Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kackabrcka
12. kvě 2009

jabera - som tu a nic 2x wc a to bolo vsetko ☹ bolesti nijake ja neviem co to nase dieta zeby maly kliestik 😀
evuse-drink nezabere akurat tak dobre na posratie ked to mam tak nazvat 😖

jabera
12. kvě 2009

ja sa zblaznim z teba...

kackabrcka
12. kvě 2009

jaber - so mna 😀
jarabicka - tu tiez este je ale ta ma este predsa len trosku casu.. a ja som sa tak tesila ze budem mat miminko hadam skor a nic veru 😠

jarabicka
12. kvě 2009

...Kackabrcka, ja mám ešte čas, ale ty sa už ponáhľaj rodiť... 😉 ...inak ja mám tiež taky pocit, že tu budem otravovať až do júna 😀

evuse
12. kvě 2009

Kačko stejně bych se toho čarovného nápoje bála, já bych asi do něj nešla. A víš co, buď ráda, že máš ještě chvíli klid, až se Sophinka narodí, nastane ti pěknej kolotoč 😀

kackabrcka
13. kvě 2009

evuse - no to mas pravdu ze mi nastane kolotoc 🙂 carovny napoj som si dala predsa len este vcera o 12stej tak ma chytilo 2x wc a to bolo vsetko ☹ tak asi sa jej predsa len nechce ist na svet .. len uz mam aj strach a sa sledujem ci sa hybe a podobne.. stvrtok po 13stej zase poradna som zvedava ci ma uz vypise do nemocky.. ja som otv. na 2cm skoro uz 2tt a nic a druhe maju riadne bolesti otvoria sa frcia nemocka a je to tu.. a ja budem do kedy takto 😠
jarabicka - by sa mi uz patrilo ist 😉

jabera
13. kvě 2009

no, tu zas skapal pes.... ani zuzka uz tu neni... len ja tu trcim, ked uz to decko nemozem odlozit zo seba...

mirun a evina maju spiace deticky asi, marian ta sa tu ledva objavi, buduce matky behaju, aby porodili a ja tu trcim... uz nech je aj bart taky, ze sa da odlozit aspon n na chvilku... keby ste videli jak vycitavo teraz na mna pozrel z toho prsa... ako keby to cital...

zuzkaaaa
13. kvě 2009

caute babenky...
už som tu jaberka, zajtra mám poradňu, skoro som zabudla 😀 tak som zvedavá čo bude lekár mi slúbil, že mi povie aká je veľká je určite riadne lebo včera ma skoro rozkopala a dosť to už bolí, ona naraz aj nohy aj ručičky hýbe aspoň myslím a potom to fakt cítiť 😠

jabera
13. kvě 2009

no ahoj! tak to som zvedava, aka je..mne pri prijme do nemocky povedal dr., ze bart ma asi 3400g a za par hodin bol vonku s 4210g... to na uzv pozerat, tak potom povedz, ze ci tebe to nejak specialne sledoval, alebo ci tiez len uzv.
veru, tie deti vedia paradne kopat.. a ked tak dobre zacne tlacit do mocaku! uz mas take, ze vsade hned letis cikat?

zuzkaaaa
13. kvě 2009

ja to mám od začiatku 😀
hoci kde dorazíme prvé je hladať wcko 😀

zuzkaaaa
13. kvě 2009

pridala som pár fotiek 😀

kackabrcka
13. kvě 2009

zuzkaaaa - tak dufam ze sa dozvies aka je velika.. lebo ja neviem uz mesia ako rastieme..

inak este tu strasim stale.. potom sa ozvem ked pojdem.. ci ked uz bude sophinka na svete jabere dam info..

jabera
13. kvě 2009

jeej, zuzi, aka si bola zlata! aj ja chcem taky bazeeeeen! to musi byt parada... to je taky, ze ja par temp sa da urobit, ze? jaj, hned by som si do takeho skocila. no, uz aby si sofinkine fotos pridavala...
snad kacka prida uz za chvilku..

zuzkaaaa
13. kvě 2009

jaberka, nie nie je taký veľký, bodaj by...
je okrúhli a hlboký asi po pás, ale to stačí na osvieženie keď je teplúčko 😀

zuzkaaaa
13. kvě 2009

jaberka ty si mala pri prode epidurálku? kacka a ty, chceš epidurálku?

zuzkaaaa
13. kvě 2009

pôrode 😀 už ani písať neviem

jabera
13. kvě 2009

zuzi, nemala som. v tej nemocnici ju nepodavali a ja som si povedala, ze ju aj tak nechcem, ale pokial by ta moznost bola, urcite by som si ju pytala. ja sa toho trochu bojim, kvoli pripadnemu ochrnutiu, ta moznost je minimalna, ale je, je to v rukach anesteziologa. ale viem ,ze v istom momente by som dala vela za to, aby som si ju mohla vypytat... pokial by som este raz rodila, zvazovala by som inu nemocnicu kvoli tomuto. vies, kazdy rodi inak, povazujem za najrozumnejsie nechat si to tak, ze si povies pocas porodu, ale neviem ,ci sa to na slovensku tak da.

zuzkaaaa
13. kvě 2009

jaberka nedá, treba dporedu vybaviť a aj zaplatiť, a pri pôrode treba ukázať bločik o zaplatení a až v tedy ti dajú, a platí sa nejak €85, asi si pôjdem tento mesiac vybaviť pravda ak nie je podmienka kg, lebo neviem či aj babám s viac kg dajú

jabera
13. kvě 2009

zuzi a ide to tak, ze by si pocas porodu povedala, ze vydrzis a oni ti vratia peniaze? lebo to by mi prislo take seriozne... pocula si, ze by to obmedzovali vahou? tusim jarabicka o tom hovorila, ale ja som to nepocula.

zuzkaaaa
13. kvě 2009

no aj ja to viem len od nej, neviem musím si to zistiť, peniažky neviem či vrátia lebo čo ak nastúpia nejaké komplikácie a spravia mi cisársky tak to boli vyhodené peniažky, ak už konečne dostanem peniažky PNku tak si pôjdem vybaviť, ešte stále som nedostala nič a to som PN od februára a teraz je už máj 😠

jabera
13. kvě 2009

zuzi, nevies nahodou, ke dsa ziada spatne o rodicovsky prispevok nma sk, daju ti? aj to spatne?

zuzkaaaa
13. kvě 2009

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
jabreka tu je všetko napísané a vybavuje sa to v sociálke

jabera
13. kvě 2009

ty si ale mudra baba!

zuzkaaaa
13. kvě 2009

😀 😀 😀
aj aj to všetko mám od kamošky ona nedávno rodila, v marci, tak som sa od nej všetko povypytovala

jabera
13. kvě 2009

nechce sa mi to teraz studovat, ale odlozila som si to a vo chvili jasnej hlavy sa do toho pustim...

kackabrcka
13. kvě 2009

jaber - okresnom urade tusim urad prace soc. veci deti a rodiny ale mala by si mat vypisanu nejaku matersku co ja teda viem.. si myslim alebo nejake potvrdenie urcite.. no ja som preto lietala do SR a tam ma este vypisali na matersku a ked skoncim matersku tak idem na rodicovsky.. a este budu od teba ziadat vseliake potvrdenia ze ci nepoberas nieco v nemecku - to povedali mne.. asi tak..

michala.l
13. kvě 2009

Ahojte, ja sem vzdy obcas nakuknem, co nove 🙂 ...zuzkaaa, podla mna ti epi daju..... ja som pri prvom mala dostat, ale nestihli mi ju dat, lebo som bola uz na 8cm otvorena ..., ale keby som dosla skor, tak by mi dali ...a to som mala vahu pred porodom okolo 110 kg 😅
Drzim vam palceky 😉

zuzkaaaa
13. kvě 2009

michala tak to je super si ma potešila, dúfam , že aj mne ju dajú 😅

marianeta
13. kvě 2009

Cavky.

Matko je s tatom von,tak vas idem kuk 🙂 .
Jaber maleho neodlozis.Cim bude starsi tym viac budes v strehu 🤐 .Ani sa nenazdas,a z nehybneho dietata sa stane velmi aktivny spolocensky tvor a budes len cumet,ze teraz lezal a z nicoho nic z minuty na minutu sa ti postavi v postielke,a budes hnat muza pre srobovak,aby znizil polohu rosta na postielke.

Kacka co je? Tej vasej princeznej sa nechce ?

Zuzkaaaa ja som si epi zaplatila,ale nepouzila bo som isla cisarom,ale korunky poctivo vratili este pred zakrokom.

marianeta
13. kvě 2009

TAk konecne sa tu ukazem a nikde nikto 😢 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru