Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

cecilka88
29. led 2014

@inngrid aj tebe bréééé ránečko a Všetkým vospolok tiež 🙂

inngrid
29. led 2014

@cecilka88 ako si spinkala?

cecilka88
29. led 2014

@inngrid na počudovanie v pohode 🙂 lebo posledné dni to nebola žiadna sláva, chodenie na zachod ,prevalovanie na posteli a tuto noc jak mimino 😀 , dufam že to este chvílu vydrží 😒
a ty čo ? 🙂

inngrid
29. led 2014

@cecilka88 3x v noci toaleta a prevalovanie 🙂 čo ti poviem nesklamala som počuj a neplní sa ti nos teraz uz v tomto období 🙂 rano vstanem s plnym nosom

1velrybka
29. led 2014

@inngrid Ty chodíš v noci jen 3x na záchod? To ti závidím!

inngrid
29. led 2014

@1velrybka panze boze to ti pride ze jen? to kolko krát chodíš?
mne to pride ze uff ked mam lepšiu noc idem raz - dva krat ale ešte nebula noc ze by som nešla 🙂

dalfy
29. led 2014

dobré ranko já také hlásím, že špatně spím. Večer jsme unavená a padnu a kolem 2 se vzbudím a to je doba než usnu. Holky já při prvním těhu chodila pořád plavat a dokonce i do vířinky a bylo mi moc dobře. Celkově krom rostoucí břicha jsem o prvním těhu nevěděla. ALe asi jsme si to vybrali teď jsem věděla už 2. den od zpožděné menstruace,že jsem těhotná, bolelo mě břicho, prsa. Do teď prostě citím břicho, spíš večer když už jsem unavenější, prsa taky nevím je to jiné. Říkám si, asi to je i věkěm 🙂. Čistě teoreticky dá se v tom 1. trim. screeningu poznat pohlaví? A dělá se vntiřní nebo venkovní utz. Jdeme do toho Genetu včera jsme s manželem shodli, že jdem ke stejnému lékaři. Minule mi hned mezi dveřmi řekl, nepočítelte s tím, že bude dobře vidět jste tlustá 🙂. Jinak jsem čekala i od svého gynekologa poznámku (protože on mě občas má) a zatím musím říct, že nic. Protože bych mu odpověděla, že snad i tlustý mají nárok na dítě 🙂

1velrybka
29. led 2014

@inngrid Já chodím minimálně 5x, ale často víckrát. Třeba nedávno jsem to i počítala (od té doby už radši ne) - usnula jsem u televize a když mě manžel kolem 10. budil, došla jsem si na wc a šla spát. V ložnici máme meteostanici s hodinami, takže když jsem se probudila na wc, bylo 11: xx (minuty si nepamatuju), šla jsem. pak 12:xx - šla jsem, 1:xx - šla jsem, 2: xx - šla jsem, 3: xx - šla jsem, 4: xx - šla jsem, 6: xx - šla jsem (5. hodinu jsem nešla). A o půl osmé jsem se probudila, že opět potřebuju a to už jsem teda vstávala. Ale tohle už byl extrém, většinou si myslím, že chodím tak 5 x - 6 x.

inngrid
29. led 2014

@dalfy určite nebudete na 1 screening vediet pohlavie 🙂 to je ešte skoro a z poznamok si nič nerob 🙂

@1velrybka uff akoze sila ale zase ty si vyšší tyzden snad ma to nečaká :( to musiš byt potom extremne unavená

cukrik580
29. led 2014

@inngrid ja mam natchu kazdulinke rano...uplne kazdulinke rano ceeeele tehu...a inak baby s tym wc 🙂 ja mam take strasne stastie 🙂 ked som bola nachladnuta chodila som dvakrat v noci ale normalne chodim len raz 🙂

honeypet
29. led 2014

@dalfy nám pohlaví pan doktor řekl už na první screeningu. Je tím v Brně vyhlášený, že řekne a prý je to u něj snad 90% jistota. Snad se ještě dle toho, co jsem vyčetla nespletl. Sice měl trošku poznámku, že to není úplně dobře vidět, ale holčičku nám on potvrdil ještě 3x a jednou i moje dr.

1velrybka
29. led 2014

@inngrid No já zase jinak v noci dobře spím, tak mi to zase tak moc neva - vstanu, dojdu na wc, lehnu a hned usnu. Ale je fakt, že když už je to 7 x, tak už mě to nebaví🙂)) Ale já chodila klidně 3x i jako netěhotná, takže tebe to snad nečeká🙂

honeypet
29. led 2014

@1velrybka @inngrid no já na záchod chodím celkem málo, ale je fakt, že se snažím na noc moc nepít. Jdu kolem půlnoci, protože dřív se mi podaří málokdy usnout, pak se vzbudím mezi druhou a třetí a potom jdu kolem půl šesté, kdy přítel vstává do práce a pak mezi osmou a devátou, kdy vstávám já.

7danka7
29. led 2014

Ahojte tiey by som sa k vam kocky rada pridala kedze som tehu a tiey nie s idealnymi mierami 🙂

inngrid
29. led 2014

@cukrik580 tak to bud rada s tou toaletou 🙂 je to des a nadcha ti potom prejde mne do nejakych 15-20 min kym sa zosypem z postele 🙂


@honeypet kolem polnoci dievčea ty máš silú 🙂

inngrid
29. led 2014

@7danka7 vitaj vitaj medzi name 🙂

7danka7
29. led 2014

@inngrid dakujeeem 🙂

7danka7
29. led 2014

Baby ked sa mozem spytat... v ktorom ste tyzdni a aku ste mali povodnu vahu a kolko ste zatial pribrali v tehu?

honeypet
29. led 2014

@inngrid to ani není o síle, ale o tom, že prostě nemohu usnout. Jsem unavená, ale prostě nezaberu. Proto pak dospávám dlouho do rána. Z neděle na pondělí jsem usnula až kolem půl 1 a vstávala o půl šesté. Doufala jsem, že půjdu spát dřív. No povedlo se, asi kolem čtvrt na 12.

lenilajd
29. led 2014

@7danka7 ahoj, já si sice nepamatuju v jakém týdnu jsem měla jakou váhu, ale za celé těhotenství jsem přibrala 10 kg. Přijde mi, že jsem přibírala postupně. Nebylo to jakože nic a potom pět navíc. Do konce prvního trimestru jsem měla asi o 4 kila a pak ten zbytek. Dva týdny po porodu jsem měla o 7 kg míň než před těhotenstvím. Teď už přibírám, dojídám totiž kaše 😀 Nicméně mám 85 kg, při porodu jsem měla stovku.
Nikdy mi nikdo neděla problémy, žádný lékař se nezmínil o tom, že by něco nemohl vyšetřit (např. UZ) nebo že by byl problém s váhou. Jen na glykemku jsem šla dvakrát, protože i když jsem první výsledek měla v pořádku, tak kvůli rizikovým faktorum jsem musela ještě ve 32.tt. No a já byla všechny faktory dohromady v jednom. Stará, tlustá a geneticky zatížená 😀 😀

monik13
29. led 2014

Taky dobrý ranko,, teda spíš skoro poledne.. 😀

cukrik580
29. led 2014

@inngrid ja vstanem chvilu sa pomocem vtedy sa nahrne do nosa vyfukam a mam pokoj 🙂 niekedy este raz dvakrat cez den ale nie vzdy 🙂
@7danka7 ja som v 38tt a zatial som pribrala 17kg :-/ a vychodziu vahu ti radsej ani nepoviem takto verejne 🙂

7danka7
29. led 2014

@lenilajd ja som to mala take divoke lebo som sa zahrabala v praci a v strese a nabrala som na seba 119kg a to som si povedala co je moc je moc... schudla som este pred otehotnenim 11kg.To som bola na vahe 108kg a v prvom trimestri som sa vyvracala na dalsich -9kg. Cize teraz som v 21tt+3 a mam 99,5kg. Spravili aj mne v pohode sono len mi do spravy napisal pri morfologii, ze mam v predu maternicu,placentu, svalstvo a taktne tam nenapisal tuk.. cize srdiecko by malo byt v poriadku ale napisal, ze vdaka tymto faktorom nebolo mozne spravit 100% sono. Ja budem mat 7.2. 26rokov, takze by vek u mna mal byt ok a nemala by som teda okrem nadvahy patrit do nejakeho neho rizika..

7danka7
29. led 2014

@cukrik580 ja si myslim, ze v tejto skupine mozes kludne 😉 Ako ti ide tehotenstvo? pozeram, ze zachvilku uz budes aj rodit

monik13
29. led 2014

@cukrik580 klidně nám to řekni kolik vážíš... no já začínala těhotenství a vážila jsem 118 kg a ted mám 128. Takže 10 nahoře a to jsem 20 týden :( no ale teď se bojím celkem cukru tak se drřím a nejím sladký:((

7danka7
29. led 2014

@monik13 jeeej my sme skoro rovnako ja som 21+3 🙂))

honeypet
29. led 2014

@7danka7 já jsem ve 31tt (30+3) a začínala jsem na 94kg při mých 160cm. V prvním trimestru 3kg nahoře a teď už jsem zase zpátky na původní váze. Jak už jsem tu i říkala, mám těhotenství jako odtučňovací kůru. 😀 A to jsem za celou dobu zvracela jen asi 3x a trošinku.

7danka7
29. led 2014

@honeypet Ja som tiez povedala, ze po skonceni tehotenstva budem modelka 😀 ale chystam sa pokracovat potom v rozumnom stravovani a v cviceni a bude zo mna sexy mama 😉 hehe
Ja som zvracala castejsie ale najvacsi problem bol, ze mi nechutilo jest.. na vsetko co som sa pozrela mi prislo hnusne a vobec som nepocitovala hlad. Jedla som tak ako som zacala pred tehu ked som schudla, jem spaldove cestoviny a lososa, kura.. aj mi to chuti a dokonca som si spravila spaldove spagety s kecupom a syrom lebo som mala na to prisernu chut 😀 vsetci mi hovorili, ze ja nemam chudnut ked som tehotna lebo, ze babatko nema potom ziviny ale ja si myslim, ze babatko cerpa tie ziviny zo mna a keby bolo nieco zle tak sa to v prvom rade prejavi na mne ze sa mi budu lamat nechty albo budem mat zle vlasy ale zatial je uplne vsetko v poriadku.. je pravda ze ovocie a zeleninu do seba vobec neviem dostat z toho mi byva zle..

7danka7
29. led 2014

@honeypet ja meriam 166cm

inngrid
29. led 2014

@7danka7 ja som v 15tt a zatial mám +1kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru