Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzanazuzana
9. únor 2011

@iriel no ja si myslim , ze to mam po utrogestane, lebo ho beriem uz asi piatykrat a zle som to vzdy znasala kvoli praci, lebo sa mi chcelo stale neuveritelne spat

iriel
9. únor 2011

@zuzanazuzana Ty jo, to je uz hodne, ja mela vcera u doktora 130/80 a uz se na me tvaril jakoze bububu, to uz je dost... a v tehu se to musi holt vic hlidat i kvuli preeklampsii... no drzim palec, at je tlak rozumnej a nedela neplechu...

zuzanazuzana
9. únor 2011

@iriel teraz ked si davam lieky mam tlak 160/100 a naizaj sa bojim......tak drzte palce, idem ja k lekarovi co mi na to povie

stardust
9. únor 2011

@adinkag neprijemne, ja kvoli tomu ani nechcem na Slovensko. A ani kvoli rodine tam uz nemusim, reci typu nezer, daj si mesacnu hladovku, nevidis sa atd. fakt nemusim. V nemeckej strane som zaviedla svokrovcom embargo a s manzelom sa ako s jedinym bavim otvorene o svojej postave...a vobec, je tento velrybi stav pre mna ako objavovanie ameriky.

stardust
9. únor 2011

ja som mala pocas tehotnosti vzdy zvyseny tlak na 140-160 ku 90-100, ale lieky mi na to nedavali, inak mam normalny.

iriel
9. únor 2011

@stardust Lidi nemaj trochu taktu ☹ Copak muzou tusit, co ti je, jestli nemas treba i vaznou poruchu nebo neco? Tohle me stve...

adinkag
9. únor 2011

@stardust haldovka nic neriesi,aj moj manzel je so mnou spokojny miluje ma s kazdym mojim kilom🙂)ale tento pristup v ramci lekarov a inych tychto veci je fakt na otras.Ja tiez nesudim ci je niekto plesaty zubaty alebo neviem aky tak nech aj nam daju dychat no nie🙂)

adinkag
9. únor 2011

@iriel PRESNE AKO VRAVIS

iriel
9. únor 2011

@adinkag To mi pripomnelo, ja mam ted uz od cervence pevna rovnatka a to mi fakt nekteri lidi ziraj do pusy, asi jsem na to uz stara nebo co, ale to mam obcas chut jim neco rict, kdyz ziraj male deti, tak to chapu, ale dospeli? 🙂

stardust
9. únor 2011

@adinkag asi tak 🙂 A ked sa uz niekomu nepaci, aky objem zaberam, nech si to laskavo necha pre seba 🙂 .

iriel
9. únor 2011
stardust
9. únor 2011

@iriel pekne zuby treba 🙂

Najlepsie na tom mojom velkoobjemovom stave je, ze mi cely zivot otec vycital, aka som tucna a nesportujem a blablabla (to som mala vzdy normalnu vahu, bmi 22) a az teraz som naozaj tucna 😀 vzdy som sa na seba pozerala s hnusom, ze este tie faldy tuku by bolo treba spalit a v podstate som si zbytocne robila komplexy..zivot je prilis kratky na to, aby sme si z neho uberali, no nie? Vypisujem, akoby som bola u psychoterapeuta na sedeni 😀 .

luciaa86
9. únor 2011

ahojte pridavam sa kvam 😀 ak mozem

zuzanazuzana
9. únor 2011

@stardust presne tak, zivot je kratky....hlavne , ze je clovek zdravy a statsny......aj ked mava depky z vahy

zuzanazuzana
9. únor 2011

@luciaa86 ahoj.....to mas nejaku tabulku kde sa da vyratat pohlavie?

adinkag
9. únor 2011

@stardust tak tak🙂

adinkag
9. únor 2011

@stardust to ja som bola buchta od mala,a aj m to zostalo🙂)tiez som absolvovala vseliake mozne testy jak pokusny kralik ale nic mic nezistili len ze som uplne zdrava🙂)

luciaa86
9. únor 2011

@zuzanazuzana zevraj ale mne to nejako nevychadza ani pri jednom 😀

stardust
9. únor 2011

@adinkag ja som bola najprv chuda, potom ma nasi poslali na vykrm ku babke, odvtedy som bola silna, s nastupom puberty som radikalne schudla, lebo som prestala jest a potom som postupne naberala kilogramy...v tehotenstve som nabrala 30 kg...
U prvej gynekologicky pracovala jedna taka vychrtla a vysusena sestricka a ta mala furt nejaky problem so mnou. Niekedy sa mi zdalo, akoby mi zavidela, ze sa schuti najem, kym ona musi hladovat, aby ju manzel neopustil 😀 Ona na mna: Chuti vam, chuti? A ja ze hej. U druhej mi nikto z personalu nesiel na keks recami o vahe, za co som rada 🙂 Asi je tym povestna ta lekarka, kedze som u nej vypozorovala zvysenu koncentraciu obeznych zien 😵

vierka0
9. únor 2011

@stardust ty mas teda stastie na personal 🙂 inak, ked to nie je tajomstvo, aka si vysoka a kolko vazis, ze ma kazdy taky problem ? ale skor asi ide o problem tych dotycnych ludi si myslim 🙂

zuzanazuzana
9. únor 2011

@luciaa86 a to sa ako rata?...lebo tam moc nevidiet a ani nerozumiem tomu......podla toho, co som mala dva roky po sebe jonasov kalendar, tak druhe dieta by som mala mat dievcatko

stardust
9. únor 2011

@vierka0 az na primara v nemocke. 177 cm, 111 kg.

Ked je zena vyhladovana a vazi ako nemecky ovciak a chlap vazi ako taky este vacsi pes ako je NO, napr. ako nemecka doga, tak sa da pochopit, ze s tym maju problem 😉

luciaa86
9. únor 2011

@zuzanazuzana tuto to mas 🙂 http://www.pohlaviditete.cz/jak-ovlivnit-pohlav... a mas tam aj ine vypocty

vierka0
9. únor 2011

@stardust 🙂 no ja som tiez vysoka 177cm 🙂 vahu presne neviem, ale bude to okolo stovky..tak to nie je az taka katastrofa, nechapem tych ludi okolo fakt, keby ze mne take nieco povedali asi vstanem a idem rodit inde 🙂

zuzanazuzana
9. únor 2011

@luciaa86 dakujem...pozrela som a vyslo, ze dievcatko....no som zvedava.....hlavne nech je zdrave

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 a vy sa idete ako snazit? prirodzene alebo uz mate pripravu na umele oplodnenie

stardust
9. únor 2011

@vierka0 v nemocke bol primar ako pan Boh a ja, nestastna, som vystihla prave ten den v uhorskom roku, ked ide primar robit vizity...inak ho nikto na oddeleni len tak lahko nestretne. Tych porodnic az tak vela nie je a ja osobne by som nesla rodit do nemocnice, do ktorej by som musela precestovat viac ako 15 kilometrov. Nastastie som mala lahky porod a ich vyhrazky s cisarskym rezom sa nenaplnili, lebo prekvapujuco, syn vazil len 3590 g, namiesto urcenych 4600 g. Toho cisarskeho som sa obavala, ale hlavne preto, aby mi to tam lekari "neprisladili". Fuj, ale som ja zla matka, ze som nehladovala dva tyzdne pred porodom, ako mi tam kazala dietologicka...

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana uf..no my cakame na menstruaciu a ideme sa snazit od dalsieho cyklu 🙂 teraz sme neskusali, tak dufam, ze umele oplodnenie bude bezpredmetne 🙂 uz dlhsiu dobu (take dva roky - ciastocna prirodzena antikoncepcia urcovania neplodnych dni 🙂 ) si meriam bazalnu teplotu, ovulacia kazdy cyklus prebehne, takze dufam, ze nebude problem 🙂

vierka0
9. únor 2011

@stardust neprijemne zazitky, fakt..takych by mali prepustit..

stardust
9. únor 2011

@vierka0 no hlavne tu dietologicku...za tu konzultaciu dostala este aj zaplatene od mojej poistovne a vlastne neviem, za co, ked nic nepovedala, len ze nemam jest a ze v minulosti sa rodili decka mensie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru