Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

matys13
15. únor 2016

@dendulevrtule snažím se na to nemyslet..ale dělám práci u pásu, takže mozek pořád přemýšlí..a navíc mám tedka měsíčního synovce..tak kdykoli ho vidím tak si vzpomenu že my ještě nic..

tedka jsme se začli snažit víc..spíme spolu každý 3 dny..i když tedka jsme museli vynechat..nějak na to nebyl čas ☹

pe_ma
15. únor 2016

@matys13 ono při nadváze je hl riziko v tom, že není ovulace, takže doporučuju zjistit, jestli ji máš...já třeba neměla a druhý cyklus s clostíkem se zadařilo...ovu je prostě základ ;)

matys13
15. únor 2016

@pe_ma jo já jsem si chtěla koupit testy a příští měsíc to zkusit.. ms bych měla dostat někdy příští týden..nikdy jsem to neměla extra pravidelný

anakolut
15. únor 2016

@matys13 Mám taky trojmístnou váhu. Prodělala jsem mimoděložní i zamlklé těhotenství. Po mimoděložním mi chybí vejcovod, opakovaně zjištěná anovulace. Taky mě strašili s váhou. Nakonec jsem zhubla 15 kilo a otěhotněla spontánně, ale za dlouho. Blokla jsem se psychicky právě kvůli tomu, že jsem tlustá, pořád mi to doktoři tvrdili, i po tom, co jsem zhubla. No mám dceru a v dubnu čekám druhé dítko, taky spontánní otěhotnění a otěhotněla jsem s trojmístnou cifrou, po tom, co mi opětovně potvrdili anovulaci. Takže nevěš hlavu. Mám výbornou doktorku, která říká, že obezita má sice negativní vliv na možnost otěhotnění, ale že jen váhou to není. Před mým současným těhotenstvím mi řekla, ať se nestresuji hubnutím, ať se snažím nepřibrat a to je vše. Nenech si do doktorů nasadit brouka do hlavy. Chvíli to zkoušejte a pak zařiď vyšetření pro sebe a pro partnera a hlavně se nenech urážet a ponižovat od doktorů podle váhy. Slušná doktor na to sice upozorní, ale neponižuje! Držím palce a hlavu vzhůru.

matys13
15. únor 2016

@anakolut děkuju..docela jsi mě uklidnila.. my jsme se začli hodně snažit až tedka..doted jsme to nechali spíš jen jako když to vyjde a nevyšlo..ae tedka už se snad povede..pořád si opakuju že to prostě musí vyjít..přece doma nebudu ta divná co nemůže mít mimi sama od sebe 😀 ae pokud příští rok touhle dobou nic nebude, tak asi zajdeme do nějakýho toho centra na pomoc

matys13
15. únor 2016

@anakolut já mám starší doktorku..ta mi přímo nikdy neřekla že jsem tlustá..jen na poslední kontrole se sestřička tak divně koukla..ae doktorka mi nikdy neřekla že bych měla začít hubnout..

pe_ma
15. únor 2016

@anakolut
@matys13 přesně, jen váha otěhotnění nezabrání, taky sem při otěhotnění měla trojcifernou váhu a v CAR mi dr řekla, že mě jen upozorní, že bych měla zhubnout, ale že to určitě vím, tak at se tím netrápím a slíbím jí, že začnu chodit pravidelně aspon na procházky...řekla to velmi mile, chápavě...a léky na nastartování ovu a 11 měsíců od tohoto hovoru mám termín porodu 🙂

matys13
15. únor 2016

@pe_ma my to chcem zkusit přirozeně.. jen občas si říkám, že mi v tom váha může bránit..ale pořád si opakuju že se nám to prostě povede

pe_ma
15. únor 2016

@matys13 určitě jo! my to po 2 letech už řešili a taková "drobnost" stačila 🙂

matys13
15. únor 2016

@pe_ma no drobnost..já snad ovuluju.. nějakou dobu jsem chodila na gyndu a ta mi píchala něco na srovnání cyklu..a stejně to nepomohlo..pořád to nemám pravidelný 😀

pe_ma
15. únor 2016

@matys13 tak jasně, bylo to myšleno s nadsázkou, ale pořád si říkám, že kdybych to řešila dřív, tak sem nemusela 2 roky čekat, když to pak šlo tak rychle...mi nikdy ovu test nevyšel pozitivně, ale testila sem jen párkrát, nechtěla sem se k tomu upínat a řešit až tolik, ale kdyby mi gyn dr udělala horm profil dřív, tak se to dřív mohlo vyřešit, ale to už je ted jedno, čekáme zdravé miminko a to je hlavní! a vám se to taky povede!

matys13
15. únor 2016

@pe_ma no mě už nějak brala krev a někam to posílala..na hormony.. něco jsem měla zvýšenýho ae jen mírně..jinak neříkala že by bylo něco špatně..byla jsem i na ultrazvuku vaječníků a celýho břicha..a neříkali že bych tam měla něco špatně..jen nějaký malinký útvary na vaječníkách..ae to prej ničemu nevadí

m.e.l
15. únor 2016

@matys13 Když jsem po IVF otěhotněla se synem, tak jsem při 160cm měla 102kg. . . . Teď jsem znovu těhotná po třetím IVF a moje počáteční váha je 112kg. . . Jsem totiž tlustý hnusný prase, který u syna přibralo cca 8kg, po šestinedělí jsem se dostala na váhu 92 kg, ale samozřejmě si ji neudržela. . . Ano váha může mít negativní vliv na otěhotnění, ale znám tolik hubených holek co mají s otěhotněním problém, že jsem se teď rozhodla řešit radši sourozence pro synka, než váhu. Pak už se do toho chci dát a být hezkou maminkou, prostě musím!!!! U prvního těhotenství mi dr. řekla, že se mám snažit nepřibrat, ani jsem nemusela, nějak si to příroda zařídila sama. Jsem zvědavá jak to bude u druhého těhotenství. Takže hlavu vzhůru a mimčo si k vám určitě cestu najde.

pe_ma
15. únor 2016

@matys13 tak to asi chce hl čas 🙂 dobře je, že ti hormony pracují správně a neboj, taky najdeš // 🙂

zmrzlinka
15. únor 2016

Ahoj holky.Cekam druhe miminko koncem zari.Mam 85 kg a 155cm.Pocitam,ze vaha pujde hodne nahodru,protoze mi je pres den hodne spatne a jist muzu jenom vecer.Tak jsem zvedava.Muj gynekolog moji vahu nekomentoval,tak jsem zvedava jestli tot ak zustane i do konce tehotenstvi.Ja mam depky uz ted 😉

bobisek90
15. únor 2016

@zmrzlinka bud v klidu 🙂 ja u prvniho zacinala na 100kg pri 170cm. Ted jsem zacinala tehu na 120kg a aktualne jsem na 114kg. A to vzhledem k nevolnostem jim ttaky vetsinou vecer 🙂

matys13
15. únor 2016

@m.e.l doufám, že máš pravdu..jen kdybych věděla jak myslet na něco jinýho.. někdy to prostě nejde

matys13
15. únor 2016

@pe_ma no kéž by... ale nevím jestli to vůbec poznám jestli otěhotním.. kolikrát to mívám zpozděný i normálně

pe_ma
15. únor 2016

@matys13 určitě poznáš a povede se, uvidíš 🙂

zmrzlinka
15. únor 2016

@bobisek90 no nejak v klidu nejsem...asi to bude tema hormonama 😀 Hlavne ty nevolnosti jsou silene a mne uz z toho hrabe 😒

matys13
15. únor 2016

@pe_ma no snad máš pravdu..taky si říkám že se to musí povést.. dokonce mám vymšlený i jméno proh holčičku 😀

bobisek90
15. únor 2016

@zmrzlinka ty nevolnossti jsou na prd... to chapu 🙂 ja. doufala, zze me budou drzet jakko u male jenn chvilku...ale ddrzi me furt

dendulevrtule
15. únor 2016

@zmrzlinka ahojky jsem na tom uplne stejně jako ty 155cm/85kg a čekám první aktualně jsem v 22.týdnu a mám nahoře 3kg 😉

dendulevrtule
15. únor 2016

@matys13 Držím palečky 😉 a zkus zjistit tu ovulaci 😉 holky ti poradili více 😉

misutkakosutka
16. únor 2016

Ahojky děvčata, tak včera jsme dostali prukazku 😨) podle ms jsme 8+3 a podle utz 7+3 srdíčko krásně blikalo, další kontrolu mám za 4 týdny,, chi se zeptat podle čeho se dr řídí termínem podle ms nebo dle utz? Protože to vychází ,kdybych šla podle ms tak ve 12 týdnu na krev a další prohlídku na screning. ultrazvuk není to pozdě? myslela jsem jestli se to nedělá do 12 týdne?

nonnni
16. únor 2016

@misutkakosutka podle UTZ, ovulace mohla byt opozdena. Ve 12. tt neni pozde.

http://www.gynekologienj.cz/nt-vysetreni-prvni-...

misutkakosutka
16. únor 2016

@nonnni tak to jsem ráda, já měla ovulaci až 23 den cyklu. takže to asi na dalším vyšetření vezmou krev a další týden asi bude ten utz,to už snad budou výsledky z krve

nonnni
16. únor 2016

@misutkakosutka zalezi na pracovisti, ale obycejne to tak byva, ze se udela UTZ i v den, kdy se nabira krev (aby se presne dalo urcit stari plodu a zavest to do pocitace v kombinaci s vysledky krve) a pak se jde na NT UTZ, kdy se zameruji na vady (krom bezneho).

Urcite to bude v poradku, hlavne se nestresuj🙂

misutkakosutka
16. únor 2016

@nonnni díky za odpovědi, ty 4 týdny bude dlouhá doba,ale zároveň to vše tak uteče🙂

nonnni
16. únor 2016

@misutkakosutka utece...ale to zjistis az zpetne...tak to proste je 😀

A jeste napisi vsem tady, at vas nevyplasi, ze na lestru ze screeningu budete mit napsano nevo ve smysli, ze pro horsi viditelnost diky nadvaze matky bla bla bla....hazi to tam plosne, i u tech ktere treba maji BMI 25,1 takze si z toho hlavne nedelejte hlavu. Dobre pracoviste vas kvalitne vysetri i s nadvahou (i pres tuto formulku) 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru