Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

basimka
13. bře 2012

@veru1983 prosim ta pekne,nic im nespadne a ani sa nezlomy ,pracujem v zdravotnictve ako hlavny kontrolor hygieny a prislusenstva a porodne stoli a postele su stavane na 500 kil.. nic sa nestane neboj sa 😉 ja som tiez obor zena a este som aj vysoka mam podobne kila ako ty a vysku 178cm,pred 2 rokmi som brala kortikoidy na srdce a kila same naskakali a nejdu dole, ☹ ,ale dufam po porode pojdu dole od vycerpania ked budem behat okolo malej,,

keenfan
13. bře 2012

@bbubinkaa ked budes vediet tak mi daj vediet prosim,ja tiez zhanam a tiez nie nejake horibilne ceny 😨 Dik!

veru1983
13. bře 2012

@basimka Já už ani nedoufám, že půjdou dolů, chodím dálkové trasy, jím ukázkově, prošla jsem x poradnami.. trpím na extrémní otoky nohou a rukou, hormonální systém na prd, štítná žláza, jsem předčasně narozená.. No prostě jak říká moje doktorka, příroda se na mě vyřádila.. Hlavně, abych měla v pořádku srdce, klouby a udýchala procházky s miminkem, zbytek je mi šumák, jen mě trápí poznámky okolí, za těch 28 let jsem si furt nezvykla..

basimka
13. bře 2012

@veru1983 a na operaciu stitnej ta neposlali ,alebo apom nejake lieky mas? ono sa niekedy cely hormonalny system upravy po porode tak ti drzim palce aby bolo vsetko ako ma byt,ja teraz trpim vysokym tlakom tak beriem lieky a je to lepsie a kvoli tomu musim aj rodit cisarom,, ale nech mam aspom jedno dietatko a budem spokojna.Ja som si uz nejak zvykla ,ale tiez niekedy neviem predychat blbe reci ludi.. chapem ta,,
ale hlavne je ze nas nasi muzi miluju a budeme maminkami 😉

veru1983
13. bře 2012

@basimka Jojo, leky beru už asi 7 let na štítnou žlázu a teď v těhu dva a půl násobek a ještě se bude zvyšovat. Taky nosím kompresní punčochy a chodím každý týden na lymfomasáže k lékaři, abych neměla sloní nohy. Koukám, že už to máš za chvíli 🙂 20 dní do porodu, to je krása !!!

basimka
13. bře 2012

@veru1983 mas to tazke ,ale zvladnes to neboj, aj ty sa dockas takeho cisla ,uz si za polovickou teraz to uz poleti 🙂 mna nastastie nic netrapi len ten tlak uz som bola 2 krat hospitalizovana 180na135 to som az nevidela tak teraz berem 4 liekou a zlepsilo sa mi to,lekarka mi dala lieky aj proti kontrakciam aby som nahodou neporodila nejak predcasne tak mam nariadeny kludovy rezim a to este len tie kilecka idu hore ☹ ale uz to nejak dobojujem

veru1983
13. bře 2012

@basimka A predtim jsi mela jaky tlak ? Ja mela dycky hodne hodne nizky a az ted se mi vyrovnal, tak jsem spíš opačný případ. Ale neboj, to už doklepeš a pak se to spraví 🙂

radun
13. bře 2012

@veru1983 Achjo, mrzí mě, že máš takové problémy. Já jsem taky xxl a nikdy mi nikdo nic neřekl. Na svojí gyndu chodím od sedmnácti, tam jsou hrozně milí, ale kecy nikdy neměli ani na monitorech nebo při porodu prvního syna (a těch monitorů jsem fakt zažila!). Slýchávala jsem takové blbé historky od žen v generaci mojí mámy, dnes se snad už krotěj. Držím palce, ať vše dobře dopadne!

basimka
14. bře 2012

@veru1983 nemavala som problem nikdy az ked som sa zacala rozvadzat s prvym muzom nastali problemi,ale neliecila som sa a az pred dvomi rokmi mi byvalo fakt zle tak som isla k lekarovi a ten mi nasadil kortikoidy mala som polovicnu zastavu srdecnej cinnosti abla bla bla ,teraz je uz dobre az na to ze v tehotenstve mi ten tlak pekne vyletel,, mam odporucanie od kardiologa a gyndi ze nemam mat druhe dieta ,je to nebezbecne,,tak som rada aspom za toto jedno co teraz cakam,

veru1983
14. bře 2012

@basimka To mě moc mrzí, že ti nedoporučili druhé miminko. Ale ja jsem snilek a třeba se ti ten tlak i srdicko upravi po porodu a za dva roky bude mit dcerka jeste sourozence 😉

basimka
14. bře 2012

@veru1983 si zlata ,ale ja tomu nedavam velku sancu,uz teraz som stara a co bude potom v 37 rokoch rodit nieje sranda,ale vzdysom chcela mat 3 deti to bol moj sen

veru1983
14. bře 2012

@basimka Stara ? 😎 To teda nejsi, moje babička měla 12 dětí a poslední když jí bylo 46 😉 , takže jich klidně mlžeš mít ještě i 5 kdyby vše bylo ok !

basimka
14. bře 2012

@veru1983 vtedy bola ina doba 😀
ja sa citim unavene je to asi preto ze som chora ,mozno dieta mi doda zivot a mladost 😀

veru1983
14. bře 2012

@basimka Ne možná, určitě. Vždyť pro vás je to vymodlené miminko, budete šťastní za každý okamžik s ní.

eficka
14. bře 2012

@veru1983 Ahoj po precteni tvych prispevku se nestacim divit.. 😒 jaci by mohli byt lidi v nemocnicich...povim ti tak me se tsalo akorat u prvniho tehu to ze jsem ze svych 65kg pribrala na necelych 90kg a kdyz jsem diskutovala s jednou doktorkou na predporodnim a ptala se ji kolik by mala mohla vazit tak mi odpovedla cca pres 4kg.nakonec mala mela jen 3,25 a kdyz jsem se zrovna o tom bavila s doktorem ktery me prave zasival a rekla jsem mu neco ve stulu ze ´me strasili ze mala bude mit pres 4 kg a ze teda nevim jaa by to dopadlo jelikoz jsem byla posita az k ritnimu otvoru tak jak me tak pekne sil tak vytahl ruku chytil me teda uz jen za speka a rika mi"Vy si myslite ze by to pres toto slo poznat?"No uplne me odpourall.. 😀 nejsem na to hakliva,ale nemusel.. 🙂

veru1983
14. bře 2012

@eficka Evi a já na to právě háklivá jsem a hlavně proto, že nejsem tlustá proto, že bych se cpala. Naopak moje okolí mě nutí jíst více, ale já prostě nepotřebuji. Tuků mám ve stravě minimum a když si dám jednou za rok něco jako langoš tak mě pak tři dny bolí břicho. Nesnáším smažené věci a tak, už i tchýně po 7 letech pochopila, že jím tak dietně (mám na mysli bez tuku atd), že i hrst chipsů by mi udělala zle. Neřeknu, kdybych jedla nezdravě, tak to ať si pak rejpou, ale takhle to cítím jako křivdu a když někdo rejpne, tak hodně ostře útočím.. víš ? Tak se bojím, abych jim v porodnici neudělala tóčo.

eficka
14. bře 2012

@veru1983 Veru ja bych to točo klido udelala... 😀 jsou proste veci pres ktere vlak nejede..kdyz jsem rodila pred temi 5 lety taky nebyli moc ok..ted se na ne pro zmenu chystam..pak uz se ale jednalo o kojeni ktere mi tak zneprijemnoli ze jsem kojila jsem chvili a bradavka mi praskla napul..nedokazes si prestavit tu bolest...ted uz vim ze pojedu po svem..a balicek sunaru sebou,kdyby nahodou..i kdyz protentokrat kojit chci.. 🙂

veru1983
14. bře 2012

@eficka Evi malinko si tu bolest dovedu predstavit, trpím na divné stavy s prsy jak jsem těhotná teďka, budím se v noci i dvakrát a mám pocit, jakoby mi ty bradacky někdo řezal žiletkou, moc to bolí a někdy je mi i do breku, nikdo neví čím to je ☹, ale to prasknutí musel být teda mazec, to ti řeknu, asi bych vyletěla z kůže ☹

eficka
14. bře 2012

@veru1983 No já jsem to ted 2 noci mela taky..musela jsem spat v takove te kojici podprde..je ceůkem pohodlna a ucinna.. 🙂 tak alespon neco..nemohla jsem na nich ani lezet a ta bolest kdyz jsem se o neco otrela,presne jak rikas..žiletky.. 😒 mi pak jedna sestra poradila(ale uz bylo po kojeni)tak jsem si rikaal ze az u druheho(tak prave ten cas nastal) 🙂 at si koupim drsnejsi houbicku na telo a od pocatku si s ni myju bradavky kdyz se koupu..at po nich prejizdim ze si zvyknou na treni a tlak..neco na tom asi bude..jinak ja je mam total citlive..tak zkus taky at pak netrpis jako predtim ja.. 😖

veru1983
14. bře 2012

@eficka Ajeje Evi, drsnější houbičkou přes bradavky, to asi padnu.. ale fakt to pomáhá ? Mě se to stává hlavně v noci, tak v 95%, asi je to tím, že mám volné pyžamo a nemám podprdu jako přes den ne ? A neřekl ti někdo čím to je ? Já co znám holky, tak zatím to žádná nemá jako já. A to podotýkám, že v jednom prsu mám silikonový implantát, jelikož mi vůbec nevyrostlo, a v druhém mám zase hodně hutnou žlázu, prostě mrcha aby se to rozložilo do dvou prsů, tak to mám v jednom, co je jak beton a druhé bylo jak deska, tak mi to pojišťovna zaplatila jako vrozenou hormonální vadu a udělali mi operaci. Myslíš, že tyhle bolesti nějak souvisí s mléčnými žlázami ? Já jsem totiž pesimista jestli budu vůbec kojit, když mám tak na prd prsa... teda na prd, vypadaj dobře, ale co se týká zdraví nic moc 😉

eficka
14. bře 2012

@veru1983 No já si myslím ze to bude souviset s tim tehu..me boely prsa vzdy i pred MS a kdyz se zpozdila tak to bylo jeste horsi..ted jsem nejaka nemocna tak zase..nevím..ale ta podpsenka zabira,zkus koupit nejakou sportovni pohodnou kterou muzes i v noci at te netlaci..a co se tyce te houbicky ja pomalu nacvicuju..zkusim vse co mi poradili,druhe takove kojeni nechci uz..tak zkus taky..neco na tom asi bude.. 😉

veru1983
14. bře 2012

@eficka Evi zkusim. A kojila jsi dobre nebo s problemy ? Teda pokud nepocitam ty kravy v nemocnici, co te stresovaly a tobe to pak neslo.. Mam na mysli pak sama doma v klidu.

bbubinkaa
14. bře 2012

@keenfan hmm..nikto mi nic neodporucil :(

eficka
14. bře 2012

@veru1983 Ono je nejhorsi ze mi to mlicko najelo 2-3 dny po porode..ze zacatku je tkove to mlezivo..ale znam maminy kter meli mlicko snad hned. 🙂 a potom doma to bylo lepsi,ale mela jsem ty prsa tak znicene a popraskane ze se ti to jen tak nezahojí.. 😒 takze to sice bylo lepsí..ale porad sem tam žiletky.. ☹ takze kdyz to zrhnu kojila jsem 3 tydny nebo max mesic..tak mi to ty sestry zneprijemnily.. 😒 kravy fakt 😉 ted uz si to budu delat sama a podle sebe a jak budu chtit..byla jsem hloupoucka a myslela jsi ze je musim poslouchat..dnesvim ze ne..to kojeni je o klidu..a kdyz te furt nekdo za zadken stresuje a rika ti delej je jasne ze ti to nepujde..kdyby mi to tenkrat rekl nekdo tak jak ted tobe davam si na me pozor a beru to jinak. 😀 😎

eficka
14. bře 2012

@ 😎 b 😎 bubinkaa Vyzkousej taky ,pokud mluvis o tech houbickach..

jitulik4
14. bře 2012

@veru1983 vyprdni se na ně, já měla 129kg a 3tělocvikáři mě učili výmyk, 1. zlomená klíční kost, 2. vyrazená zub a třetí utek........teď po 20.letech mám75-80kg a je mi moc dobře a stále se hlídám,v poradně do mě ryje sestřička že nepřibírám,že bude mimi malé, ale řekla jsem jí že o váze s ní nebudu debatovat a že skoro ve 40letech to co mi teď zůstan euž nikdy neshodím a je klid.Nabrala jsem 4kila a dost a termín mám 10.4........hlídej se a nedej se

eficka
14. bře 2012

@jitulik4 Koukala jsem na ty jmena co mas vybrane..uz jsi se rozhodla? 😎

keenfan
14. bře 2012

@bbubinkaa mozno poradia neskor 🙂 alebo najdeme same..ako ja som videla kadeco, aj v normalnej konfekcii ako je H&M, a ak aj cena bola dobra tak sa mi nepacili strihy,farba. Nemyslim si ze kg navyse by nam mali znemoznit nosit pekne veci! 🙂

keenfan
14. bře 2012

@jitulik4 waaau,ze 4kg,to sa aj da,tak malo pribrat?

veru1983
14. bře 2012

@jitulik4 děkuji, tvoje slova mě potěšila 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru