Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
8. lis 2009

čaute kočky!
Taky už jsem četla někde v nějaký dizkuzi na Koníkovi, že mimčo po půl roce by mělo spát celou noc bez jídla.. a že doktor to té mamince vyčítal (nebylo to v ČR).. mno, prostě praxe je jiná.. buďte rády, že se vám budí 1x za noc, naše Lili, když se jí chce, tak třeba i 3x a nic jinýho než moje prso ji neumlčí.. ikdyž dneska mám pocit, že se vzbudila taky jen jednou, nebo si to nepamatuju..

Já se taky bojim, že začnu zase hulit až přestanu kojit.. Kuba kouří, všichni kolem mě kouří.. je to v háji.. Jaberko, to je nostalgie, když jsem si cestou domu dala to poslední cigáro dne, před spaním 😀 Ty jo..

Michalko, taky mi to lezlo hrozně na nervy, jak mi furt někdo volal a psal a třeba napsal jen: "už?" - za to jsem měla chuť ho poslat do prdele, fakt.. a moje mamka - ta se toho nebála, ta mi volala třeba i 2-3x denně, třeba mi řekla, že má pocit, že už budu rodit 😀

mirunda
8. lis 2009

WOW, dneska tu jsem první.. 😎

jabera
8. lis 2009

cau mirunko! no, vies co ja si myslim? tieto rady o nekrmeni v noci pochadzaju z takych zdrojov, ktore ja nazyvam studena vychova. ked tu, v nemecku, na mna kukali jak na jebnutu, ze chcem mat dieta v noci pri sebe, lebo sa mam predsa vyspat, aby som nebola unavena! no, nech idu do riti. podla mna to povedia matke, aby nemala vycitky, ked zavrie svoje vrestiace dieta v izbe s pocitom, ze ved ma vydrzat.. ved aj to nekojene dieta pocit sania musi upokojovat... ja si myslim, ze nase privesky chcu v noci hlavne kvoli tomu pocitu, ze sme poruke.. teda bart normalne pije max. 2x za noc a prso si pyta aj 6x 😖

peti, no, veru, ze by som si zapalila... ja som sa toho pocitu nezbavila nikdy. aj uz som si... ale uz davno nie, naposledy v lete. nakoniec mi to ani nechutilo tak, ako som po tom tuzila. ale aj teraz si viem uplne predstavit, ako by som isla na balkon, bola by mi zima na nohy, tak by som sa viac obalila bundou a fajcila v tom chladnom vzduchu, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj...
peti, a tusis, preco teda vlastne je taky vitr z tej prasacej chripky? stale tomu nerozumiem... je na to ina liecba ako na beznu? a neskoro to odhalia? ci o co ide? stale sa k tomu neviem dopatrat.

mirunda
8. lis 2009

Jaber, jako v porodnici na tebe koukali ze chceš mít mimi u sebe v noci??? Jinak Lili se taky v noci jen přisaje a usne, napapá se jen 1x za noc a většinou třeba jen 2min a usne.. já si myslím, že jíst nepotřebuje, ale prostě chce mít jistotu, že tam s ní jsem..

Já jsem si zapálila 2x, jedno v létě na dovče, to jsem ani nedokouřila, fuj.. 😝 Jazyk se mi leptal, hlava se mi motala.. 😝 A pak teď v tý hospodě - to už bylo lepší 😀 😀 😀 To bych si dala ještě jedno.. ale třeba vyloženě teď mě to neláká, protože pak bych vzala do náruče Lilinku a ta by cejtila ten smrad, chudák - to bych jí nemohla udělat.. 😒 🙂

petrach
8. lis 2009

jaber tady je ted taky moda dat diteti vlastní pokoj 😒 to ja nechápu..kolikrat v noci jen otevřu oko a kuknu že je v pořadku,nebo ty rana kdy se na me culí,čeká až se zbudím a smeje se,vždyt o to se ty mamky všechno připraví..nedej bože když díte onemocní,to bych ho sameho teda nemohla nechat..
malí spí v postylce,ale v ložnici a bude asopon do 2 let 😉

k te prasečí chřipce,pry je nakažlivá prvních 7 dní,u zdraveho jedince je k nerozeznání od normální,pry je agresivnejší než obyč,umírají na ni ale lidi co už jsou oslabení,po operaci,proste tam musí ješte neco byt,aby to melo tak hrozny prubeh..spíš mám obavy u detí,než u sebe,jo a hlavne ted nepřechazet nemoco,aby telo nebyxlo oslabené,pak by to mohl byt problém

michal ješte chrní nebo že by už 😀

jabera
8. lis 2009

jej, fakt, michalka tu nie je! pochybujem, ze by rodila, to ona nema vo zvyku 😀

mirun, ano, v porodnici... bola som z toho normalne spatna, ze tu na noc beru deti.. aby maminky spinkali v klude. poslednu noc som si ja vyrevala to, ze som s nim bola v navstevnej izbe. akoze vsetko super, uroven, zariadenie, personal, ale toto bolo proste takto. este mi sestricka, akoze v dobrom, hovorila, ze musim spat, ved budem rano kaput! a to, ze moje decko revalo bez cecku, lebo ho bolelo brusko, to bola akoze pohoda...

peti, priznam sa, ja tiez nechapem samostatne detske izbicky pre novorodencov... mozno su deti, ktore rodic rusi a vyspia sa dobre same, ale moje dieta to nie je urcite... hlavne, tazko natiahnem prso do vedlajsej izby, ze.. ale o to ani nejde, tiez mam potrebu ho mat na ociach, aj ked spim... a podla mna aj on je rad, ze ma citi a mozno aj ocuje dychat a borisa chrapat 😀
ja velmi nerad sudim druhych, tak chcem pripustit, ze to niekomu tak vyhovuje a dietatu nevadi... ale ja to citim fakt inak.
no a s tou chripkou... sakra, tusim prestanem chodit do obchodu, alebo co... vonku sa to snad nechyti. prestanem jest, aspon.

michala.l
8. lis 2009

Baby, jasne, ze nerodim 😀 ...ja vas tu budem strasit nafurt 😝
Len som sa rozhodla pre velke upratovanie ...tak od rana makam 😅

byggyt
8. lis 2009

Ahojte,

Michalka no ideš na to dobrééé

Baby ja by som to psychicky nezvládla keby mi malo bábetko spať vo vedlajšej izbe, ja som síce za to že dieťa má mať pravidelný režim ale toto sa mi zdá trochu pritvrdé, no ja by som to ani nemohla praktizovať lebo máme 3 izbový byt

A ku tej chrípke, hej je to hrozné ale je fakt že aj na normálnu chrípku umierajú ludia ktorí majú ďalšie zdravotné problémi, včera keď sme boli v Avione tak taký chlap si pri nás dva krát kýchol škaredo som na neho zazrela, ja viem že za to nemôže ale keby si dal aspoň paprču pred ústa no a najviac obdivujem alebo sa čudujem všetkým čo tam lezú s maličkými bábetkami a nebolo ich tam málo, keby s nimi išli radšej na čerstvý vzduch a nie zvyšovať riziko aby ochoreli, no ale to je teraz móda presúšať sa po nákupných centrách

zuzkaaaa
8. lis 2009

ahojte babenky...
byggyt tak aj mi sa chzstáme budúci týždeň na nákupi už treba niečo na Vianoce pokúpiť a Sofi nemám komu nechať na starosť

k tej chrípke u nás na to liek nie je v ostatných okolitých už je ako maďarsko jednoducho slovensko neplánuje kupovať vakcíny minule tu bolo to OSn či aké stretnutie a hovorili, že toľko peňazí to stretnutie stálo, že kludne by mohli nakúpiť pre celé SR vakcíny, no však čo, im je prednejšia nejaká schôdka kde sa nažerú a oni budú mať za to peniaze a obyčajný človek môže zomrieť, aj to hovorili, že keby že sú tie vakcíny tak politici dostanú nejaké iné ako obyčajný ľudia.....

michala.l
8. lis 2009

No aprave mi volala kamoska, co mala termin mesiac po mne, ze rodi ... ha ha a to som si robila prdel, ze ma predbehne 😀
Takze byggy, teraz ty ...ja si pockam, kym tu vsetky porodite ...posledne ma ist tusim Orlica, ze? Takze ja az po nej 😉

A prasacia chripka je agresivnejsia, ale stale je to chripka ... a mozeme na nu umriet tak isto, ako na beznu chripku... ci zapal pluc ...ide len o to, ako je organizmus oslabeny. Podla mna zbytocna panika, su horsie choroby ☹ ... , ale nechcela by som mat ziadnu chripku 😅 . U nas vo vedlajsom dome byvala ta pani, co zomrela ..., ale stavila by som sa, ze dovodom nebola primarne chripka. A ockovanie je sice fajn, ale daleko viac by pomohlo, keby si chori ludia mohli dovolit ostat doma na PN a mali na kvalitne lieky a vitaminy 🤐

byggyt
8. lis 2009

zuzka tým som nechcela niekoho uraziť alebo tak len teraz v čase chrípky by sa nemali ludia a hlavne deti zdržovať niekde kde je vela ludí pokope, tak to určite s tým nič nenarobíš keď nemáš malú kde nechať len to boli vyslovene také skupinky že aj starí rodičia tak sa mohli kludne vystriedať vždy mohol niekto z nich kočíkovať vonku

presne pre takýchto darmožráčov sa vždy prachy nájdu a pre ludí nič , svine jedny 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

orlica
8. lis 2009

Michalka:tak jestli budeš rodit až semnou tak to už malá bude hned chodit až se narodí!!! 😀

orlica
8. lis 2009

Teď si jdu umýt vlasy mám je nabarvené.Doufám že mi ta barva chytla,protože prej některým těhotným se stává že jim to nechytne.A to jsem spotřebovala 3 velky barvy a ještě jedna by bodla.A teď mi to bude 6 až 8 hodin schnout.

byggyt
8. lis 2009

orlica ty musíš mať dlhé a husté vlasy, fú 3 farby a také dlhé schnutie

evuse
8. lis 2009

Míšo, poslední rodím já 😀

michala.l
8. lis 2009

Hiii, Evus ...vidis, na teba som zabudla 😅 , tak az po tebe 😀

mirunda
8. lis 2009

Michalko, to je pech, jak všichni rodí před tebou, co? 🙂 Já si to pamatuju, taky jsem to tak měla, hodně maminek i tady na koníkovi mělo rodit po mně a rodily dřív 😀 Bylo to k vzteku.. mno, tak si doma hezky ukliď, protože jestli o tom nevíš, tak já tipovala zítřek, takže dneska v noci to máš jasný!!!Juky?Tak ať máš všechno nachystaný.. 🙂
Kdy jdeš do poradny?Já už chodila každý druhý den - děsný!!!!A pamatuju si, že už po týdnu přenášení mě chtěl poslat na vyvolání - měl to být pátek a já ho ukecala do pondělka, že přes víkend porodím 🙂

mirunda
8. lis 2009

Evi, kde vůbec rodit?Zase v Krči?

mirunda
8. lis 2009

*budeš 🙂

michala.l
8. lis 2009

Mirun, ja idem zajtra do poradni... A stale kazdy tyzden ...na monitore som este nebola vobec 😠 ... a aj ked stale dokola upozornujm na to, ze mam zly termin v knizke, tak sa nikto nema do toho, aby to prepisal..., takze podla terminu v knizke mam stale cas 😠 ..ach jaj.

mirunda
8. lis 2009

fakt?Já pak chodila na monitor ten každý druhý den.. přišlo mi to až zbytečně moc, už mě to nebavilo.. :( Doktoři si asi myslí, že jim kecáš 🙂 Oni mají asi svoji hlavu.. 😝 Tak se budou řídit podle toho, co máš v knížce..

michala.l
8. lis 2009

No praveze doktor uznal, ze ten termin nie je dobry,ale moc sa netrapil s tym, aby mi napisal spravny ..len 5 minut tocil koleckom a rozmyslal a potom to vzdal 😠 ..ked uz sa aj zacinam prave toho bat, ze sa tym budu riadit ☹ , ale zajtra budem trvat aspon na tom monitore 😒

mirunda
8. lis 2009

To je zvláštní.. já měla naštěstí oba termíny ve stejný den, takže u mě nebylo co řešit.. a mimčo si stejně vylezlo kdy chtělo 🙂 Na monitoru si trvej.. já chodila na monitor od tý doby, co jsem chodila na kontroly do porodnice - celý poslední měsíc.. myslím 1x týdně a po termínu 1x za dva dny.. a neboj, zítra už přeci porodíš 😀 😀

mirunda
8. lis 2009

jéé, Zuzi, jak jsi to udělala?To vypadá moc hezky.. koukám, že na tom obrázku je dole adresa, ale tam se už nevyznám.. nechceš mi poradit? Z Aj si už nic nepamatuju 😝 😒

jabera
8. lis 2009

jeee, zuzi, ta je krasna... budete aj posielat take pohladnice? ja som planovala, ale potom som to vzdala, kedze sa poznam... a ostali by lezat v sufliku...

michalka, ja som tak zvedava.... aspon ti uz hlienova zatka odisla?

boze, baby, moj manzel krmi barta bananom, staci mi to len pocuvat, som rada, ze to nevidim 😀 😀 😀 mam ich za chrbtom... stale len take, ze nieeeeeeeeeee, pusti tu lyzicku a take podobne...

mirun, aj bart papal masko a strasne mu chuti. najradsej ma zatial hrusku, kukuricnu kasu a masko.

evi, ty si nejak stratena... neni ti blbo? ci len nas z povzdali sledujes?

baby, uz nech je po tej chripke, ja uz sa normalne bojim, jak to tu citam.. no, keby som mala malicke babo, tak veruze s nim medzi ludi nejdem, to mi verte. ja som taka konzerva v tomto, pripustam, ze mozno az moc, ale ja sama som s bartom 6 tyzdnov do obchodu nesla... von ano, ale medzi ludi som sa bala, prave kvoli kychnutiu niekoho a podobne. taky bol este krehucky... ale vidam take miminecka, co mam pocit, ze rovno z porodnice snad idu...
ale zas trebars v porodniciach su uplne bezne navstevy na izbu a nemyslim, ze su tu miminka chorlavejsie.. tak mozno som len moc zadubena v tomto smere.

ale macka uz sa snad aj vrati, nie? ved zajtra je tyzden, tak mozno ju uz pustia, uz sa tesim na fotky strasne.

no, dufam, ze ten moj krpec zaspi tak, ako potebujem, lebo superstaaaaaaaaaar.... chudaka, musela som ho nasilu prebrat o 17. lebo zaspal v neobvyklom case a strasne tvrdo... niekedy nechapem, ako sa mu to stane, taketo vykyvy v tom, ako je zvyknuty.

zuzkaaaa
8. lis 2009

mirun je to na stránke imikimi.com poviem ti že ja ho.no viem po anglicky to viem, že sa tam treba registrovať a potom už môžeš vyrábať fotky

janka rozmýšlala som, že bz som y týchto fotiek dala urobiť pohladnicu ale neviem kde totiž u nás také v mese nikde nerobia a bratislave sa mi to vôbec nechce, som lenivá to tam yobrať a ya pár dní ísť pre to....

jabera
8. lis 2009

baby, ja si prave napustam vanu 3.x od porodu sa idem normalne vazne vyvalit do vane.... boris sa bude venovat bartovi, som zvedava, kedy ma rev vytiahne von. ja som tak chlpata, ze keby ma zrazilo auto a odviezli ma do nemocnice, tak by som sa hanbila. fuj. uz to musim odmocit..

zuzkaaaa
8. lis 2009

ozaj aj my sme dnes papali banánik, zjedla mi jeden celý ešte včera vyvádzala pri jedení lyžičikou akonáhle som s lyžičkou smerovala k nej začala vrieskať nechcela otvárať ústa a pritom papať chcela, chudinka nechápala, že pri papaní musí aj pusinku otvárať a dnes zázrakom ona sama otvárala pusinku tak dúfam, to aj takto zostane
jaj dnes ráno sa malá taaaak vykakala že som musela celú postielku prezliekať lebo sa ona tolko otáča v noci že na ráno plienku zosunutú až tak dole, že má celý zadok vonku a ona sa pritom vykakala čiže hovienko bolo všade 😅 odkedy denne papáme výživu tak mi začala pekne kakať pred tým sme horko ťažko kakali po 3 dňoch 🙄 😀

mirunda
8. lis 2009

Zuzi, já se tam zaregistrovala, dokonce jsem si i něco nainstalovala, co mi tam řekli, že si musim (asi) nainstalovat.. tak nevím, trošku se v tom pošťourám.. že bychom poslali přání..? 🙂 Určitě u vás bude fungovat něco na netu - že tam pošleš fotky a zaplatíš a oni ti je pošlou vyvolaný domu.. a nemusíš pro ně nikam chodit..

Jaber, vanu závidim.. před porodem jsem si dopřála vanu tak 1x týdně, vůbec jsem si to bez ní neuměla představit.. hafo pěny, všechny možný olejíčky, vůně.. jééé.. taky mi to chybí.. Moc si to tam užij..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru