Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evikj33
15. zář 2012

Ahoj těhulky kde všechny jste 😕 @veverka.terka Jak se vám vede holky? Já jsem po velkém UTZ a dle dr.je vše jak má a mimi se maj k světu a už víme co máme v bříšku 🙂 Váhy taky dobré mimiA 277 a mimiB 289.Jen ještě musíme na to Fecho srdíček,sestra u gyn.to pomotala,dr.naně koukla,ale říkala že nemá tak dobrej přístroj(zdálo se jí že srdíčka jsou Ok)Jinak opět 2dny raní blinkání a poobídku nevolno(je jedno co snim),ale už mám 1kg nahoře s těch 6shozenejch. 🙂

veverka.terka
15. zář 2012

@evikj33 ahojky, tak to je super, že je vše OK. a tak jaký mimoušky máš v bříšku? pochlub se 😉 já jdu taky na UTZ srdíčka plodu ve středu, doktor teda říkal, že je vše OK, ale doporučil mi to a já sem si byla na gyndě domluvit, zda mi nenapíšou žádanku, abych to měla hrazený pojištovnou a napsali mi ji 🙂 božínku, pořád zvracíš? teda, čoveče, ty se toho snad do porodu nezbavíš... ☹ 😠

ebsian
15. zář 2012

@veverka.terka A jak bylo mimčo veliké? My byli taky větší v 21+0t 400g..

veverka.terka
15. zář 2012

@ebsian nejsem si úplně jistá, jestli si to pamatuju správně, určitě říkal, přes 400g, myslím si, že to bylo 412g v 21+3 tt. 🙂

ebsian
15. zář 2012

@veverka.terka Tak to jste byli velcí jak my +- protože o ty 3 dny dál..tak to ano, jsme obě s mimčama někde nad horní hranící normy..Ale teď na 3D nevím kolik vážila, dozvím se v tom 31t zase..

evikj33
15. zář 2012

@veverka.terka Já právě žádanku dostala i na to Fecho,ale jak jsem chtěla číslo na objednání,tak mně sestra tvrdila že to dělají při velkem UTZ,takže chaos.Jinak čekáme páreček,tak jak jsem předpokládala 🙂

veverka.terka
15. zář 2012

@evikj33 myslíš Echo, néé Fecho?! 😎 no, někde to prý dělají při velkým UTZ, asi záleží na nemocnici. jéé, no, tak to je krása. co může být lepšího než holčička a chlapeček, graatluju!!! 😵 😵 😵

evikj33
15. zář 2012

@veverka.terka Mám žádanku na Fecho srdíček-a to je prej jinej přístroj,než přitom UTZ.Ona na srdíčka koukla,ale říkala že tím že jsou dvě a mám to šité břicho je huř vidět.Nakonec říkala že se jí zdá vše v pořádku,ale když už tu žádanku mám at si zajdu že mně alespon ujistí.Jj jsem ráda že se nám to tak namíchalo,ale hlavně že jsou prdelky v pořádku a rostou.

ebsian
15. zář 2012

@evikj33
@veverka.terka Evik myslí fecho -utz srdíčka 🙂 mám to zapsané i v průkazce Fecho v normě.

evikj33
15. zář 2012

@ebsian Je ty jsi natom byla a ve kterém tt a jak dlouho to trvalo?Musí to být taky v určitém tt? 😕

veverka.terka
15. zář 2012

@ebsian fakt jo? Fecho? to sem ještě neslyšela...tak jo no 😉 🙂 já znám akorát Echo.
@evikj33 jj, hlavní je, aby byli v pořádku, ostatní je až druhotný 😉 taky mám šitý břicho a taky tam mám stín v břiše kvůli tomu.

evikj33
15. zář 2012

@veverka.terka Jj stín od šití a od mrnousu navzajem.Jinak byla dr.strašně příjemna zodpověděla všechny mé otázky.Ptala jsem se kdy se u dvojek ustaluje poloha a taky jak je to s porodem před 36tt atd...Tak řekla že u dvojek bejvá jasno kolem 30tt že pak už nemaj prostor se otáčet a že pokud by se cokoliv dělo před ukončeným 36tt,jet rodit rovnou k nim a né do Opavy,že by pak převezli jen prcky a já bych tam musela bejt 3-4dny bez nich.Navíc ona bývá i u porodu jen jsem se nezeptala zda jako porodník,ale asi spíš jako Neonatolog-pro miminka. 🙂

ebsian
15. zář 2012

@evikj33 Děllali to při velkém UTZ na genetice v OL. No a nejdřív tak 10 minut ultrazvuk, kde prohlídli fakt všechno, vše popsali do zprávy je toho A4 se všemi detaily..no a další část byla Fecho tak na 10 minut, právě jen průtoky srdíčka, komory, chlopně tepny..u toho doktorka celou dobu mlčela a zobrazovala to z různých úhlů a fakt důkladně, vše k tomu opět popsala ve zprávě. Na závěr ještě dopler pupečníku (průtok, výživa plodu) pulzativní index, ten byl taky v normě, je tam i konkrétní číslo..1.13 😉
@veverka.terka Já mám teda jen jizvu po laparce v pupíku, tak to je ok, ale vystupuje už a je vidět jak roste břuch. 😀

evikj33
15. zář 2012

@ebsian No ona mně taky na A4 popsala prdelky a z druhé strany bylo něco k srdíčkum,kolik komor a nějaké udaje,ale říkala že je to jen zběžné,že oni dělají Fecho zvlášt. Jinak pupík už mám taky pěkně ven hlavně horní část a o břuchu ani nemluvím,zdá se mně že to nějak hodně poskočilo 😅 Jinak už máš pěkné číslo do porodu,překročila jsi 100gratuluju,za pár týdnu UTZ ve 30tt a pak už pomalu k porodu 😀

veverka.terka
15. zář 2012

@evikj33 já od slepáku, sem řízlá od pupíku dolů 😒 tak to je fajn, že byla tak příjemná a ochotná 😉 hnedka se člověk cítí líp, když se mu všechno vysvětlí že 😉
@ebsian mně se zase začíná pěkně rozjíždět, i tak byla hnusná, špatně se mi hojila, hnisala a teďka to bude síla ☹ 🙂

ebsian
15. zář 2012

@evikj33
Ano mám napsáno pod zprávou: Provedeno screeningové vyšetření srdce plodu:sinistropozice,čtyřkomorová srdeční projekce,mezikomorové septum intaktní, křížení velkých cév typické,akce srdeční pravidelná. Doppler.vyšetření arteria umbilicalis je v normě: PI pulzativní index: 1.13
Já byla přímo v genetickém centru, kde mají ty nejlepší ultrazvuky na fakultce v Ol..tam dělají Fecho i velké ultrazvuky..Teď v 31t mi ho ale udělá jen má gyndařka..škoda, líbilo se mi tam 🙂 S dvojčátkama tě budou ještě lépe hlídat..A moc gratuluji k nim!! 😵 😵

veverka.terka
15. zář 2012

@evikj33 Evi, a už hezky cítíš mimoušky v břiše, jak se hýbou? 🙂

evikj33
15. zář 2012

@veverka.terka Jj už od konce 15tt cítím pohyb,ale ze začátku to bylo jen sem tam zavlnění,ted už je to víc,hlavně slečna dole je celkem akční,to peciválka nahoře cítím méně 😀 @ebsian Tak takové přesné to nebylo,měla kapku skluz,říkala že mimča u screningu nějak stávkovala během dne,dokonce jednu těhuli přednáma poslala chodit poschodech at se prcek otočí.Byla jsem ráda že skoukla co měla a hlavně že oba broučci spolupracovali a nemusela donich štouchat. 🙂

veverka.terka
16. zář 2012

@evikj33 jéé, tak to už tak dlouho cítíš prcky, ty se máš 🙂 já už taky Julinku cítím víc, ale pořád je to jenom takové pošťuchování, dycky cítím, jak mě píchne do močovýho měchýře a myslím si, že si cvrknu 😀

veverka.terka
16. zář 2012

@evikj33 a kdypak nám sem dáš fotečku pupíku?! 😉 😉 😉

dolcevitav
16. zář 2012

Zdravím ...Jsem teprve 8tt a čekám dvojčátka ...ráda se k vám přidám 🙂

veverka.terka
16. zář 2012

@dolcevitav ahojky, vítám tě 🙂 zrovna před chvilkou sem se dívala na tvoje album 🙂 taky sem po IVF 🙂

evikj33
16. zář 2012

@veverka.terka No až najdu nějaký lichotivy úhel ze kterého nebudu jako slon 😀 a taky až mně někdo bude ochoten vyfotit,sama bych asi stvořila nějakou hruzu. @dolcevitav Vítám a raduju se konečně tady s dvojkama nebudu sama 🙂

dolcevitav
16. zář 2012

No já byla na první v lednu 2012 to mi po odběru vajíčka nepřežila ani do druhého dne a pak sem šla v dubnu na další OPU a to už bylo o dost lepší jenže sem musela 1 cyklus čekat kvůli hyperstymuláku v květnu sem měla 1 KET a potom biochemické těhu noa ted v srpnu 2 KET a to se konečně povedlo 🙂

dolcevitav
16. zář 2012

@evikj33 a ty už jednoho špuntíka máš koukám .....to já čekám první a hned dvojka snad to zvládnu 😀

veverka.terka
16. zář 2012

@dolcevitav u nás to bylo kapku jednodušší, naštěstí, v březnu sem byla na OPU, zůstali nám pouze 2 embryjka, jedno zavedeno, z toho bylo bioch. těhu, atkže nic 😒 silně sem krvácela, tak sme museli 2 měsíce počkat a pak v květnu byl KET a to se povedlo a už sem za půlkou 🙂 🙂 🙂 jupíí...jinak před tím sem si toho prožila dost kvůli snažení o miminko, ale to je už za nama 😉

evikj33
16. zář 2012

@dolcevita Jj jednoho skoro školáka už máme doma,takže je to dlouhá doba a budu taky jako prvnička 😀 .Obavu mám taky,ale pak si řeknu zvládli jiní,zvládnem taky nějak to dopadne,hlavně at jsou prdelky zdravoučké a to ostatní už se poddá.Malej byl docela čertík od miminka,takže taky zahul.Z dvojkama je to prej nejhorší ze začátku,než se trocu sladí a sžijete se a pak už to jde,zase si potom spolu vyhrají a zabaví se víc jak jeden prcek. 😉

dolcevitav
16. zář 2012

@veverka.terka No ted už si musíme jen a jen užívat..... 🙂

dolcevitav
16. zář 2012

@evikj33 To mi taky všichni říkají.....už se na mimoušky moooc těším 🙂

hankar20
17. zář 2012

@dolcevitav vítej maminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru