Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
18. čer 2009

Jé, Sofinka je krásňoučká, malililinkatá.. nechce nám manžel zuzky napsat třeba míry??Nebo nějaký podrobnější info?? 🙂 Asi si budem muset počkat na zuzku, co? 🙂

Evi a není ten sirup až od několika měsíců?

mirunda
18. čer 2009

Jé, už vidím, že to tam manžel připsal.. 3860g 52cm.. špatně jsem koukala..

jabera
18. čer 2009

jej, mirun, ty si sikulka, ja som miery nevedela... zuzka mi nepisala, tak dufam, ze tym, ze nema u seba cislo, ze nie preto, ze jej je tak zle.... chudatko, asi jej teraz neni najlepsie, este si to zivo pamatam... aj ked mne zacalo byt nanic az tusim tak 4. den... skor psychicky..

michala.l
18. čer 2009

Juuj, malinka Sofi je krasnucka ...no som ja zvedava na dalsie infosky z porodu ...

Jaberka, mna to stale drzi ☹ , na lekarku to nie je - teplotu nemam, hlava tiez uz neboli ...ostal mi uz len priserny drazdivy suchy kasel, vdaka ktoremu nemozem ani poriadne spat ...

adelinka
18. čer 2009

ahojky dobre ranko..
u nas noc opet nic moc..ale snad uz to bude lepsi bzro
preji pekny den

jabera
18. čer 2009

michala, jaj tak to mi je luto... aneches skusit homeopatika vyslovene na ten drazdivy kasel? ale zas mudr by ti urobila vyter.... mozno.

petrach
18. čer 2009

zuzí moc gratuluju a přeju obema hlavne moře zdravíčka,mala je nádherna,jsem z ní uplne nameko,krasnáááááá 🙂

evuse
18. čer 2009

Čaute holčičky.

Jaber a Mirun, je to Nurofen jahoda, od 3 měsíců. Vzhledem k tomu, že vím, že 100% nějakou rakci mít bude, tak si myslím, že nic neriskuju, jinak bych jí tím samožřejmě necpala. Ale než čekat, až bude řvát a pak do ní rvát čípek ( protože sirup by mi už navypila )... no doufám, že vás to nepotká, je to dost hrozný, hlavně ho tam pak udržet, aby ho nevykákla.

A pozor mám novinku, objednala jsem dovču na Mácháči. Na konci srpna, tak se už těším a zároveň stresuju. Jak pořád přemýšlím jak tam budem fungovat a co všechno ssebou, už jsem si to musela začít psát.

jabera
18. čer 2009

evi, ja o tom uvazujem... nie som zastanca pchat decku lieky, ale tentokrat to bol len plac a nervozita, ale co ak by ot nabuduce bolo este horsie? ja sa skusim poradit s lekarnickou, kusok od domu v blave mame lekaren a je tam nesmierne mily presonal, tak sa jej normalne opytam, ci je to moc zle davat to ako prevenciu vopred. uz teraz mam nervy z dalsieho ockovania.

a gratulujem k dovolenke, aj zavidim, co ti budem klamat? my mame sice mega dovolenku - uz o tyzden ideme na slovensko, ale poviem ti, ze mam z toho dost nervy zrazu. presne, ze co nesmiem zabudnut a jak sa zbalime a co ked tam bart ochorie... a este aj to blbe ockovanie, musime nejak vybavit, aby nam ho naockovali v ba, inak sa musim vracat o mesiac skor, nez som planovala.... a to som zas nechcela, je to asi moje posledne leto v bratislave, okrem toho, moje zuby budu potrebovat viac casu na opravy a vselijake desy, co ma cakaju. a potom si zas poviem, ze radsej, aby ho ockovali tu, no, som z toho magor teraz...

evuse
18. čer 2009

A jak tu budete dlouho? Celé prázdniny?
S tím očkováním se zkus dohodnout ať ti tu vakcínu vydají na recept(nebo jak to tam funguje) a tady mu to pak jen naočkujou. A nebo mu to prostě dají později, většinou je tam rozmezí kdy se m,á očkovat další várka, tak třeba by to počkalo..

jabera
18. čer 2009

no, praveze sa nezmestime do rozmedzia a dr. nam povedala, ze to uz je moc velke rozpatie, co by sme potrebovali. a tu ti to pichaju rovno v ambulancii, nedaju ti to liecivo do ruky, ani recept... pokial sa nam to nepodari nejak vybavit, vratim sa uz zaciatkom augusta, lebo to uz boris musi do prace. povodne som mala ist az v septembri naspat...

byggyt
18. čer 2009

jabera- v ktorej časti BA budeš? Baby ja som sa pustila do dôkladného upratovania bytu. Teraz budem mať na to kopec času.

jabera
18. čer 2009

byggy, a co ides robit? take ze drhnut vsetko, alebo aj malovat, dufam, ze to nie?"? ja som cca v tvojom tyzdni smirglovala a natierala okna.... vies ze aj mne by sa chcelo upratovat? to sa mi chce vzdy, ked sa bart proste neda odlozit.. a to sa dnes neda. iba na cecku je ochotny existovat. aj ked zaspi v posteli, odplazim sa a za par minut rev.... musi na mne lezat a cecek v papuli... a pritom spi jak poleno. nechapem, ako vie, ze sa vzdialim..
byvam v ruzivove, na strkovci. resp. na travnikoch. ty si kde?

byggyt
18. čer 2009

Jabera- no neverím, ja tiež v Ružinove pri kúpalisku Delfín. Idem "iba" drhnúť tak dôkladnejšie a aj skrine, určite tam nájdem kopu vecí ktoré budú mať letecký deň. 😀

jabera
18. čer 2009

jej, tak to sme susedky! mozme si dat rande, keby nam to niekedy sadlo naraz s volnom.

byggyt
18. čer 2009

Kludne môžeme, ja mám času dosť som PN, pošlem ti číslo cez IP?

jabera
18. čer 2009

super! ja sa ti urcite ozvem, lebo budem v tvojich koncinach obcas..

byggyt
18. čer 2009

ok posielam číslo cez IPečku

jabera
18. čer 2009

baby, skoro ma porazilo. .. kupala som barta v obyvacke a na gauci som mala polozenu osusku, ktoru som predtym vzala rovno z balkona. a jak som ho ta polozila a robila vselijake divadelne vystupenia aby zacal jacat co najneskor, tak zrazu mu ho hlave liezol pavuk!!!!! priserne som sa zlakla, aj nahlas zhikla, cize bart sa strasne rozreval. ja sa pavukov nebojim, ale bol to sok a teda nepaci sa mi, ked mi lozia po decku... az na 2.x sa mi ho podarilo chytit a hodit na zem a on hned zdrhol. no, ale normalne mi srdce bilo jak na poplach..

mirunda
18. čer 2009

Evi, já to teda risknu, zkusím ty homeopatika a když nezaberou, tak čípky a když ani to nezabere, tak příště koupím taky sirup 🙂
Jinak co se dovči týče, tak já to letos nikam nevidím, Kuba si myslí, že je Lili ještě malá na cokoliv, tak prý objedem babičky ☹ Mno, tam si pořádně člověk ani neodpočine, tak z toho nejsem uplně nadšená, ale co se dá dělat..

Jaber, tak to já bych se posrala, já pavouky nesnášim, vždycky pištim a zapínám vysavač a luxuje je.. pak ho nechám ještě dlouho vysávat, aby náhodou nevylezl zpátky 😀 Lézt mi po Lilince, tak bych se fakt zbláznila..

Jo, jinak jsem dneska koupila Lilince naušničky, dala jsem je do albíčka.. moc dobře to nešlo vyfotit, jsou hrozně drobounkatý.. jsou z bílého zlata, uprostřed růžový kamínek.. krááááása 😵 😵

byggyt
18. čer 2009

Jabera- ako písala Mirun tak ja by som sa tiež asi posrala, asi by som skôr hada chytila ako tohto tvora, no neviem čo by som robila. Kamoškina mama obliekla jej synovi tepláky aj s pavúkom a štipol ho. Je to brrrr!!!!!
Mirun- náušničky sú krásne

evuse
18. čer 2009

Holky, Mirun, to jsem se pobavila, přesně! Taky havěť luxuju a ještě dlouho mám zapnutej vysavač, aby bylo jistý, že jsou KO. Ale jednou mi přece jen kobylka vyskočila zpátky ven, když jsem vyndala hadici, ty jsou halt tužžší 😀 . Ale pavouk na Rézi?! No to si nedovedu představit.

Loni jsem šla v noci pouštět kocoura ven a na zdi na schodech asi 4cm pavouk, skoro jsem se plazila po zemi, abych byla od něj co nedál. Bylo čerstvě vyštukováno a vymalováno, tak jsem ho nemohla rozmáznout po zdi pantoflí 😅 . Šla jsem teda ve 4 ráno budit manžela, aby ho zabil a hlídala jsem , jestli to udělá, on by totiž byl schopnej nechat ho utýct! No byla jsem taky vyřízená, normálně se mi klepaly nohy a ani jsem nemohla dejchat.

Mirun ty náušnice jsou nádherný. Kolik stály?

Byggyt blázníš! Uklízet máš přece až před porodem, říká se tomu "syndrom hnízdění" 😀 😀
A nestraš mě s tím, že pavouci snad štípou, nebo koušou, to abych se bála je i zašlápnout, aby se mi nezakous do boty 😅 😲

jabera
18. čer 2009

dievcata, tak som rada, ze vas pavuk pobavil. ja sa ich bezne nebojim, ale toto bol sok. budem musiet vytrepavat vsetko este na balkone. aspon, ze to nebola osa, alebo vcela... mne sa nejak nezda, ze by pavuk kusal, teda v nasich zemepisnych sirkach... mozno to nejak postekli, ale ze by pokusal?... neviem...

evi, ale u vas vedia aj podrazku prekusnut, fakt!

mirun, nausnicky su naozaj prekrasne! dobre si vybrala. a sebe ten prsten nic?

byggyt
18. čer 2009

evi- Ja budem rada keď sa pred pôrodom otočím v postely na druhú stranu resp. keď sa zmestím do dverí 😀 😀 😀

no ten pavúk ho nepokúsal tak že by tam mal ranu iba ho to trochu zaštiplo a mal to červené, vlastne tak na to prišli že tam bol, no a ani by som sa nečudovala za chvílu tu budeme mať kopu takéhoto svinstva čo sem prileze bohvie odkial

keď sme bývali v rodinnom dome aj ja som vonku vytriasala prádlo, tu sa mi ešte chvalabohu nestalo že by mi sem tie svine naliezli, ale mám skúsenosť s kobylou áno nebola to kobylka ale kobyla, sedela som potme v lete v kuchyni a niečo mi pristálo na ruke, ja že je to pavúk vyskočila som tak že sa stolička prevrátila a utekala som zažať svetlo, to čo som uvidela ma šoklo , obrovská zelená kobyla. fuj

jabera
18. čer 2009

jaaaj, tak taku kobylu poznam!!! mne raz moja macka taku priniesla v puse z balkona!!! to som skoro zdochla od hnusu. ja som uz zaspavala a zuza si tak divne sadla ku mne na vankus a to ona nerobi. hned ma napadlo, ze nieco neni koser a rozsvietila som a skoro bolo po mne.. vedla mojej hlavy lezala taka polomrtva zelena bestia, mala mozno 6 cm...
a co teda este oblubujem, to su modlivky. tie tiez rada nosi domov z balkona... bleeee. tu asi nie su, alebo nevyjdu tak vysoko, tu sme na 4.

evuse
18. čer 2009

fuj, mám husí kůži, přelaďte na jiné téma 😉 (ale zatím mě nanapadlo vytřásat venku prádlo... když oni ty svině maj 8 nohou, ty se tam sakra budu držet, no nevím, jestli se to vůbec vytřepe.... 😝 )

Byggyt máš pravdu, otáčení v posteli a vstávání z ní, to bylo fakt to nejhorší. Potom oblíkání věcí na nohy - kalhoty, ponožky, boty.. - a oholení 😉 to jsem od půlky těhu dělala po slepu, nepodařilo se mi přemluvit manžela, aby mi pomohl 😀

mirunda
19. čer 2009

Krásné ranko!Děkuji za pochválení naušniček, Evi - stály 1900,- 😒 Ale platí je tchán jako dáreček pro Lili..

Holky, včera večer když jsem přišla domu - hádejte co jsem našla ve vaně - PAVOUKA!!!!Vy jste mi ho tam snad přičarovaly 😀 Tak jsem zapištěla a Kuba ho spláchnul do odpadu, tak doufám, že nevyleze.. 😖 🙄

Jinak oblíkání věcí - to byl děs - nandat si ponožky nebo zavázat si boty - to byl nadlidský úkon.. to mi ke konci těhu dělal kuba.. a jak píše Evi, tak holení probíhalo taky poslepu, docela to i šlo 🙂

mirunda
19. čer 2009

Jo a Jaberko, prsten jsem si nekoupila, jsem blbá, klidně bych si tam vybrala 😀 Mno, Kubík mi včera přinesl z ničeho nic puget růží, tak má malinký bezvýznamný plus 😀

byggyt
19. čer 2009

Jabera- aj ja mám doma dve mačky, nemôžem mať žiadne kvety lebo všetky obžerú a potom z toho grcajú akurát dcéra má na skrini ale aj tam sa dostanú. Raz jedna obžrala kalanchoe a sprostá sa asi priotrávila lebo 2 dni nechcela žrať. Dnes tu máme teplo a pekne ako včera ale večer majú prísť búrky a má sa ochladiť, celý budúci týždeň má pršať ževraj tak uvidíme, ako dobre že nemusím v takom deprese chodiť do roboty. Dnes mám stretko s kolegyňami ideme si sadnúť niekam do starého mesta. Kúpili mi také zlaté vecičky pre bábo úplne prvé dupačky.

Baby aké čísla oblečka ste kupovali???? Ja ešte moc kupovať nechcem keď neviem pohlavie, ale neodolala som a kúpila som body 6 kusov na novorodenca, zdá sa mi to strašne malé a sú viacmenej dievčenské hmmm no tak uvidím čo to nakoniec bude, môj muž by najradšej chlapčenské kupoval.

mirunda
19. čer 2009

Ahoj byggyt - já kupovala nejmenší 56, ale na odvoz z porodnice jsem měla 50 a přestože naše Lili se narodila 53cm, tak se do toho vešla.. ono to číslování je vůbec divný - do tří měsíců jsme třeba nosili oblečky, kde bylo napsaný 3-6 měsíců a teď už to Lilince není a naopak ještě teď máme nějaký oblečky, kde píšou 0-3 měsíce..
56 jsme nosili tak max do konce šestinedělí.. teď už nosíme 62-68.. a já kupovala už od začátku těhu, taky ještě dřív, než nám řekli, že budeme mít holčičku a kupovala jsem žlutou, zelenou.. takové neutrální.. růžovou až potom.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru