Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zborilova1989
9. únor 2016

Tak včera druhá kontrola a jsem 10+5. Prcek byl úplně krásně vidět celý zepředu. Takže nožičky, ručičky, prostě všechno. Bylo to krásný. a posledního února jedeme na první genetiku. přítel už se nemůže dočkat, protože ho už taky uvidí. škoda, že se kontroly nedělají častěji 🙂)

mische
9. únor 2016

@atevinka tak spis pocitej s tim, ze jak uz jednou neco rekla smerem k tve vaze, uz mlcet nebude. 😀
Muj gyndar taky vzdy neco prohodi, asi je otraveny z toho ze na utz toho vzdy moc videt neni, ale jinak je pohodar. Tak to nehrotim. Sama vim jak vypadam, na jeho pripadne pripominky bud mlcim, nebo mu rikam, ze vim, ze s tim pocitam. Vzdy se i zasmejem.
Mam vetsinou problem se sestrama, ktere nekdy diagnostikuji jako lekari 😲

bobisek90
9. únor 2016

@atevinka to vis, ze nee.Zalezi na doktorovi. Treba moje normalni dr. svvadi na moji vahu vse, i nachlazeni 😀 nekdy je treba se zasmat...

angelina1709
9. únor 2016

Ahojky pridavam se k vam...mam syna 2 roky a 3 mesice a ted cekame druhe..jsem taky silnejsi postavy..a v v prvnim tehu se utz delalo velmi blbe pres ten tuk..no ale prekvapilo me ze jsem tak lehce otehotnela..u prvniho napoprve a ted po 4 mesicich...

anakolut
9. únor 2016

@atevinka To víš, že to tak není. Mně ji takhle od pohledu zjistila sestra ještě před odběrem krve. Cukrovku nemá. Má známá, co váží o polovinu méně než já, ji má.

mosquito
9. únor 2016

@michaelapfeiferova no vidíš, jsme stejně hubené 😀

mosquito
9. únor 2016

@dendulevrtule gratuluji. A už ty pohyby poznáš i sama? Třeba jen tak během dne anebo se na to musíš soustředit a být v klidu? 🙂

mosquito
9. únor 2016

@veri0007 já nevím, proč ti doktoři pořád tak stresují. Jako kdyby těhotenství už tak nebylo vyčerpávající po psychické stránce a ještě má hloupé řeči, že nebude moct dobře kontrolovat mimíse. Buď pozitivní a nic si z toho nedělej. Určitě vše zkontroluje jak má 🙂

zborilova1989
9. únor 2016

ještě že můj doktor zatím nic takového netvrdí. Akorát když jsem k němu přišla že si myslím, že jsem těhotná, tak řekl, že bříško je trošku větší, takže bude více věřit ultrazvuku než pohmatu. Ale řekl to spíše vesele a ani by mě nenapadlo to brát jako urážku, měla jsem v té době 95kg takže jsem chápala jak to myslí. no ale teď jsem v 11 týdnu a už mám jen 89kg. a na váhu mi neřekl ani ň.

mosquito
9. únor 2016

@atevinka přesně, cukrovka nezáleží na váze. Já ji tedy mám, ale naštěstí po celodenním měření hodnot v nemocnici jsou výsledky uspokojivé a stačí dodržovat dietu. Tím mě potěšili a za dietu jsem docela ráda. Ze začátku jsem měla dost hlad, ale teď jsem docela spokojená. Nepřibírám - zhubla jsem 2kg, které jsem za první trimestr a pár týdnů nabrala a jsem na původní váze. Je mi dobře (až tedy na jeden večer, asi hormony, že jsem najednou z ničeho nic poprvé za celé těhotenství zvracela), nepálí mě žáha a celkově se prostě cítím líp. Takže držím palce ať ji nemáš anebo ať je to jen nějaký lehký průběh. 🙂

mosquito
9. únor 2016

@angelina1709 mně ani nenapadlo, že by přes ten tuk nemuselo být nic vidět 🙂 Trochu teď odbočím, ale byla jsem v jednom naučném centru, kde mi projel jakýsi scan tělem a ukázal kde je maso a kde tuk, jakoby mě to horizontálně rozřízlo. No, když se to dostalo na část břicha a stehen, tak jsem se modlila ať to rychle odjede a nikdo nevidí to bílý tučný oproti tomu trošku červeného masa 😀

mosquito
9. únor 2016

@zborilova1989 jak to hned zní líp, viď? 🙂 Jen konstatoval.... 🙂 Taky jsem se dostala na svou původní váhu a mám 89-90kg 🙂

zborilova1989
9. únor 2016

@mosquito určitě ano. Prostě to jen řekl, že víc bude věřit technice. Já se právě během měsíce dostala více než 5kg pod moji váhu. A jelikož prcek má vše co potřebuje ikdyž skoro nejím, tak je mi to jedno, naopak jsem i ráda, protože tak jako tak přiberu a když začnu přibírat z menší váhy tak taky dobře. Teď mi záleží víc na tom, aby byl prcek zdraví, než nějaké kilo sem a tam. A pokud by mi nějaký doktor něco takového řekl, tak mu to přesně takhle řeknu, ale jsem ráda, že nemusím 🙂

mosquito
9. únor 2016

@zborilova1989 mně by ta kila taky byla jedno, ale jsem ráda, že mám teď míň a hlavně, že vím proč. Jím prostě zdravě, žádné sladké a žádné přejídání 🙂 Ale někdy je to hooodně těžké 😀

angelina1709
9. únor 2016

No uvidime jake bude to druhe tehu..prvni bylo bez problemu...i bez jakychkoli priznaku..ted je mi zle,pali zaha..atd...a taky jsem zmenila dr..jinak v jakem tt jste??ja zatim v 5tt..

zborilova1989
9. únor 2016

@mosquito tak já třeba na sladké nikdy nebyla. Začala jsem přibýrat na váze když mi potvrdili nemoc ledvin a jater. A proč teď najednou tak hubnu doktor teprve řeší. dělají mi nějaké testy. Taky jsem ráda, že mám míň, jen právě ještě nevím proč.

mosquito
9. únor 2016

@zborilova1989 Já myslela, že jsi zhubla kvůli nechutenství.... Možná lepší spalování... Kdy budeš mít výsledky těch testů?

zborilova1989
9. únor 2016

@mosquito to já si původně taky myslela, ale doktor říkal, že to by nešlo tak rychle.první výsledky testů bych měla mít do týdne a do 2 ty podrobnější. Ale zatím to prý vypadá, že na to má nějaký vliv ten těhotenský hormon, je pravda, že už před několika lety mi říkali, že těhotenství pro mě může být těžké až neuskutečnitelné. Tak snad to dopadne dobře

mosquito
9. únor 2016

@zborilova1989 potíže v těhotenství kvůli nemoci s játry a ledvinami? Tak držím palce ať všechno dobře dopadne....

zborilova1989
9. únor 2016

@mosquito jo léčím se už od puberty, bohužel. je to nějaká genetická porucha. Ani nevím jak se to jmenuje a většina doktorů ani neví co to je. Je to něco co se prý vyskytuje hrozně málo. úplná léčba taky zatím není. Ale nějak se to už pár let nezhoršuje, takže doufám, že to s maličkým vydržíme.

mosquito
9. únor 2016

@zborilova1989 Tak hlavně, že se cítíš i ty dobře. To si myslím, že je taky důležité. Kdy máte další kontrolu?

dendulevrtule
9. únor 2016

@mosquito Včera večer kopal/a ale to musím být v klidu,je to zatím takové slaboucke,ma tam zatím asi dost místa🙂Jak už vím jak to vypadá tak to trochu poznámky😉

zborilova1989
9. únor 2016

@mosquito budu si v pondělí volat na výsledky a když budou hodnoty a krevní obraz dobré tak normálně za 4 týdny a když to dobré nebude tak hned a další testy. Kromě toho že je mi zle, což je ale normální, a jsem hodně unavená tak je mi normálně. jenom klasika, občas bolest v podbřišku, ale ty jsou jednorázové, občas mě zabolí záda a někdy prsa. takže zatím si to vůbec nepřipouštím. S přítelem se na maličké těšíme. navíc brácha má teď 5-ti měsíční holčičku, takže když ji vidím tak se těším ještě více. Akorát mě doktor upozornil, že je větší šance že budu muset podstoupit císaře.

matys13
15. únor 2016

ahoj, je možný otěhotnět i když vážím 115 kg a měřím jen 155 cm? někdo mi řekl že jsem na to moc tlustá a já to nějak nemůžu pustit z hlavy ☹

dendulevrtule
15. únor 2016

@matys13 Můžeš mít problém otěhotnět a první co ti řeknou je že máš zhubnout,ale taky nemusím mít problém.To v dnešní době záleží na mnoha faktorech 😉 Já mám taky 155cm a 85kg a zapadla jsem na první šlus🙂 Ale je to taky hodně o psychice 😉 Držím palce🙂

pepina02
15. únor 2016

@matys13 ahoj, určitě je to možnýý 🙂) váhově jsem na tom byla podobně, výšku mám 165cm, jedno jsme si nedali pozor a hned jsem musela otěhotnět :D takže váha v tom takovou roli nehraje 🙂))

matys13
15. únor 2016

@pepina02 no kéž bys měla pravdu..miminko bych si hodně přála..ae pořád se tak nějak bojím že žádný nebude ☹

@dendulevrtule ty nemáš tak hroznýho tuku jak já..oproti mě jsi hubená 😉

dendulevrtule
15. únor 2016

@matys13 hlavu vzhůru😉 A děkuju za kompliment😉

matys13
15. únor 2016

@dendulevrtule to není zač 😉
s manžou jsme se na to tedka víc vrhli..tak snad to dopadne..snažím se bejt pozitivní..ae dycky jednou za čas na mě padne taková ta depka že se to nepovede.asi bych se potřebovala pořád ujištovat, že jsou i silnější holky co otěhotněli přirozeně v pohodě 😉

dendulevrtule
15. únor 2016

@matys13 dulezite je opravdu na to nemysleli. Povím ti muj pribeh,měla jsem kdysi zdravotní problemy,cysty atd.predchozi gynekolog mi rekl ze budu mit problem otěhotnět.přešla jsem jinam z duvodu stěhování.Smířila jsem se teda s tim ze to jen tak nepůjde.kdyz jsme se v srpnu s manželem brali,tak rikal ze prestane davat pozor no a prvni ovulaci po svatbě jsem zapadla.Delala jsem si 6 testů protoze jsem říkala ze to neni možné.žila jsem opravdu s tim ze to za rok začneme resit u gynekologa a ono nebylo potreba🙂Musis se uvolnit a nemyslet na to a hlavne se vykašlat na okoli😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru