@bobisek90 tak to si tak na tom ako ja 🙂

inngrid
30. lis 2015

@lucikakajik a s akou vahou si začinala problémy ziadne?

lucikakajik
1. pro 2015

@inngrid zacinala jsem na 68kg a ted mam 88kg no:D problemy zadne tuk,tuk akorad funim jako slon uz to chci mit za sebou. Ale podle prvniho ditka vim, ze se ani nemuzu utesovat tim, ze necham v porodce treba 10 kg, protoze pri prvnim to bylo sotva 5kilo:D Takze bude muset byt hubnouci proces no,akorad jeste nevim jak snad me ty chute trochu opadnou🙂 a ne jako ted jedla bych liskove orisky, do toho sladke na to hned utopence jsem jak blazen:D ne se prezirat,ale musim porad uzdibivat od neceho🙂

michalka_n
1. pro 2015

Holky vyšší váha neznamená že priberete jako blázen 🙂 já sem oplacana řekla bych až moc :D a v tehu sem na začátku hubla a teď pribiram 1,5 kg/mes jsem ve 33tt a nahoře nad původní váhou mám zatím kilo celkové nabranych kil od zhubnuti 3,5kg takže se nebojte 🙂

tomato543
1. pro 2015

no moje osobní zkušenost,v těhotenství jsem moc nepřibrala..ale pak doma.. ono se to nezdá..ale nervy s mimčem..(my měli koliku.. ) přeju všem klidné a spavé miminko, pak budete mít čas cokoliv..já neměla..sice ne moc.. ale nabrala jsem.. a ne a ne to shodit..
přes těhtenství 10 kg.. které jsem nechala v nemocnici...ale 6 kg jsem potom zase nabrala..a ty si držím..bohužel...

mina_
1. pro 2015

Já jsem mimoň, za 2 dny mám termín porodu, u prvního jsem během těhu shodila 8 kg... Teď při druhém je to jako přes kopírák.. jen jsem začínala s metrákem, dole mám 8 kg.. bohužel po cca 6-9 měsících se všechno po prvním porodu vrátilo zpět a to jsem civčila 5x týdně, kojila a hlídala jídlo...
Teď je jinak to, že se musím více hýbyt (do školky ze školky), takže denně nachodím cca 5 km, někdy víc, uvidím, kolik nechám v porodnici, doufám, že něco ano...
Podotýkám, že jsem žádné diety v těhu nedržela, váha šla dolu sama.
Všem držím palce, ať jste v pohodě.

mina_
1. pro 2015

ještě přídám fotku, 38+5tt

bobisek90
1. pro 2015

@tomato543 Jo, já při prvním těhu nejdřív něco dala dolů, pak ale díky chutím jsem skončila s +16kg. V porodnici zůstala 10, a tak jsem se radovala, jak těch 6 doma shodím... Ale omyl...Doma jsem přibrala 15kg a držely se jak luterská víra :D :D pak jsem vší silou shodila 5kg a teď zase čekáme :D :D

tomato543
1. pro 2015

@bobisek90 noo v mém okolí to má hodně maminek.. (když neberu ty , co vážili před 45, a po porodu 44 :D ) (asi jen závist..:D)
no jo, ono doma to láká.. člověk není línej si dojít pro to, na co má chut.. :D
no my máme syna 2 roky.. a za chvíli budeme chtít durhé.. (cca za rok) ale do té doby bych ráda shodila aspon 15 kg.. ale nevím teda kdy, při tom dítěti..:D (asi je to jen výmluva, vše jde, když se chce.. jenže ono se nechce..:D)

bobisek90
2. pro 2015

@tomato543 ono to jde hlavně hůř, se s dítkem donutit 🙂 Protože člověk je už tak dost vyčerpaný :D

slecnatehulka
6. pro 2015

Zdravím nastávající maminky 🙂
Jsem hrozne ráda, že jsem objevila toto fórum🙂 Představím se .
Jmenuji se Zuzana a jsem v 13tt. Moje váha před otěhotnění byla 81 kg a docela se za to stydím. Momentalne vazim 85,6 kg .
Vím, že to hlavni co je, je, že miminko je zdrave a v pořádku. Hrozne jsem se totiz bala při prvním screeningu.
Ale stydím se za svou váhu natolik, že jsem svého manžela nevzala sebou aby koukl na naše miminko, protoze jsem se domnívala, že paní doktorka se bude ptát na váhu a třeba me upozorní. A taky, že upozornila:(
Těhotenskou průkazku schovávám aby mi ji nenasel.
Vím že budu přibírat a chápu to a chci hlavně aby prcek byl zdraví a krasne rostl, ale ceho se desim je to, že někdo nějak zjisti mou váhu.
Děkuji že jsem se mohla vypovídat 🙂

tomato543
6. pro 2015

@slecnatehulka měla jsem to podobě.. a já ještě chodím na gyndu, kde sestry sedí jako by na chodbě (ne doslova, je to místnost, kde je otevřeno a a chodbě třeba sedí 10 žen.. a sestra se vždy zeptá, kolik vážíte?? a já bych se propadla..( když jsem byla těhu, syn má 2 roky)
v průkazce jsem si taky váhu přelepila..
ale po pravdě, nevyhneš se tomu.. na screeningu jsme byli i s manželem a ptala se, kolik vážím.. manžel byl bokem..ale pokud bude u porodu, tam se to eřeší.. mám ale natolik fajn muže. (s 85 kg. :D ) že t oneřešil. 🙂 a dodnes neřeší..hlavně, že máme zdravého syna..neužírej se tím. ;)

slecnatehulka
6. pro 2015

@tomato543
Děkuji🙂 ono me to hlavně všechno uvnitř už štvalo. Nikomu jsem nic neřekla a prostě jsem to dusila :(
Já mám hrozne hodného a chápaveho chlapa, ale nechci aby věděl přímo, že má doma tolik a tolik kilovou ženskou 🙂
Takže u porodu se váha neřesi, jo? 🙂 uff aspoň něco 🙂
Já si už připadala hrozne vuci miminku, že vim ze to k tomu patří, ale Já pořád resim váhu :(
Děkuji za podporu 🙂

bobisek90
6. pro 2015

@slecnatehulka co bych dala za tvou vahu!! to je. muj cil 😀

tomato543
6. pro 2015

@slecnatehulka pokud bude mimo, když budeš vypisovat papíry.. tak se to neřeší.. jasný, přesně vím, o čem mluvíš.. 🙂
@bobisek90 že?? krásná váha.. mám o cca 6 víc..:(

atevinka
6. pro 2015

@slecnatehulka jé,co ja bych dala za tvou vahu...jsem v 15.tydnu se 100kg...:-/.taky mam z toho obavy,ale hlavne at je mimi zdrave😉

slecnatehulka
7. pro 2015

@bobisek90
@tomato543
@atevinka
Asi se zbytecne tímhle zatezuji 🙂 Jsem stastna, ze mimco je v pořádku a nic více řešit nebudu. Po porodu to půjde snad dolů 🙂
Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama. Vždycky když přijdu ke gynekologovi tak mam pocit ze tam jsem jedina takova 🙂

medovka14
7. pro 2015

Ahojte baby, idem sa k vám pridať 🙂 práve som v 5-6 týždni, počiatočná váha 95 :( schudla som pred otehotnenim 25 kg, snažím sa pokračovať v zdravej strave, no posledné týždne mam veľkú chuť na sladké 🙂

bobisek90
7. pro 2015

@medovka14 tak to jsme na tom stejně 🙂 taky jsem 6tt a chuť na sladké mám nehoráznou :D

medovka14
7. pro 2015

@bobisek90 a teraz ten Mikuláš 🙂 doma máme zásobu tak na rok, ak to všetko nezjem 🙂

libidrozdova
7. pro 2015

@slecnatehulka ahoj Zuzko, já bych se to snažila z hlavy vyhnat🙂 a přítele bych zapojila taky...už je stejně v tom🙂 a píšeš, že máš hodného a chápavého chlapa...tak kde je problém? 🙂 Drž se a držím pěstičky!

anakolut
7. pro 2015

Můžu se zeptat, jestli Vám taky jako obézním píšou v nemocnicích u ultrazvuku zhoršená viditelnost a k tomu i hodnotu BMI. Nic mi vysloveně neřekli, ale BMI 36 si tam stejně neodpustili napsat.

jane085
7. pro 2015

@anakolut ano,me to na UZ taky pisou,podle me se tim kryji,protoze nejsou 100% schopni rict,zda je dle UZ mimco v poradku

tomato543
7. pro 2015

@anakolut mně nic takového za celé těhotenství nenapsali..
a dokonce nám řekli už kolem 13 tt, že t obude kluk( plnější kamarádky mi říkaly, že to nejde zjistit kvůli tuku na bříšku a kdesi cosi.. ) já jej tam taky měla.. a vidět bylo.. 🙂
(jistě, je to i o poloze mimouška a šikovnosti a ochotě gynekologa.) ale at si každej trhne.. .🙂
Hlavně, že je v bříšku mmčo v pořádku a že je obaleno izolační vsrtvou?? no a?? 😎

lucyen87
7. pro 2015

@tomato543 mě byli dokonce schopní určit váhu miminka den před porodem jen o 40 g mimo a to jsem šla rodit se 140 kg (děs, já vím)... je to o přístupu a o dr. a pohlaví mi u obou dětí dr určil vždycky správně už napoprvý 🙂

bobisek90
7. pro 2015

@jane085 mě při minulém těhu to napsal jen jeden doktor, když jsem šla k zástupu. Ten mi napsal, že horší viditelnost přes silnou tukovou vrstvu :D :D

slecnatehulka
8. pro 2015

@anakolut
Me tam napsali, že byla snizena viditelnost z důsledků obesity. Ale muj gynekolog nic neříkal. Jen ať si davam pozor na cukry, že začínám na větší váze 🙂

slecnatehulka
8. pro 2015

@libidrozdova
Ono problém je v me hlave pouze.
Ale je pravda, že co jsem se tady tak trochu s věřila, už me kg neberu jako takovou překážku:🙂
Tudíž moc děkuji :-* 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru