Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

michaelapfeiferova
6. únor 2016

@pe_ma jsem na tom líp i když mne doháníš ??? Tomu rozumím tak že hubneš ?? Jooo vlastně ... ty máš ten cukr žee ?? Noooo neboj , však mě to čeká také 😀

pe_ma
6. únor 2016

@michaelapfeiferova jj, hubnu :D ale naštěstí je z čeho, tak mě to nestresuje

dendulevrtule
6. únor 2016

@pe_ma Jak jsem pak opravila🙂 abych Vás ani jednu neurazila tak každá jsme krásná a ikdybych pak měla být ještě vetší tak mi to za toho malého piškota v břichu stálo 😉

@michaelapfeiferova Nikde není psané 😉 možná mám jen zaražené prdy a namlouvám si to😀

pe_ma
6. únor 2016

@dendulevrtule přesně a neboj, já to pochopila 🙂

michaelapfeiferova
7. únor 2016

Ja se vahy bala a bojim... prala jsem si pred tehu zhubnout a pak si v klidu nabirat 😀 Ale hubnuti neuspesne a tehotenstvi jiste. Mam problem se sladkym...hodne. Mozna bych si mela zasit pusu. Ale rikala jsem si ze kdyz se dostanu na tech 100-102kg ze by mi to asi uz tolik nevadilo pac v porodnici neco necham - u prvniho to bylo 6kg jenom v porodnici.
Zatim jsem zhubla...a obcas zvladnu za den nabrat ci shodit 2 kg coz byl standart i bez tehu (rikam tomu, ze jsem se dobre vyprazdnila). U nas silnych ty dve kila jsou jako u hubenych 20dkg 😀
Jinak stale bez tehu bricha...kdyz se mi chce, vypadam stejne jako predtim. A to nenosim az tak volna tricka. Samozrejme uz na sobe z lehka pozoruju zmeny.... a co tedy ted silene zacalo...je bolest kycli... ani se neodvazuju si postezovat mudr. pac odpoved by byla jasna. Ale je to silene...kolikrat nemuzu ani lezet ani sedet a ani stat. Natoz se hybat.
@dendulevrtule se preci vubec neurazim 😀 Ja totiz od jinych vim, ze jsem tlustej soudek 😀

opicaa
7. únor 2016

@michaelapfeiferova měla jsem podobný plán,zhubnout abych si udělala "rezervu" na těhu kila... Ale to se nestihlo, otěhotněla jsem prakticky ihned po vyndání nitroděložního tělíska ( nemuzu ani uvěřit,že těch 10 let fungovalo tak úžasně). Ale k tomu problému,od začátku mě bolí děsně kostrč a na střídačku k tomu pravá nebo levá kyčel, konzultovali jsem to s fyzioterapeutkou, je to bohužel normalni, doporučila mi cviky na pánevní dno, protahovací cviky nebo těhu jógu... Ale popravdě moc to nepomáhá, bolesti měla i moje o dost hubenější kamarádka, kila za to nemůžou 😝 😅

michaelapfeiferova
7. únor 2016

@opicaa Ja si pripadam jak stara babka... kdyz vstavam, neobejde se to bez skuhrani... Ale s kycli jsem mela problemy uz kdysi - vyreseno bez mudr. byla jsem tlusta. Ale byla to bolest z boku do vnitr...ted je to od kostrce do kycle. Zkusim se juknout na youtube, treba tam budou nejake cviky co rikas a me to just pomuze. Objevilo se mi to az posledni tyden ☹ A uplne se desim toho az nebudu mit pod srdcem 300g ale 3 kilove miminko 🙂 Budu vic zatezkana...a vstavani uz tak hrozne bude peklo 😀

opicaa
7. únor 2016

@michaelapfeiferova no ja vstanu celkem dobře, ale při prvním kroku mi většinou projede bolest - kostrč - kyčel a padni na jednu stranu, pak pokulhávám než to rozjedou, paráda, taky vypadám moc dobře 😎 taky mi pomáhá procházka, ale ze začátku to procházky zhoršovaly.. 😖 tak Radim to moc nepřehánět, ani s tim cvičením 😒

pe_ma
7. únor 2016

@michaelapfeiferova kyčle mě bolí už cca 2 týdny, ne pokaždé, ale tak 2x do týdne po noci...a kostrč? kapitola sama o sobě...byla sem s tím na jaře 3 měsíce doma a výsledek...no musíte cvičit, to se nezlepší...ted to mám tak, že pekelně bolí, když někde déle sedím a zvlášt na tvrdém, takže doma hlavně ležím a je to snesitelné 🙂

pe_ma
7. únor 2016

@opicaa to jsou bloklé SI, to sem měla taky...pomohlo mi jen drastické rovnání od fyzio...

mosquito
7. únor 2016

@dendulevrtule Já už se taky těším na velký ultrazvuk. Jdeme na konci února. Ty prodlevy jsou strašně dlouhý. Jednou měsíčně ke gyndr mi přijde strašně málo, já bych chtěla aby mě kontroloval každé dva týdny (alespoň) 🙂

@michaelapfeiferova se svými skoro 100kg - no, já mám jen 92kg, takže ne o moc míň 😀

mosquito
7. únor 2016

@michaelapfeiferova ty kyčle jsem ale četla, že bolí i hubené holky.....

dendulevrtule
7. únor 2016

@michaelapfeiferova Manžel mi říká láskyplně vorváňku 😀 😀 😀
@mosquito Tak já naštěstí chodím na kontroly co 3 týdny, takže trošku to mám pestřejší.Ale i tak mi to přijde děsně dlouho 😉 Doufám že se to naše malé konečně ukáže v pondělí a my budem vědět co čekáme🙂

michaelapfeiferova
7. únor 2016

@mosquito mam na posledni kotrole o kilo vic jak ty ...k te stovce se totiz priklanim abych si zvykla na to ze to lepsi nebude 😀 😀 Ale me prijde ze jsem krasna a stihla 😀 az na to ze je boj nakupovat hadry. 😀 😀 To jsou proste detske velikosti 😉

@pe_ma me prave lezeni na zadech vadi...a vadi to tak, ze pak nejsem schopna se otocit na bok jak to boli...a vstat ze zidle znamena rozdejchavat ve skrcene poloze az dokud to nepovoli abych se donarovnala 😀
Tak ale teda jsem rada devcata ze jedina nemohouci tu nejsem. To cviceni fakt musim zkusit...je teda fakt ze jsem vcera hrabala listi na zahrade (to je taky dobrej telocvik) a nedavala jsem to vubec...ma 60ti leta tchyne na me koukala nechapave a dal hrabala svuj rajon bez problemu 😀

apropo. dle modreho konika jsem dnes v 21tt a zminuji se tam o bolestech zad - pry je to normalni kvuli rozpinani a povolovanim kloubu - supeeer az na to ze to zustane do konce tehu stejne jako akne 😀
Tak ja jsem si to tentokrat vybrala oboji 🙂 Stara babka v puberte co ma v brisku nehybajiciseho vetrelce 😀 😀

pe_ma
7. únor 2016

@michaelapfeiferova tak ta poslední věta mě dostala :D
s těma zádama to mám stejně, já to takhle měla hlavně na tom jaře, kde sem se jednou prostě už nenarovnala a 3 týdny se nemohla ani hnout a jen bolestí brečela...ted se držím, vím, že se nesmím předklánět a dlouho sedět, tak se tomu vyhýbám a ležím výhradně na boku, na zádech výjimečně a ano, lepší už to do porodu nebude

michaelapfeiferova
7. únor 2016

@pe_ma tak dik 😀 mam uplne luxusni vyhlidky na dalsich par mesicu - nejen ze ted musim hlidat co nejist (pac jsem dostala chut na tatarak a tesne pred konzumaci zjistila ze e e, tehule nesmi) ale taky zachvaty po sladkym me vybicuji me cukry na teh.cukrovku (byla jsem na hranici pri odberech na zacatku tehu)
ale budu muset vychytavat jak dlouho sedet a stat..Ma vyhoda je ze nechodim do prace...
To bych asi umrela...
A to jsem si myslela ......... radeji nemyslet 😀

pe_ma
7. únor 2016

@michaelapfeiferova naprosto chápu, já si to taky malovala celé jinak :D ale pokud seš doma, tak to fakt zkus nějak vychytat a bude dobře 🙂 hlavně se nepředkláněj a zkus i vstávat s rovnýma zádama a dávat to nohama, mě třeba vyhovuje se o něco opřít a pomoct si a zvedat se spíš o ruce, prostě netahat to zádama

dendulevrtule
8. únor 2016

Holky já se s Váma musím podělit, že už kopeme i my🙂 Ale kdybych to neviděla na ultrazvuku a ještě to nezmínil doktor tak si myslím že mám zaražené prdy🙂

veri0007
8. únor 2016

Ahojky holky. Pojďte mě prosím podpořit. S manžele jsme čerstvě po svatbě a chceme druhátko. Před týdnem jsem byla na gyndě, kde mi doktor opět naznačil, že jsem blázen, že chci sviště s mými 113kg (171cm). Že prý mě chce u sebe vidět těhotnou za půl roku a s o 20kg méně... ☹ Svatební dort mi zhořkl v puse jak jsem si na to vzpomněla.... ☹

pe_ma
8. únor 2016

@veri0007 tak to je pěkná blbost! nevím, proč tě stresuje! já na to byla hůř...vůbec se tím nenech rozhodit a vzhůru do snažení!

veri0007
8. únor 2016

@pe_ma začal mě stresovat že nepůjde dobře vidět na utz, jestli je malé v pořádku a tak... ☹ Už do mě vrtal i při prvním těhu, kdy jsem měla o 3kg míň že je mě kusanec...

pe_ma
8. únor 2016

@veri0007 tak jasně, není to ideální, ale dr si vždy poradil!

lenkalenulka
8. únor 2016

@veri0007 veri ja mam 173 cm 113 kg otehotnela jsem na prvni pokus u obou mych deti rodila jsem po terminu vyvolavali mi porod ale cele tehu jsem zmakla a bez nasledku 😉 nestresuj se doktorem nevidi si do huby nekdy! Nerikam ze to je idelni ale jsou horsi pripady kdy maji jeste ruzne nemoci atd a co maji delat ty? Drzim pesti at se vam brzy zadari 😉

jane085
8. únor 2016

@veri0007 neves hlavu, je to o pristupu lidi a ne o vaze...doktori a sestry umi byt pekne neprijemni, kdyz chteji...sama jsem to nekolikrat obulela, ale ti prcci za to stoji.vzhuru do snazeni!!!

mische
8. únor 2016

@veri0007 bud v klidu, kdyz se ti otehotnet podari, budes maximalne kazdou kontrolu poslouchat neco o telesne konstrukci. Jako ja, kdyz se zeptam na cokoliv, co zavani nejakymi potizemi. Pred otehotnenim jsem mela 112 kg. Behem 1. trimestru jsem shubla na 108, nyni jsem v 31. tt a jsem na 113 kg, takze zatim jsem celkem spokojena. Tehu mam pohodove, teda krome nesmyslneho vysilani sestrami na diabetologii, kdyz mi 2. odber po vypiti glukozy vysel od hranice o 0,45 hodnoty mene - tudiz bez tehotenske cukrovky, coz jim diabetolog musel zduraznit. A nutnosti interniho vysetreni tlaku, kdy ho v poradne vzdy mam vyssi (no jiste, clovek tam pribehne na posledni chvili, musi stoupnout na takovy pristroj, ktery mu meri tlak na zapesti, a sestra pak honem honem premeruje i s opacne nandanym paznim pasem), abych prinesla zpravu po 24 hodinovem noseni holtera, ze mam syndrom bileho plaste. Coz jsem jim rikala a i potvrdila domacim merenim na kvalitnim tlakomeru, neverili.
Jako nejsem na sebe pysna, ze jsem se tak vypapkala, ale co uz nadelam, ted v tehotenstvi, ze?

anakolut
9. únor 2016

@veri0007 Kašli na doktora, pokud se ty sama cítíš dobře a nemáš žádné zdravotní problémy, tak váhu neřeš. A pokud je doktor takový hulvát, tak bych ho změnila. Obvolej pár doktorů, domluv si s nimi nezávaznou schůzku, že máš zájem o registraci a uvidíš, jak se budou tvářit oni. Ne každý doktor uráží pacientky a i XXl ženy jsou pro něj plnohodnotní lidé.

mishkacz
9. únor 2016

@veri0007 Mozna to myslel dobre, ale dal to najevo pekne hnusne. Nestresuj se. Ja jsem otehotnela se 125kg pri vysce 176cm hned behem prvniho mesice, kdy jsme se prestali chranit. A ke vsemu cekam dvojcatka, takze jsem z vahy mela desny strach. Ale muj doktor mi na vahu nerekl nikdy ani pip, jen rekl, ze bych mela hlidat tehu chute, abych nepribrala moc, ale ze jinak jsem naprosto zdrava, takze nema smysl se tim stresovat... Ted jsem ve 29.tt, nahore mam za celou dobu 4kg, tlak mam porad krasny, otoky zadne, zadne jine tehu problemy taky ne. Chce to myslet pozitivne a zbytecne se nestresovat a uzirat 🙂

atevinka
9. únor 2016

Ahoj holky,zase vas zdravim...😉
V pondeli jdu na cukrovku:-/.moje gyndarka uz me ji diagnostikovala,od pohledu..jako to je fakt takovy pravidlo,ze my prostorove krasne mame tehotenskou cukrovku??holky,ze ne...:-/.

mische
9. únor 2016

@atevinka od pohledu jsem u gynekologa v CARu mela i syndrom PCO, aniz by me vysetril predtim nejak odborne .... jsem stastna, ze se podarilo prirozene. 😉
Neni to pravidlo. Neboj. Mnohdy i sebestihlejsi holky musi i v tehu pichat inzulin. Jde o to, jak tvoje telo cukr dokaze zpracovavat.

atevinka
9. únor 2016

@mische diky,doufam,ze to budu mit v pohode,aby se pani doktorka uklidnila...😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru