Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kristyn.g
26. čer 2016

@sakurraa 😵 😵 to je tak krásný že mě to až dojalo 🙂 krásně si jí to řekla!

@slecnajohanna to je krásné, gratuluji 🙂

mikalan
26. čer 2016

@kristyn.g Já mám skvělého dr., mám placentu vepředu, takže horší viditelnost, když k tomu přidáš váhu, začínala jsem na 110 kg, tak holt moc toho vidět není, ale s dr. se nad tím jen pousmějeme, že holt mám větší izolant, no. V Gennetu jsem potkala nepříjemného doktora, ale jinak v pohodě. Přibírám hodně, jsem na vrchních křivkách, ale držím se té křivky, tak když jsem se ho ptala, jestli to nemůžu nějak ovlivnit, řekl, že ne. Že jsem na své křivce a prostě holt jsem z těch, co přiberou hodně. Jsem 34tt a mám +22kg, bohužel, co se dá dělat. A tady jedna rada k tomu tvému hubnutí. Před těhotenstvím jsem shodila 30 kg a dr. teorie je, že teď se mi to možná prostě vrací jako jojo efekt. Tak jestli hubneš, hubni pomalu, zdravě a jen trochu. Aby ses pak jako já nedivila.

kristyn.g
26. čer 2016

@mikalan máš pravdu, já jsem střídavě hubla a přibírala během let desítky kg ☹ jsem z toho zoufalá, je to věčný boj, ale to tu asi každá zná. To žeby přibírání v těhotneství ještě mohlo být podpořeno Jojo efektem mě vůbec nenapadlo ☹ na to si zkusím dát větší pozor, díky!

lomanta
26. čer 2016

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak to máte s bříškem vy, co máte kolem 100kg? Je vidět, že jste těhotné? Já ještě v porodnici nevypadala vůbec těhotně a celkem mě to mrzí. Tedka už mi bříško vyrostlo, ale pořád tam je obr špek, takže vůbec není kulaté a vypadám, jak kdybych přibrala víc jak 10kg, ale těhotně prostě nevypadám. Před tím jsem to trochu schovala, byla jsem těhotná přes zimu, ale tedka to je teda mazec, slabým tričkem se prostě vůbec nic neschová 😠

tomato543
26. čer 2016

@kristyn.g já rodila před 2,5 lety a taky mohu říct, že nic.. nikdo nic.. měla jsem 92 startovní a když jsem šla rodit, tak 105 kg.. nikdo nic.. (akorát občas nějaká sestra zatajila dech.. asi si sama pro sebe říkala, že to by ona nechtěla.. ale jinak v pohodě.. neřešit to.. a když, tak zvyšuju hlas.. je to moje tělo, ač s ním nejsem spokojená já.. nikdo mi do toho nebude kecat.. 🙂

bajarys
26. čer 2016

Já mám momentálně 94, zatím se to drží. Přibrala jsem čtyři kila. Musím držet dietu kvůli těhotenské cukrovce, tak pevně doufám, že už moc nenaberu.
Spíš mě zajímá - jste vysoké nebo menší? Já mám 160 cm, takže taková pidikoule :D

bajarys
26. čer 2016

@lomanta na mě to asi taky nejde poznat. Jen holky u nás z práce (ještě jsem to neřekla všem) o mém těhotenství spekulují kvůli tomu, že nosím volná trika a legíny. U FBI by teda uspěly, to jo :D. Zítra budou koukat, že měly pravdu, už to konečně řeknu veřejně 🙂

kristyn.g
26. čer 2016

@bajarys já mám 172 a mám dost víc než ty ☹ jsem typ hruška, mám obrovský zadek

markyzka84
26. čer 2016

Ahojky holky musim si poplakat :( mám 160 cm a teda nabrala jsem v tehu 20 kg:(( a normalne uz mam 96 kg ,( a to mám cca 3 týdny do porodu... je mi ze sebe hrozne ,o( ☹ moc doufám že to po porodu hned dám dolů

tomato543
26. čer 2016

@bajarys 185 cm mám já

tomato543
26. čer 2016

@markyzka84 neboj, po porodu to jde dolůů.🙂 posílám srdocha. 🙂

bajarys
26. čer 2016

@tomato543 tak to už tě asi nedorostu :D

veri0007
26. čer 2016

@tomato543 tak zatí je snad vše ok, ale jáse ok teda necítím, ty kila mi fakt vadí.... 😝

markyzka84
26. čer 2016

@tomato543 ja se kodlim protoze jinak se jen pokutalim .. do vanoc bych rada maximalne 72 :x holky nema nekdo taky ted nekdy tp... ze bychom zkusily bojovat spolu... ja asi zkusim tu dukanovu dietu

ivca32
26. čer 2016

Já mám kolem 165 cm, před otěhotněním jsem měla skoro 123 kg, nyní mám o 10 kg míň a dle dr do 10 dní porodím...

gabulkam
26. čer 2016

Ahoj holky, vím, že jste tady asi všichni skvělé a jde vám to samo, ale i tak to tu zkusím. Hledám parťačku na hubnutí, která je ochotná jít k odborníkovi ve dvou (tzn.neřešit, že ta druhá uslyší kolik první váží atd.), takže pokud jsi z okolí Nymburka, nebo jsi ochotná do Nymburka 1-2x měsíčně do Nymburka přijet, písni do zprávy a řeknu víc info 😉

nelushka1
27. čer 2016

Ahoj taky se přidávám 🙂 ja mela 88kg. Ve čtvrtek mam termin už a mam 92kg a štve mě to :/ Jsem ráda že za cele těhu jsem přibrala jen 4kila

weveruska
27. čer 2016

Zdravím, taky se ráda přidám do diskuze. 🙂 Nooo, i když ráda - mnohem raději bych se přidala do velikosti L a méně, ale tak nedá se, snad časem... 😉 Hodně se tady řeší co na naši váhu říkají doktoři a sestry, tak přidám svou zkušenost. První těhotenství jsem začínala na váze 104,5 kg, rodit jsem šla se 113 kg, z porodnice 106 kg a do tří měsíců 99 kg - to byla paráda, ideální váha, nikdy jsem už nechtěla tu stovku přelézt, ale nepodařilo se a bohužel i druhé těhotenství jsem začínala na 104,5 kg - nechápu, co je to za divnou váhu, asi je na ní moje tělo nastavené pro otěhotnění. 😎 Sranda samozřejmě! Měřím cca 175 cm.

Při prvním těhotenství jsem měla gynekologa, který mi za váhu ve srandě nadával asi 3 roky před těhotenstvím, přibrala jsem díky antikoncepci cca 30 kg, ale jakmile jsem otěhotněla, tak mě naopak pořád upozorňoval, abych nevynechávala jídlo, abych neměla strach z přibírání a poctivě jedla, okamžitě v moči poznal podle acetonu když jsem jedla míň, hlídal mě a chválil za přiměřený váhový nárůst. Na screeningu v nemocnici v prvním i druhém trimestru doktorka neřekla k viditelnosti vůbec nic, jen do papírů napsala "horší viditelnost", což jsem zjistila ale až později, bylo to částečně i kvůli placentě vpředu. Podle mě to záleží i na tom, kolik má ten dr. zkušeností a jak se mu "chce" nebo "nechce" miminko vidět a hlavně jak se mu "chce" nebo "nechce" rýpat... Připadala jsem si nakonec i dobře, snad jako bych bych byla obyčejná těhule a ne chodící tank. 😀 No a teď druhé těhotenství je ještě lepší, po mém doktorovi převzala ordinaci jiná dr., takže od začátku jsem na váhu neslyšela ještě ani jedinou poznámku, taky jsem teda ještě nic nepřibrala /jsem 22 tt a mám stále 104,5 kg, což se ale může za týden změnit, tak neusínám na vavřínech a jím střídmě a zdravě/, jen sestřička mi zase nadávala za aceton v moči, že prý hladovím a mám víc jíst... Někdy prostě nestíhám. Na prvním screeningu jsem kápla asi zase na nějakou dobrou doktorku nebo jsou u nás všichni prostě tolerantnější, ale tentokrát jsem v papírech nenašla ani onu obligátní poznámku o "zhoršené viditelnosti", super! 🙂 Je fakt, že placentu mám tentokrát vzadu, tak možná viděla líp. Zítra jdu na druhý screening, tak se už teď bojím, na koho narazím, aby mi nepokazil ten hezký pocit ze zdravého miminka, ale snad ne. 🙂

Jo a ještě perlička z nemocnice - jedna fajn sestřička, taková starší ukecaná když mě převažovala před porodem /to už jsem měla těch cca 113 kg/, tak vyhrkla - no to není možný, ta váha váží špatně, co s tím je... A já říkám, že to ale bohužel opravdu je moje váha a ona říkala, že vůbec, že mi to nevěří, prý na to nevypadám a šla se podívat do těhotenské průkazky, až pak uvěřila. 🙂 No to potěší. 😎

Takže povzbuzení pro nás holky - ne všichni nás vždy vidí tak tlustě a tragicky jako se vidíme my samy. 😉

weveruska
27. čer 2016

Ještě jsem zapomněla jednu věc - šíleně mě štve, že pořád vypadám jen jako tlustá a ne těhotná, to bříško je pořád rozdělené na dvě pneumatiky a ne a ne se slít do pěkného balonu. ☹ Za to se stydím, ale tak můžu si za to sama. I v prvním těhotenství to tak bylo, štvalo mě to. Ale teď jsem si říkala, že bude bříško kulaté, když už je "vytahané" po prvním a ne, pořád jen špek. 😒

benny7
27. čer 2016

@weveruska mám to obdobně a koupila jsme si podpůrný pás a ten mi to břicho "slije"

lomanta
27. čer 2016

@weveruska mám to přesně tak, jen mi víc vylézají špeky, jinak nic není vidět 😠

weveruska
27. čer 2016

@benny7 Můžu poprosit odkaz na ten podpůrný pás? Díky.

A jsem holky ráda, že v tom nejsem sama. 🙂

benny7
27. čer 2016

@weveruska mám tento http://tehotenska-moda.heureka.cz/carriwell-teh... pod šatama to dělá pěkné bříško 😉

bobisek90
27. čer 2016

@weveruska tak to primo znam 🙂 u prvniho gynekologa, jswm zacinala tehu na 102kg, a postupne to rostlo...ale sesteicka, ze na to nevypadam, protoze jsem vysoka(171cm)... sla jsem rodit sw 118kg a nikdo mi nerekl, ze by mimo bylo spatne videt. Ted jswm zmenila gyndu, a sestřička v pohode, dr. si trosku rypne, ale porad slysim, jak spatne je kvuli te vaze videt...a to maji moderni super stroj 😀 ale zase dr., co mi delal echo prcka, na stejné klinice nerekl ani n, ba naopak. Takze vazne zalezi na doktorovi...Nechapu, proc se nekoukaji nornalne (pres pupek) ale chteji me kontrolovat pres previs z prvniho tehu...po cs se to proste nestahlo...pak si stezujou hlupacci 😀

bajarys
27. čer 2016

@weveruska já mám taky zatím jenom špek 😁

brindik
27. čer 2016

No, já jsem si myslela že mám břiško sympaťáka. Než jsem zjistila že:
- holky co je denně vozím do práce vůbec netuší, že jsem těhotná
- manžel tvrdí že mám úděsnou vanu
- sousedka byla strašně překvapená, že jsem těhotná

Tak nevím, buď si půl zmáných myslí že jsem přežraná víc než jindy, nebo nevidí manžel.. Každopádně momentálně 95kg a pocit a la vorvaň 😎

veverusak87
27. čer 2016

@brindik mě pobavila sousedka když jsem byla mezi 6-7m tak se mě zeptala jestli jsem nějak nepřibrala no vtipný tak jsem jí odpověděla,že jo o jedno miminko jsem přibrala 😀

brindik
27. čer 2016

@veverusak87 to jí muselo být trapně 😀 Ale zas lepší než se zeptat Kdy to čekáš? netěhotné 😀

j33
27. čer 2016

Ahoj holky , já jsem 23tt a má původní váha 100kg,prozvracela jsem se na 95kg a tedˇ jak mi je opět líp mám je spět a vážím 100,5kg.Tak jsem zvědavá jak to půjde dál.Ráno mívám stále problémy.Jak léky na lačno,hned zvracím a tak těhu testy na cukrovku chci jako u min těhu odmítnout.Nemá to smysl,bylo by to téměř v zápětí venku.Ten žaludek mne opravdu hodně zlobí.I nyní sním málo,hned zle a to budu začínat 24tt.

slecnajohanna
27. čer 2016

@j33 já takhle zvracím celou dobu od sedmého týdne až do teďka. test na cukrovku ze mě taky v čekárně vyletěl... je to dost děs, ale aspoň člověk nepřibere, no. držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru