Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
19. říj 2009

Ahoj

Hanula to teda čubrním, že někdo dvojčata bere jako pohromu a ještě ti to řekně do očí. Kamarádka má dvojčata ke dvěma větším dětem. Když mi kdysi říkala, že čeká dvojčata, brala jsem to jako něco úžasnýho, jako obrovskej dar a štěstí, že místo jednoho štěstíčka má hned dvě. I když pravda, je to pěkná hoňka 😅

mirunda
19. říj 2009

Hanul, ani nemysli na to, co se může stát.. stane se to, co má být.. ju?A neboj, všechno bude v pořádku, a budeš mít doma dvojtou dávku mimísků.. a pokud ti císaře naplánují, že mimi budou ve špatný poloze - můžeš se zase na to připravit psychicky.. a prostě tam půjdeš s tím, že takhle je to nejlepší pro holky.. 😵 Já s císařem vůbec nepočítala, ani na vteřinu by mě to nenapadlo, porodu jsem se nebála..mno a pak jsem z toho byla hrozně dlouho vykolejená, měla jsem to vzít jako jednu z variant, že se to prostě stává.. nakupování musí bejt bezvadný, taky závidim 😀 Už se moc těšim na tvoje fotečky, doufám, že nám ty tvoje cácorky ukážeš 😵
A jak to vidíš s kojením?Troufáš si plně kojit dvojčátka? 😉 🙂

hanula83
19. říj 2009

Petrach: Už jsem taktéž byla varována, abych si udělala pevný režim, asi je to osvědčená metoda 😉. Akorát je to jistě těžké. Ale já si nechci stěžovat, v první řadě zdraví, vše ostatní není důležité.. Všechny ženské, se kterýma jsem kdy mluvila a měly srovnání normální porod vs. císař, tak se shodují, že císař je jednoznačně horší. Však já ho taky nechci kvůli tomu, že bych si myslela, že mě to bude míň bolet. Spíš chci eliminovat ta rizika... ale co vím, jak to nakonec dopadne. Hlavně, aby to dopadlo dobře 🙂

Evuse: Jo, takových je spousta, řeknu, že čekám dvojčata a div by se nade mnou nerozbrečeli. Jako by to bylo nějaké neštěstí, což je fakt blbost, každé mimčo je přece štěstí 🙂 Abych pravdu řekla, tak jsme tím s manžílkem byli taktéž zaskočení. Ale to bylo hodně tím, že jsme ještě mimi neplánovali a když jsme se dozvěděli rovnou o dvou, tak to byl trošku šok 😉).. ale teď se tomu smějem a jsme rádi, že to takhle je.

Mirunda: Na tu dvojitou dávku se už těším 🙂 a jsem na ně už strašlivě zvědavá, asi jako každá těhule, jak budou vypadat, na koho budou podobní 🙂)... S kojením strašně doufám, že mi to půjde, pokud ne, tak se budu taky snažit bojovat 😉... ale je možné, že to bude opravdu takový záhul celkově, že to kojení vzdám, pokud to budou mimča stále odmítat... Cácorky určitě ukážu, to je jasné, že se pochlubím 🙂))...

michala.l
20. říj 2009

Ahojte 🙂

Jeee Hani, ty budes mat dvojcata, to je super, ja som tiez dufala, ze sa mi zadaria (mame to v rodine),gratulujem 😵 .

Jaberka, Bartik sa ma ako? Chudatko malinke, takto sa s tym trapi ☹

Macalc, stale sme tu obe? Ja uz som nadranom mala taky pocit, ze uz je to tvrdnutie aj nejake castejsie .. a potom som zaspala 😀 a babo je stale tam, kde bolo 😅
V pondelok som konecne objednana do nemocnice na poradnu, ale vobec by mi nevadilo, keby som do vtedy uz porodila 😝 Inak ja som uz skoro na mojej povodnej vahe - vsetky tie moje schudnute kila som za posledny mesiac nabrala ...este mam 1-2 kg v zasobe 😅 , ale mne nikto zatial nespominal, ze by mi mali robit cisarsky koli vahe ... a to ta moja nie je daleko od tvojej 😅 . Ja som na zaciatku cisarsky chcela, ale potom,cosom si tu pocitala vsetky tiemozne komplikacie, tak radsej e e ...

storm07
20. říj 2009

Ahoj holky, včera jsem se totálně vztekla. Jelikož jsem spíše xxxl - neumím se ohodnotit - někdo má vel. 48 s pasem do120, a boky do 138 a nekdo so 102 a 116. Zjistila jsem, že na jižní Moravě na velké maminky nemyslí, v Praze a Čechách ano. Jsem z toho totálně zdeptaná ☹

mirunda
20. říj 2009

ahoj Storm, nebuď vůbec zdeptaná.. gratuluju k těhu!A copak tě deptá?Užívej si těhulkování a těš se na maminkování.. 😉 Jak dlouho jste se snažili o miminko?

storm07
20. říj 2009

Po svatbě 2007 jsem onemocněla, brala jsem rok kortikoidy ve vysokých dávkách. Pak jsem rok čekala až zmizí účinky (pročistí se tělo) a doktoři mi těhotenství povolí. Otěhotněli jsme do 2 měsíců, samotnou mě to překvapilo, že to šlo tak rychle. Ale jsem ráda. Jen mám obavy z váhy a přišlo mi líto, že si v obchodě nemůžu koupit těhu tepláky ani kalhoty. No co už. Musím něco vymyslet 😉 🙂

mirunda
20. říj 2009

Proč bys nemohla?Myslím, že v C&A mají hodně velikostí a co si pamatuju, tak jsem si koupila tenkrát v H&M tepláky ve velikost L a i v 9. měsíci jsem si do nich musela dát gumu, protože mi nedržely ani přes ten pupek 😀 😀 Neboj, určitě seženeš, jen sháněj.. nebo se jukni na net, věřím, že baculek je mraky a mraky, tak že by na nich obchodníci nechtěli vydělávat??To určitě nee.. 😵
To je supr, že jsi otěhu takhle brzy!Pohlaví ještě asi nevíte, a co byste chtěli víc? 🙂

Hanula, jak jsi dneska dopadla?

michala.l
20. říj 2009

Hani, ja som si tam tiez kupila gature vel 48/50 (normalne som nosila 50-52 podla strihu) a tieto mi este teraz padaju 😀 - tiez musim mat gumu... Skus pokukat, urcite tam na nejake natrafis 😉

michala.l
20. říj 2009

Teda nieHanke alepre storm som pisala ..uz mi to nejako vypina 😀

hanula83
20. říj 2009

Michala.l: děkuji, jak jsem psala výše, vždy potěší gratulace - na rozdíl od těch soucitných pohledů o které nestojím 😉

Mirunda: dnes to dopadlo dobře, ale zároveň si musím dávat pozor. Tlak mám od začátku vyšší a teď jsem měla 135/90 a doktor říkal, že pokud se ten dolní zvedne na 100, tak tam musím jít lehnout ☹. Taky jsem začala mít otoky na nohou i na rukou a celkově jsem přibrala 11 kg, ale z toho 5 kg za poslední 3 týdny, což jsou vcelku příznaky na preeklampsii, tak si musím dávat opravdu pozor a kontrolovat tlak a tyhle příznaky. Jinak mi dělali ultrazvuk, kde byl jinej doktor než ten můj ošetřující. A ten byl protivnej jako koza. Prej, že mám pod pupkem silnou břišní stěnu a tak v těch místech je ultrazvuk jako ve sněhové bouři (špatná viditelnost)... No cítila jsem se fakt trapně. Místo, aby trochu povzbudil, tak mě akorát víc zdeptal. Miminka mají jedno 2,6 kg a druhé 2,1 kg, což je mi docela divné, protože ještě před 3 týdny měli obě téměř stejně, ale prej to není problém... Jo a co se týče císaře, tak já mám obě hlavičkou nahoru, takže teď by to určitě císař byl. A ohledně narkozy, prej jim (jako doktorům) to může být jedno, jestli chci celkovou nebo jen částečnou. Ale taky hodně záleží na tom, co doporučí anesteziolog... takže vlastně stejně nic nevím.

byggyt
20. říj 2009

hanula- ja som mala tiež iného doktora na ultrazvuku a keď som bola na morfologickom tak ma pozeral aj so spodu vaginálnou sondou a napísal mi že mám hrubšiu brušnú stenu, ja ti verím vtedy sa človek strašne trápne cíti, teraz čo som bola v 30tt tak tam bol tiež ten istý doktor ale teraz už nehovoril nič a normálne mi to robil cez brucho, sú to čuráci niektorí. A bielkovinu v moči nemáš? Ja som mala preeklampsiu pri dcére tak teraz sa toho tiež bojím

Michalka ako sa cítiš? Hanke sa asi ešte nechce moc von čo?
A bohvie ako Macalc dnes tuším išla do poradne

hanula83
20. říj 2009

Byggyt: bílkovinu asi nemám, dnes jsem dávala vzorek a asi by mi řekl, kdyby byl problém. Ale jinak se mi občas dělají ty mžitky před očima a asi před 3 dny mi bylo i na zvracení, ale to už jsem doktorovi ani nepřiznala. Bylo to jen jednou, tak to možná bylo i z jídla. Prostě vcelku ty příznaky mám, ale rozhodně si myslím, že to ještě není nějak vážné. Myslím, že když se budu kontrolovat, tak to bude dobré... A jaké jsi měla ty příznaky? A jak tě s tím léčili?

jabera
20. říj 2009

hani, to je des, ti doktori... ze bol k tebe hnusny... no, tak sa snaz trvat na epi a basta... ja si myslim, ze ti to dovolia, ved snad sa aspon s tym anesteziologom bude dat hovorit..
inac, ja som tiez tuzila po dievcatkach dvojcatkach a potom, ked ma bart horsie dni, uz tuzim len po jednom dievcatku 😀 ale tie ruzove saticky, to je take uzasne a este dvojmo...
rezim je super vec, budem drzat palce, aby aj holky mali rovnaky nazor tento moj fracek totiz rezim fakt nema rad... napriklad nechape, ze nema poobede spat len 45 minut... 🙄 dnes som uplne grogy a tak som si chcela s nim pospat a zas bol hore skor nez ja....

peti , take kapky ani nepoznam, ale pozistujem...dik za tip. odsavam stale a mrazim to, este mu nerobim kasicky, ale budem mat trosku v zasobe.

mirun, ideme k mudr onedlho, tak sa popytam, co to moze byt... on ma teda to hovienko uplne ludske, chudacik. myslela som, ci nepije malo... cez den moc nechce, posledne dni ani papat... jedol mrkev, brambor, cukinu. vlastne toto v roznych kombinaciach. dnes uz len par lyziciek a vrestal jak zviera... proste nechce . jaaaaaaaa neviem... mozno mu leze dalsi zub, alebo co... a dnes zas nekadil.
jo a to svihadlo tu stoji 6 eur, ale ja cakam, az bude este menej... alebo az mi ho vypredaju 😀 neni uplne rovnake, ale podobne.

jabera
20. říj 2009

hanul, asi radsej nic doktorovi nezatajuj.... aj ked holky uz mas dost velke, ale aj tak... petrach by ti vedela vypravat tiez... myslim, ze ona mala tiez to, co ty.

evuse
20. říj 2009

Ahojte.

Hanul preeklampsie je opravdu závažná a jde při ní o životy, tak opravdu pozor, kdyby ti nebylo dobře, radši jdi na pohotovost. Příznaky jsou ty otoky a pak vysoký tlak. Máš aspoň doma tlakoměr?

Jaber mě ještě napadlo na tu zácpu, dáváš mu do jídla olej, to prý taky pomáhá na kadění? Měla by se až jedna kávová lžička olivového, nebo slunečnicového, nebo másla a podobně do každé té zeleninky. Já dávám jen tak dvě kapky, bojím se víc

Storm, já bych řekla, že v C&A se dají koupit větší velikosti, to v Brně máte taky 😉

jabera
20. říj 2009

evik, ja mu davam dve kvapky, citala som tak... viac sa tiez bojim... ja neviem. myslela som, ze to sa dava kvoli schopnosti vstrebat vitaminy. aj sa opytam doktorky, ale ked ja som taka nedoverciva... chcem tym povedat, ze si myslim, ze nie vzdy vsetko ti doktori vedia, ale nasej doktorke dost doverujem

storm, c und a urcite.

evuse
20. říj 2009

Jo jo Jabr, je to kvůli vitamínům, ale taky to promaže střívka a změkčí hovínka. Tak mu to ho zkus dát 2 kapky a celkově mu to jídlo hodně nařeď vodou, ať to nemá moc tuhé.

hanula83
20. říj 2009

Jabera: No bylo to dnes na tom ultrazvuku takové nepříjemné. Už tak má člověk ze všeho nervy a oni se ještě tváří, že je ta moje "silná břišní stěna" strašně obtěžuje a jak jim to komplikuje práci. Přitom s tím asi teď nic nenadělám.. Ten můj doktor říkal, že to kamsi napíše, že chci spinální anestezii, ale že se pak mám domluvit s tím anesteziologem... Zavést si pevný režim je určitě pořádná fuška, přece jen vím, jak to je s těma mýma synovcema, ti vůbec neposlouchají a dělají si, co chtějí. Asi to chce pevné nervy a neupustit od toho, ale to se snadno říká a mnohem hůř dělá... A jinak mi dnes zase v obchodě prodavačka řekla, že vypadám už na rozsypání, tak jsem jí řekla, že mám termín až za měsíc a že to břicho mám tak velké kvůli dvojčatům. A ona na to zase, že "doufám, že to aspoň bude páreček"... fakt hrůza, někteří lidi dělají, jakoby zdraví nebylo to nejdůležitější. Já budu nejšťastnější, když budou miminka v pořádku, ostatní je nepodstatné.

Evuse: mám tlakoměr a pořád se měřím a doma mám většinou do 125/80, takže dobré. A jinak se taky kontroluju, kdyby něco, tak určitě zajedu na pohotovost. Na druhou stranu otoky má v těhotenství ke konci skoro každá a vyšší tlak také. Spíš mi vadí, že mi kterejsi den bylo na zvracení, ale jen chvilku, snad to s tím nesouviselo. A ty mžitky občas taky mám, ale nevím, jestli to spíš není z nevyspání, protože vůbec nemůžu spát. V noci čučím do stropu a počítám ovečky... a přes den to není o moc lepší. Ale hlavně mě bolí kyčle, že se vždycky probudím šílenou bolestí ☹

macalc
20. říj 2009

Ahojte babule..................

Poslusne hlasim este som doma len som si lahla spat bo mi bolo divne a vstala som len teraz este som nakrmila rodinu a uz sa vam venujem.

Poradna vsetko v poriadku a zevraj este 7-10 dni vydrzim tak to som zvedava 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A cisarsky je odlozeny pripad lebo lekar videl vysledky z interneho a povedal ze ked je to takto tak je vsetko v poriadku a rodime prirodzene.

Kamoska v nedelu porodila dievcatko 5535g a 52 cm a dnes som ju videla je taka kraaasna vola sa Elisa a trapila sa od soboty doobedia ,doma jej odtiekla plodova voda a nemala vobec bolesti a v nedelu 5:50 sa mala narodila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak by som sa snou vymenila

byggyt
20. říj 2009

Hanula- ja som mala vysoký tlak, bielkovinu v moči a opuchy nôh ale vôbec si nepamätám v ktorom týždni mi to začalo ale viem že bolo leto Laura sa narodila 20. septembra a doktor mi vtedy povedal že mám prijímať menej tekutín, no ale keď je teplo tak si rozkáž že menej tekutín...... no a potom ma zobral do nemocnice, tam mi sledovali tlak, moč pichali magnéziové injekcie do zadku čo som po nejakom dni zatrhla lebo som si ani sadnúť poriadne nemohla a začala som brať magn. v tabletkách a ešte som mala neslanú diétu čo som sa teraz ináč dočítala že vynechať sol je úplná hlúposť a teraz sa to už neodporúča. Ale ty sa neplaš prosím ťa si pod dozorom a toto sa nedá prehliadnuť, no a ten tlak máš v pohode, ja som mala minule na poradni 160/90 a chcel ma nechať v nemocnici našťastie po premeraní mi klesol a mohla som ísť domov 🙂

hanula83
20. říj 2009

Byggyt: já to magnézko v tabletách už nějakou dobu beru, možná kdybych to nebrala, tak by to bylo horší. A bílkovinu zatím taky nemám... zatím to neřeším, ale je jasné, že by se to nemělo podceňovat, dnes mi právě doktor řekl, že se to může vyhrotit až do nejhoršího. Ale jak píšeš, jsem pod kontrolou, tak jim budu věřit.

byggyt
20. říj 2009

Macalc- no tak to je úplne super že môžeš prirodzene 🙂 🙂 🙂 , no a to kamoškine bábo tak to klobúk dolu taká váha, určite sa tá babenka riadne natrápila
Hanula- ja idem zajtra na interné tak uvidím aj ku chirurgovi lebo mi opúcha jedna noha

mirunda
20. říj 2009

Holky, já chci taky režim 😠 Ale nevim jak na ní, Lili je hrozně vyčůraná, chytrá, stejně si dělá co chce, usne jen když chce ona, prostě nevim jak na ni 😀 Mrška jedna..

Macalc - 5535g?Tak to klobouk dolu 🙂 A rodila kámoška přirozeně nebo císařem takovou velkou kočku? 🙂

Jaber, já na olej dost často zapomínám a hovna máme normální 🙂 Mno, každopádně Lili má pořád tu rýmu a kašel, tak jsme včera byli u dr., chtěl nám dát antibiotika, tak jsem řekla, že bych se bez nich klidně obešla, tak nám dal nějaký kapky.. tak jsem zvědavá.. ještě tam ke konci týdne jdeme, tak snad to bude lepší, aby jí chudince nedali hnusný antibiotika.. ☹

Mno a světe div se - dneska jsem poprvý byla bez Lilinky - cvičit 😀 S kámoškama na aerobic, bylo to báječný, ale zejtra umřu - ani se nehnu 😀 Ale taky jsem si svym způsobem odpočinula, že jsem nebyla skoro 3hod s Lilinkou..ale cestou domu se mi už stejskalo 😕

jabera
20. říj 2009

maci, to je super, ze bez cisaraku!!! to je fakt fajn... no a vaha dievcatka je teda naozaj za vsetky drobne, ti poviem... ja ked som prisla do porodnice a dr. mi robil ultrazvuk, tak povedal, ze mimi ma cca 3400g. hned som povedala borisovi, ze to je blbost, ze moje dieta nemoze byt tak male... a nemylila som sa.. ale toto je moc aj na mna...

hani, neboj , vsetko bude ok... a jasne, ze hlavne aby boli zdrave, ale moje heslo je, ze ked uz zdrave, tak dievcatko! v tvojom pripade dve 😀
ale teraz asi hlavne, aby si to v zdravi este aspon dva tyzdne vydrzala ty. a vies co mi je divne? ja som bol aako prasa (to mi ostalo) a nikdy mi doktor nepovedal na uzv ani slovo a vsetko sme vzdy videli aj pindura na celej obrazovke a pritom ho ma malinkeho jak nikto na svete 😨
preto sa mi zda, jak keby proste niektoremu doktorovi robilo dobre rypnut do holky, zato, ze ma nadvahu. tak nech ide do riti a nech ma sam nejaku stihlu, no... a ne buzerovat babu pred rozsypanim.
nech si da lepsiu obrazovku, preto nevidi, magor.

byggy, no konecne, ze ides.... som strasne zvedava, co ti povie, rozhodne daj vediet!

mirun, lili je este chora? chudatko male. tak antibiotikam by som sa aj ja branila, ti poviem... budem drzat palce, nech sa k nim nedopracujete, je este malinka.. ale tak, ak to bude nutne, co uz narobis..
a k cviceniu ti gratulujem a aj zavidim.. a teda, ja som este 3 hodiny bez barta nebola.. aj by som si to asi skusila. 🙂

evi, tiez som uvazovala, ze mu urobim papanicu redsiu... ale posledne dni aj tak skoro nepapa, tak je to vyriesene. zajtra mu idem dat len cukinu, tu ma velmi rad, tak snad to zje.

jo a k rezimu... ja som nadobudla dojem, ze su deti, ktore krasne funguju rezimom od narodenia a ani za to nemozu. proste su take. a potom su deti, ktore su schopne tak fungovat az ked uz sa im da nieco vysvetlit. dufam, ze neexistuju deti, ktore nezacnu mat rezim nikdy...
ale nie, nech bartovi nekrivdim, ked vynecham tie kakacie hruzy, tak vlastne rezim ma. zial, patri k nemu aj to, ze musi byt niekolko hodin denne v satke, ale zabijem ho, ked je pri mne tak rad? snad mu to bude v zivote na nieco dobre, ze ho matka tak milovala.... hajzlik, uz to vidim, jak bude ku mne sprosty za par rokov.

evuse
20. říj 2009

Já bych taky chtěla režim, ale nejde to. Už proto, že mi pořád nejí pravidelně. A ráno jsem ráda, když si vyjímečně trošku přispí, přece jí nebudu budit?
Moje máma měla naopak s bráchou kvůli režimu opačnej problém. On jako dítě režim vyžadoval a když bylo něco jinak, návštěva doktora, nákup, prostě něco jinak, tak byl dost nevrlej.

mirunda
20. říj 2009

A Hanulko, ještě jsem chtěla napsat, jak jsi psala s tou prodavačkou - já měla ještě měsíc do termínu a vešla jsem do obchodu s dětskýma věcma a prodavačka mi říká přesně tu samou větu (nikdy na to nezapomenu, jak mě nasrala!!!): Jéžiš, vy jste uplně na rozsypání, kdy rodíte? Tak jí říkám, že až za měsíc a ona: Jéé, tak to budou dvojčátka? Tak hrozně mě nasrala, já měla zkaženej celej den.. ty aspoň ty dvojčátka čekáš, ty můžeš být na rozsypání měsíc před porodem 😀 Mno a do toho obchodu už jsem nikdy nešla, přestože ho mám hrozně blízko, raději si zajedu dál 😠

Jaberko, zkus to 3hod bez Barta, Boris to určitě zvládne.. je to uplný nezvyk, když jsem nastupovala do autobusu bez kočárku a tak.. 🙂

Frčim na kutě, Lili brečí ☹ Holky, přiznejte se mi - kolikrát se vám budí vaše ratolesti v noci???Já teď zažívám snad nejhorší období, co může vůbec bejt a nevim jak z toho ven.. už tak měsíc se mi budí třeba i 5x a chce prso.. ☹ Já už jsem z toho uplně v háji, jsem nevyspalá.. jediný, co mě drží je to, že to jednou skončí.. 🙂

Jaberko, moc se mi líbilo, jak jsi psala, že dítě přeci nezabiješ, když ti dává najevo, že chce být s tebou.. to je vlastně pravda, za pár let nás pošlou do prdele, tak ještě budem rády vzpomínat na to, když se chtěly pořád chovat 😀

Tak dobrou kočky.. 😵

hanula83
21. říj 2009

Byggyt: tak pak písni jak jsi dopadla, určitě to nebude zlé, máš to podchycené.

Jabera: Jo, ty dva týdny bych to velice ráda ještě vydržela a snad to nějak půjde... Tak já jsem teď taky jako prasátko a vím, že s tou břišní stěnou má doktor pravdu. Ale nevím, proč ze mě dělá osla. To si snad myslí, že nevím, že mám na břichu tukovou vrstvu? A hlavně s tím teď vůbec nic nenadělám, takže je to taková bezmoc a vztek, když mi něco takového řekne. No ale je zbytečné toho doktora řešit, škoda slov. Navíc spíš mě to trápí kvůli tomu, aby mi šla napíchnout ta spinálka... a to je zatím ještě ve hvězdách 😉

Mirunda: Tak to se ti vůbec nedivím, že chodíš nakupovat jinam, to by mě taky naštvalo. Myslím, že ty ženské si vůbec neuvědomují, co z té huby vypustí a že to třeba může někoho urazit... a tím pádem přijdou o zákazníky. Je totiž zajímavé, že jsem se s tímhle setkala povětšinou jen u prodavaček v obchodě. A tím nemyslím jen v těhotenství. Obecně, když jsem třeba potřebovala větší velikost, tak se na mě tvářili, že pro takového slona opravdu nic nemají 🙂)).

jabera
21. říj 2009

hanul, pozeram, ze nespis... vies si schrupnut aspon poobede? ja som to tak robievala..
no a niekedy mam pocit, ze si niektori ludia myslia, ze ma snad tesi, ze vyzeram, jak prasa... tak ze je treba pripomenut, ze to neni nic moc.. a este milujem vetu " ty si pribrala, ze?"

mirunko, my mame teraz tiez horsie obdobie, co sa noci tyka, 5x je to urcite. prave dnes som uvazovala nad tym, dokedy to bude...lebo niekedy mi uz je z toho dost tazko... stale jak po opici sa citim..

evuse
21. říj 2009

Ahojte holčičky.

U nás je to s nočním spaním pořád na prd. Tereza jí asi 2-3x, podle toho jak to vychází, jenže mezitím se mnohokrát vzbudí, ještě ve spánku si sedne a začne brečet. Tak jí dám vypadlej dudlík, uložim a spí dám. Mimo toho se pořád vrtí, takže furt vstávám a kontroluju, jestli je přikrytá. Mě totiž usnutí docela trvá, takže než usnu, vstávám k ní třeba 2-3x a tak po každém nočním krmením, nebo probuzení. Docela se divím, že jsem celkem vyspalá.

Jaber mě, teda krom mýho táty, si nikdo netroufnul ptát jstli jsem přibrala. A to jsem přibrala 15kg za rok a to už je sakra docela skok a je to vidět, asi mám kolem sebe taktní lidi 😀 A nebo je to spíš tak, že se nemusí ptát, protože to vidí na první pohled 😠
Kdysi jsem po delší době potkala jednoho kamaráda a pak jsem se o nělm bavila s kámoškou a říkám jí, že docela ztloustlul a je pěkně kulatej. A ona se rozesmála a řekla mi, že to přesně jí říkal on o mě, po našem setkání.... ehmm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru