Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
15. bře 2014

@domca89 ja viem uz si písala, iba ti píšem, ze by som ja išla na pn-ku 🙂

ynett
15. bře 2014

@domca89 doktorku myslíš gynekologicku? ak ano tak skús obvodnú. mna vypísala obvodná 🙂

vandik83
15. bře 2014

@domca89 ahoj, no já osobně si myslím, že řízení kamionu byť i přes den natož pak v noci není zrovna práce vhodná pro těhotnou ženu...vždyť to tam musí i drncat, každý pracovní den, x hodin, to myslím, že pro bříško není nic moc....a teda pak i ten spánek v noci mi přijde důležitý.
Pokusila bych se s doktory domluvit na nemocenské, spousta těhotných je na rizikovém těhotenství z důvodu nevhodné práce, ačkoliv těhotenství probíhá bez problémů.

domca89
16. bře 2014

@vandik83 @ynett No řídím max 4h v noci a pak mám pauzu, ale i tak když jedu domů jsem dost utahaná a přes den se mi blbě spí a spím max 4-5h. Ale po tom 25.3. si neschopenku u doktorky vydupu.

inngrid
17. bře 2014

ideme na gyndu drzte palčeky 🙂 nech sa mimi ukase a nech je všetko ok 🙂

ynett
18. bře 2014

@inngrid tak ako ste dopadli? už viete čo čakáš?🙂

inngrid
18. bře 2014

@ynett moja vies čo aj dobre aj zle - dobre ze mimi je ok všetko v poriadku zle ze stale nevieme čo čakam 🙂
dalšia kontrola o 3tt to uz by mal byt aj 3d utz tak snááááááááád sa dočkáme ale nenormalne sa hanbi 🙂

inngrid
18. bře 2014

@ynett moj ocino si mysli, ze si vymyslam 🙂 ze nevieme

ynett
18. bře 2014

@inngrid hlavne že je bábo oka🙂 no náš sa určite strašne hanbí lebo vždy ked chce lekár pozrieť tváričku aby som mala fotecku tak tam mám nožičky a ručičky, takže prd z toho 😀
čo sa týka pohlavia, tak ja som to mala zistené z amnio a odvtedy sa stále ukazuje, ale osobne si myslím, že keby sme to nemali zistené tak by nás napínal 😀 🙂

inngrid
18. bře 2014

@ynett tak hej mne zase všetci hovoria ze to bude baba lebo ze sa hanbí 🙂 ja si myslim, ze to bude chlapec a hrá sa tam so šulinom 🙂 tak babo rad ale podla čínskeho mi to vychadza na babu 🙂 ale ja verím v chlapa 🙂

ynett
18. bře 2014

@inngrid a iné znaky? na mna uplne platí že som pribrala len na bruchu, mám ho špicaté a že vraj som opeknela. takže všetko znaky na chlapa. 😀

inngrid
18. bře 2014

@ynett ja zatial som tiez pribrala len na bruchu ostatné neviem posudniť som len 22tt 🙂

inngrid
18. bře 2014

@ynett ved mám zatial +2kg 🙂 len brucho mi narastlo

ynett
18. bře 2014

@inngrid no tak už ti nič inšie nezostáva len čakať a kupovať neutrálne veci 😉

inngrid
18. bře 2014

@ynett tak tak čo mi iné ostava som vydaná na pospas čakaniu budem dlhdoobá čakatelka 🙂

ynett
18. bře 2014

@inngrid neboj o cca 18 tt už budeš naisto vedieť 😉

inngrid
18. bře 2014

@ynett aj skôr inak dnes mám 130 ak odpočtíam tych 14 dní tak 116 dní do pôrodu 🙂

ynett
18. bře 2014

@inngrid utečie to ako voda 🙂

inngrid
18. bře 2014

@ynett dufam moja dufam, lebo ja mam pocit ze sa mi to taha ako sopel 🙂
ako si pokročila budeš latkovať? som premyšlala či neist na nejaké školenie - prednášku o latkovaní v bA hm? stihame?

ynett
18. bře 2014

@inngrid presne viem ako sa cítiš, mne sa to stráááááášne vlečie. doma som od 01.10.2013 tak si to vieš asi predstaviť 🙂
určite látkovať budem a skúsim aj bezplienkovú komunikačnú metodu 😉
no s prednáškou to ja mám ťažké kedže som na rizikovom a mám len veľmi obmedzené vychádzaky 😒

aduliak
19. bře 2014

ahojte baby, prepacte, ze sa sem takto vtieram, ale kedze moje tehu pomalicky konci, chcem sa "zbavit" par veci za smiesne ceny, v tehu som nosila velkost 42-44-46.....tuniky su 44-46 elasticke vo vybornom stave....gate su 42-44, ako ktore.....pokukajte a v pripade zaujmu sa urcite dohodneme 🙂 a drzim vsetkym palce, aj som rozmyslala, ze sa k vam pridam, ale nemala som casu velmi pisat :(

ejdzi
19. bře 2014

ahojte dievcata! po dlhsej odmlke sa opat hlasim. Lezala som doma so zapalom priedusiek a s teplotami. Teraz uz som chvalabohu fit, nastastie som sa z toho dostala bez ATB, kedze mi ani velmi nemohla dr. ziadne predpisat. Dufam, ze aj mimi sa ma dobre, kontrolu mam az o tyzden v piatok. Vyzera, ze sa trocha posunulo, lebo uz tyzden chodim v noci max. 3x na wc, sice este nic nie je vidno, ale mam pocit takeho plneho podbruska, takze sa uz pekne roztahuje potvorka mala 🙂

kocka5
19. bře 2014

Hojte, já očividně přidávám je deptající příspěvky. Takže teď mám navrch 8 kilo, takže mám 183/118kg. Doktorka je v šoku.....neustále řeší jestli mám otoky (nemám). A že dítě bude určo malé, když jsem tlustá.....atd. Tentokrát jsem jí utřela s tím, že malý se narodil o měsíc dřív a měl 48cm/3,2kg...... ona na to, že to byla určitě chyba výpočtu......počítala to ona. Takže zase jsem dodrbaná.

Otázka: Je tady někdo takový hroch jako já, bez obtíží.....ale pořád ho mudr. děsí?

honeypet
19. bře 2014

Děvčata, dlouho jsem tu nebyla.
Jestli má některá zájem, prodám dvě úplně nové nenošené kojící podprsenky velikost 95E. Nyní jsem bohužel nemohla využít a když se snad příště zadaří, tak doufám, že budu potřebovat menší velikost.
Jinak pro ty, které ví jak jsem za celé těhotenství nepřibrala, tak dva týdny po porodu mám dole -9kg. Takže z původních 94kg před těhotenstvím je to nyní pro mně celkem úžasných 85kg a plánuji hubnout dál.
Všem vám přeji spokojené těhulkování a šťastná a zdravá miminka.
koukám, že ten druhý obrázek je malinký, tak přidávám odkaz: http://www.bonprix.cz/style/kojici-podprsenka-s...

ynett
19. bře 2014

@ejdzi super že už si oka aj bez antibiotik🙂 my s partnerom sme tiež v cca tvojom týždni začali badať že podbruško vyzerá už inak a je vyplnené, nie je to ten typický tuk 😉

ynett
19. bře 2014

@honeypet ahoj, tak aspon jedna pozitívna vec z toho všetkého. držím palce aby sa ti zadarilo v chudnutí a čo najskôr si sa k nám opäť pridala ako tehulka 🙂

lenkalenulka
19. bře 2014

@kocka5 jaaa🙂 🙂 mam 173 cm a momentalne 109kg.. a termin mam na zacatku cervna, doktorka mi na vahu nerekla vubec nic, je zvykla jeste asi na horsi jak jsem nekdy v cekarne videla🙂 kazdy je nejaky no co😉 vubec si tech komentaru od ni nevsimej, u prvni male jsem sla rodit s 26 kg navic, mela jsem 123kg byla jsem sama voda to nikdo neresil, po sestinedeli jsem mela dole 18 kg a neslo to na me ani videt, jen n obliceji🙂 🙂 🙂 , jo a prvni dcerka se narodila 40+5tt a mela 3310g a 51 cm takze ukazkove😉 a ted pribiram pomaleji-mozna tim ze uz neberu zadne vitaminy pro tehotne, tezko rict cim to je ze nekdy nabirame i ze vzduchu a nekdo se cpe a nenabere nic... nic si z toho nedelej, tehotna jsi 9 mesicu,hubnout muzes zbytek zivota😉 hlavn ze jsi v poradku a mimi taky😉

ammellia
19. bře 2014

@honeypet nepribratie bolo cielene alebo to tak prislo samo od seba?
Moje paleo predsavzatia su uz v prdeli, tyzden jem najmä bagetu s maslom, sunkou a syrom. 🙂
Zelenina mi ide na chut minimálne, este tak ovocko mi chutí. No proste šéfuje tu niekto iný ako ja. 😀 ale zas sladkosti mi vôbec nechýbajú. Je to funny, ako radikálne sa mi menia chute.

honeypet
19. bře 2014

@ammellia cílené to nebylo, prostě jsem zhubla.

ceekanka
19. bře 2014

Ahoj holky, přišla jsem se za vámi podívat a zeptat se.. Jak jste na tom s bříškama při těch kilech na víc,kdy se vám začli pořádně rýsovat. Já mám teda normálně bříška řekla bych ,,dvě",teď jsem cca v polovině pátého měsíce a nemůžu se dočkat,až budu mít bříško krásně zřetelné a kulaťoučké 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru