Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
1. únor 2010

No já žehlit už potřebovala, jenže jsem byla večer na nehtech, pak sem si dala večeři, chvíli odpočinek a žehlit jsem šla až nějak před devátou. Já nemůžu žehlit přes den, bojím se, že by mi Tereza strhla prkno, nebo rovnou žehličku.

dandelion
1. únor 2010

Čauky kočky... pls koukněte jen po očku na MMB http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=193218 jen esli by se vám něco nelíbilo ;) jde o zrušení skladu a jde o zboží většinou bez kazu, ale sem tam s poškozenou krabicí, jinak netknuté ;)

lji
2. únor 2010

😖 ako dlho vám bývavalo zle? mne to už prechádzalo ale od včerajška to znovu pociťujem a dnes ráno to nabralo enormne na obrátky 😖

simisimca
2. únor 2010

Ahojte babulky...

No vy ste teda toho popisali... 🙂

Mirun mala je strasne sikovna a krasna.... 🙂 🙂

Jaberka Bartik vobec nie je nemehlo, uvidis on tu vsetkym babam este vytrie zrak... 😉 😉 😉

lji...ked ti byva zle tak si skus kupit v lekarni take tabletky pri nevolnosti v tehotenstve, neviem sice ako sa volaju,proste skus si ich len tak vypytat, ze ti byva zle... poradila som ich kamoske, uziva ich 2 tyzdne a vraj jej neskutocne pomohli, lebo velmi zvracala. Tak vyskusaj, dufam ze pomozu aj tebe... 🙂 🙂

Inac pridala som par foteciek ako rastie nas Filipko.. 🙂

dandelion
2. únor 2010

simi: koukala jsem na fb ;) úžasný fotečky.. 🙂 je to takový drobeček 🙂 závidím závidím, ale strašně moc vám to přeju ;) ;) ;)

simisimca
2. únor 2010

dandelion dakujeme... 🙂 ...ani sa nenazdas a uz aj ty nam tu pridas fotecky vasho babatka...drzim palce aby to bolo co najskor... 😉 😉 😉

evuse
2. únor 2010

6666 tolik teď máme příspěvků, tak jsem honem musela napsat, abych to číslo ukořistila 🙂

evuse
2. únor 2010

Lji, asi do toho 12 týdne, ale je to různé. Někomu je bohužel blbě až do konce. Mě pomáhaly Gravipop lízátka na lehký nevolnosti a když mi fakt bylo hodně blbě, tak jedině se z toho vyspat

martasl
2. únor 2010

simi-malej je tááák nááádhernej 😀 hrozně vám to tam spolu sluší.holky já vám tak závidím,že držíte v rukách miminko nebo čekáte(ale samozřejmě v dobrým 🙂 ).já mám pocit,že to nevydržím,než otěhotním.a snažení asi až od toho března-dřív se bojím ☹ ale vydržet to!! 😢 hrozně se bojím května,že to psychicky nezvládnu.budu se muset nadopovat práškama,co mi zbyly od doktora na uklidnění...
u nás zase padá sníh a máme +4.

lji
2. únor 2010

simisimca mám Emesin ☹ aj ráno som si ho dala a nič...predtým mi pomáhala ale teraz nič...

miešajú sa vo mne stavy nevolnosti a hladu. na silu som do seba napchala jedlo i keď ma z toho napínalo... a asi skúsim spánok ☹ (len keby nemám zajtra skúšku-posledný termín na ktorú ešte nie som naučená) ☹

martasl - pošli aj sem kúsok snehu....rada sa pozerám ako padá a vy ho tam máte určite dosť...

simisimca
2. únor 2010

Marti neboj....to cakanie za to stoji a verim ze sa vam to podari na prvy sup... 😉 😉 ....hlavne sa treba dostat do psychickej pohody, aj ked viem ze v tvojom pripade to nie je lahke a uvidis ze sa zadari...uprimne velmi drzim palce.. 🙂 🙂 🙂

simisimca
2. únor 2010

Jej Evi a Terezke prajem vsetko najlepsieeeeee... 🙂 🙂 🙂 🙂 ....sorry som opozdena... 😉

pocahontas35
2. únor 2010

ahojte baby, este som nic necitala, ale o chvilku si precitam, prepustili ma dnes, som doma asi tak 30min., neskor napisem, ze co a ako ... som stastna, ze som doma, bolo to dlhych 5 dni !!!

simisimca
2. únor 2010

pocahontas ahoooooj.....konecne si znova medzi nami!!!!!!..... 🙂 🙂 🙂 🙂
vsetko v poriadku???.. 😕

dandelion
2. únor 2010

pocahontas: ahojky, jsme rádi že jsi v pořádku z5 doma ;)

zuzkaaaa
2. únor 2010

ahojte babulke...
evus mirun robili stem niečo pre to aby bábo začalo liezť? Sofi je straaašne lenivá ona len stále smerom do zadu sa plazí ale liezť vôbec nechce už som hladala v knižkách nejaké motivačné cviky aby liezla z´tak to idem vyskúšať ozaj baby mi už máme 7 zubov tie horné dve sú veľkééé 😀 oproti zým drobným dolným dúfam nebude z nej malý zajačik

janka a čo bertík on už lezie? mne sa asi 2 krát postavila v postielke a od vtedy nič.... a ostatné maminky sa chvália že im sami stoja alebo lezú po byte postavia sa posadia sa a my niiiič 😖 😠 😀

ozaj našla som recept na prvé narodeniny torta pre deti ak chcete tak to sem hodím....
tak sa zatial majte

simi filipko je krááásny a pekne rastie

lulupopo
2. únor 2010

ahojte baby,
simisimca, som ta tu dlho nevidela... ale je pravda, ze ja to v poslednych dnoch zanedbavam....
lji... mne nepomohlo proti nevolnosti nic... a intenzivne vracanie som mala cca do 30tt / teraz vraciam tak kazdy 2-3 den... ale zle ako svini mi byva stale/... a ja by som to velmi s nejakymi liecikmi neriskovala... i ked som tiez nejake uzivala, ale ako nahle som si dala a videla, ze nezabral, tak som uz telo nezatazovala... aj tehu vitaminy uz neberiem od nejakeho 5 mesiaca, lebo z nich mi byvalo zle... ale u kazdeho je to individualne....
jaberka... sak tvoj bartik vyzera na foteckach ako anjelik, tak nemoze byt nemehlo... evuska ten caj z ostruziny malinovej sa mi doteraz nepodarilo zohnat... marti.... neboj vsetko sa nejak casom utrasie spravi, k tvojej spokojnosti.... pocahontas som zvedava co nam zdelis z nemocnicneho pobytu

zuzkaaaa
2. únor 2010

baby pridala som 2 nové fotky pre tie ktoré nie sú na facebooku 😀

martasl
2. únor 2010

zuzi-v tom vánočním oblečku je Sofinka úúúžasná.koukám,že se na fotkách umí krásně usmívat 😉 Že by potenciální supermodelka 😀 😀

lulu-koukám,že to máš už taky ,,za pár".nechceš do alba hodit nějaké fotečky??ať vidíme,čím ses nechala inspirovat a co máš koupený na mimi. 😉

pocahontas-je bezva že jsi už doma.už je vše OK??tak to budete pokračovat ve výzdobě,ne??nebo budeš odpočívat a necháš to manželovi až budeš v porodnici??hlavně na sebe dávej pozor a nepřepínej se 😉

teda odpoledne jsme měli+4 a teď už je -5

pocahontas35
2. únor 2010

Ahojte,

este som si stale vsetko neprecitala, akosi nestiham, vytesujem sa, ze som doma, ale ja to dobehnem 🙂

Takze hospitalizovali ma v piatok 29.01.2010 s podozrenim na preemklapsiu a kvoli tehotenskej cukrovke, aby mi porobili rozne testy, kedze som od 34 tt v starostlivosti lekarov na Antolskej. Brali mi krv, moc a robili rozne vysetrenia, pozitivne je, ze vsetko je v poriadku. Vcera mi robili velky profil, Evka vie o com pisem, to ma pichali pred ranajkami nalacno a potom po ranajkach 90 min, a tak to bolo aj s obedom aj vecerou a dokonca boli dva odbery aj o 21:30 a o 3h rano, nastastie profil vysiel dobre, len ako porucha glukozovej tolerancie. Tri dni som bola sama na izbe, takze mi bolo strasne dlho, aj ked som lustila a citala, ale to ma cely den nebavilo ... stvrty a piaty som mala uz spolubyvajucu. Co sa tyka doktorov, boli perfektni, rano aj vecer vizita, pocuvali maleho, kazdy den nam robili monitor, maju toho strasne vela su vytazeni, v den ked ma prijimali tak bolo 10 porodov. Aj sestricky boli v pohode, ja nemozem povedat na nikoho nic zle.
A co moj tlak, potvrdil sa len syndrom bieleho plasta a to tak, ze sesticka mi namerala napr. 160/90 a po 10 minutach, ked som si merala tlak sama tak tam boli cisla napr. 120/70. Nevadi mi pichanie, nebojim sa krvi, ale akonahle mi meraju tlak, ja znervozniem a tlak mi vyleti, do vysin, katastrofa, neviem, ako to mam ovplyvnit .... Zuzka, ani to preddychavanie nepomohlo, potom som ho mala este vyssi ... neviem, co s tym spravit.
Na vizite bol jeden uzasny doktor(Simi mozno ho poznas doc. Korbeĺ), ktory mi povolil, ze si mozem merat tlak svojim tlakomerom, a potom nahlasit cisla sestrickam, aby som az tak velmi nestresovala, a velmi mi to pomohlo, moj tlak bol potom priam idealny, ale ked ho merali sestricky, tak nie tak bol zly ... no neviem, ako budem rodit, ale budem pri uzasnej pani doktroke Bertoldovej, ktora je anjel v bielom plasti, aj napriek tomu, ze tahala 24h v kuse, prisla za mnou a stale sa usmievala, naozaj mam z nej velmi dobry pocit, ale vsetci su tam dobri, teda s ktorymi som prisla do styku. Velmi sa starali, porobili rozne vysetrenia, takze ja nemozem povedat na nikoho krive slovo. Dnes, ked ma prepustali tak mi urobili este ultrazvuk, tak maly je vacsi o dva tyzdne a momentalne ma 3150g, ale to moze byt este plus aj minus. Do porodu ostava asi tak 5tt, zda sa, ze to bude take 4kg babo 🙂 maly valibuk 🙂 cely po mame. Nastastie monitor nam stale vysiel dobre, maly je aktivny a ja sa z toho velmi tesim a cakam, kedy uz bude pri nas. Dnes ma fotil muz mobilom, tak zajtra stiahnem z mobilu fotku do PC, aby ste videli moje brucho. 🙂

evuse
2. únor 2010

Zuzko, Sofinka roste jako z vody, uže je to taky velká holka. V lezení jsem Terezku nijak nepodporovala, začala sama

Simi Fílípek je fešák. Na té poslední fotce ti to moc sluší

Pocahontas, to je super, že je všechno v pořádku a že jsi v nemocnici byla spokojená, aspoň víš do čeho při porodu půjdeš a nebudeš se bát 😉

martasl
2. únor 2010

pocahontas-tak hlavně že jste oba v pořádku.je bezva vědět,že je vše v pořádku,to těch 5dní za to určitě stálo,nemám pravdu??a jak píše evus-je dobré vědět a mít jistotu,že při porodu budeš mít kolem sebe výborný doktory,kterým můžeš věřit a už je trochu znáš. 🙂 už se těšíme na fotky 🙂 😉

pocahontas35
2. únor 2010

Evka, Marti to mate pravdu, moja doktorka chcela aby som sa zoznamila aj s prostredim ... ale urcite tych 5 dni za to stalo, hlavne, ze maly je v poriadku to je teraz najdolezitejsie a naozaj, keby ste videli tu doktrorku, hotovy anjel, viem, ze ona ma nejakym sposobom upokoji ... fakt, viete aka charizma z nej vyzaruje, a to je fakt v jednom kole, videla som to na vlastne oci, ked som tam bola, chuda bola rozlietana, ale vzdy s usmevom .... takze dufam, ze sa nic nestane a buduci pondelok mam u nej poradnu a idem si ju zazmluvnit .... 🙂

pocahontas35
3. únor 2010

ahojte,
tak ako som slubila, pridala som foto svojho brucha ... 🙂

evuse
3. únor 2010

Pěknej pupík 🙂

simisimca
3. únor 2010

Ahojte... 🙂

Jej pocahontas, kraaaasne brusko.... 🙂 🙂 ....niekedy mi je normalne smutno za tym mojim...aj ked v podstate ho stale mam, ale to je len samy tuk... 🙄 🙄 🙄

Pocahontas ty si lezala na piatom?....aj ja som tam bola, bol tam taky mlady uchylny doktor brrrr... 😉 .... a docent Korbel ma v den porodu vysetroval a daval mi vyvolavacku, tiez som sa s nim stretla vela krat, je fajn, ale len vtedy ked sa dobre vyspi... 😒

Evi a ty sa ako citis?...uz by si aj ty mohla prihodit tvoje aktualne brusko.... 🙂

Zuzi, to ze mala je leniva to vobec nemusi byt tak, aj sestrina mala sa javila ako leniva, ked zacala liezt tak len dozadu troska a potom zacala tak lietat ze sme sa vsetci pri nej veru riadne zapotili... 😉 😉

pocahontas35
3. únor 2010

Simi, ano lezala som na piatom, ale ja som toho mladeho doktora asi nestretla 🙂 nevies ako sa volal ? No mozno som mala stastie, ze sa dobre vyspal, ked ma vlastne pustil domov, lebo nevyjadril sa urcito iba povedal, co s nou a ja na nho psie usi aj oci a ze vraj domov, tak sa len usmial ... a az o 2h mi prisli povedat, ze idem domov .... 🙂)) bola som stastna ako blcha ... 🙂))

dandelion
3. únor 2010

pocahontas: jeee krásné "bruško" 🙂 už za chviličku budete chovat samíka v náručí.. 🙂 😵 😵 😵

martasl
3. únor 2010

pocahontas-bezva a krásnej úsměv šťastné maminky 🙂 😀

určitě máte čilejší děti než byly ty naše dvě holky.ta starší začala lézt až v 11měsících a v roce chodit.co by se taky namáhala,že?,ale začala brzo mluvit a jíst sama lžičkou.ale dudla měla do tří let(a hned tři-jeden do pusy a do každé ruky,běda jak jeden chyběl)!!!mladší měla dudla jen do 6 měsíců,snad ani nelezla,a ve 13 měs.chodila.do tří let nemluvila(ani máma atd...)rozkecala se až ve školce a ve 4 letech si myslela že je pes.tak mi něco vykládejte 😀 😀 ta lenivost jim teda zůstala... 😠

mirunda
3. únor 2010

Pocahontas, moc ráda tě vidím, je supr, že jsi doma!!! Hned si dočtu, jak ses tam měla..

Zuzi, nemyslím si, že by Sofinka musela ještě lézt.. nech tomu čas, je šikovňoučká.. až to uzná za vhodné ona, lézt začně.. nemůžeme se tu všechny srovnávat s Terezkou 😀 Byl jsi to ty, co jsi tu psala, že máš recept na dětstký dort? Můžeš ho sem napsat? Lili bude mít za 3 týdny svátek, tak to jí určitě něco upeču..

mno, jdu vás pečlivěji dočíst 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru