Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
20. kvě 2009

Jaber očkovaná je Hexavakcínou ( to je na záškrt, tetanus,dávivý kašel,dětská obrna, hepatitida B a na onemocnění vyvovalé Haemophilem) a pak Prevenarem to je na pneuomokoková onemocnění. Jestli se tam někam vleze i Rotarovirusm to nevím 😨 . Za Hexavakcínu se neplatí, ta je povinná, ale za Prevenar, ten je nepovinný se platí 2000. A to jsou celkem 4 dávky myslím do 1 roku, takže 8 tis. Kč 😒

Lajci, já měla 85 a otěhotněla jsem hned.

jabera
20. kvě 2009

evi, tak to uz ste dost postihali... som zvedava, co daju nam, mam z toho trochu vitr, ze este nema ziadne ockovanie, ale tak snad vedia co robia soudruzi z ndr...

miabla
20. kvě 2009

Ja zas hladná veľmi nebývam, len sa silým k jedlu, aby mliečko bolo (hoci ho môžem aj predávať 🙂 zatial ).. (píšem pomedzi chovanie a kojenie, umývanie, jedenie, hranie, čítanie 🙂, tak mi to trvá )... Pôrod? Hmmmm 🙄 .. V pondelok som zakrvácala, tak som sa "lekla" a utekali sme do nemocnice (utekali - trvalo asi 5 hodín 😝 ), ale vravím si, aspoň už budem konečne v nemocnici a bližšie k pôrodu - šak som sa už nevedela dočkaaaať 🙂 ... v nemocnici prestali bolesti, si hádam mysleli, že švindľujem 😝, tak som mužíka poslala domov, strávila som hore celú noc, o tretej ráno mi pichli vodu - bolesti žiadne, muž v pozore 🙂 ,3 pôrody prebehli okolo mňa,... v tomto stave som mohla ísť aj na didžinu, ale fakt... Zase som "starého" poslala domov najesť, napiť, zregenerovať a pol desiatej sa vrátil - to je už utorok 🙂... O 9.45 mi pichli infúziu a 10.15 bol Adriánko na svete.. Takže, keby to čakanie nebolo také dlhé...dá sa povedať, že sme to najhoršie zmákli za pol hodinu 🙂, a každému to tak prajem... Pomedzi tlaky som stihla ešte aj srandovať s pôrodnou asistentkou 😀 ... Čo sa týka nemocnice a personálu - som nadmieru spokojná -a to som išla na "blint" - tak "stručne" 😀 ... A starší braček je doma poklad, ale akonáhle sa pohneme niekam a pozornosť je upriamená na drobca..., je ako odtrhnutý z reťazí - takto som si to predstavovala 😅

jabera
20. kvě 2009

no super, takze vlastne vsetko ok... to je dobre.

macalc
20. kvě 2009

ako tak citam tak Kacka to uz ma za sebou Kacka Gratululjem velmi vela zdravicka vam prajem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkaaaa
20. kvě 2009

caute babenky....
tak ja som doma z poradne od pol3tej som tam bola do 6tej, no fuj, tak babenka je na 100% potvrdená, malá má 3000g (veľká po mamičke) ale prietoky neboli dobré, mala som hraničné hodnoty čiže budúci týždeň znova prietoky a ak nebudú dobré smer nemocnica 😒 a tlak som mala celkom fajn 120/80 ozaj a podľa veľkosti som už 36 týždeň

mirunda
20. kvě 2009

Ahojte holčiny!Dlouho jsem tu nebyla, nebyl časík a taky jsme pořád venku, musíme využít krásnýho počasí..

Hrozně moc moc gratuluju Miable k miminku a taky Kačce, je mi jí hrozně líto, že musela císařem ☹ Snad s tím nebude mít takový problémy jako já potom ☹ Já byla v porodnici 6 dní, tak to ona bude asi taky tak.. chudáček, já na ní hrozně myslela, jestli už má Sofinku u sebe.. mno, hlavně že jsou obě zdravý a že už to má za sebou..

Miable a co ty?Jaký byl porod? 🙂 A jak to doma zvládáš s dvouma raubířema 🙂 Adrián je moc krásnej!!!

A Zuzi, jak se cítíš?Už to máš taky za chviličku, už to na tebe může taky přijík kdykoliv.. to to uteklo, co? 🙂

Evi, koukám, že jsi psala, že jsi nechala malou očkovat Prevenarem, my o tom taky uvažujem, ale nevím, jestli to není moc velký záhul na takový malý tělíčko, takže to asi necháme až na 7. měsíc.. neměla Terezka třeba pak teploty a tak?Víš, jestli s tou Hexou to nebylo moc.. a brečela Terka u očkování?

jabera
20. kvě 2009

zuzi, a co znamena, ze prietoky neboli dobre? kurnik, ty stale nejake starosti..., ale uvidis, dobre to dopadne.

mia, maly je strasne zlaty a podoba sa na teba? zda sa mi na 1. fotke.

mirun, no cau! si sa flakala... ty sa mas...

mirunda
20. kvě 2009

ahoj Jaberko!Já se moc neflákala, ten můj chlap byl teď hodně v práci v jiném městě, od 6 od rána do 22hod do večera, tak jsem byla uplně utahaná.. a dneska jsme byli v zoo, to byla paráda, akorát hrozně moc lidí tam bylo.... ☹ A co Bart?Jak roste?A zlobí? 🙂

jabera
20. kvě 2009

ale tak, ze by zlobil si netrufnem povedat, to sa snad o takom malom ani neda povedat, ale protivny vie byt az hanba.... posledne dni je fakt uknucany a tak hystericky sebou hadze ( po kom to asi ma), normalne mlati pastickami, obcas trafi seba, potom desne jaci... ale kompenzuje mi to krasnymi usmevmi, to mu potom vsetko odpustam...
zoo ti zavidim, ja to mam strasne rada. zvlastne, ze pracovny den a tolko ludi... mirun a kde v prahe byvate?

mirunda
20. kvě 2009

jo, to je Lilianka občas stejná, taky umí být pěkně protivná, chce pořád nosit, nebaví jí ležet.. ale na takovýhle miminko se zlobíš jen chvíli a pak už je to ok, viď?
Oni mají tenhle týden v zoo nějakou akci, že každý kdo sponzoruje nějaké zvířátko, tak dostal několik volných vstupenek na tento týden a my to netušili, takže sponzoři rozdali hafo lístků a všichni tam šli...
Jako kde v Praze bydlíme?Znáš Prahu?

jabera
20. kvě 2009

no tak to musel byt natresk!!! poznam prahu, pomerne slusne. mamina je prazacka, travievala som tam prazdniny u babicky. a sestra zije v bohnicich.

mirunda
20. kvě 2009

fakt??A jaktože tu nežiješ i ty?Já jsem se přistěhovala za přítelem na Prahu 4 - Braník.. tady si bydlíme v podkroví baráčku jeho rodičů..
přidala jsem fotečky tý mojí kočandy 😵

jabera
20. kvě 2009

no, ked ma manzel opusti, budem tam aj ja, hahha. mamina je este v blave, ale bude sa stahovat tiez do prahy, len sa musi predat byt a kopa starosti okolo.... idem pozret lili.

jabera
20. kvě 2009

jeej, aka je zlata... a jak vam to sekne vsetkym trom spolu!

zuzkaaaa
20. kvě 2009

jaberka prietoky - prúdenie cez pupočnú šnúru ale lekár hovoril, že možne keby že sa za hodinku vrátim by bolo ok, to môže byť aj z toho že si maličká lahla na pupočnú šnúru ale tak dúfam, že to bude budúci týždeň už ok

mirunda maličká sa podobá na otecka, aspoň ja o tak vidím, je strašne zlatá 😉

mirunda
20. kvě 2009

Ty jsi se teda vydala za manželem pryč? 🙂 Proč on nešel za tebou? 😉

Zuzi, jak se cítíš?Máš to za chvilečku a už tu budem skoro všechny maminky 🙂 Ještě nedávno jsme byly všechny těhule..
Jinak každý říká, že Lili je po Kubovi, jak má toho 3-letýho bráchu, tak Lili je celá on 😀 Uplně stejně se mračí a dělají se jí dolíčky v tvářičkách - to má i Kuba.. tak uvidíme, co se z ní ještě vyklube 😀

jabera
20. kvě 2009

zuzi, ja verim, ze to bude dobre... a kedy ides znovu?

mirun, aj ja v nej vidim tatinka.
za manzelom sa vydala moja mamina, tak sa vyskytla v bratislave. to uz je moc davno. moja sestra si nasla lasku v prahe a pred dvoma rokmi tam odisla. a ja som odisla s mojim manzelom do nemecka kvoli jeho praci. tak sme sa rozleteli po svete....

evuse
20. kvě 2009

Dobrý večer děvčátka 😀

Mirun, no konečně tě zas vidím 😉 Teda máš pravdu, jak to hrozně letí, zrovna dneska, byla v TV reportáž o Petru Bendem a o jeho synátorovi... Když jsem viděla to maličký miminečko, tak jsem říkala manželovi, že už si ani pořádně nepamatuju jak byla Terezička tak maličká . Dneska už bych si to užila víc, tehdy jsem se jí bála vzít, abych jí něco neudělala, tak jsem jí ani moc nechovala( a taky abych jí nerozmazlila- taková kravina!) a už teď mi to přijde líto ☹ .

Tím prevenarem jsme taky chtěli očkovat až později, ale doktorka říkala, že jestli to má mit smysl, tak naočkovat jí hned ( čili s Hexou ve 3.m). No jasne že brečela, jakmile jí to píchla, tak jí to určitě bolelo a řvala děsně, i celou dobu, co jsem jí oblíkala, uklidnila se až když jsme vyšli ven- asi jak jsem jí chovala(nebyla v autosedačce, jako běžně) a koukala okolo na ty nový věci venku, tak zapoměla plakat. No řeknu ti, bylo to pěkný psycho, měla jsem co dělat, abych neřvala taky. A zejtra jdem zase ☹ . Už jsem se domluvil a s mým tátou, že to s náma absoulvuje. Potřebuju psychickou oporu, asi bych to tam sama ani neodřídila. Dneska jsem jela k manikérce a byla jsem z toho řízení nervní asi hodinu dopředu. Budu to muset nějak vypilovat, už jsem říkala manželovi, že si budeme muset dělat projížďky.
Koukala jsem na Lili, je roztomiloučká a ty obrouský boty na těch malejch noženkách 😵
Budete jí dávat náušnice?

evuse
20. kvě 2009

Jaber, jaký rozletěli po světě? Já vychovaná v Československu nás pořád beru jako jednu zemi. Koukali jsme na slovenský filmy, byli sloneští hlasatelé v TV a slovenština mi nedělá problém. Když jsem ještě bydlela u našich, tak jsme koukali na kabelovce na Markízu a já se s nima o reklamě hádala, že ten film, na kterej koukáme, je česky. Oni mě přesvědčovali, že ne, a měli pravdu... Mě to fakt nepřišlo. A teda váš Michal Dočolomanský, toho prostě žeru 😎 . Adéla ještě nevečeřela a Tajemství hradu v Karpatech jsou moje nejoblíbenější filmy (bohužel tam teda mluví zrovna česky...)

evuse
20. kvě 2009

Zuzzi, to bude učitě v pořádku, kdyby ty hodnoty byly nějak hodně špatný, tak by tě peci nepustil domu, Hlavně buď v klidu. A tlak máš taky krásnej 😉 Já mívala 140/90 i víc.

evuse
20. kvě 2009

Jo Mirun, to jsem se zasmála, že jste byli v Zoo... Můj brácha dostal asi před měsícem v práci ty volné vstupenky za sponzoring . Tak tam šli a zrovna nadával na ty maminy s kočárkama( a ještě na lidi se psama), jak se tam pletou, děti malý, ještě z toho nemají rozum. Tak jsem mu vysvětlovala, že z toho ale mají rozum ty maminky, které jinak denně chodí na prochajdu skoro tou samou trasou a tohle je pro ně příjemná změna. Už se tam taky chystám 😀 😀 😀

evuse
20. kvě 2009

Holky víte co mi už dluho vrtá hlavou?.......................................
Kdo založil tuhle diskusi?.......................... Protože zakladatelka tehulkaxxl má jen 4 příspěvky.................... Já se teda přiznávám, že to nejsem. Je to některá z vás? A nebo nás jen založila a frnkla - třeba jsme byly málo tlustý 😀

A TÍMTO VYZÝVÁM DALŠÍ MAMINKY A TĚHULKY A SNAŽILKY, ABY SE K NÁM PŘIDALY!!!! Ono to tu vypadá jako separééééé, ale to se nenechte mýlit. Nové tváře vítáme 😉

michala.l
21. kvě 2009

Evuse, ja sem casto pozeram, ci sem nepribudol niekto novy a ako sa vam dari 🙂 , zda sa, ze ste tu zabehnuta particka, tak moc neviem co popisat ☹

evuse
21. kvě 2009

Jééé jsem tu dřív než Jeber ! - ale jen kvůli té návštěvě doktorky, jinak bysme ještě chrněly. Rézi se teď sama roztahuje v mojí posteli 😉

Ahojte holčičky.

Ahoj Míšo, tím se nenech mílit, že jsme zaběhnutá partička, to právě proto, že sem nějak nejde nikdo nový. Ale přiznám se, že já kdysi denně koukala, co se událo v jedné diskusi (myslím, že to bylo poslední týdny těhu, jak zvládáte úklid,nemotornost...) a taky mi přišlo, že jsou partička a nikdy jsem se k nim nepřidala. Ale minimálně to bylo zajímavý, jako seriál 😀 😀
Koukám, že máš už jedno dítko, nechceš si dát nějaké fotky do alba? Budete mít mezi dětmi docela věkový rozdíl, to jste tak plánovali? My asi pujdem do druhého brzy, protože pozdějš bych se fakt cítila stará - čtyřicátnice 😠 . A jak se jinak cítíš, co nevolnosti a těhotenské pocity? Chodíš pořád do práce?

Tak zatím zdar, nakouknu asi až odpol...

mirunda
21. kvě 2009

Ahoj Evus, o to víc si to užiješ u dalšího miminka 😉 Já si zase říkám, jak je Lili pořád taková malinkatá a pak se kouknu na fotky a vidím tam toho fakt malinkatýho uzlíčka, co jsme si přivezli z porodnice a zjistím, že už máme doma pořádnou ženskou 😀 😀
Tu hexu s tím prevenarem jí dávali v jeden den?Nebo až dneska jdete na ten prevenar?
Náušničky jí dávat budem na 100%, už se na to moc těším, ale náš dr. říkal, že až v 5. měsíci 😠 Takže musíme ještě počkat, ale já už koukám, jaký jí koupím, moc se těším.. za nás se uši píchaly v porodnici a teď se s tím tak otálej.. vy budete dávat propichovat?A kdy?
V tom zoo - představ si, že nějaká baba když prošla kolem nás, tak říkala: "dítě z toho nic nemá, tak mu jednou budou vyprávět, jak byli tenkrát s ním v zoo". Přesně jak říkáš - do zoo jsme se šli podívat já s Kubou a spojili to s procházkou s Lilinkou.. a určitě jdi, mají to tam moc hezký..

Jaberko a tvůj manžel je slovák?

Michala.l - máme radost z každého, kdo se k nám přidá 🙂 Tak se neotálej a šup sem k nám 🙂 A přidej nám nějakou fotečku, ať víme, jak máš krásnýho Ríšu (btw: až budu mít kluka, tak to bude taky Ríša). Budete si nechávat říct pohlaví miminka co čekáš?

mirunda
21. kvě 2009

ten poslední příspěvek jsem psala cca 40min 😀 Ještě jsem houpala Lili.. jo, holky, dneska mi Lilinka spala 11hod v noci 😀 😀 😀 A já blbá nešla spát s ní, mohla jsem se vyspat nááádherně do růžova 😀

michala.l
21. kvě 2009

Jeej, ste zlate 🙂
My sme druhe neplanovali - nejako to vyslo pocas "neplodnych" dni 😀 ..., ale uz sa velmi tesime 😵
Zatial mi je uplne super, ale aj pri prvom to tak bolo - vobec mi nebyvalo zle a ani neopuchali nohy, nic ...dufam, ze to tak aj ostane 🙂
Fotky pridam, len som teraz v praci 😒 , Risko uz je velky chlapik a na babatko sa uz velmi tesi. A pohlavie si urcite chcem dat zisti - zvedavost je silnejsia, no na poslednom UZV bolo mimco otocene, tak snad o dva tyzdne 😅 .

A tiez vas tu citam ako serial, ale zapojila som sa len par krat ..., ale rada sa budem castejsie 😉

jabera
21. kvě 2009

dobre rano damy!!!

michala, len tu pekne ostan! vobec sa neboj zapajat, ja tu vecne trcim sama. kedze mam decko stale pripojene na prso... takze od skoreho rana si tu vitana!!!

evi, ja som tu bola, len som nestihla napisat. u nas je totiz sviatok a manzel je doma, tak od rana kecame a vsetko mozne... ide ma svihnut, rano burka desna a teraz to vyzera tiez divne a to sme sa chystali na velku prechadzku a do hradnej zahrady, vraj je nejaka krasna a samej sa mi tam nechce. tak dufam, ze sa vypekni este.. inac, ja nas tiez vnimam ako caskoslovensko, ale predsalen sme dost daleko od seba teraz... mamina , potom 350km segra a dalsich 350 ja...
ano, manzel je slovak, sice trochu strajchnuty madarom, ale slovak. my sme taky misung. hlavne bart je dobre prepleteny.

to s tou zologickou je dobre, jak si ludia myslia, ze zenska na materskej nesmie pozerat po zveroch, alebo co? nech ma neseru...
tu v meste je tiez zoo, este sme tam neboli. jeden ziak povedal borisovi, ze tu je zoo, ale nie su tam zvierata, hahahaha. potom to vysvetlil, ze je to nejaky ohradeny kus lesa a ze su tam srnky.. tak neviem o co vlastne ide, ale musime omrknut..
no, ja sa toho ockovania bojim! este jak to evina opisuje! ci bude ta moja spekacka robit, ja umrem, ked bude plakat a to on bude, som si ista.. jaj, boze....

mirun, tych 11 hodin spanku, to je sila, fakt.. to sa az zle cita!

zuzkaaaa
21. kvě 2009

ahojte babenky....
tak mne dnes nie je najlepšie, v noci som nič nespala a ani do obeda som nevedela, včera bola hrozná noc, špinila som ale upozornil ma na to aj lekár, že to nič že je to normálne, ale včera riadne surovo ma vyšetroval, teraz akoby znova troška ak do zajtra neprestane tak zajtra pôjdem radšej za ním.
ozaj poradňu mám budúci týždeň znova v stredu teraz už každý týždeň musím chodiť, keď si pomyslím, že znova tam čakať 3,5 hodin, no fuj....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru