Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

honeypet
25. únor 2014

Děvčátka pár dní jsem tu nebyla, zprávy které jsem měla bylo lepší nepsat. Jen se chci vyjádřit k těm kalhotkám po porodu, co jsem na ně dávala odkaz. Opravdu jsou super a příjemnější než ty síťované. Člověk se necítí jako nahý.

ynett
25. únor 2014

@inngrid no super pre mna 😉 len neviem či aj pre bábo. v pondelok si budem už istá keď mi lekár povie že je to oka 🙂
jasne budem 🙂

ynett
25. únor 2014

@honeypet dúfam, že je všetko oka.
dakujeme za info o nohavičkách🙂

ynett
25. únor 2014

@inngrid @ejdzi ja som bola na screeningu aj v 12 aj v 16, naprv PAPP testy a potom Tripple testy 🙂

honeypet
25. únor 2014

@ynett bohužel ne. Minulý týden ve čtvrtek jsem podstoupila císařský řez. Naše holčička umřela. 😢

inngrid
25. únor 2014

@honeypet Bože môj to nemyslis vazne to ani neviem čo mam napísať a čo sa prosím stalo ani o velrybke a Maruške nemame dlho správy :(
moja musite byt silný

ynett
25. únor 2014

@honeypet tak to mi je veľmi ľúto. Prepáč že som sa vôbec pýtala ☹
veľa síl prajem.

honeypet
25. únor 2014

@ynett není proč se omlouvat. nikdo neví, co se stalo. Ráno jsem měla bolesti a začala špinit, tak jsme jeli do porodnice a ukázalo se, že miminko nemá srdeční akci.

ynett
25. únor 2014

@honeypet ☹ najhoršia správa. pevne verím však, že sa ešte určite dočkáte zdravého bábatka.

inngrid
25. únor 2014

@honeypet a v ktorom si bola tt? dufam, ze tu uz budu len a len dobré spravy ako to zvladaš? zvladate

honeypet
25. únor 2014

@inngrid byla jsem v 34tt. Snažíme se to zvládnout, ale je to strašně těžké. Bylo to vytoužené dítě, kterého jsem se dočkali po pěti letech na první pokus IVF. Teď vzhledem k císařském řezu musíme tak třičtvrtě roku až rok počkat, než budu moct znovu otěhotnět. Je potřeba, aby se jizva dostatečně zhojila.

inngrid
25. únor 2014

@honeypet uff tak to je škoda lebo 34 tt uz je taky ze mohli to nejako zvladnut o to je to horšie :(.
Verím ja som musela vyše roku čakat kym mi lekári povedali ze môžeme mat mimi , zadarilo sa sup sup ale teraz problem pribudajú tak dufam, ze to dotiahneme do uspešného konca
a verim ze je to velmi tažké to inak ani nejde musi to byt rana prazdno na srdiečko ale váš anjelik vás bude chranit a určite vam pomôze musite teraz byt oporou jeden druheému

ejdzi
26. únor 2014

@honeypet :( drz sa moja!

sonea
26. únor 2014

Zdravim dievcence 🙂 konecne skupina pre mna!! Uz som bola vystresovana z tych chuduckych zien, ich vah a temy ako neskutocne vela pribrali a pri tom su stale chuducke 🙂 tym nechcem povedat ze im zavidim ale mala som pocit , ze jedina tehu baculka som ja 😀..naozaj sa tesim z takeho nalezu ako je tato skupina. Kedze som doma na pn a vela pohybu nemam tak sa celkom obavam ze budem jak mroz 😀 ale hlavne, ze sme obidvaja v poriadku 🙂

ejdzi
26. únor 2014

@sonea vitaj v klube 🙂 pozeram ze mame rovnaky termin 🙂

ynett
26. únor 2014

@honeypet drž sa

ynett
26. únor 2014

@sonea vitaj medzi nami 🙂 ja som tiež na PN už 5 mesiac. 🙂

sonea
26. únor 2014

@ynett ako to zvladas? Ja som doma asi mesiac aj nieco a uz si trham vlasy od nudy. Porad nieco ba zahnanie nudy 🙂

1velrybka
26. únor 2014

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala. Nějak jsem potřebovala pauzu od všech těchto diskuzí, protože i když jsem se snažila vyhýbat negativním tématům, tak jsem vždy na nějaké narazila a měla pak ještě větší strach. Dneska jsem si ale říkala, že už Vám musím napsat. Chtěla jsem nejdřív napsat a pak si přečíst tady v diskuzi, co se událo, jak se máte atd. Než jsem ale začala psát, přečetla jsem si posledních pár příspěvků a už mě úplně přešla chuť cokoli psát a je mi to i teď takové hloupé to tady psát vzhledem k tomu, co se stalo honeypet ☹ Zkusím teda aspoň krátce. Maruška už dýchá sama, váží 2240 g, zatím ji krmí sondičkou a trošku mlíčka zkouší i stříkačkou přes malíček do pusinky, ale to jí moc nejde. Ode dneška jsem u ní v nemocnici ubytovaná. Měla nějaký zánět pupíku, ale prý to mají miminka často. Už to je vyléčené. Tak držte palce, ať je vše ok a nevyskytnou se už žádné komplikace.

@honeypet Je mi to opravdu moc, moc líto ☹ Nevím, co napsat....snad jen drž se....přeju, aby už bylo jen dobře. Lhala bych, kdybych napsala, že vím, jak se cítíš. Nevím, nedovede si to představit nikdo, kdo tohle nezažil. Já měla šílený strach, že je konec, když jsem jela do nemocnice s tím šíleným krvácením před císařem.

sonea
26. únor 2014

@ejdzi a presnejsi den? Ja mam zatial ba 11.9 ale esre som nebola na screeningu. Idem 5.3. Ty si uz bola?

ejdzi
26. únor 2014

@1velrybka velmi sa tesim ze sa Maruske dari! A hlavne je super, ze uz si pri nej 🙂

@sonea mne zatial vychadza na 12.9., screening mam teraz v piatok, uz som velmi zvedava, ale porod budem mat urcite skor, lebo bude planovana sekcia kvoli tlaku

sonea
26. únor 2014

Aha tlak si mala zly uz pred otehotnenim alebo sa to zhorsilo pocas tehu? Mna tiez chcela poslat sestricka na interne pre vysoky tlak. No vysvetlovala som jej, ze si tlak meram aj doma a je v poriadku, len ked som v strese tak sa mi zvysi aj tlak. ved tep som mala 120 uderov za minutu 😀
@ejdzi

ynett
26. únor 2014

@1velrybka super že sa Vám polepšilo 🙂

maaky
26. únor 2014

@honeypet je mi moc lito co se stalo , drz se urcite vsechno zvladnete

ynett
26. únor 2014

@sonea no zo začiatku som bola úplne na nervy ako ty, vonku zima, nevrle počasie takže uplne nanič. teraz som si už tak nejako zvykla. mám svoj denný harmonogram, a keď je vonku pekne tak cez vychádzku vybehnem.
čo sa týka nudy tak som už tak unudená že som totálne lemravá. takže v čase ked som sama doma tak len kukám telku, čítam internet, občas nejakú knihu. potroške poumývam riad, navarím ak mám chuť a tak. 🙂

ejdzi
26. únor 2014

@sonea ja sa liecim na tlak uz dlho, akurat mi kardiologicka zmenila lieky, mala som pred mesiacom aj holter, vysledky hrozne, aj ked ja si tiez meriam niekolkokrat denne a mam dobry, ale povedala mi ze podla vysledkov mi dost kolisal, takze mi pridala este jeden liek, a asi na tom nieco bude, lebo sa odvtedy citim lepsie. Ja som pred tehu brala take lieky co aj znizuju frekvenciu tepu, nemala som sice vysoky tep, ale mi vysvetlovala dr. ze takto chranime srdce, no a teraz take nemozem brat kvoli mimi... vsak uvidis co ti povedia - dolezite je aby ti neskakal, to mi hovoril aj gynekolog

sonea
26. únor 2014

@ynett ja to chytam uz teraz ze sa mi nechce absolutne nic 🙂 tiez vacsinou pozeram telku, internet alebo varim a pratam na co nikdy nemam chut, tak sa do toho len nutim 😀, rozhodla som sa, ze sa naucim strikovat, tak si idem kupit knihu pre zaciatocnikov. Som zvedava ako dlho ma to bude bavit. Inak poobede chodim s priatelom na prechadzky nech mam aspon trosku pohybu a uvazovala som, ze zacnem trosku cvicit. Ponachadzala som po nete take videa co cvicia tehotne, asi sa do toho pustim 😝

ynett
26. únor 2014

@sonea den som si tak rozkúskovala, ráno vstávam cca o 8:00, urobím ranný rituál, najem sa. pozriem Búrlivé víno (nikdy som neverila že to budem pozerať 😉 ) mrknem čo nového na nete, následne je pomaly 10:00 čo mám vychádzaku tak fičím von, niečo kúpiť alebo len tak, vraciam sa okolo 12:00, tak si robím obed, potom si musím zmerať cukor, pomaly je jedna, pozrem telku alebo znovu brúzdam, čítam, objednávam veci hihi cca o 15:00 chodí partner domov. ak som náhodou nebola vonku doobeda tak idem poobede od 14:00 do 16:00, to potom myslím čo na olovrant (treba sa predsa stravovať pravidelne 🙂 ), to už je partner doma tak riešime veci alebo pozerám Súdnu sieň a hľa už je tu čas na večeru, následne meranie cukru, a je tu večer a deň je za nami. Ak náhodou idem k lekárovi tak to mi ubehne rýchlejšie.
Takže u mňa je ten recept ako si zvyknút - rozskúskovať si ten deň, mať nejaké tie mílniky a čas ubehne. 🙂 takisto som rada ak mám niečo poriešiť cez týždeň, lekára alebo tak, to sú tiež také milníky a pomaly sa posúvam v čase 🙂
aj som si myslela, že ked tak budem doma dlho tak budem mať vyluxovaný byt a tak, avšak to nejde kedže som na rizikovom a aj tie dve hodiny vonku sú pre mna veľa niekedy. alebo aj varenie ma dosť vyčerpá a mám bolesti. už len čakám kedy sa to zlepší a budem si môcť celý byt vyluxovať. partner síce uprace ale tak ja som ako debil a musím to mať upratané po svojom 😉

ynett
26. únor 2014

@sonea no ja som mala tiež nejaké plány ale fakt sa mi nič nechce, tak hlavne brúzdam po nete a získavam informácie 😉

sonea
26. únor 2014

@ejdzi tak dufam, ze uz na dalsej poradni to bude fajn. Na prvej som boka poriadne nervozna, ze co sa tam bude diat a kedze teraz uz viem ako to prebieha tak si myslim, ze to bude lepsie. Inak ti drzim palce aby ti nenastali ziadne komplikacie, lebo viem ze s tym tlakom nie su zarty 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru