Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

natysnovec
13. led 2018

@alkuska ja mam taky strach kolik priberu az to prijde😢

martinato1989
15. led 2018

@zanetanovotna tak jsem byla v porodnici, malá má asi 3300g, pravděpodobně mi doktorka udělala Hamiltona a když neporodim, tak v neděli nastupují do porodnice a v pondělí rodime 😍 a jsem na 2 cm otevřená.

zanetanovotna
15. led 2018

@martinato1989 fakt? Já jsem o tom Hamiltonovi něco četla. Ale to ti dělají prej jen s tvým souhlasem. Ty jo to na tebe budu myslet at je vše v pořádku a hlavně kdy ti to nastane. 🙂 a ta váha malý je v pořádku ne? Není tak velká.

zanetanovotna
15. led 2018

@martinato1989 to musí být teď pro tebe zvláštní pocit vid. Takže ti to chtějí vyvolat před termínem?

martinato1989
15. led 2018

@zanetanovotna ona se mě zeptala jestli už chci rodit, tak jsem ji řekla ze ano, pak do mě vrazila ruku a ať to vydrzim ze prý to děla pro mě abych neprenasela, dost to bolelo 🤔 pak řekla ze mužů slabé zakrvacet po tom vyšetření. Malá je akorát, ale říkala ze bude lepší ten porod dřív, protože jsem prvorodicka, tak abych prý moc netrpěla. Pocit je to fakt zvláštní, jsem plna euforie a strašně se těším!!!

zanetanovotna
15. led 2018

@martinato1989 aha ty jo tak to je dobrá doktorka.. 🙂 jsem zvědavá na sebe zítra co a jak mi řeknou. Je dobře že na tebe myslej aby ti bylo líp nějak. Je pravda že prý prvorodicky většinou přenášejí.. Já taky nechci prenaset. Malá by měla už bůh ví kolik. 😮 jinak ti věřím já bych byla taky plná euforie 😊😊 ještě si to užívej a za chvilku bude malá na světě 😍😍😍

zanetanovotna
15. led 2018

@martinato1989 ještě mám jednu otázku.. když si byla tam měla si mít sebou moč? Nevím zda ji mám vůbec brát 😮 dekuju

martyina
15. led 2018

@tehulkaxxl já startovní 96 kg nějaký den před vyvoláním 118 kg

martinato1989
15. led 2018

@zanetanovotna jojo, měla jsem moc sebou, je to klasická těhotenská poradna. No dej mi zítra vědět jak si dopadla. Podle mě už s tebou taky budou něco dělat, jsi o týden napřed než já, tak už by měli.

zanetanovotna
15. led 2018

@martinato1989 takže klasicky zváží, měří tlak a moč? Pak máš ty pásy a nakonec tě vyšetří uvnitř? To tam je člověk docela dlouho ne? Určitě dám vědět 🙂

martinato1989
15. led 2018

@zanetanovotna mě poslali nejdřív na sestinedeli na pasy, tam mi zkontrolovali tu moc a změřili tlak a poslali mě zpět k doktorce a tam mě zvážili, vyšetřili vnitřně a ultrazvuk. Bylo to celkem tak na hodku a půl. U nás se neobjednava, mají poradnu od 8-11h a přijeli jsme tam už v půl osmé abychom byli první. K doktorce jsem se dostala ale až v devět.

zanetanovotna
15. led 2018

@martinato1989 aha no dobře tak uvidím asi zítra. Ono to je taky v každý nemocnici jiný. 🙂 ale jsi moc hodná díky. Zítra napíšu teda zda už se něco bude dít.. 🙂

martinato1989
15. led 2018

@zanetanovotna ano, určitě dej vědět, budu na to čekat ☺️

martinato1989
15. led 2018

@zanetanovotna a držím ti palečky ať se to někam taky hne jako u mě.

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 ahoj tak u mě se nic neděje 😉otevřena jsem na prst a kontrolu další mám 23.1 přesně na termín. 🙂 bude to ještě asi na dýl jak to vypadá ☺

martinato1989
16. led 2018

@zanetanovotna ahoooj, tak zase je lepší když se ti to rozjede samo...ale zase chápu ze už to taky chceš mít za sebou. U mě se zatím nic neděje, tak asi fakt až v to pondělí 😏 to čekání je fakt hrůza, proč nás ty naše děti tak napinaji 😂😂😂

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 no jestli se to rozjede samo to taky nikdo neví 😃😃 ona je spáč a asi se jí tam hodně líbí. Doktorka mi musela pořád třást z briskem aby ji budila kvůli těm pásům 😃 a vždy když ji probudila tak za chvilku zase nic 😃 právě.. mě hodně znervózňuje to čekání 😐 každopádně budu rada když dáš o sobě vědět 🙂🙂

martinato1989
16. led 2018

@zanetanovotna tak to mne včera sestra řekla, ze pravé vždycky děti premlouvaji aby se vůbec hybaly a ta naše můra byla snad vztekla 😂😂😂 pořad do toho kopala 😂😂 třeba Natalka spinka protože už se chystá ven, četla jsem ze jsou děti před porodem klidnější.

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 aha cítíš pohyby často? Já ji cítila intenzivně tak naposled před týdnem teď už moc ne. No nevím zda je to pravda. Já o ni skoro nic nevím a pořád nic 😃😃 stejně to byla zvláštní kontrola.. ani mi nic moc neřekly a vím prd. Mám ve zprávě napsaný : bolesti neguje, pp cítí, VP zachovala
Měkké hrdlo, na phal., ZB pro prst, dále nedosahuji, hlava nad vchodem, VP neteče.
Vůbec nevím na čem jsem 😃a nevíš co znamená VP?

martinato1989
16. led 2018

@zanetanovotna podle mě je vp jakási zkratka pro plodovou vodu, ta mi taky neteče, co se tyče hlavy nad vchodem tak já tam mám ze hlava naléhá na vchod, ZB by měla být zevní branka, pp je pohyb plodu....

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 aha ... naléhá na vchod ? Já stejně nevím vůbec co to pořádně znamená.. zřejmě máš blíže k porodu🙂

martinato1989
16. led 2018

@zanetanovotna no podle mě je proste už někde nízko v porodnich cestách a nachystana. Dneska mi asi odešla další část hlenove zatky i s takovou tou hnědou krvi, tak jsem zvědavá, co z toho bude 😂

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 no to zřejmě je 🙂 ta hlenova zátka je první znamení🙂 no vidíš já si si myslím že by to do konce týdne mohlo začít🙂🙂
Jinak ta hlenova zátka ta se taky nedá splést že?

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 jo a dělala ti ultrazvuk ? Mě tam napsala stejnou váhu miminka jako jsem měla ve 37+2

martinato1989
16. led 2018

@zanetanovotna ultrazvuk mi dělala a malou měřila, takže my máme váhu aktuální. No ta hlenova zatka... já si s ni taky nebyla jistá, odchází mi po částech už asi 14 dni, vždycky je to proste jak hlen nebo rýma a až dnes to bylo s tou krvi a to už mi bylo jasný ze je to ono. Nic jiného mě nenapadá co by to jinak bylo.

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 aha tak to je dobře že ti to takhle dělaly kompletně🙂 no tak to by měla být hlenova zátka- když je to hlen nebo rýma a ještě s krví.

martinato1989
16. led 2018

@zanetanovotna mělo ale stejně to furt nic neznamená 😂 a co ty, mas poslicky nebo něco?

zanetanovotna
16. led 2018

@martinato1989 to jo tak ono se nikdy neví kdy se to spustí.. kolikrát ti nemusí prasknout voda a najednou rodíš🙂 poslicky?asi ano 😃 to pobolívá jako ms a občas to cítím ale ne casto .. ty je mas hodně ?

martinato1989
16. led 2018

@zanetanovotna mne jen tvrdne břicho ale úplně bez bolesti, málokdy cítím nějakou bolest v podbrisku 😏

zanetanovotna
17. led 2018

@martinato1989 takže to máme nějak podobně.. A to ti tvrdne když si i v klidu a odpočíváš nebo pri pohybu? Mě se obcaš takhle ztahlo bricho nejak kdyz jsem sla delsi trasu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru