Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
29. led 2014

@honeypet tak v tom to je horšie ja som myslela ze si taka macherka 🙂 ze tak vydrzíš 🙂

cukrik580
29. led 2014

@7danka7 ja som pred tehu schudla 20kg na 113...a teraz uz mam 17 naspat...okrem toho ze mi na zaciatku povedal doky ze mozem kludne chudnut dalej...no jasneeee 🙂 tak mi len na sone v 22tt povedal ze srdiecko nemoze poriadne pozriet pre vela tkaniva... Tak sme sa rozhodli ze ideme pre istotu na 3D a aj preto lebo drobec nechcel nozky rozkrocit 🙂 a tam nam povedal ze cakame zdravuckeho chlapceka a vsetko je v poriadku 🙂
@monik13 neboj cukru 😉 ked mas mat tehu cukrovku tak ju mat budes ci sa obmedzis twraz alebo nie 😉 ja fuuurt tlacim sladke inak by ma porazilo a odpadla by som a cukor na
lacno som mala u obvodnej 3,7 a u diabetologicky v 28tt 4,1 🙂 po glukoze 7,1 takze ziaden stres 😉
inak ja meriam 164 takze sme take viacmenej rovnake 🙂

A k tomu tehu...ja som vracala dvakrat 🙂 raz to nezvladol roh

cukrik580
29. led 2014

Raz to nezvladol rohlik a druhykrat milka dezert co som zozrala cely na posedenie 🙂 inak mi je relativne dobre.vysledky ok len ma lonove kosti bolia uz asi od zaciatku 5.mesiaca ale da sa vydrzat...pre mojho vytuzeneho drobceka na ktoreho tak dlho cakame spravim naozaj cokolvek co bude v mojich silach... Uvidime co porod 🙂

monik13
29. led 2014

jj porod.... asi máme strach všichni:(( 😖

dalfy
29. led 2014

Porod dáme. Já u dcery měla 1. trimestr - velké těšení, 2. trimestr velký strach a 3. trimestr jsem si říkala, pane bože ať už rodím byl konec dubna a velká vedra 🙂 no teď to bude ještě horší rodím až začátkem září tak léto bude boj

cukrik580
29. led 2014

@monik13 ja sa praveze zatial vobec nebojim 😀 ja sa bojim toho okolo, ake budu sestricky, ci mi bude strava chutit, ci bude volna vip izba a take kraviny, samozrejme ze sa bojim co maly, ci bude vsetko ok a tak, ale porodu ako takeho sa ani nebojim a najvacsi strach mam, ze ked mi spravia klistir, nedobehnem na wc 😀

monik13
29. led 2014

@cukrik580 😀 😀 ten klistýr mě pobavil, jak jsi to napsala... ale je pravda jak píše
@dalfy 1. trimestr - velké těšení, 2. trimestr velký strach a 3. trimestr už abych rodila... Já rodím koncem června to asi taky budou hice... 😲 😲

cukrik580
29. led 2014

@monik13 ja budem rada ked sa dostanem do porodnice, pri mojom stasti budu dvojmetrove zaveje, nebudu cesty prejazdne a dakde zapadneme alebo sa ani do pol cesty nedostaneme 😀

ale ja to s tym klistirom myslim vazne 😀

cukrik580
29. led 2014

u mna to bolo takto-prvy trimester-neveriiiiiim a zaroven sa hrozne bojim, ze sa nieco pokasle, po tak dlhej dobe som konecne tehu, to ani neni pravda...
druhy trimester-cooooo??? ja som naozaj tehotna, neverim tomu a hrozne sa bojim, ze sa to pokasle, nemozem mat tolko stastia...
treti trimester-milujem moje dietatko, nech len vydrzime co najdlhsie a nech je zdravy krasny vonavy 🙂 a posledne dni-pod uz vooooooooon a nekop ma do toho rebra a bedrovej kosti 😀 vratim ti to aj s urokom, sak pockaj ked vylezies, vsetko si pisem 😀 a hlavne-nepapaj vela, uvedom si cez aku malu dierku pojdes von 😀

1velrybka
29. led 2014

Holky, říkala jsem si, že nemám zatím žádné fotky s těhu břichem, tak když jsme byli u našich, tak nás taťka (mě s manželem) vyfotil. No jako věděla jsem, že jsem tlustá a vypadám jak velryba, ale prostě v tom zrcadle to až tak hrozně nevypadalo. Já jsem taková všude moc velká 🙂))))) Škoda, že to nejde jen hezky do bříška.

monik13
29. led 2014

@cukrik580 koukám že jsi srandystka. to je super 🙂) Je pravda ,že i já nemužu stále uvěřit že jsem těhu... žádný těhu nevolnosti,prostě nic.... 😀 😀 ale je vytoužený a těšíme se strašně ..

@1velrybka tak nám fotečku dej sem!! 🙂 🙂

cukrik580
29. led 2014

@1velrybka a ja ze len ja to vidim takto 😀 tiez mi to nepripada v zrkadle az take hrozne ako na fotke 😀 aaa tak co uz 😀
@monik13 ja tomu stale neverim, ze po tak dlhej dobe sa to tak "jednoducho" podarilo 🙂
treba s humorom veru, aj ked na chlebik nebude 🙂

1velrybka
29. led 2014

@monik13 Tak jsem 3 dala do fotoblogu.

monik13
29. led 2014

@1velrybka no teda.. jsi nádherná ženská a to bříško máš nádherný...... to já takový nebudu mít :( nevypadáš jako baculka. ne ne ne 😝

monik13
29. led 2014

@1velrybka a odkud máš to tričko? ty jsou super.....

cecilka88
30. led 2014

táákže čáviček šťávy, včera som sa sem už nedostala a preberala sa tu tooolko veci 😀

včera som to asi prechvalila 😠, táto noc bola des, 4x wc, od 12 do 3 prehadzovanie v posteli potom sa zobudil mangel a uspal ma 😀 😉 šak asi viete ako ... 😀 o 5:45 budíček a ja by som drichmala, od 1.3. mám padáka v praci 😖 tak to snad dospím 😀,

s plným nosom žijem už asi 10 rokou viac-menej, pravdepodobne nejaka alergia, ale nedokazem sa dokopat na testy 😖 , asi aj preto že stale riešim niečo ine ohladom zdr.stavu a toto sa mi už nechce 😒 , štitna žlaza, oči a to stale dokola 😒 inak tera si dávam počas noci Pinosol ktory neznášam ale aspon placebo 🙂 posoby a mám posit že to trošku uvolní 😎

tak toto je moje štvrte tehotenstvo mám doma 11 ročnú slečinku, 6 ročného prváka, medzitým jeden zamlknutý potrat 😖 asi v 8tt. ked som bola so synom teh. tak som krvacala v 13tt. takže teraz sa bojím skoro stále a stale sa kontrolujem 😉, až mi to samej lezie na nervy 😎

inak sa neskutočne teším asi najviac so všetkých tehotenstiev, už som asi zmudrela na staré kolena 😀

porodu sa aj bojím aj sa teším, pravdepodobne mi hrozý sekcia s čoho niesom moc nadšená a popravde moc nechapem tie ženy čo do toho idú dobrovolne, ale možno psychika spravý svoje, ked som rodila deti vždy som mala na izbe aj nejaku ženu po sekcii a nič moc, ja som behala ako srnka a oni sa zotavovali omnoho dlhšie, ale ved uvidím to sa bude riešiť až neskor, podla toho ako to rozhodnu na poslehnu chvilu očný lekary

toto tehotenstvo je úúplne ine ako tie predtým, v tedy to bola pohodička čo sa tíka nevolností, akurát buy som vtedy stale spala a pri umývaní zubou ma napínalo
a teraz zle snád od prveho styku vajíčka a spermie 😀 stále ma napínalo, našťastie som neblinkala ale vela krat to bolo na krajičku, prsia ma neskutočne boleli(našťasie už to trošku polavilo) zato ma hrozne aleže hrozne svrbia 😖, a poškarbať sa pri ich velkosti trvá dlho 😀, unavená som byvala prve 2 mesiace, a ešte čo mi je zvlaštne stale možem ležať na bruchu a nič ma netlači, mimčo je ok, dokonca o jeden týžden vacsie, ale možno to je aj tým že teraz ako som zmenila lekara mi povedal že čoi viem o tom že mám otočenu maternicu opačne a ešte aj dost padnutu dole 😖, lekarka predtým bola strašná "mochla" vobec som nemala šajnu že by to tam dole bolo nejako inak 😉 žiadne prblemi mi to neroby až na to že teda žiadny pupok ešte nemám a ni pri ležaní na bruchu nič netlačí, ale ved ono to asi pride

v prvom teh. som pribrala 20 kg, zo 70 na 90 kg, 4 kg mi zostali , pri druhom teh. som schudla najprv 2 kg na 72 a potom som pribrala cca 7-9 kg nepamatam si to prestne a vratila som sa na 74-75 kg, a teraz zatial nič, no nič aklo sa to vezme lebo mi 2 kg lietaju hore dole jeden den mám 81, druhy den 79 tak dúfam že sa to mos nebude šplhať hore 😉

uf no ale som sa rozkecala 😀 dufam že som vás moc nenudila

a majte krasny den 😉



ta

zvolsiinylogin
30. led 2014

caute, no ja sa k vam pridam, na konci septembra by som mala mat 120 kg...teraz mam do stovky... ☹

cecilka88
30. led 2014

@zvolsiinylogin vitaj devucho 😉 a cíť sa tu ako doma, mne je tu veeeelmi fajn , medzi svojimi 😉

inngrid
30. led 2014

@zvolsiinylogin 7tt gratulujem a vitaj medzi name 🙂

inngrid
30. led 2014

@1velrybka a počuj k tým fotkám nechcela nechceš si dat urobiť aj s mm nejakých pár profi fotiek?

dalfy
30. led 2014

Dobré ranko Velrybko sluší ti to.
Zvolsiinylogin já jsem 8 T tak to jsme hodně u sebe 🙂

dalfy
30. led 2014

@cecilka88 já také tohle těhu vnímám jinak a jiné tak si říkám, doufám, že porod nebude horší. U dcery byl rychlí a nebýt své neodbytnosti asi bych porodila na pokoji na oddelení gynekologie kde jsem 1. ležela

1velrybka
30. led 2014

@inngrid Ahoj, jsem už tak napůl domluvená s jedním profi fotografem (fotil nám svatbu) na přelom únor/březen. Ale už mi vylezla první strie na břiše, tak nevím, jak pak budu vypadat a taky kdybych třeba porodila předčasně a nestihlo by se to, tak proto tyhle neprofi fotky. A tak celkově nejsem ještě úplně rozhodnutá, jestli do toho jít. Kdybych byla jinak štíhlejší a měla jen velké těhu břicho, tak do toho jdu bez váhání, ale takhle nevím.

1velrybka
30. led 2014

@dalfy Děkuju...

cecilka88
30. led 2014

@dalfy ja som mala porody take ako by som to napisala rozpačité 🙂 pri prvom mi rano o pol 8 odtiekla voda , tak som sa pobalila (38tt.-ešte som nebola zbalená 🙂 ) dotrepali sme sa do nem. asi pol 11. -zastavka na zmrzlinu musela byť 😀 , po vyšetrení som nebola vobec otvorená tam som tam lúštila krížovky do pol 7 potom sa menila smena lekarom a asi sa im nechcelo ma kontorlovat celú noc tak mi pichli vyvolavačku asi pol 8, bolesti zacali asi o pol 9 a 9:35 bola princezna na svete, tkaze ak si odratam tu dobu lúštenia krížoviek tak šup šup 😀 ,
druhy porod bol iny prve bolesti zacali o 2h.v noci tak som si čítlala a sledovala čas, cca o pol 7 boli bolesti kazdých 5 min. tak sme vyrazili, po vyšetrení otvorená len na 3, bolesti stale cca kazdu 5-4 minutu , o 9 mi prepichli vodu, bola nedela tak asi chceli mat po obede pokoj 😀 , otvorena som bola na 7. bolesti sa zvacsili , o 11:13 bol synator na svete, takže ked to tu tak čitam som na tom bola velmi dobre, a celkom rýchlo som to mala za sebou 😉

ale zase v mojom okolí sa rodí jedna radosť, tie ktoré porodili prvé velmi rýchlo mali tie dalšie deti ešte rýchlejšie 😀, tak bacha aby si stihla dobehnúť 😀

1velrybka
30. led 2014

@monik13 Nádherná ženská? Ha ha! Mně to břicho narostlo snad hned úplně na začátku, už v 8. tt to na mě někteří poznali, v 10. tt už to přehlédnout nešlo. Já teda i před těhu měla břicho, jako bych těhu byla 🙂 A neboj, budeš taky mít těhu bříško🙂 Já mám docela strach, jak budu vypadat po porodu. Pořád se něčím cpu, absolutně neřeším nějaké kalorie apod....asi tam bude pořádná vrstva špeku 🙂)))

Jinak to tričko jsem dostala od našich k Vánocům, ale mamka ho objednávala tady na Koníkovi na shopu. Já jsem jí ho někdy na podzim ukazovala. Je super, měla jsem trochu strach, aby to nebyl "hadr", ale je fakt pěkné, kvalitní, pevné, přitom přitom pružné. Akorát ty ťapičky jsou výšivka a z rubové strany to má takovou tu (jak to nazvat??) hrubší stranu, takže nejdřív to trošičku na holé tělo svědělo, ale fakt jen nepatrně. Ale po vyprání už ne. Navíc jsem to v tom místě na holém těle nenosila, protože se to kryje s tím vysokým lemem u těhu kalhot.

dalfy
30. led 2014

@cecilka88 já to měla tak,že 8.5. jsem šla na kontrolu termín jsem měla mít 14.5. a mudr. mi řekla, že by to chtělo na pád dní před termínem na přeléčení - bílkovina v moči. A udělala hemiltna. Tak jsem si 8 lehla do nemocnice. Večer jsem zkoukla ordinaci a pak šla spát v noci mě začali bolesti ale nepravidelné a sestřička, která evid. byla rozčilená, že jí nějaké prvorodička ruší ze spánku mě vždy odpálkovala,že jde o poslíčky. Tak jsem ležela v posteli a funěla pod dekou, protože jsem na pokoji nebyla sama. asi v půl šesté už to nešlo a tak jsem si dupla - no a po vyšetření, kdy mi mudr. řekla jo dopoledne porodíte jsem volala manželovi - můj manžel to totálně nedochvilný - přijel v cca 7 hodin a malá byla v 7:12 na světě 🙂 no tak si říkám, že nevím jaké to je začít rodit a být doma tak uvidíme jak to bude teď 🙂

cecilka88
30. led 2014

@dalfy no veď to sestričky sa snažia presvedčiť o ničom uplne inom , mna ešte presiedčali že som si termín pomýlila že kde mám brucho, že či to bola pl.voda, či som sa nepočurala, tak ma zblbli že by som ešte na dva mesiace išla domov, nabyť teh. knižky 😀

inngrid
30. led 2014

@1velrybka ale no a počuj strie nestrie ved môzeš si dat urobiť fotečky v nejakej prírode oblečení čo neboj nič pekná budeš a mysli na mimi ze jemu budeš ukazovať ako si ho čakala 🙂 a v ktorom tt planuješ to fotenei? 🙂

1velrybka
30. led 2014

@inngrid No v přírodě bych zmrzla🙂) A v bundě by to asi nebylo zrovna ono 🙂 Navíc teď už se do mé bundy přestávám vejít - jako ještě ji jakž takž zapnu, když si vezmu slabou miniku, ale i tak se mi už několikrát rozjel zip a už to pne. Tak si budu teď půjčovat manželovu🙂)

TP mám 28. 3. (teda teď na poslední kontrole před týdnem to bylo na 21. 3., ale jinak většinou toho 28. 3. +/-), tak si myslím, že někdy první týden v březnu bych se nechala vyfotit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru