Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
13. led 2010

dobre rano, baby.

marti, zacala som mu cistit zuby, skor tak akoze, aby si zvkol, ze sa ta cinnost robi. lebo moc mi to nejde, neviem mu tam dobre trafit 😀 skor mu hoblujem dasna... ale jemu sa to paci, to je hlavne.
inac, mozno by to stalo za pokus zmenit pracu, nie? pokial by ta viac bavila. ved by si aspon mala flek po materskej.. to snad este plati, ze ti musia drzat miesto, ne?

inac, ja som hrozna vzornacka, ja uz mam navareny obed pre barta! a mozme ist von. vdaka podmienkam ideme tak, ze kam nas chodnik dovedie. musim sa riadit tym, co je odhrabane a priechodne, tak osm zvedava, kde skoncim..

macalc
13. led 2010

Ahojte baby...........

Tak mi sme vcera boli na očkovaní a Emma prvý krát ako je na svete plakala tak ozaj od srdca a to ste mali vydiet muža ako ju on ľutoval ked sme rišli domov tak som jej dala studené obklady a ani teplotu sme nemali ale celu noc stenala a noh sme sa jej nemohli ani len dotknút ale dnes je už v pohode 😀 😀 😀 😀 😀
Aj ja som už absolvovala návštevu svojho gyndoša a hned ma sprdol že prečo som nedoniesla Emmku zo sebou a o 3 týždne idem znova budú mi robit nejake vysetrenia ked obdery a cojaviem co este.

Byggyt ano mna pozeral tymi železami ale co uz nepotešil ma rodila som cisarskym a mám ranku takže sex len z pršíplášťom 😀 😀 😀 😀 😀 a až potom po vyšetreniach mi dá tabletky hmm no čo už 😉 😉 😉 😉

Jabera blahoželám k zúbku vy už pomaly budete mat pusu plnú zubov a malý je úžasny no fakt na tých fotká taký na spapanie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zuzkaaa tie zuby mi ani nespominaj ja tiez mám íst vo february bo mám 3 kazy ale to je stasti ze v zadu mam pokazene zuby a stadial si ich dam vytrhnut lebo vrtat si nedam od vtedy ako mi prevrtali dasno a aj jazyk.

macalc
13. led 2010

Jaj a zabudla som že Emma má 5400g ale nemerali nás tak ju zmeriame dnes z mužom kolko nám už narastla 😀 😀 😀 😀

Evus ved vy koncom mesiaca oslavujete hmm ako ten čas letí a už budete mať rôčik malá je úžasna velka slecna 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Mirun Lilinka je kočanda a tie fotku milá je na tých kde je vo vetre a aj na ostatných 😀 😀 😀 😀 😀

Jaj no normaálne som zabudla čo všetko som chcela napísat ale nejako mi to vyfučalo z hlavy

zuzkaaaa
13. led 2010

ahojte babenky...

tak mi máme už vonku 4 zub dnes už pekne vykukol a je aj cítiť 😀

jabera
13. led 2010

zuzi, tak nech je navzdy bez kazu! 😎

maci, tak to uz mas aj ty za sebou, to ockovanie. ty sa mas, ze emka tak plakala prvykrat. ajked tak rozmyslam, tusim ten druh placu mal aj bartik az po ockovani... az teraz je to castejsie 😒 nam sa tiez blizi poradna, len sme sa este neobjednali a uz teraz sa bojim, lebo mam dojem, ze sa bude ockovat...
no a vitaj medzi problemami so zubami,.... ti poviem, nejak je nas vela.... ja strasne trim kvoli tomu. aj strach, aj bolest a tie vydavky... bozemoj...

mirun, vidis, ved vy ste uz mali poradnu, nie? ci este len ides? zabudla som.... ockovali vas?

jaj, byggy.... na tu sestonedelovu poradnu nemusis ist uplne presne ( to ta nechem nahovarat na zle!) len, ze sa nic nestane take hrozne... ja som bola tusim po 8 tyzdnoch. a prcat mozes po 6 urcite 😉 pokial uz nekrvacas.

macalc
13. led 2010

jabera mne sa zuby ozvali počas sviatkov ale čo narobíš a moj zubár nepartí medzi tých lacnejších ale ked musíš tak musíš jaj a ešte som zabudla chcem dať zaočkovat malú proti tomu rota výrusu to je proti tej hnusnej hnačke tak ma doktorka potešila musím si to zaplatit stojí to 55€ ale neva ked treba tak zaplatime nič iné mi neostáva

Zuzkaaa no vy ste sa nejak rozbehli zo zubkami asi chcete dobehnut Bartíka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale hlavne nech su zubky dlho bez kazu!!!

mirunda
13. led 2010

Jaberko, byly jsme v pondělí.. psala jsem, že Lilča váží 9770g 🙂 že máme doma buřtíka 🙂 Ale neočkovali nás.. už máme za sebou všechny tři očkování jak na hexu tak na pneumokoky.. další nás čeká až na dlouho..

Vyfoťte ty vaše zoubky, ať mám co závidět.. 😉

byggyt
13. led 2010

Ahojte tak máme očkovanie proti tubere za sebou malá ani moc neplakala iba si tak mrnkla.

Macalc pekne rastie Emmuška 🙂 . Ťa obdivujem že dáš dobrovolne trhať tie zuby ja sabojím ako hovado a ten zub ma bolí ako sviňa tak žerem tabletky a odkladám to ja by som to dala radšej vrtať ale musí mi ho trhať.Bojím kua radšej by som ešte raz porodila ako toto.

Jaberka tak super si ma potešila 😉 😉 😉 😉

Inak aj ja budem dávať Vivi očkovať proti rotavírusom. Kašlať na prachy hlavne nech sú zdravé.

jabera
13. led 2010

mirun, ja som blba.. 😀 😀 😀 ved jasne, ze ste boli... ale mne sa zda, ze nam sestricka hovorila, ze nas budu ockovat teraz, tak neviem... pokusim sa mu tie lopaty vyfotit.. on ich ma strasne srandovne.

byggy, tak super, ze neplakala.. ja som rotavirusy nedala, ale pneumokoky ano, tie su tu v ramci povinneho ockovania. ale zase sa tu tbc neockuje vobec... sranda...

martasl
13. led 2010

ahojky.když píšete o tbc:teď ve 11 letech bývalo přeočkování na tbc.když jsem se na to ptala doktorky,tak že si prej musím na plicní.tam mi řekli,že to hlavní hygienik zrušil-magor.teď tady je toho všude okolo spousta,věčně sem do fabrik jezdí lidi z východu na zaučení a je toho všude spousta.prej jedině na vlastní žádost za 450kč.tak chci holku nechat i tak.ale to zrušení mi hlava fakt nebere.vždyť je to vysoce nakažlivá nemoc a co chvíli v tv ukazují nějakého nemocného tbc. 😠 😠 😠
jinak naše holky mají toho už taky spoustu na vlast.žádost.:meningokoka,žloutenku A,B, klíště(té mladší to bylo na prd-měla předloni boreliozu a 2 měsíce byla po špitále 😠 )a chci je nechat proti rakovine děložního čípku-ta cena je mazec.tu starší už letos.tak abych začala šetřit.

teď je mladší zase nemocná-chřipka tak je ode dneška doma,tak to stihne do pondělí doufám vyležet.a já jsem to asi taky opět chytla.když jsem to měla v těhu,tak jsem to vlastně pořádně neléčila.tak jsem dnes celej den ležela.tak snad zvládnu noční směny o víkendu.

martasl
13. led 2010

macalc-malá je skvělá.ten vánoční obleček je super 😉 ta fotka,kde spinká a má ty ručičky za hlavou je bezva,ta se zadařila 🙂 🙂 samozřejmě i ostatní,ale tahle se mi děsně líbí 🙂 🙂

martasl
13. led 2010

zuzkaaa-taky jsem koukla konečně i na tvé fotečky.co to prosím tě měla malá po porodu na hlavičce?jak je malá v postýlce na příč,taky se ji tak nejvíce líbí.naše mladší tak byla věčněnevím,jak se tam mohla vždycky tak blbě šprajcnout a že si při tom nezlámala nohu.ale děsně se jí tak líbilo a věčně tak i spala.no nechápu...

macalc
13. led 2010

martasl dakujeme 😀 😀 😀 😀 😀 aj dnes som malu fotila a pridam fotky 😀 😀 😀 😀 😀

martasl
13. led 2010

Tak to se pak juknu 😉 ten koník je ještě pomalejší než před hodinou.hruza.... 😠

zuzkaaaa
13. led 2010

martasl tak malú mi tak vyťahovali vákuom a ten tlak na hlavičke jej spôsobil taký opuch ale klop klop potom to pekne zišlo okolo 1 mesiaca, bohužial to dosť praktizuju na slovensku ale u mňa už museli pretože pôrod bol dlhý a vodu mi pichli 10 hodín pred pôrodom takže už museli niečo robiť 😖

hanula83
13. led 2010

Jaberko, já taky ráda očumuju fotečky 🙂.. Holky se zezačátku smály jen tak jakoby náhodou, takové ty "tiky", ale teď je vidět, že už se smějou něčemu konkrétnímu a je to úžasné 🙂)). Bohužel vychytat takový okamžik na focení se většinou nepovede, ale pokusím se a časem to sem dodám 😉

martasl
13. led 2010

zuzkaaa-tak hlavně,že malá je jinak v pořádku a že nenastaly jiné komplikace.
hurá,koník se zrychlil 🙂 🙂 🙂 🙂

hanula83
13. led 2010

Holky, já dnes lítala celej den po Olomouci, naštěstí manžílek hlídal holky v autě. Tak si je aspoň taky jednou pořádně užil 🙂. A dojeli jsme domů a já byla úplně hotová, protože jsem v noci skoro nespala, holky byly pořád jaksi nedojezené, chtěly obě pořád papkat... no takže jak jsme dojeli, tak děti opět hlídal manža a já si šla lehnout - konečně 🙂.

Jinak jsem byla taktéž na kontrole po šestinedělí, naštěstí mi stěry udělal hned, tak tam nemusím, až za rok znovu. Jo a nechala jsem si konečně napsat tu antikoncepci, ke které jsem se před rokem nějak nestihla dostat 🙂))))))... ještě že tak, nedovedu si představit, že bysme ty dvě cácorky tady teď neměli... Jo a bylo vám taky to vyšetření po šestinedělí tak nepříjemné? Mně teda strašlivě, fuj.. V těhotenství mi to nevadilo tak, jak teď...

Macalc a na jakém že jste to byli tom očkování? Já se tu občas ztrácím... Mně řekla dětská doktorka, že první očkování (krom TBC už v porodnici) je až ve 3 měsících...

Holky a to se čistí takovým drobkům už zuby? 😕 To jsem nevěděla 😉

martasl
13. led 2010

jo,u nás to čištění spíš probíhalo jako hra.ono se těm prckům to pořádně ani vyčistit nedá.většinou to bylo tak,že jsem si je čistila před nima a ony pak všechno opakovaly.holky se hrozně po každýn pičily. 😉

martasl
13. led 2010

ty brďo-ne pičily 😀 😀 -opičily...asi bych měla jít chrnět...už píšu kraviny 😉

mirunda
14. led 2010

Marti, po každym se pičily 😀 😀 😀 😀 Jsi mě rozesmála.. já jsem jednou řekla v docela slušný restauraci, když už se objednávala třetí flaška vína, a když tam zrovna přišel číšník, tak jsem řekla: "vy jste ale píči" 😀 Myslela jsem to tam, jako že hodně pijou.. došlo mi to hned potom, docela trapas 🙂 Ale číšník se smál 🙂

evuse
14. led 2010

čaute.

my čistíme zoubky, takovým tím silikonovým kartáčkem, co se navlíkne na prst. Terezu to baví, evidentně jí to šimrá.

mirunda
14. led 2010

Taky máme na ten náš půlzub silikonový kartáček, jak píše Evuse. Taky to Lilianka pořád kouše..

martasl
14. led 2010

kartáček na prst?? 😨 to neznám,za nás-našich holek,to nebylo.ale to nebylo věcí,co je teď ☹ 😠 holt už je to hromadu let.budu se pak muset popídit o všelijakejch novinkách,co pomáhaj maminám a dětěm...

mirunda
14. led 2010
martasl
14. led 2010

jé,to vidím poprvé.holt moje mateřství je hodně za zenitem ☹ tak pokud máte ještě další vychytávky,tak informujte.ukládám do paměti 😉

jabera
14. led 2010

marti, tak z tvojho píči sa idem potrhat smiechom 😀 😀 😀 😀
pocuj a neuvazujes, ze by si tu chripajznu normalne vylezala? ked mas moznost? a ze nocne! ved to je na organizmus velky zaberaak, ked clovek normane nechrape.
to ockovanie tbc... ja som dokonca vedela, cim odovodnuju to neockovanie, ale zabudla som to. mozno prave preto, ze tu uz nie je tbc? neviem, fakt, kecala by som... ale ked zistim, poviem 😉
a neboj, vsetko sa podozvedas, aj co si nepoznala.

hanul, presne, vlastne tie zubky cistm skor preto, aby si na to zvykol. inak mi tiez kuse do kefky, ale my mame uz opravdovu kefku. a hrozne sa mu to lubi.

evi, ty sa tu raz za cas zjavis a nic nepovies.... ved nieco povedz viac. ako sa mate, co chystas na narodky terke a tak..

martasl
14. led 2010

Holky,musím se pochlubit!!Už mi dorazila MS,sice jen pozvolna,ale do rána se rozjede.Tak ještě jednu-dvě a jdem na to!! 😉 Huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Nikdy bych neřekla,že budu z menstruace nadšená. 😀

jabera
14. led 2010

no gratulujem!!!! tolko radosti z kramov, kto by tomu veril, ze? 😉 ale super, fakt...

martasl
14. led 2010

jojo,to mi povídej 😀 ááá-manža přijel.ten z té menstr.bude mít teda radost. 😉 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru