Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

miskachrumka
12. únor 2012

@keenfan ja by som nesolila ani sa neoporúča ja nehovorím že si jedno nemožeš trašku osolit !to nie !
ale myslim také tie veci arašisy Chipsy a tak veci nemožem už teraz !a aj som už teraz obmedzujem !
neviem uvidiš opýtaj sa u gyndoša ale ked máš už tehu knižku tak musiš mat napísanú diagnozu z pred prvého tehu !čiže gestoza ! ☹

keenfan
12. únor 2012

@miskachrumka tak jasne, lepsie uz teraz zacat ako neskoro..a potom uz len dufat ze to bude ok a v pohodke 🙂 ozaj, a mozem sa opyt, rodila si normalne alebo CS?

miskachrumka
12. únor 2012

@keenfan sekciou no cisársky rezom po tom ako sa skomplikoval normálny porod ☹
ale hlavne že dopadlo všetko dobre !!!!!!!!
a aj toto budem mat sekciou :(

mercymay
13. únor 2012

Dobre ranko prajem vsetkym, ako ste vikendovali? 🙂

leniczka_brno
13. únor 2012

@mercymay Ahoj, tak ja jsem byla poprve v tehu plavat - dali jsme 20 bazenu, kdyz se bojim chodit do virivky a sauny. A super, vubec jsem se necitila jinak. 🙂

mercymay
13. únor 2012

@leniczka_brno ahoj no tak to je parada, ja som nebola, nejak na mna dolahla nadcha alebo co, tak sme sa boli prejst vonka, ma riadne vystipalo a bola som spokojna. Takze plavanie odkladam o tyzden, eventuelne v stredu by som chcela vyskusat zumbu pre tehule...

leniczka_brno
13. únor 2012

@mercymay Tak na tehu cviceni se treba ja vubec nechystam...nijak me to nelaka 🙂

mercymay
13. únor 2012

@leniczka_brno ja zajtra idem na sluzobnu cestu do Bratislavy, takze pohyb bude akurat tak po meste, hore vytahom, dole vytahom a potom par hodin v aute...🙂) treba sa mi nejako rozhybat...a este sa chystam tento tyzden aj do socialnej poistovne.

pastelka74
13. únor 2012

@tehulkaxxl ....ahoj,ja som tak tiež otehotnela,ked som mala skoro 80 kíl....nemala som v tehotenstve žiadne problémy,to skôr gynekolog v nemocnici mal stým problém... 🙂 ..nepýtal sa na pohyby,kontrakcie iba stále čo ste tak pribrali,riziko,tučnota...dnes je prímarom 😝 😝 😝 😝 ...bolo to celé iba o sypatiách...uznával iba štíhle pacientky...ale o tom som nechcela....iba že aj baculky majú právo na materstvo,tiež sú to ľudia a tiež cítia...asi som odbočila od témy....ale otehotnieť s nadváhou...nemala som žiadne problémy ani pri pôrode...to iba pán prímar mal stále problémy...s mojou nadváhou.... 🙂 😉

stardust
13. únor 2012

@pastelka74 mna dorazili chvaly na moju vedlaleziacu, ktorej dieta malo tusim 3,3 kg...pozrite sa na nu, take stihle dieta porodila....lenze dotycna fajcila ako duha pocas celeho tehotenstva 😨

stardust
13. únor 2012

po porode som si surfovala po internete na temu obezita a tehotenstvo...ked som dokoncila moju resers, bola som soknuta, co vsetko sa mohlo stat. Lenze: mala som aj napriek tomu relativne bezproblemove tehotenstvo. Trocha zvyseny tlak, medikamentozne mi ho neriesili, mierne opuchy koncatin, co maju aj chude. Na poradnu som sa chodila iba ukazat, inak sama nuda.

jancip
13. únor 2012

@pastelka74 Já jsem otěhotněla, když jsem měla 75 kg. Všechno relativně v klidu. Jen když jsem řekla doktorce, že mě strašně bolívá v kříži (do té doby jsem to neznala), tak mi jen řekla, že to mám z toho, že mám nadváhu, a že mám cvičit. A bylo hotovo. Zvláštní přístup.

bbubinkaa
13. únor 2012

@zuzanapd Zuzka, prosim Ta neries tu genetiku tak. Ja som tiez bola i s partnerom na odbery, vysledky budu az o 8 tyzdnov... kaslat im na ne, kebyze viem, ze to tak dlho trva, ani tam nejdeme. Co chcu riesit, neplodnost asi tazko, ked takas babatko, je toasi tak, ako mi povedala jedna sestricka, ktora zastupovala u mojho gynekologa. Ze, pocali ste prirodzene, ano, vo vasom veku, ano, prve babo, ano, tak co sa stresujete, pririda vie, co ma robit. + ked som jej povedala o genetickych vysetreniach, tak mi iba povedala, ze som zbytocne zodpovedna a cele je to iba biznis pre lekarov genetik + ini odbornici, ze treba verit svojmu gynekologovi atd.
Takze klud, pozvolni z tych vysetreni, niektore naozaj nemaju vyznam.
Drzim palce a tesim sa, ze je vsetko v poriadku.

leiladelly
13. únor 2012

@bbubinkaa já mám pocit, že genetika mne jen vystresovala. testy byly falešně pozitivní (kvůli věku, měla jsem 36). šla jsem na biopsii choria, ta byla v pořádku, výsledně máme krásnou zdravou holčičku, ale během těhotenství to bylo složitý.

bbubinkaa
13. únor 2012

@leiladelly ved prave, ja kebyze nestretnem tu sestricku s uprymnym srdcom a nazorom, tiez som stale v strese, ale normalne som ukludnena, amnio som odmietla a pojdem v rom 20 tyzdny na ten morfologicky skrinning a tam sa uvidi. Ja mam tiez indikaciu iba vek a Zuzkapd tiez a tie krvne vysledky su matuce. Nehovorim, ze su uplne zbytocne, ale podla mna maju hlavne vyznam u ludi, kde je i geneticky predpoklad v rodine. Viem, nie osm odbornik, ale pisem iba x rocnych skusenosti kamaratiek.

bbubinkaa
13. únor 2012

@mercymay Vyborne.. na chate bez signalu mobilu a kopou snehu s drahym a prijemnou partiou.

leiladelly
13. únor 2012

@bbubinkaa já řešila před rokem totéž, před dvěma lety totéž, nevyšel mi dobře screening, ale myslím, že to bylo spíš metabolickou nepohodou, hodně jsem zvracela, celkově mi nebylo dobře. K tomu věk a statisticky jsem se dostala pod limit. Morfologie na UZ byla dobrá, my jsme tedy pro jistotu šli na biopsii choria, po zvážení všeho. Jinak máš pravdu, souhlasím s Tebou. Jsem lékařka, ale ty testy často vycházejí falešně pozitivní a jen člověka vynervují. To neznamená, že samozřejmě procento aberací chromozomů není, ale důležitá je ta morfologie na UZ, sám test toho tolik nepoví. Přeji, ať je miminko v pořádku. 🙂

zuzanapd
13. únor 2012

@bbubinkaa vieš, možno to riešim aj práve preto, lebo som zdr.sestra a videla som všeličo...
a aj preto, lebo som po dosť ťažkom období... akútna otrava krvi po operácii a zlyhávanie organizmu... aj práve kvôli tomu mi to odporučila moja gynekologička

bbubinkaa
13. únor 2012

@leiladelly Dakujem velmi pekne!!!

bbubinkaa
13. únor 2012

@zuzanapd Ok Zuzka, mas nato padne dovody a gynekology treba rozhodne posluchat... je to iba moj nazor + skusenosti.

vi3ka
14. únor 2012

ahojte...tak ja síce nie som ešte tehotná, ale už sa snažíme a tiež mi po prvom tehu ostalo 10 kíl naviac a teraz tiež ak sa podarí a dr. poviem koľko vážim, tak ma asi sprdne (tak decentne-to on vie 🙂 ). po porode som začala chodiť na zumbu a schudla som tam asi 2 kilá, ktoré sa onedlho vrátili, potom som si kúpila koktail na chudnutie a to tiež len 2 kilečká išli, no teraz ho už nechcem piť, aby som si náhodou nepoškodila, ak by som bola tehu. ale po druhom budem určite na sebe makať, aby som mala pre mňa prijateľnú váhu a postavu. 🙂
podarilo sa vám rýchlo otehotnieť pri takej vysokej váhe? čítala som, že bacuľky majú trošku problém s týmto, tak dajte názory. pekný deň

stardust
14. únor 2012

@vi3ka rozdiel medzi detmi 1,5 roka, na dalsie sa nechystam. Podla mna celkom rychle otehotnenie s BMI na zaplakanie 😉

blandik
14. únor 2012

@vi3ka - já mám velmi zajímavou zkušenost. S prvním dítětem jsem otěhotněla cca do půl roku, ale druhé se nám nedařilo dva roky, pak jsem začala detox od Macingové a otěhotněla ještě během toho čtyřtýdenního detoxu...bohužel tohle těhotenství nedopadlo dobře, samovolný potrat. Pak jsem nějak přibrala opět..a od tohoto ledna jsem opět začala držet ten detox a jsem opět těhotná, velmi čerstvě...(tedy celkově toto těhotenství přišlo po dvou a půl letech snažení....)..začínám věřit na zázraky (a taky na to, že jsem vysadila při tom detoxu lepek)...

vi3ka
14. únor 2012

@blandik juuj, tak držím palce, nech to teraz dopadne dobre. pevne dúfam, že nám to nebude tak dlho trvať. no nikdy neviem....

zitaje
14. únor 2012

@vi3ka ja som nemala problem otehotniet ani s riadne vysokym bmi. Najprv som si myslela, ze hadam aj bude problem, ale spatne som si uvedomila, ze akurat v case ovulacie sme boli bud zlahka pohadani alebo cosi do toho prislo, tak preto to trvalo "az" tri mesiace 😉 .

milla2012
14. únor 2012

ahoj holky, prisli jsme o nase miminko, cekali jsme holcicku a uz v 6. mesici .. ☹ uz je to nejake dny, takze pomohla rodina, pratele, ale asi si dovedete predstavit.. Nemela jsem zadne vyznamne potize v tehotenstvi, amnio dopadla dobre, mimco vypadalo taky v poradku, ale nerostlo a prisla jsem o plodovku, doted nevime, co se stalo, cekame na vysledky. Nekdy se to ani nezjisti. Musim se z toho vyhrabat, uz je lip, ale ted jeste potrebuju klid. Nez za cas zkusime nove otehotnet, chtelo by to neco zhubnout, doktori nijak nedavali vahu do kontextu s tim, co se nam stalo, a chovali se dobre, ale doporuceni aspon at neco malo sundam, padlo. Kvuli zvysenym rizikum obecne a taky bylo na mimco hur pres brisko videt. Muzu se zeptat, jake mate zkusenosti s vysetrovanim u lekaru vy, co se tyce sona a amniocentezy pri silnem brisku ? dekuju

mufinka26
15. únor 2012

@milla2012 ahoj, je mi moc líto co se ti stalo, proč si musela na amnio? Ono tohle vyšetření bohužel to riziko má ☹ Jinak jak ses ptala, já mám 107kg a nikdy na UTZ nebyl zatím problém a to ho podstupuji při každé kontrole, kterou mám každé 3 týdny. ono hodně záleží jak dobrý má doktor UTZ

mercymay
15. únor 2012

@milla2012 To ma velmi mrzi...:(

kikinda
15. únor 2012

ahoj take mi velmi mrzi tve neste sti ale nejde mi na rozum spatna vyditelnost miminka ja jsem skoro v 5 mesici mam 115kg a vse je vydet krasne dokonce nam i v 15tydnu rekli ze je to chapecek

milla2012
15. únor 2012

ahoj, dekuji za odpovedi a vase slova, amniocentezu jsem puvodne absolvovat nechtela, bala jsem se, screening v prvnim trimestru dopadl dobre, ale triple testy dost spatne (nemam vysledky ted pred ocima, ale rizika typu 1ku20) . sice vim, ze tyto testy vychazeji spatne casto, ale riziko se zdalo dost vysoke a mam vyssi vek, tak jsem nakonec s amnio souhlasila. Co se nam stalo s amnio nesouvisi, problem se objevil uz na sonu pred amniocentezou a bohuzel postupne se v dalsich tydnech zhorsil.
Trochu menim nazor na viditelnost miminka, vetsi vyznam jsem prikladala tomu, ze jsem silne postavy (vaha kolem 120 kilogramu, nekdy o nejaka kila mene, kolisam podle toho jak cvicim a jim - a od otehotneni jsem mela zakazano cvicit ), je pravda, ze o trochu lip bylo mimco videt pri vnitrnim sonu, ale hlavni duvod tedy bude opravdu v nedostatku plodovky. Nemam srovnani, bylo to moje prvni miminko a clovek kdyz se vyskytne tak zavazny problem, zrejme prijima radeji ten min zavazny duvod ☹ Zkusit snizit vahu pro druhe tehotenstvi neuskodi, ale aspon vim, ze to nebyl takovy problem, jak jsem si myslela. Jinak pred otehotenim jsem mela dobre krevni testy i tlak. Ted se bojim, aby priste zas nebyl problem, ale kdo se boji, nesmi do lesa, ze. 🙂 Jeste cekame na nejake vysledky, uvidime, jestli se neco zjisti, ale i pokud ne, mam slibene peclivejsi sledovani uz pred, byla bych radeji, kdyby problem nebyl u me. Tohle tehotenstvi bylo od urcite doby jeden velky stres a sama kontrola u doktoru, tem se priste nevyhnu take, ale doufam, ze podruhe vse dopadne dobre, tuk tuk.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru