Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

bobisek90
28. led 2016

@mosquito nn, nesnazil 😀 normalne jsemm se baalaa ze me vyhodi bez vysetreni 😀 u male nikdo problen nemel, a to jsem mela nejakkych 103kg...jo, ted jich mam 114, pac to po prvnim porodu se nepovedllo dat dolu 😀

michaelapfeiferova
29. led 2016

Devcata...za par dnu mam zkousky z autoskoly. Prisaham... ze jsem byla na teorii jen jednou a testy s "neprospela" jsem si zkusila 5x... mela bych se ucit a jist u toho metraky zeleniny (dela se to preci tak pro stihlou linii) ...Misto toho se uceni vyhybam jak cert krize, pecu buchty a varim gulas...a z toho jak jsem hrozna to do sebe cpu 😀
To se mi to machrovalo kdyz jsem si uspesne stoupla na vahu o 4kg lehci... ted to zazdim.
Jsou tvarohove a povidlove 😉
Devcata pojdte mne vysvobodit at to tu necpu sama :-P Jsem ze seveenich cech 😀 😀

misutkakosutka
29. led 2016

@michaelapfeiferova škoda,že jsem z Plzně ☹ hned bych si dala

atevinka
29. led 2016

@michaelapfeiferova Škoda,ze jsem z jižní Moravy,už bych letěla....🙂 🙂 🙂

pepina02
30. led 2016

@michaelapfeiferova Tééééda, takové dobroty nám sem dáváš 🙂 🙂 🙂

mosquito
30. led 2016

@michaelapfeiferova ňam, hned bych si dala 🙂 držím palce ať zkoušky zvládneš 😉

janunulinka
30. led 2016

Tak jsem si vyžádala zadanku do CARu ve Zline a ted se dej vůle bozi 🙂

dendulevrtule
1. únor 2016

Ahojky holky, měřím 156cm a před těhotenstvím jsme vážila 85kg,takže žádná štihlina🙂 Chtěla jsme se zeptat kdy jste cítili první pohyby?

bezejmenaaa
1. únor 2016

@dendulevrtule tak to jsme na tom úplně stejně, resp.jsem ještě o 2cm menší, a váha bohužel stejna

pe_ma
1. únor 2016

@dendulevrtule já sem s váhou na tom hůř a první kopance v sobotu - 20tt a to mám i placentu vepředu...docela mě to překvapilo, asi ho vyprovokovala ta kofola...

dendulevrtule
1. únor 2016

@bezejmenaaa tak to jsem velice ráda že v tom nejsem sama🙂
@pe_ma Jo psala jsi🙂 fakt ti závidím🙂 ale mě Kofola nic neudělá,protože ještě pořád zvracím a jediné co mi pomáhá je Coca-cola,takže malé je celkem zvyklé☹

bezejmenaaa
1. únor 2016

@dendulevrtule jestli zvracis, tak třeba dokonce zhubnes......já v 1.tehu zvracela pořad, dokonce jsem skončila 2x na kapackach, ale díky tomu jsem měla po porodu o 5kg méně než před otěhotněním😀

pe_ma
1. únor 2016

@dendulevrtule chápu, chce to čas 🙂 jinak já už mám dole cca 15kg...ale já to mám dietou kvůli cukrovce...

atevinka
1. únor 2016

Ahoj holky,prosim vas..sehnaly jste poporodni kalhotky nasi velikosti?budou je mit v lekarne?diky😉

dendulevrtule
1. únor 2016

@bezejmenaaa zase až tolik nezvracím,ale pořád ještě tak 3 krát týdně a teď třeba celý víkend.Už je to protivné☹ Mám nahoře 2kg už🙂

@pe_ma Šikula🙂 jen tak dál 😉 Já se chci na hubnutí vrhnout po porodu🙂

pe_ma
1. únor 2016

@dendulevrtule tak ne že by mi to vadilo, ale každý dr se na mě dívá škaredě, že hubnu :D uvidíme, jak to nakonec všechno skončí 🙂 já to nějak neřeším 🙂

tomato543
1. únor 2016

@atevinka já jsem před 2 lety sehnala. měla jsem 92 kg. a daly se natáhnout.
http://www.wegababy.cz/cz/3489-baby-ono-poporod...
xxl a byly velice pohodlné. 🙂

dendulevrtule
1. únor 2016

@pe_ma nediv se měla bys přibírat nebo stagnovat a ty dost hubnes🙂

mosquito
2. únor 2016

@bobisek90 nechapu tenhle pristup a je mi z toho docela smutno, ze se to deje. Ale hlavne, ze ty jsi v pohode a nejake chrastitko v bilem plasti te nerozhodi 😀

misutkakosutka
2. únor 2016

ahojky holky tak včera jsem byla na prohlídce, zatím nalezen žloutková váček za 14 dní mám jít na kontrolu tak snad bude vše ok 🙂 a tlak mne velmi překvapil 120/80 kéžby to bylo celou dobu těhotenství váha asi 102 kg

anakolut
2. únor 2016

@misutkakosutka Blahopřeji 🙂

dendulevrtule
2. únor 2016

@misutkakosutka blahopřeji 😉

mosquito
2. únor 2016

Taky se přidávám s gratulací 🙂

misutkakosutka
2. únor 2016

moc děkuji, drobet jsem se uklidnila,že mimi je v děloze, ted hlavně doufat,že dál poroste 🙂

michaelapfeiferova
2. únor 2016

@pe_ma mohu se zeptat jak vypada dieta pri cukrovce v tehu ????

mosquito
2. únor 2016

@michaelapfeiferova @pe_ma ty máš těhu cukrovku? Mně jí potvrdili minulou středu a to jsme teprve v 17tt, ale čekáme dvojčata. Začala jsem si podle internetu hlídat sacharidy, ale je to tedy něco všechno vážit. První pobyt v nemocnici mě čeká tenhle čtvrtek tak snad se tam o té dietě dozvím víc a hlavně, snad to bude stačit a nebudu muset přejít na inzulín.

michaelapfeiferova
2. únor 2016

@mosquito prave zatim nic nezjistovali. Ale pri odberech pred Vanocemi jsem mela 1. Odber nad hranici -cili zvysene cukry a pak jsem sla na repete aby se to potvrdilo ale pred odbery jsem se netekla niceho sladkeho a dostala se pod hranici...ale jen tesne. Takze jakoby pocitam s tim ze az me budou testovat ,vyjde to pozitivne. 😕 a premyslela jsem ze bych lehce najela tu dietu sama abych si to pozdeji nekomplikovala stresem a ruznyma poradnama atd.
Jenze ja mam sileny chute na sladke a pecivo 😢😢😢😢😢tak jsem se chtela zeptat co jako to vsechno obnasi. Ale... uz jsem se zarekla ze kdyz bude chut na sladke tak zadne cokolady ale aspon ovoce....sice je to taky cukernate ale lepsi nez ty nezdrave sragory 😂😂😂

mosquito
2. únor 2016

@michaelapfeiferova http://www.tehotenskacukrovka.cz/sites/default/... já se snažím zatím podle tohoto, než mi řeknou v nemocnici co a jak. na prvních odběrech v prosinci jsem byla taky těsně nad hranicí, ale teď v lednu mě gyndr posal hned na oggt pro jistotu. A první měření na lačno už bylo 6,08 tak mě poslali domů, že tady je to jasný. Dostala jsem lejstra s informacemi o dietě a tenhle čtvrtek jdu poprvé do nemocnice na celý den. Budou mi dávat jíst a měřit mě a taky mám poradnu s diabetickou sestrou. Takhle by to mělo být každých 14 dní. Četla jsem, že se můžeš měřit i doma. V nemocnici pak měří glykemickou linii (snad si to pamatuju dobře), což je přesněší, protože to nevyplivne výsledky jen za posledních pár dní, ale týdnů a tam se pozná, jak to ve skutečnosti je. Před OGGT jsem jedla normálně. Nechtěla jsem mít falešné výsledky. Na sladké jsem chuť neměla. Začala jsem ji mít až teď, co držím tu dietu. Nejhorší je, že ty sacharidy jsou úplně všude. Takže si přesně vážím, co jím, ale zatím mám často hlad. Ale je pravda, že se cítím líp a vůbec mě nepálí žáha a nebývá mi špatně. Tak to je fajn. A jak řekla sestřička, s dietou nepřiberu 😀 Tak alespoň něco. Měřím 170cm a začínala jsem na 89 kg. Dnes jsem se vážila a mám 91.3, stejně jako před 14 dny v poradně. Právě začínáme 18tt. Tak jsem zvědavá jestli se to rozjede, nebo budeme přibírat pomaličku 🙂

pe_ma
2. únor 2016

@michaelapfeiferova doporucuji ty stranky, co pise @mosquito ja mam treba problem s tim, ze sem nejedla pecivo a toho je tam ted mraky, takze to mi vadi, jinak ok, sladke mi problem nedela, i kdyz ted uz tak 2 tydny mam chut docela hodne...
pro me je to o tom, ze jim vic a hl to pecivo, ja hodne fungovala na jogurtech a ted uz to zase tolik nejde...takze pro me je to o premlouvani k jidlu, ja sem tolik nejedla a to bych mela jeste vic, zatim mam tech sacharidu tak 190-210g, jak se mi to kt den podari...ja uz mam teda spwsl jidelnicek od dia sestry, ptz sem na inzulinu...jiank dodrzovanim te diety rozhodne nic nezkazis ;)

pe_ma
2. únor 2016

@mosquito ty jo...to slysim poprve, ze budes v nemocnici...ja treba byla v nemocnici kvuli necemu jnemu a ta jejich dieta me privadela k silenstvi a cukr mi hrozne vyletel, neodpovidalo to vubec tomu, co sem zvykla jist...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru