Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

eemmaa
19. srp 2012

@katarinka32 to som mala aj ja cez deň sa mi spalo celkom fajn ale v noci katsstrofa, ale to patri k tomu. Este chvíľku treba vydrzat ale stojí to za to 🙂. A bude to dievčatko alebo chlapček?

hankar20
19. srp 2012

http://www.maminkam.cz/test-na-tehotenskou-cukr...
jen sem rychlovkou najela na net i když sem si zakázala googlit v těhu..citronek se smí dát aby zlepšil chut toho glukozového hnusíku...a vzhledem k tomu, že si mě nehlídá jen jeden lékař, ale dohromady 4 gynekologové a porodníci a ani jeden nezakazuje u tohoto testu citron ba naopak, tak dám zapravdu jim 🙂

eemmaa
19. srp 2012

@hankar20 ten citrón sa radi to je pravda ale len koli tomu lebo niektoré mamičky nemusia alebo nemaju radi až tak sladké ale poviem ti ja som si sice zobrala na test citrón ale nakoniec som si ho tam nedala lebo mi to chutilo take aké to bolo, mňam vôbec to nieje take stasne ako to niektoré píšu proste cukrová voda.

hankar20
19. srp 2012

@eemmaa mě to nechutnalo ani s tim ani bez a měla sem co dělat abych to udržela...v těhotenství nějak vůbec cukr nemusím a když už tak si dám dortík, ale jinak vůbec cukr nerada vidím...zato ty slané dobroty 🙂))))

hankar20
19. srp 2012

Holky jak přežít tyhle vedra? Sice nejsem až tak těhotná (jen 6 měsíců), ale už nevím co dělat kromě toho být naložená ve vaně... Ani spát už pořádně nemůžu :(

fretecka
20. srp 2012

Holky kdy vám bylo vidět bříško,mám pocit,že už mi malinko vykukuje,že to nejsou jen špeky 🙂

veverka.terka
20. srp 2012

@fretecka jéé, tak to je krásný 😉 já sem 18.tt. a pořád nic, sice už je tužší, ale určitě to není vůbec poznat, že je to těhu bříško a ne jenom špek 😀

evikj33
20. srp 2012

Ahoj holky,tak mně už taky vykukuje pupek 🙂 jsem na začátku 17tt.Ale mně roste víc nahoře tak už je to jako těhu a ne jen špek.Prdelky už se začínají roztahovat.

evikj33
20. srp 2012

@hankar20 Tak já mam jedinou radu zalezt někde do stínu a hodit nohy do lavoru s vlažnou vodou 😝 Taky mně to dává zabrat.A to mně zítra čeká EKG ve městě.

hankar20
20. srp 2012

@evikj33 Ted si mi připomněla, že už bych taky na to ekg měla jít xDDD já jdu zítra na uz a náběry krve a celkově na prohlídku na gyndu, tak jsem i zvědavá kolik sem přibrala...Nejradši bych měla doma ten mrazák co maj v obchodácích na zmrzlinky, tam by mi bylo fajn a nemyslím že jen mě 🙂 Jinak jen at si prdelky dělaj místečko v bříšku a pěkně se roztáhnou - gratuluju ti k nim🙂

hankar20
20. srp 2012

@fretecka až kolem 19tt, tedka už vypadám jako bych spolkla jeden celej meloun 🙂

evikj33
21. srp 2012

@hankar20 Tak co po poradně.Doufám že vše Ok a máte se čile k světu.Já mám zasebou EKG,vše v normě ,tak ještě ve čtvrtek odběr na štitku a v pondělí poradna a na velký UTZ jdem 14.9.už začínám být kapku nervozní.Ještě že je dnes trochu pod mrakem. 😝

veverka.terka
21. srp 2012

ahojky holky, dneska mám po další kontrole, ale bez UTZ, takže sem se nic moc nedozvěděla,s nad je mimoušek v pořádku. ještě, ež mám ANgelsounds a můžu si poslechnout srdíčko a sem hnedka klidnější 😉 jinak tlak se mi zatím drží v normálu.
prosím, mám dotaz, prohlíží vám nebo aspoň někdy už prohlížela/prohlížet doktor čípek? myslím jako vyšetřoval vaginálně? mně totiž moje dr. zatím nikdy a myslím si, že by se to asi mělo dělat nebo nee? díky 🙂

oktarina
21. srp 2012

@veverka.terka mě moje gng neprohlížela zatím ani jednou, ale pokaždé mě prohmatá a řekne, že vše v normálu, tak ti nevím...

veverka.terka
21. srp 2012

@oktarina tak to mě ani neprohmatává, vůbec nic...a tedka mi vlastně už ani 2 měsíce nedělala UTZ, tak mi to přijde zvláštní :-/ a jinak děkuju za nafocení položky 😉 😉 😉

oktarina
21. srp 2012

@veverka.terka mě říkala, že při normálním fyziologickém těhotenství "mám nárok" od pojišťovny na tři UTZ během celého těhu + na ty utz při screeninzích, ale ty se u nás dělají v nemocnici, tak s tím se zas tak nenervuj, třeba je tvoje gng taky líná vypisovat nějaké papíry na utz navíc 🙂
Pomohlo to trošku k pochopení funkce? 🙂 Muž v neděli vyrážel na SC, jsem na něj došlápla, že postýlka už leží týden rozložená doma, ať se hecne a před odjezdem ji aspoň smontuje, ale na přbalovák už nějak nedošlo 🙂 zespod se tam přivrtají ty šroubky a na ně nasadí ty plastové bílé "plpky" ať to nejezdí. Jak se ti to zdá, bude to i pro tebe použitelné? 🙂

evikj33
21. srp 2012

@veverka.terka Tak to je divné,mne dr.prohlíží při každé kontrole i vag.+ ultrazvukem jen jukne na srdíčka a zda jsou bobci v poho.Záznam o čipku se přece značí i do karty.To by asi 1xza měsíc zkontrolovat měla zda se náhodou nezkracuje,nebo tak něco. 😕 Jinak jdu v pondělí na poradnu,tak pisnu čerstvé info,jak to proběhlo. 😎

moon1979
21. srp 2012

@veverka.terka u nas na SVK poistovna preplaca len 3 ultrazvuky v 10tt, 20tt a 30tt ... ak ich gyn robi viac tak bud si ich necha zaplatit od pacientky, alebo jej ich urobi gratis ako "sluzbu" pre svoju pacientku. moja gyn mi robila tiez len 3 UTZ ale vysetrila ma vaginalne vzdy pri kazdej poradni ...

hankar20
21. srp 2012

@veverka.terka Mě si doktorka vždy dole prohlídne a dvakrát mi dělala i výtěr pro jistotu jestli je vše ok a je to i doktorova povinnost, protože tě musí hlídat jestli si zavřená

hankar20
21. srp 2012

Takže dnešení poradna super a zároveň katastrofa...Malinká má 30cm a 650g a má se vesele k světu, ale maminky spodní tlak (120/90) a váha zlobí...Mám nahoře 8 kg během 4 týdnů, což je většina malá a hlavně voda...Pokud do 2 týdnů přiberu tak jedeme do nemocnice a bude se řešit, kdy s malou ven, protože preeklampsie mi dělá strašáka v přebalováku :(((((

evikj33
21. srp 2012

@hankar20 Ten spodní tlak moc nechápu,Jinak je to asi nebezpečné,takto raketově nabrat,ale pokud nejsou jiné příznaky,moč,krev...atd.Tak nevímUrčo by bylo dobré kdyby malá u tebe byla co nejdéle,je ještě hodně brzo,nemáš ještě ukončený 24ttTak snad se to trochu srovná a za 2týdny budete v poho.Do nemocky tě nahnali?Třeba na pozorování. 😕

veverka.terka
21. srp 2012

@evikj33 hmm, taky se mi to zdá zvláštní, ale co už, musím doufat, že je vše OK 😒
@moon1979 achjo, docela mě to znervoznuje, že mi nedělala ještě prohlídku vaginálně, asi se jí na to příště zeptám...
@hankar20 jj, příště se optám, nenechám se už odbýt 🙂 oje, nestřraš, to nebude určitě tak zlý Hani, to zvládnete 😉 🙂
@oktarina jj, děkuju, určitě sem pochopila systém, jak se s tím zachází a budem zvažovat, jestli je to i pro nás dobrá forma pro přebalování 😉

veverka.terka
21. srp 2012

@hankar20 jestli to dobře chápu, tak těch 8 kg je hodně za 4 týdny jo? kolik bys tak optimálně měla za 4 týdny nabrat? seš hodně oteklá?určitě by chtělo, aby u tebe ještě malinká nějakou chvilku pobyla...

ebsian
21. srp 2012

@hankar20 Chci se zeptat na ten stěr, mně to nedělá, jenom prohmátne rukou a tím zapíše stav čípku, ani čípek neměří 😉 Musím ji věřit. Když jsem si stěžovala na velké bolesti v 13t změřila čípek a byl 4.5cm no a teď zase mám bolesti jak při ms, zítra taky začínám 24t. Tlak mám naopak po dopegytu 100/50, ale u doktorky tak 120/60 tak mi léky nechávaj ach jo!! Puls byl donedávna 48+- a teď konečně kolem 60.
Už ti říkali, jak by postupovali v případě váhy a vysokého tlaku? Tak jako hranice pro porod je 24t, ale jako snad by to měli nějakou dobu pod kontrolou udržet těhu déle doufám? Kamarádka dík preeklampsii rodila 37+5t, ale ten tlak ji tehdy vyletěl na 180/120 bílkovina v moči..

moon1979
21. srp 2012

@hankar20
ja som dostala preeklapsiu v 9 mesiaci tehotenstva, zo dna na den mi zrastla vaha o 4 kg, vazili ma v nemocnici kazdy den, pichali do mna neskutocne mnozstvo magnezia a lieky na znizenie tlaku, bola som ako delo naliata ... nic prijemne, ale ty mas tu nevyhodu, ze ti preeklapsiu zistili v skorsom štadiu :(
neboj, hlavne nohy casto vykladaj, aby nezapuchali a setri sa ... vela stastia

hankar20
21. srp 2012

@ebsian mě to dělala dvakrát..poprvé kolem 10tt a pak když mi našli bílkovinu a krev v moči..ono pohledem spoustu věcí nezjistíš..jinak já už 24tt tedka dokončuju...dr řekla že jestli naberu ještě nějaké kilo do 14dní tak jdu do porodnice a tam se vše bude řešit a v zhledem k naší anamnéze co máme v rodině + moje problémy by to řešili předčasným porodem, otázka je jak předčasným..jinak puls si měla hodně nízkej já ho mám normálně tak 65 a ted těhu kolem 70

hankar20
21. srp 2012

@moon1979 moc děkuju za přání štěstíčka bude se nám hodit...no nohy mám jako konve a dr řekla at se snažím chodit když nebude horko - čili večer a jinak mít nohy nahoře, mám nasazenou dietu a musela sem sundat prstýnky protože mám nateklé i ruce a do toho mě štve alergie a na tu si nic vzít nemůžu takže sem jak melounek

hankar20
21. srp 2012

@veverka.terka jj za 4 týdny a to jsem ti ještě psala že se snad vejdu do 3 max 4 kg s nabránim viď xD...no za 4týdny jsem měla mít jen 2-3kg nahoře ne 8

hankar20
21. srp 2012

@evikj33 no krev mi dneska brali tak výsledky budu vědět zítra, jinak moč je ok a cukr taky ok, ale ten spodní tlak je už hraniční a hlavně doktorku zarazila ta váha a i to že malá je hrozně dlouhá tedka mají mít děti v mém týdnu snad jen 25cm po prdelku a malá má 30 a navíc mám nohy jako konve a celkově začínám otejkat i jinde tak uvidíme jak to pujde dál..nejdřív si krásně schodím ve 3 měsíci po umorném zvracení a tedka to mám nahoře a byla bych ráda kdyby to bylo z jídla, aspoň bych si to užila

hankar20
21. srp 2012

@veverka.terka neboj se malá je v pořádku a když se ti něco nezdá tak to tomu doktorovi řekni a nebo jdi na kontrolu do porodnice kde jsi registrovaná...jinak už se ti malinká hýbe?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru