Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

edita84
3. srp 2011

@mima1983 no hej za pár to jest 22 mi budú robiť CR 🙂 už sa teším na malého 🙂

medved09
3. srp 2011

ahoj,
tak jsem asi taky XXL - jsem dnes byla u svého praktického na EKG a celkové prevenci v těhu. Pořád mi všichni říkají, jak mi to sluší a jak nemám skoro žádné břicho (fakt mám malé, stále obléknu některé netěhotenské kalhoty a sukně s pevným pasem). Nicméně měřím 187 cm a vzhledem k podzimnímu maratonu KETů jsem sportu moc nedala (dříve jsem hrála profesionálně basket za ženy, na sport dnes a denně tedy bylo moje tělo navyklé) a trochu nabrala (vzhledem k výšce ta absolutní čísla nevypadají lichotivě- začínala jsem na 90 kg). No - a nyní jsem oteklá jak čuně a přesto, že jsem do nedávna blindila jak amina, mám 7 kg nahoře. Jsem 21.tt
V nálezu jsem se tedy dočetla, že mám BMI téměř 27, trpím tedy obezitou, mám obezní břicho anndroidního typu a tak podobně. Docela mě to zamrzelo a obrečela jsem to....
Řěší Vaši dr.taky BMI v těhotenství?
Jak jinak, nežli androidně (typ jablko, tedy absence pasu) by mělo vypadat těhu břicho?
Manžel mi řekl, ať se s tím nestresuji, mě to ale nedá... Je mi to líto... Brečím... jsem asi blbka, co?

Omlouvám se za dlouhý příspěvek.

mima1983
3. srp 2011

@medved09 Ahoj, ja sa prave tohoto desim, ze lekari budu moju vahu moc riesit a komentovat..... i ked mam velmi dobreho gynekologa, ktorý ja primar, tak uvidim, este tehotna nie som.... ale mam strach z toho, ked pridem k nemu ze mam teda pozitivny test a on ma postaví na vahu a ja sa hned prepadnem od hanby pod zem... i ked si stale hovorim, ze ved su zeny na tom aj horsie, mozno sa len zbytocne predcasne stresujem....

stardust
3. srp 2011

@edita84 preco ta budu rezat?
@medved09 kasli na zdravotnu dokumentaciu. Ako sa citis a ako sa vedie babu? Dobre? Tak nemas ani moc co riesit.

edita84
3. srp 2011

@stardust lebo aj malú som mala CR a doki nechce nič riskovať 🙂 takto aspoň viem do čoho idem

stardust
3. srp 2011

@mima1983 donesies si so sebou sosku alebo aspon fotku dolnovestenickej Venuse...a nech lekar vysvetluje, preco nebola venusa vychrtnuta, ked ma byt symbolom plodnosti.

stardust
3. srp 2011

@edita84 wow, mna si este podavali, ci si chcem privodit CR, parchanti.

edita84
3. srp 2011

@stardust to akože prečo?

stardust
3. srp 2011

Pridavam svoju fotku, tusim zo siedmeho mesiaca tehotenstva.

stardust
3. srp 2011

@edita84 lebo som prilis vela pribrala a primar si myslel, ze bude dieta prilis velke, v skutocnosti bolo o cely kilogram lahsie ako urcili na ultrazvuku.

medved09
3. srp 2011

@stardust no, do dnešního odpoledne mi bylo fajn. Včera u mě byla kámoška- říkala, že ne mě není těhu ani vidět... No a dnes jsem obezní...
V pátek jdem na velký UZV, tak se těším.

edita84
3. srp 2011

@stardust aha už chápem no tieto ich odhady zbožňujem 😒
@medved09 nedaj na to kto čo hovorí aj o mne si len mysleli že som pribrala ale ja si viem svoje a tehulkovanie si užívam je mi dobre 🙂

vierka0
3. srp 2011

@mima1983 no, niektore sa aj prejedaju 🙂 pocula som aj o takych pripadoch, ze ked zena zistila, ze je tehotna, tak sa tak zacala napchavat, ze pribrala tridsat kil.. ja sice som viac hladna ale to si iba staci rozlozit..napriklad nezjes cele ranajky naraz, ale si rozdelis napr. na osmu a o dve hodky zvysok 🙂 teda poviem ti, za dve hodiny v pohode vyhladnem 🙂

vierka0
3. srp 2011

@medved09 pri vyske 187cm je 90kg skoro idealna vaha 🙂 ja nechapem, co tí lekari riesia..

stardust
4. srp 2011

@edita84 30 percentna chyba...tu sa sice robia CR az od piatich kg, ale aj tak som mala namale. Na poslednej vizite som aj hovorila lekarke, ze viac videli moju postavu ako skutocny stav mojho este nenarodeneho dietata. A bola som rada, ze to vyslo prirodzene, strasne som sa bala, ze by mi ten rez poriadne osladili...

d.aniela1
4. srp 2011

Ahojky no tak jsem si to celé pročetla a doufám ,že muzu pridat taky do kotlika k nam pekne mekouckym mamina,Merim 176cm a mam 90kg a asi zrejmne podle vcerejsiho testiku jsem tehotna 🙂 hihi ,..takze nadvaha jako blazen...pokud to vyjde bude to treti milácek doma uz mam dva kluci Dominika a F ilipka...
Nakonec jsem se u obou vysplhala pres 105kg takze luxusni váha,a i vysoky tlak ale ten byl vícemene spis jen strach z bilych plastu protoze doma merenej byl naprosto uzasnej...samozrejmne ze sve vahy nadsena nejsem ale jak se rika kazdej jsem nejakej....ze? hihi

amrash
4. srp 2011

Ahojte, přidávám se k vám - zjevně sem totiž patřím. Těhotná jsem už jednou byla a rodit jsem šla s váhou cca 110 kg. No hrůza! Dávala jsem to pak dolů asi 2 roky. Jinak jsem se ale cítila docela dobře, žádné problémy spojené s nadváhou nebyly, ani tlak atd. Jak se tak ale na sebe koukám, nejsem si jista, zda neudělám ve váze před porodem repete 😀 😀 😀

stardust
4. srp 2011

@amrash preto som si urobila druhe co najrychlejsie po prvom 😀 30 kg repete by ma asi porazilo!

amrash
4. srp 2011

@stardust No jo... já si musela počkat 12 let 🙂 Stejně jsem ale nemohla otěhotnět, když jsem byla BMI super. Až když jsem nabrala. Tak nevím... třeba si tělo samo řekne, co potřebuje, nebo mi ta váha svědčí (nějak utěšit se musím, že) 😎

stardust
4. srp 2011

@amrash vy ste sa snazili celych 12 rokov? Fuha. Keby sme druheho syna nespravili tak rychlo, asi by som uz vobec nechcela mat dalsieho potomka.

bibiju
5. srp 2011

baby som v 31tt tehu a mam o 25 kg plus pripadam si jak velryba... mala som predtym pri vyske 172cm cca 66kg a teraz 91 , mam z toho hlavu v smutku kila pribudaju a neda sa to zastavit

dana_l
5. srp 2011

@bibiju ak si pribrala tie kg pocas tehotenstva tak je veeeeelika pravdepodobnost ze ich po porode znova zhodis. nerob si teraz starosti. len si mozno davaj pozor aby si nejedla za "dvoch" a hlavne snaz sa pridat do jedalnicka vela ovocia a zeleniny. 😉

skendy
5. srp 2011

Ahoj holky... dneska jsem se vážila a zustala jsem zírat jak vyoraná myš! ☹ Normálně jsem za tento týden nabrala 2kg .Jsem na začátku těhu ,připadám si taková nafouknutá ,ale rozhodně bych neřekla ,že jsem se nějak rozjedla a že bych jedla něco po čem by se nějak extra tloustlo.Ty moje bílé jogurty a vcelku zeleninová strava!Je tu také někdo kdo hned na začátku těhu cca v 5tt už přibíral.Mám strach ,abych nějak moc extremně nenabírala! ☹

lucy56
5. srp 2011

@mima1983 ja som zacinala na vahe 83, teraz nam 91 a tiez som zacinala s nizkym tlakom,doslova nemeratelnym ze 90/60 a som v 31tt mam tehotensku cukrovku, a do toho mi zacal v ordinacii skakat tlak na 140/90 co uz je hranicny hodnota vysokeho, teraz si ale mam merat tlak doma v klude lebo to mam mozno len strach z doktorov,porodu a tak,takze vysoky tlak moze byt problem, ono celkovo je tehotenstvo pre organizmus riadna zataz a mozu sa vseliake problemy objavit,ale ani jedna z nas nevie dopredu co ju caka a zas ked uz si tehu a prekonavas to sa postupne prisposobis aktualnemu problemu a dufam ze mimi bude zdrave ked posluchnes doktorov

mima1983
5. srp 2011

@lucy56 Tak teraz sa mi ma dost vystrasila, ako viem ze to nie je prechadzka ruzovou zahradou a zavidim a obdivujem tehulky, ktore si mozu tehotenstvo totalne uzivat a vsetky vysledky maju dobre a ukazkové, to by chcela kazda... ale zase si myslim, ze predcasne sa stresovat z niecoho co nemusi byt, nerobí tiez dobre.... i ked teraz som mudra, ale v skutocnosti som dobra stresmenka 😀 no uvidime, ja som si dnes rano kupila FEMIBION 800, tak uvidíme 🙂 ale drahy je jak šlak 🙂

lucy56
5. srp 2011

@mima1983 aj ja som uzivala femibion 800,ale ja vraj najlepsi, ved co by sme pre zdrave mimi neurobili
a zavidim aj ja babam co maju bezproblemove tehu, ja to tak nemam a tiez dost stresujem okolo vysetreni, vzdy sa bojim a tak a ten stres tlak zdviha, inak prave teraz mi ho zase zdvihli svokrovci, tiez netusim preco musim mat takych debilnych, normalne sme si chceli od nich pozicat asi na Tyzden tlakomer, lebo si musim robit meranie v domacom prostredi a oni nam ho nepozicaju, vraj si mame kupit a potom ze clovek ma byt v klude

mima1983
5. srp 2011

@lucy56 Tak sa uistujem v to, ze som si dobre vybrala 🙂
No takéto stresy su tie najhorsie :-/ kamoska mi hovorila, ze vlastne cele tehotenstvo mas v kuse z niecoho strach, lebo raz take testy, potom také, a zena je stale v strese ze ci dobre dopadnu.... no a potom nestresuj sa!!! 😉 a tlak ide hore jak šlak, a doktori sa este budu cudovat :-/
Ja tiez rozmyslam, ze si kupime tlakomer...

lucy56
5. srp 2011

presne takto to je, stale nejake testy ,kontroly, krv,moc,tlak to vsetko mna napr.ako cloveka co 15 rokov nebol u doktora,lebo okrem beznej virozy mi nic nebolo strasne stresuje, neviem spat pred poradnou, mavam zaludocne potiaze a len ratam dni do porodu,kedy sice asi pride najtazsia cast ale po nom uz si hadam vydychnem a odnesiem maleho v naruci domov a budem zit svoj normalny zivot ako predtym

mima1983
5. srp 2011

@lucy56 Lucy, ja som presne taka ista, mam maminu farmaceutku, cize ja k lekarovi ani nechodím, pravdu povediac moju obvodnu lekarku som este ani nevidela 😀 cize tiez mam z tohoto des... I ked nechapem co v tejto teme robis? sak mi nepripadas ako xxl? 😀

libka1
5. srp 2011

@lucy56 to je dobre s tym tlakomerom 😕 asi sa boja ze ti moc klesne tlak tak ti ho udrzuju patricne vysoko 😀
@bibiju dobra sprava: ja som na tom horsie aj ked som na povodnej vahe spred tehu 😀

ja nastastie z lekarov nejaky velky stres nemam a vacsinou mam tlak nizky, uvidime v stredu, vtedy mam poradnu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru