Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
29. črc 2010

ahoj kočky 😉
dnes jsem byla na neurologii.ty bolesti hlavy,co mívám prej nejsou všechny jen migréna.takže se budu objednávat na CT a EEG.taky mi pořád stoupá tlak,dnes mi naměřila 160/110.říkala,že ty bolesti hlavy může způsobovat i ten tlak.prej by to nebylo dobré pro těhotenství.taky se ta migréna mohla prej rozjet tím prosincovým potratem a stresem,co kolem toho byl a je.9.8 jdu na gyndu na preventivku,bude mi brát krev na prolaktin(o tom se taky na neurologii zmínila) a prej s tím neúspěšným otěhotněním začnem něco dělat.ale teď s těma mejma problémama nevím...uvidíme .budu muset začít baštit ty prášky,co jsem vyfasovala.to mám radost. 😠

jinak holky strašně moc děkuju za podporu,pomáhá mi 😉 😉

erikahla
29. črc 2010

Ahojte babulky,
zbezne citam, co sa tu deje, ale nestiham. Maly je stale hladny a dnes sme boli aj prvykrat v poradni - za 9 dni od prichodu z nemocnice pribral 0,7 kg a podrastol o 4 cm. Uz som si zacinala mysliet, ze asi nemam dost mlieka alebo nejaky iny problem, ale teraz uz chapem, co bolo vo veci - je to proste maly zrutik 😀 . Dnes sme boli konecne aj vonku - ta hodinka bola super aj pre mna. Citila som sa doma ako väzen, pretoze som bola zvyknuta byt casto s Eli vonku. No nevadi, zvykame si.

@martasl - je tazke tesit sa z krasnych veci, ked v srdiecku je nezahojena rana. Verim, ze coskoro sa vsetko zlepsi a ty budes hrda trojnasobna mamicka. Velmi ti to zelam ! Co sa tyka Samka - mas pravdu, je to bielokoztek po mne a Eli je cernula po tatinovi.
Inak vas vsetky srdecne zdravim !!!

luci.kon
29. črc 2010

Ahoj holky přidávám fotečky s bříškem 🙂

tetamon
29. črc 2010

@luci.kon to je peknunky brisko 🙂 Sranda je, ze ja mam stejne velky (a rozhodne ne tak hezky) uz ted, ackoliv u me pocitam to bude spis boxovana prcka se spekem 😠

tetamon
29. črc 2010

@erikahla Samko je zlatucky 🙂 A segra si zvykne, to se nebojim.. Prehlizena nebude, naopak velka pomocnice, takze se to podda 🙂
A teda...to mas velkyho chlapa 😲 Jestli ti poroste timto tempem, tak se za par mesicu nevejde do kocarku 🙂 Ale jenom at papka a roste 🙂, broucek, aspon je videt, ze je v poradku 🙂

luci.kon
29. črc 2010

@tetamon děkuju, každý těhu bříško je pěkný, věřím že i to tvoje 🙂 , a jestli máš stejně velký tak závidím, v 17tt jsem měla jen nafouklej špek 😒 , ted už je to přece jenom lepší, dokonce před týdnem jsem byla u kadeřnice a ta na mě koukala jak z jara, že jsem těhotná, a ještě v 7.měsíci 🙂 , když si vemu volnější věci tak vypadám víc tlustá než těhotná, mám radši přilehavý trička.

tetamon
29. črc 2010

@luci.kon tak ja nepocitam, ze v tom mojem bruchu je miminko, kdyz ted ma kolem..vim ja, 12 cm 🙂
Ty to mas aspon vyplneny miminkem. U me to je asi prevazne vyplneny strevama a plynama, a kousek zabira mimik 🙂

No, a ja jsem mela speka na brise pred tehu, a hrozne mi fakt skocilo druhy mesic, ted bych rekla, ze se to tak nejak drzi, roste pomalounku.. Ale uz je dopraskany 😒 I kdyz masiruju a mazu jak drak. No nic, drahous rikal, ze co jako, stejne jsem jeho a miluje me, tak doufam, ze mu to vydrzi 😉

A tu nespravedlnost toho tehu jsme resily s kamoskou vcera na kafi. Jednak kdyz je ti nejvic blbe, tak te vetsinou nepousteji sednout (i kdyz ke konci zase uz boli zada ze stati 🙂), a hlavne ze zacatku se na tebe divaji, ze tloustnes, i kdyz v tom spicku mas to pro tebe nejdrazsi na svete. Kamoska chtela tehu kamosce zalichotit, tak ji na to malusenky brisenko (9. tt), ktery ji trosku vyskocilo rikat: ale ne, to nevypada, vubec, mozna jakozes trochu pribrala, ale vubec to neni hrozny... No, potesilo to, samozrejme 😀

simisimca
30. črc 2010

Luci.kon krasne brusko, mne to moje tehotenske obcas chyba aj ked som mala skor spek rozdeleny na dve polovice... 😀

macalc
30. črc 2010

Ahojte babule...............

luci.kon krasne brusko ja som mala take iste ako pise simisimca rozdelene 2 speky ale nevadi hlavne ze bolo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Vcera som reklamovala ze este nemame zubky a dnes rano som nasla malej 2 ocne zubky taaaaaaaak som sa potesila ale sa cudujem ze jej vysli ako prve ocne a nie spodne ale nevadi hlavne ze uz nejake mame

tetamon
30. črc 2010

🙂 tak to ja furt potkavam takove ty krasne stihle maminky, kterym vybehlo jenom brisko, chodi do 8. mesice v normalnim obleceni a tak... Tak vzdycky jen zavistive zkouknu, ze maji fakt hezky obleceni za normalni ceny. Ale svoje brusko mam rada 🙂

byggyt
30. črc 2010

Ahojte 🙂 , tak mi sme konečne úplne fit, v utorok som išla s malou k mojej dr. lebo bola vyhádzaná, tak som si myslela že má alergiu na ATB a na moje prekvapenie mi povedala že veď ona žiadnu angínu nemá že jej mali na pohotovosti urobiť CRP a nie hneď pchať lieky, no tak fasa..... mala na 99% šiestu chorobu, aj tak bolo vyrážky jej odišli do 24 hodín

Simi gratulujem k zúbku 😉

Maci aj tebe gratulujem 🙂

Ja som predchvílou objavila malej druhý spodný zúbok,inak je ovela kludnejšia keď jej to natieram tým gélom

Marti daj sa do poriadku aby si bola fit 🙂

Erika nádherne rastiete a priberáte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Baby jedia vaše deti jablká ? Nastrúhané alebo výživu? Mne to moc malá nechce skôr jej chutí banán, ale sa mi to zdá také jednotvárne džgať ju tým denne

martasl
30. črc 2010

ahoj holky.
macalc-tak jste se konečně dočkali zoubku,co??no vidíš a ani to nebolelo 😉 a další budou přibývat,neboj.

luci-to tvoje bříško je táááák krásný,mě připadne,že na to,že jsi ve 28 týdnu ho nemáš nijak velký,ani žádný jizvičky a prasklinky.vypadá fakt moc hezky.

byggyt-tak jste konečně ok.ti doktoři jsou fakt děsní,co je to na té medicíně učej?? 😠 😠 😠 a u té 6nemoci se nemusejí brát antibiotika??jestli ne,tak je chudák malá brela zbytečně,že?a tak malinký dítě...to jsou paka 😠 😠

tetamon-holt nemůžou být všechny maminky štíhlý a hubený,to by nebylo ono.všechny maminkys bříškem jsou krásný 😀 😀 😀 😉

.tak dneska se na mě doktorka ani nepodívala,jen s čím marodím.ani vycházky mě nechtěla napsat,prej když mám jít na takový vyšetření,tak prej nemůžu mít vycházky,prej kdyby se něco stalo.... kontrolu mi napsala na 12.8.mě štrejchne.naše doktorka má do 8.8.dovču,tak hned 9 k ní půjdu.

simisimca
30. črc 2010

Byggyt ja davam malemu jablcko aj hrusku, papal uz aj broskinku, nektarinku, marhule, banan moc praveze nemusi... 😒 ...sem tam mu dam vyzivku a niekedy mu dam cerstve tak ze to troska uvarim a potom rozmixujem...a miluje melon...takze kludne jej daj vsetko ovocie... 😉

Macalc gratulujem k zubkom, citala som tiez ze niekedy vylezu prve ocne zubky a deti potom vyzeraju ako male upircata... 😀

Marti a co sa ta tvoja hlava poblaznila?...drzim palce nech vsetko dobre dopadne.. 😉

macalc
30. črc 2010

byggyt dakujem konecne sme sa dockali mala je taka ako mala upirka 😀 😀 😀 😀 😀 aj ja davam malej vsetko ovocie c jej kupim ona spapa vsetko nema problem z nicim ale je taka neposedna ze za mesiac nepriberie nikdy viac ako kilo je z nev vsadial lozi ako taka mala strela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a pomaly sa cz pusta chodit staci ked jej drzim 1 ruku a ideme niekedy si hovorim ze v nemocnici mi zabudli ukazat gombik kde sa vypina 😀 😀 😀 😀 😀

pet.s
30. črc 2010

Ahojky holky, tak mám zadělaná těsta.Zítra se bude péct Byly jsme dnes v Podolí na UZ. Teriška má 1375g.To je macek, co?
Na chodbě na Uz seděly jak slepičky na hřadu maminky po císaři. A vyprávěly si zážitky z porodu, tak jsem se, děvečky, tak nějak rozhodla, že rodit nejdu. Nechám si tam Terinku do puberty a bude 😀 😀 😀

luci.kon
31. črc 2010

Ahojky, moc děkuju za pochvalu bříšku, zatím je fakt pěkný ani nepraská, a malý je to je pravda ale však on se vykulí 🙂
Jako dneska se mi zdál opět sen že sme měli už malýho doma a já neměla nic připravenýho, všechno bylo v krabicích a já to hledala jak blbá a nic sem nemohla najít ani plínky, bylo to fakt děsný a přítel mi taky nechtěl pomáhat, ale pořád sem slyšela jak někdo ze zadu kybicuje 😠 , koukala jsem pořád do knížek a nic tam nenašla, ani jsem pořádně nevěděla jak malýho držet, malý stresy 😒 , no snad to tak tak nebude, jo a neměli jsme ani kočárek, děs
Pet taky si říkám, že se to nějak rychle blíží a snažím se tím moc nestresovat a říkám si jak nebudu hysterická apod. mám z toho velkej strach, a nevím co je lepší jestli císař nebo normál, ale četla jsem že po císaři se žena zotavuje několik měsíců a děloha i rok, a po normálním funguje mamina už za tři dny úplně normálně, no zvládla to každá tak proč ne my 🙂

martasl
31. črc 2010

holky nebojte,porod není tak hroznej,jak vypadá. 😉 už jenom to vědomí,že každou chvilku budete držet mimíska v náručí za tu bolest rozhodně stojí.a staršně rychle na tu bolest zapomenete.já po prvním porodu manželovi řekla,že už nikdy.no a po dvou měsících bych si to klidně zopákla.no a vidíte,klidně půjdu rodit zase.a to jsem se po prvním porodu sakra dlouho dávala o kupy(vinou dotora).

luci-ty stresy a takto divoký sny jsou úplně normální.čím víc se blíží porod,tím budou divočejší.pak se tomu zasměješ.a neboj,všechno si krásně stihneš nachystat a vyšperkovat pro Pavlíka 🙂 🙂

pet.s
1. srp 2010

@luci.kon - no já bych možná i přirozeně rodila,ale já mám indikovaného císaře od svého gynekologa. Jsem diabetik.Jdeště uvidím, co mi řeknou v Podolí až si mě převezmou do péče(tam jdu ted ve čtvrtek). Jinak mi to je vcelku jedno. Rodit už nikdy nebudu. Je mi 40 a tohle dítě je opravdu vymodlené a po umělku, které jsme si platili sami. Takže to je fakt poslední. Před lety jsem si nechala udělat plastiku břicha a mám jizvu od páteře k páteři, a vím jak to nebylo příjemné,ale zase nic hrozného.
Já si prostě zakázala se bát. Začnu se bát až mě povezou na sál. Tak jsem si to přikázala a uvidíme.
Mně se zase zdálo, že ségra neměla mléko pro synovce, tak jsme ho zkoušela kojit já a byl to staršně divný pocit. já se na kojení mooooc těším. Strašně jsem to matkám záviděla.Jen v tom snu jsme byla černoška 😀 😀 😀 😀 😀

evitkamalicka
2. srp 2010

ahojky,
tak uz to mame za sebou, maly sa nakoniec narodil miesto 30.7. uz 28.7., lebo dr.. ma uz po poradni nepustil domov a hned bol cisarsky, nepacil sa mu moj tlak, maly mal 3000g a 49cm, vcera nas pustili domov....celkovo som pocas tehu pribrala 6kg a v porodke som hned 7,5kg nechala takze mam menej ako pred tehu

tetamon
2. srp 2010

@evitkamalicka jee, to gratuluju 🙂

@pet.s tak rikas cernoska, jo? 😀 Ale me se z vas zdaly sny, ze jsem sla na kontrolu, ted nekdy, v 5. mesici, a pka jsem znicehonic hledala nejakou volnou koupelnu tam, kde bych mohla rodit, nemela jsem s sebo vubec nic, no zmatek na zmatek 😀 Tak jsem se vzbudila pul hodky pred budikem 😕

pet.s
2. srp 2010

@tetamon - no jo..já mám ty černoušky doma a muž se pro změnu jmenuje Černý, takže u nás je to samej negr 😀 😀 😀
@evitkamalicka - gratulka..je pěknoučký 😀

tetamon
2. srp 2010

@pet.s nevim jaky cernousky 🙂, ale sny jsou to dobry 🙂
I kdyz furt lepsi, nez pobihat po zakrvacene koupelne, ve ktere nejaka matka po porodu zkousela uklidit ten binec po svem porodu, zaroven se castecne chvilema menila v nejaky personal, a ja jsem hledala porad svoje tasky, ktery jsem tam nemela a vedlea jsem, ze za chvili mi praskne voda a budu rodit... 😀
Asi jste me naockovali tady s tema svojema "porodnima" snama 🙂)

martasl
2. srp 2010

evitko-mocinky gratuluju k chlapečkovi.jsem si hned říkala,že ses tady dlouho neukázala 😉 malej je kráááásnej,má bezva obleček.kolik jsi prosím tě měla v poradně tlak,že tě hnal hned na císaře?jo a to jméno-Oliver,je krásaný 🙂 takže to nebyl ani manžel u porodu,že?byla jsi úplně uspaná nebo jsi ,,viděla"aspoň něco...??

tetamon-no s takovýma snama začínáš nějak brzo,ne?? 😀 😀 😀 a ještě taková divočina.. 😅

pet.s-koukám,taky se ti to pěkně krátí,za chvilku bude Terzka venku 🙂

já jdu zítra na to CT a EEG.tak to doufám dopadne dobře.nejhorší je,že výsledky budou pár dní trvat. 😒

evitkamalicka
2. srp 2010

@martasl no tlak bol podla mojho nazoru fakt smiesny na to, aby to muselo byt hned 140/90 a neskor 130/90, ale pri prvom som mala problem s tlakom cele tehu tak mozno aj preto....najprv ma anesteziologicka nahovorila na spinal aj ked som ho moc nechcela, ale ani na 3x sa jej nepodarilo ma napichnut tak bola celkova

martasl
3. srp 2010

evi-tak to jsi měla dobrej tlak.já mám teď 110/160 a od pátlu beru prášky.ale hlavně,že je vše v pořádku a máš to za sebou.a přibudou nějaké fotečky?? 😉

před chvilkou jsem dojela z CT.to jsem měla objednaný na 10.45 a EEG 12hod.jenže jedné paní se to protáhlo a já jsem šla až v 11.40hod.takže jsem odcházela v 12.30 a na EEG už mě nevzala.takže znovu v úterý.tak jsem pěkně naštvaná.ptala jsem se kdy budou výsledky,na neurologii mi řekla,že tak za 10dní,na CT že tak týden,ale že si mám zavolat koncem týdne.














tetamon
3. srp 2010

@martasl no asi je v tom to, ze se budem stehovat az nekdy v 7. mesici,tak resim, jak to vsechno budem stihat, i kdyz si to v bdelym stavu az tak neuvedomuju 😀

Marti, to te nebolela hlava s takovym tlakem? 😕

@evitkamalicka to mi prijde taky docela nizky 😲, asi se sichroval...

martasl
3. srp 2010

tetamon-no právě že mě bolívá hlava.mám buď migrénu a nebo ty bolesti od tlaku-je to jako bych měla na hlavě přilbu-říkala mudr,že takto to od vysokýho tlaku bolí.no jsem zvědavá na ty výsledky z CT,doufám že to bude dobrý.jen mě štve,že z EEg se to tím přeobjednáním pozdrží. 😠

tetamon
3. srp 2010

@martasl no ja to prave znam, kvuli tomu jsem svuj tlak zacla lecit. Ale ja to mela u tlaku kolem 130/95, ten tvuj je uplne neuveritelny 😲
A chapu, kdyz uz tam jak kacena musis sedet, ze to bylo nadarmo. grrr..

pet.s
3. srp 2010

@tetamon ano nemluv o stěhování, my už rok budujeme, prdí mě jak to nejde do finiše. Navíc muž začal strašně chrápat, mám slíbenou vlastní ložnici, takže každou noc trpím. Nejhorší je, že on to neuznává. Ted tady usnul u TV.Chrápe tak,že neslyším TV a když do něj drkám, aby se otočil, tak mi hudruje. V noci jsem usnula v půl 4, kvůli tom u příšernému chrápání, v půl 7 mu zvuní buzení a to pro změnu třeba hodinu zamačkává než vstane. Dnes jsme se kvůli tomu pohádali, já už prostě nemůžu. nejvíc mě sere jeho věta, tak se vyspi přes den, stejně nemáš nic na práci.
No opravdu nemám. Jenže v 8 musím vzbudit kluka a udělat mu svačiny, a hodit na trénink. Kolem 9 začnou zvonut tlf. Tím jak mám v podstatě pracoviště doma, tak musím být na příjmu. V 11 abych začala dělat oběd. Děti obědvají mezi 12-13, takže se do pelechu dostanu kolem 13 a v 15 už většinou přijíždí chlap a musím mu ohřát oběd. Když vytuhnu pak, tak spím do 8 a v noci nemůžu usnout. Opravdu nemám co na práci. 😠 😠 😒 Do toho většinou chtějí naši někam odvést něco koupit, ségra pohlídat děti, kamarádka, abych s ní šla na kafe.
Už abych měla svůj pokoj, zamknu se a budu spát kdy chci já!!

martasl
3. srp 2010

pet.s-tak řekni,že Terezka chce spát teď a že se jí tatínkovo chrápání vůbec,ale vůbec nelíbí 😉 Manžel taky chrápe,naštěstí ne tk často.stačí zamlaskat a je klid 🙂

tetamon-no naštěstí jsem ne tom EEG nečekala.dolítla jsem tam a zaklepala,no hned mě přeobědnala.čekala jsem jen na tom CT.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru