Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

anieb
17. črc 2015

@ivaflo Ahojky, já při mém prvním těhotenství vážila na začátku 102kg a přibrala jsem na 129kg a řeknu Ti, že průběh těhotenství byl vpohodě, žádná těhu cukrovka, prostě nic, akorát jsem od 32tt do 34tt ležela v nemocnici, protože mi hrozil předčasný porod, ale magnesium 6tablet denně to zpravilo a pak mě pustili. Takže pokud nemáš žádné zdravotní problémy, tak Tě doktor strašil zbytečně. Nicméně každé těhotenství je individuální. Teď při druhém jsem přibrala pouze 15kg a 11kg měsíc po porodu už mám dole. Hlavně buď vklidu a relaxuj a nestresuj se 🙂 Přeji Ti pohodový průběh těhotenství a pak rychlý porod bez komplikací 🙂

78marcela
17. črc 2015

@ivaflo myslim, ze se to neda ovlivnit. Ja mam dost pres sto kilo, prvni tri mesice jsem byla na hormonech, denne ghvracela, skoncila skrz zvracení v nemocnici na kapackach...a presto jsem takhle na zacatku i pres to zvraceni pribrala 7 kilo. Zvracela jsem do 22.tydne, pak uz jen jednou za dva tydny, zhruba, a zacalo to jit dolu, dala jsem dolu devet kilo. A az tento tyden jsem dve kila pribrala, tak mam stejne jak predtehu. Takze se to fakt neda ovlivnit nijak moc. Kdyz budes jist normalne, dost zeleniny a ovoce, tak je to dobre pro mimco, a vaha si udela stejne co chce.

bayli
27. črc 2015

Ahoj, taky se k vam přidám.. Jsem 35tt a mám 96kg, zatim mám nahore 13kg tak doufam ze to vis uz moc nepůjde.. Ted se zeptám tech co uz rodili, poznali jste prave kontrakce? Chci rict ze uz mam skoro cele břicho tvrde akorat podbrisek kde je vic tuku je měkký, tak z toho mám strach ze to treba nepoznam... 😒

809
27. črc 2015

@bayli Ahoj byli. Neboj kontrakce fakt poznáš. Jsou pravidelný. Váhu neřeš. Hlavní je nestresovat se a pokud nemáš žádné jiné zdravotní problémi. Neboj zvládneš to jako kupa mamin před tebou. Švagrová měla břicho tvrdé už někde od dvacátého týdne, byla na magnéziu a rodila v termínu. Takže klid a nenervuj se. ☺

kelinkanatalka
7. srp 2015

Zdravím chci napsat pár věcí Vám co si myslí a věří doktorům,že kvůli obezitě neotěhotníte a takové ty sračky kolem. Když jsem v roce 2014 přelom listopad prosinec přišla přirozeně do jiného stavu z váhou 130kg nikdo tomu nechtěl věřit.Přibrala jsem na 150kg celé těhotenství probíhá úplně nádherně žádná těhu cukrovka žádný předčasný porod žádnej vysokej tlak prostě nic. Až ted týden před porodem mám vysokej tlak,ale to si myslím,že je těma teplotama. Jinak jsem do konce 37 týdne chodila ještě do práce sice jen na objednávky na kontrolu prodavaček ale chodila jsem a stála na nohách 7 hodin a pak jsem jela ještě z manželem rozvážet jídla a na nákupy do Makra to dělám ještě teď týden před porodem. Takže chci Vám říct,že nezáleží na tom jak jste tlusté nebo tenké záleží na tom jak se ke všemu postavíte Vy sami.

mimidaniela
4. zář 2015

Hezky řečeno

mimidaniela
4. zář 2015

Holky kam na velké těhu oblečky

escapee
5. zář 2015

@mimidaniela dobrý výběr je v bonprixu, i v C&A, aukro...mrkni i ke mě na bazárek, nabízím větší těhotenské balónové sukně 😉

mimidaniela
7. zář 2015

koukám že je tu uplně mrtvo taková škoda

michalka_n
14. zář 2015

ahojda v kolikátém tt jste cítili pořádné pohyby? já cítím večer jakoby tep na jedné straně ale zda je to ono netuším 🙂

zlatkavlk
14. zář 2015

@michalka_n Ahojda, já jsem s jistotou cítila pohyby kolem 19.tt., bylo to takové šimrání a pak už lehké kopance, žádné bublinky nebo něco takového...

michalka_n
14. zář 2015

no a já právě nevím, zda jsou to pohyby když třeba pul minutky cítím jakoby tep pri běhání v bříšku zda je to ono nevim jak to popsat 😀

zlatkavlk
14. zář 2015

@michalka_n Nj špatně se to popisuje, to je pravda 😀 já takové to tepání cítím, když ležím na boku, a to si myslím, že by mohla být škytavka... 😉

michalka_n
15. zář 2015

já když si lehnu po sprše či vaně do postele a nehejbu se 😀 ale může to být přetlak 😀 těžko říct 😀 @zlatkavlk

sherane
10. říj 2015

ahoj holky, neni tu nahodou nejaka fakt xxxxxxxxl maminka, co je ted tehotna? kdyztak do zprav 🙂, at mam s kym sdilet pocity, nejak jsem po prvnim tehu moc pribrala (ano az po) a nepocitala jsem, ze pri teto vaze muzu otehotnet a ejhle, mam tam dve carky, nic to jeste neznamena, ale budu doufat, jen nevim, jak to bude, aby mi nepraskla hercna, pri prvnim prckovi jsem myslela, ze mi ten posledni mesic vyleti srdicko z hrudi, ted vazim na zacatku tehu tolik, co v poslednim mesici.. :( achjoooo musim to nejak vykoumat.. kdyby mel nekdo radu, tak sem s ni nebo do IP

atevinka
26. říj 2015

Ahoj holky,tak ja se k vam taky hlasim...🙂 po dvou potratech,jsem konecne v 9.tydnu a zatim vse vypada dobre...🙂 jo, a taky nejsem hubeňour,zacinam na 100kilech ..ale chci se snazit moc nepribrat,pokud to pujde...spis se vas chci zeptat,nenadavali vam doktori moc?treba,ze ublizujete diteti apod..kamoska to totiz zazila a docela hnusne na ni doktor rval..byla uplne vystresovana...moc vas zdravim 😉

rennkah
27. říj 2015

Ahoj, já jsem taky 9. týden a začínám na 107. Doktor nic neříkal, já myslím, že něktěrý to bude řešit hned a jiný vůbec - pokud to nebude přinášet nějaké komplikace. Je sice pravda, že tam je vyšší riziko všeho možného, ale nakonec když si trochu projdeš diskuze, tak komnplikace dnes mají hubené i baculaté, a úplně stejně jsou i mezi oběma skupinama velký počet v pohodě. Já se rozhodla se nestresovat, jen tlaku se bojím (asis e prostě něčeho bát musím 😀 ) Takže klídek...

yrsa
27. říj 2015

Ahoj, já jsem teď v 21.tt. a začínala jsem na 95kg, aktuálně jsem přibrala 5kg, takže bez pár gramů rovnej cent, zatím mi nikdo, nikde nic špatného ohledně váhy neřekl.... akorát v poslední poradně, kdy jsem za měsíc přibrala 3kg mi sestra řekla, ať si na to dám pozor, ale celkově to zatím jde a co jsem přibrala, je opravdu jen to bříško, tak snad to takhle v poklidu půjde dál, i když začíná mě dostihovat tzv. těhu-výmluva... že si mám dát na co mám chuť..... tak snad se ubráním a víc jak 110 mít nebudu... pořád se ale utěšuju, že jsem typ ženský, co bude štíhlá až po dětech 😀 Tak držím palce i vám ostatním ať se vám hloupé řeči o váze vyhnou...

michalka_n
27. říj 2015

děvčata já otěhotněla a byla sem taky baculata a rikam si nooo to tu stovku prekrocim taky a jsem 28tt a mam -3kg.. je to vážně individuální.. .-)a to se neomezuju..

atevinka
27. říj 2015

@rennkah Jee, ahojky, to si budeme vzájemně držet pěsti! 😉

atevinka
27. říj 2015

Ahojky holky, děkuji za uklidnění..😉.jste nejhodnější..nebudu se cpát a budu v klidecku..😉

michalka_n
27. říj 2015

Ono to podle mě.není o cpani ale množství já jim méně max 2knedliky pak mám v žaludku stopku dlouho mi bylo nevolno 🙂

linee
27. říj 2015

@atevinka myslis kvůli kilum? Uvidis, ja zacinala na 90 a za 31 tydnu jsem pribrala 3,5 kg, ted to bude trochu vice, ale jediny problém jsem mela na 2.utz, protože mam i placentu vepředu a nebylo mozne dobře prdolu zkontrolovat. A jim normalne, telo si samo rekne, kdy dost nebo co ano. Stejne to neovlivnis, muzou za to hormony. Drzim palce, hlavne at vse dobře dopadne - potom, co pises bych se na hubnuti nebo omezovani v jidle vykaslala, pokud budes v pohode ty, bude i prcek! 😉

atevinka
27. říj 2015

@linee mas pravdu...nebudu se ti tak zaobirat,jsme moc stastni,ze ted je to na dobre ceste...
A prece po porodu to shodime🙂 🙂
Prdim na to..hlavne at je prcek v poradku🙂 🙂 🙂

linee
27. říj 2015

@atevinka presne.Uvidis sama,ve svem okoli co znam,zadna boubelka tolik nepribrala.A ver.ze nejdulezitejsi je ten prcek.Pokud se to dr.nebude zdat,sama ti rekne. Moc drzim palce!

eva.u
28. říj 2015

Ahojky,jsem v 36 tt,začínala jsem na 107 a dnes mám 106 🙂.Ze začátku jsem asi 3-4 kg shodila a teď jsem skoro zase na své 🙂.Od nikoho jsem nikdy nic špatného neslyšela a to jsem obíhala hodně dr 🙂,jen utz byly o něco hůře vidět.Takže žádný stres a hlavně klid 🙂 🙂

andy80
28. říj 2015

Ahoj holky, tak i já přidám svou zkušenost jako xxl těhulka. První těhu jsem začínala na 75kg, přibrala jsem rovných 35kg, takže jsem skončila na 110kg z porodnice jsem šla s váhou 105kg. Druhé jsem začínala s váhou 95kg, přibrala jsem 15kg, takže jsem zase rodila se 110kg, teď při třetím mám nahoře zatím 5kg a jsem v 24tt, tak doufám, že se vejdu do 10kg. Při prvním jsem jedla jen ovoce, při druhém jsem byla na mase a teď bych se utloukla po sladkém. A s tím, že jsem se z oblečení vel. 40 dostala na vel. 52 už jsem se srovnala, hlavně, že dětičky jsou zdravé. Všechny těhu v pohodě bezproblémové, jen předchozí dvě jsem brala prášky na tlak. Ale to mívají u hubené těhulky 🙂

lchuranova
28. říj 2015

Ahojky maminky, tak koukám že jsem konečně našla svoje lidičky.. takže já 25+1 začátek 91kg ted už 10kg nahoře. Taky od lékařů velký strašák s cukrovou, velikosti plodu, předčasný porod, vysoký tlak a tak bych mohla pokračovat do nekonečna.. Ale když čtu tady ty příběhy a situace tak jsem v klidu, ano sice hodně přibírám ale jím tak jak prostě jím více méně jenom maso a jablka :DD. Jinak teda zatím všechno v pořádku, ani cukrovku nemáme .) Jediné co teda, tak horší viditelnost na utz ale to jsme si teď vynahradili na 3D, kde konečně se náš chlapeček ukázal..

jane085
29. říj 2015

Ahoj, myslíte, že 3D UTZ je lepší? Taky jsme na normalnim meli spatnou viditelnost a jeste k tomu byl prcek otoceny zady. Nepoznalo se tedy vubec nic ☹ Tesili jsme se,ze nam dr rekne,co čekáme a nic :'(

tria002
29. říj 2015

Tak nevim, jestli vam to pomuze,ale snad ano.. Loni v prosinci jsem rodila se 140kg. Jen porodem slo dolu deset kilo.
Porod jsem mela rychlejsi, nez pred trinacti lety. Tenkrat holka 2,8. Kluk 3,4. Porod byl super. Zadny problem s tlakem, dychanim.
S dcerou jsem rodila s 80kg.
Nikdy mi nikde zadny doktor nerekl, ze jsem tlusta. A kdyz jsem se v porodnici ptala,zda maji por.kreslo na hrocha, rikali ze nejsem jedina. A byli vsichni skvely!!!

Behem porodu mi bylo uplne jedno,jak vypadam a rodila jsem zcela naha.. S mladym panem doktorek, ktery me " videl stihlou a krasnou" :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru