Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

oktarina
24. črc 2012

@veverka.terka Julinku mají hned dvě moje kamarádky, moc pěkné jméno a nejde říct škaredě, prostě jak je malá, je to Julinka, jak je velká, je to Julie 🙂 a obě jsou pohybově nadané, jedna aerobic a druhá orientální tance 🙂

veverka.terka
24. črc 2012

@oktarina jj, líbí se mi to jméno, je takové jemné a příjemné a u nás v okolí ani v rodině ho nikdo nemá 🙂 tak u nás teda asi pohybová nadanost moc nehrozí, oba s manželem sme takoví hrošíci, i když já tanec miluju, hlavně ten orientální! 😀

oktarina
24. črc 2012

@veverka.terka též jsem hrošík, teda teď spíš velrybka 🙂 a taky tančím orient, malá prostě bude muset tančit se mnou, bo už teď ji v bříšku zvykám 🙂 mě to fakt baví a když si doma pustím CD, tak to se mnou šije 😉

nicebaculka
24. črc 2012

@oktarina no ja mam to co ty :(

mickeyd
24. črc 2012

My už máme také vybrané jména, ale mám z nich trošku strach jak na to zareaguje okolí. Chlapecké je obyčejné ale moc se nám líbí Jeníček a jako holčičku Leontýnku. A tak nějak se furt s těmi jmény nemůžu smířit prostě a nevím jak to muži říct že s nimi moc nesouhlasím, jsou moc pěkné ale mám z nich takové divné pocity...

mickeyd
24. črc 2012

@veverka.terka Julinka je moc krásné jméno 🙂

gumidekmomo
24. črc 2012

@mickeyd ahoj neboj nejako sa len dohodnete ani u nas to neni este iste lebo muzovi sa paci ine a mne ine takze budeme musiet urobit kompromis 😒

oktarina
24. črc 2012

@nicebaculka tak hypofce je na přibírání špatná ☹ ještě mě napadá, berou ti pravidelně krev a chodíš na sono? Já jsem u nás přešla k jiné doktorce, co jsem těhu, poslala mě tam ta moje, že tato se specializuje přímo na těhule... jinak už nevím, co bych poradila...

@mickeyd jaké pocity? Preferovala bys raději jiná jména?

nicebaculka
24. črc 2012

@oktarina ano chodim pravidelne aj zajtra idem na krv....ale odkedy som tehu moc nepriberam,,, aspon nieco je OK

mickeyd
24. črc 2012

@oktarina jj já mám ráda celkem hodně jmen a třeba se mi z té Leontýnky líbí jen Leona, to zase přítel říkal že je to na holku příliš tvrdé on chtěl Kristýnku, ale těch je hodně a mě se taky moc líbí, tak jsme to spoji ale furt mám z té Leontýnky takový divný pocit není to to co bych si pro prdolku představovala. Chlapečka jsem chtěla Honzíka, ale nějak se mi posledních pár měsícu tohle jméno uplně zhnusilo a nechci na to myslet že můj brouček bude nosit jméno co se mi nelíbí...Tak přemýšlím i co by se hodilo třeba k našemu přijímení a co řeknu za jméno, tak mi t přítel vyvrátí...

oktarina
24. črc 2012

@nicebaculka tak to fakt nevím, proč po nasazení léků se ti váha ještě pohla nahoru? Já se utěšuju tím, že jak budu kojit (chtěla bych), tak to prý letí i -0,5 kg za týden!!! To je číslo, co? 😀

@mickeyd no my to udělali tak, že jsme si každý zvlášť z kalendáře vypsali jména, co se nám líbí a pak to dali dohromady a z toho společného už pak jen přemýšleli, ať nemá třeba za týden od narozenin svátek...

nicebaculka
24. črc 2012

@oktarina hehe tak to ano :D no ja sa tiez podobne utesujem :D

mickeyd
24. črc 2012

@oktarina aha to mě nenapdalo tak to je dobrý nápad...

oktarina
24. črc 2012

@mickeyd 🙂 to se, ráda. My měli problém, že muž chtěl jména, která se i píší stejně nebo velmi podobně anglicky a česky, třeba Samuel nebo SImon (ne Šimon!) Elissa (nebo Elissabeth) namísto Elišky a tak, takže to bylo taky docela perné, dobrat se něčeho, co zvládnem oba 🙂

mickeyd
24. črc 2012

@oktarina a jak to nakonec dopadlo co jste vybrali? Tedka jsem si dopsala svuj seznam a odpoledne čeká moje zlato seznam já ho mám přes celou A4, ale on bude mit beztak jen 3 jména :D

oktarina
24. črc 2012

@mickeyd 🙂 já měla dva hustě popsané sloupce a muž měl celkem 5 jmen! 😀 😀 😀 😀 tak jsem mu řekla, že to by teda nešlo 🙂 ať aspoň ještě 5 přihodí a on prý že na ta jména má samé asociace, že to jsou samí debilové a vyčůránci 😉 muž si myslel, že jsme vybrali Samuela, ale víc bodů měl Matyáš (Matthias) a holčička vyhrála Karolína (Caroline aby to měl též anglicky) a Eliška (Elisabeth). Zatím to vypadá, že čekáme holčičku, takže Karolínka vede 😉

mickeyd
24. črc 2012

@oktarina tak na ty debily a vyčurance mi kolikrát odpovídal na všechny jména takže jsem zvědavá jaké jména si vybere on

oktarina
24. črc 2012

@mickeyd 😀

hankar20
24. črc 2012

Ahojky holky, tak dnešní kontrola dopadla dobře i zle zároveň...Malá roste jak má, krevní screening OK, ručičky a nožičky máme jak má být a plodovky mám také dost...Paní Dr. mě pochválila, že mám nakonec jen kilo nahoře a že mi to moc sluší a že 8.8. jdu na test s cukrovkou...Špatné jsou ale výsledky moči, měla jsem tam hodně bílkoviny a krev a nevím co si o tom mám myslet, tak zítra zas frčím k Dr. a pak se dozvím co semnou bude dál...Už předtím nám říkala že by šla malá dřív, ale bojím se že kdybych měla zánět mohlo by to být o moc a mě chybí 4tt než malá začne být životaschopná, byť na plicním ventilátoru...Poprvé mám strach:(((

oktarina
24. črc 2012

@hankar20 uf, třeba potřebují jen ještě podrobněji vyšetřit... vím, že bílkoviny v moči zanmenají zánět v těle, an to dostaneš asi nějaké léky bude dobře! uvidíš!

hankar20
24. črc 2012

@oktarina Jenže co ta krev?? Navíc jsem silný alergik na ATB a protialergení látky nesmím:(((

oktarina
24. črc 2012

@hankar20 to nevím, co by mohlo znamenat, s tím jsem se zatím nesetkala... ale myslím, že pokud by to mohlo něco ohrozit nebo tak, tak by tě už nepustili ze svých spárů, že by tě rovnou nechali hospitalizovat v nemocnici a sledovali, spousta mých známých byla v těhu na sledování v nemocnici na den, na dva, když se doktorům něco nezdálo, uvidíš, jsou jen pečliví a toje dobře, já hlasuju za 4x zbytečnou kontrolu než jednou něco zanedbat... 😉

hankar20
24. črc 2012

@oktarina Tak teď jsem udělala tu chybu že jsem Googlila...Mno jdu si hajnout, mám být dneska v klidu a zítra mi kdyžtak řeknou, že pujdu s malou hajat do nemocnice, tak snad to všecko zvládnem v pořádku 🙂 A ještě k tomu jak mi praskaj žíly mi Dr. řekla že to teď není to nejhlavnější, že na to se zaměří později...

oktarina
24. črc 2012

@hankar20 negoogli, vystresuješ se, na webu jsou hlavně ty katastrofické scénáře... klid na lůžku prospívá, i těm žílám 🙂 dej pak echo,s čím na tebe přišli a zatím si odpočiň 🙂

evikj33
24. črc 2012

Ahoj holky @hankar20 Hlavně odpočívej a nečti,nestresuj,to neprospívá ani tobě ani malé-určo zítra dr.vše pořádně probere a navrhne řešení.Držím pěsti at to hezky zvládnete 😉 @veverka.terka No tak moc gratuluju ke konrtolnímu UTZ a krásné panenc. 🙂 Já chci taky alespon jednu 🙂

beruska81
24. črc 2012

Ahojte maminky, jdu se pochlubit, že už máme porod za sebou. 18. 7. se nám narodila malá princezna Alžbětka. Vážila 3190g a měřila 50cm. Porod proběhl naprosto v pořádku a strašně rychle. Na porodním sále jsem byla 3/4 hodiny. Sice se narodila o 14 dní dřív z důvodu omotání pupeční šňůry kolem krku, ale vše dopadlo v pořádku. Je to opět krásný pocit. 🙂

evikj33
24. črc 2012

@beruska81 Mooooc gratuluju,k malé slečně a přeji hlavně zdraví štěstí a milující rodinu 🙂 Moc krásná zpráva jste šikulky.Tak už jste asi doma a užívate se společně s rodinou.

veverka.terka
24. črc 2012

@beruska81 nádhera, mco gratuluju!!!!
@hankar20 Hani, drž se, to nebude zase až tak žhavý, uvidíš, maximálně si půjdeš na pár dní lehnout do nemocncie,dají ti kapačky, přeléčí tě a bude. malinké se nic nestane a ještě u tebe dlouho vydrží, neboj!!!budu na tebe moc myslet a pak dej vědět, jak to dopadlo 😉

ladus88
24. črc 2012

Tak se zatim musim pochlubit ze po 6 dnech co jsem mela mit Ms jsem rano delala testik a jedna carka,jenze mi je divne ze obvykle priznaky Ms zatim nikde,5-7 dni zpozdeni je u me normalni ale vrta mi hlavou ze zadne priznaky blizicise ms nikde...

oktarina
25. črc 2012

@beruska81 gratulaceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru