Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

paloma20
27. únor 2014

ahojte babuľky...pridávam sa k vám..som tiež tehuľka xxxxxl :D vyjdem z nuly na stovku za 3sekundy:D ale tak podarilo sa nám otehotnieť po pol roku.. sme v 7+5tt všetko je v poriadku.. takže dúfam to bude aj naďalej🙂

ynett
27. únor 2014

@vandik83 no to je zvláštne, keď už si mala v rodine cukrovku tak ťa mali sledovať od začiatku. no hlavné je že všetko dobre dopadlo a teraz ťa už sledovať budú.
Tak ono záleží aj na ďalšom životnom štýle, možno sa ti jej podarí v budúcnosti vyhnúť 🙂 ja v blízkej rodine cukrovku nemám tak ale tiež mi to hrozí, dúfam však, že po dojčení sa vrátim k chudnutiu a vyhnem sa jej 😉

no mne bolo tiež zle, jedla som asi tak jedno jedlo za deň, a váha klesala ale postupne, žiadne veľké skoky
🙂 mňa ešte čakajú tie posledné tri najhoršie mesiace tak je možné že to priberanie doženiem.

hlavné je aby bolo bábo v poriadku, váhu budeme riešiť po pôrode alebo po dojčení 😉

ynett
27. únor 2014

@paloma20 vitaj a gratulujem 🙂

paloma20
27. únor 2014

@ynett ďakujem veľmi pekne🙂)

inngrid
28. únor 2014

@sonea tak vitaj medzi name a gratulujem k otehotneniu 🙂 13tt je uz krásny tyžden 🙂

@1velrybka moja ja ta chapem plne - ja tiez mam nejaké komplikácie a vzdy ked ma lekári vystrašia a idem surfovat zle to dopadne alebo ked som bola v 1 trimestri a kočky v snazilkách začali krvácat mala som stašné flashe a chodila som si pozerať nohavičky stale a toaletný papier takze ti rozumiem je super ze si sa ale ozvala moc sme na Teba na Marušku mysleli a moc sa teším správam, ze sa pomalinky začina dariť a hlavne ze si pri nej je super !!!! tak sa drzte myslime na Vás hlavne nech uz ste spolu doma a ty nam môzeš poslať fotečku Marušky na upokojnenie bud silná maminka !!!!



@ejdzi a aké hodnoty tlaku mávaš teraz po zmene liekov ? ja uz tiez beriem dopegyt a 3x denne sa musím premerat ale tak čo musim musím 🙂

inngrid
28. únor 2014

@vercicha tak vitaj mezdi name aj ty som rada ze sa zadarilo - ja som to tiez mala trošku horšie lebo ja som trošku nie uz uplne zdrava a otehotnneie muselo byt planované pre vysadenie liekov ktoré by mi nevysadili kebyze enchceme babo - naštastie sa po detoxe liekov zadarilo hned a stav sa mi nezhoršil uz som v 5 ems. lieky uz beriem na tlak aj na štitnu zlazu neteším sa moc z toho ale modlim sa a dufam, ze prijdeme do uspešného konca - tak si drzme palčeky 🙂

@ynett ono zalezí aký máš spodný tlak nie ten horny aspon v tehu je ten spodny velmi dôlezitý hraničné hodnoty su 140/90 ak máš spodny viac ako 90 mohol by to byt neskôr problem

@zuzkaa1 tak vitaj aj ty medzi name a gratulujem k 9tt a drzím palčeky nech všetko ide ako má a čo sa týka práce rozumiem ak by ti malo byt horšie radšej doma zostať 🙂

@vandik83 juuuj moc vela otázok máš v hlave to vypusť čo bude ked bude čo bude keby a podobne mysli nato čo je teraz máš malinké miminko v brušku je super ze sa zadarilo gratulujem nech to pekne ide zdravotne krásne a mysli na pozitívne veci čitaj si čo v ktorý tyzden prezviate spolu a teš sa z maličksotí 🙂 ja som ostala tehotná a uz som mala 100 a citim sa vyborne som v 5 mes. a pribrala som +3kg takze ziadny stress s tlakom som problem mala ale tie som mala aj pred otehotnením takže nič nové a čo sa tyka hormonov vyskočili mi ale vyskakujú kazdej 10tehulke takze ziadny stress - a cukrovka to vies tu ti poviem tak nezalezi na tom či si chudá či baculka cukrovku musiš mat nejakú geneticku predispoziciu vyhni sa ak mas starch sladenym bublikovym malinkovach bublinkovym minerálkam - to urobiť môzeš daj si do jedalnička spon 1 ovocie a 1 zeleninu denne a pridaj si davku vitamin C a neboj nič s name ti to pôjde jedna radosť 🙂

inngrid
28. únor 2014

@paloma20 gratulujem a teším sa snad všetko pôjde ako má a za pol roka je krásna doba otehotnenia myslim ze tak zdravo 🙂

inngrid
28. únor 2014

Teším sa z nových tehuliek 🙂 🙂 bude nám veselšie

ynett
28. únor 2014

@inngrid jáááj aha, ja som tlaku nikdy nerozumela. vždy mi povedali že je oka a to mi stačilo hihi

vercicha
28. únor 2014

@inngrid tak sa držme ako sa á 😀

inngrid
28. únor 2014

@ynett vrchny si v tehu vôbec nemesis všímat to aj keby si mala 160/80 je v pohode len vies ak ti stupa prvé čislo stupa ti aj druhé vačšinou 🙂 tam uz nad 90 môže v neskôršom stadiu nastat problem ale vačišnou ak máš tu spodnu okolo 100 byva ja mam cez den mala som stale 140/90 lekarka nestresuje ale dala mi lieky aby sa mi to znízilo a nezvyšovalo lebo v 3 trimestri zvykne zvyšovať ale verime ze to pôjde dolu a pekne sa to udrzí chceme rodit v 38tt 🙂 ze ano 🙂

ynett
28. únor 2014

@inngrid no tak to naozaj mám v pohode, ja mám ten spodný tak 75-79.
Vydržíte, treba veriť 🙂 Ja tiež krpcovi dohováram, že sa uvidíme až v máji, nech sa neponáhľa skôr. 😉

inngrid
28. únor 2014

@ynett tak ty uz si krásny 29tt o 10 tt presne viac ako ja uz máš bruško riadne vypuklé ze? 🙂

ynett
28. únor 2014

@inngrid no mám, ale nie nejaké veľké. skôr by som povedala, že malé. akurát idem v pondelok do poradne tak dúfam, že krpec prospieva aj keď ja chudnem 🙂 najspokojnejšia budem ked už budeme v nejakom 36 tt 😉

inngrid
28. únor 2014

@ynett tak to ti verím ja to tiez tak vidím ale ja mam plan az 38 tt 🙂

ynett
28. únor 2014

@inngrid tak najradšej by som potiahla až do 40 tt ale aspon tých 36 tt a budem spokojná 🙂

inngrid
28. únor 2014

@ynett ja pôjdem cisárskym preto tá 38 lebo vies vzdy idu planované cisárske o 2tt skôr 🙂

paloma20
28. únor 2014

@inngrid ahoj!veľmi pekne ďakujem.modlím sa aby všetko bolo v poriadku.

ynett
28. únor 2014

@inngrid no možno aj ja pôjdem cisárskym, zatiaľ je krpec KP. tak uvidíme. 🙂
aspon vieš ako to bude, nemusíš stresovať 😉

inngrid
28. únor 2014

@paloma20 aj ja sa modlim k sv dominikovi a nosim aj medailonik aby nas ochranoval 🙂

inngrid
28. únor 2014

@ynett co je kp ? No ano viem ako bude ale strach mam aj tak predsa Len he to ako operacia rozumis

ynett
1. bře 2014

@inngrid to znamená, že dieťa je otočené zadkom dole, nie hlavičkou ako by už malo byť 🙂 stále je kvázi naprieč. ale ešte má pár týždnov na otočenie tak uvidíme či sa otočí. v pondelok idem k lekárovi tak uvidím ako bude tak ale stále ho cítim dole takže rátam, že otočený nie je. 🙂
no je to operácia to je pravda, tak ale mohla by nastať ešte horšia verzia, že ideš prirodzene a potom sa niečo udeje a musíš ísť na akutný cisarák. takto aspon ideš hned a bez predošlých hodinových bolestí 😉

ejdzi
3. bře 2014

@inngrid dnes rano som mala napriklad 124/80 a 74 pulz, a zhruba v takychto hodnotach sa pohybujem ale pred tym nez mi k dopegytu pridala este druhy liek som tiez nemala ovela viac, len ten 24-hodinovy merac mi ukazal dost velke odchylky, raz mi dokonca nameral 200 co sa mi teda ani nechce verit, ale je pravda, ze v ten den ked som mala ten strojcek, tak mi bolo uplne ze zle, podla mna aj podvedome som to nejak zle znasala, a este aj svokra dosla na navstevu tak sa nedivim, ze boli zle hodnoty 😀 😀 😀 ja mam tiez ten problem, jak tu baby pisali, ze uvidime lekara a hned mam tlak hore - ked som chodila k internistovi, ten to vzdy bral do uvahy, kardiologicka zase tvrdi, ze prave v strese je dolezite aky ten tlak je, takze aj u nej musim mat dobry - je pravda ze v minulosti ked mi prave ona zmenila lieky co mi internista dal, tak som sa citila omnoho lepsie, takze jej verim ako odbornicke a dufam, ze bude vsetko OK 🙂

ejdzi
3. bře 2014

ozaj aby som nezabudla, vitam vsetky nove tvare 🙂

ejdzi
3. bře 2014

v piatok som absolvovala screening, krpec sa v jednom kuse vrtel a zakryval si tvar, tak chudak dr. hladal druhe ocko, ale nakoniec sa ukazalo 🙂 mimi sa ma dobre a aj vysledky vsetky super, tak sa tesim, uz len aby mi prestalo byt zle a aj si to zacnem uzivat 🙂

inngrid
3. bře 2014

@ynett to je Pravda to ano, vies čo kolegynka čo uz odišla na matersku tiez mala teraz take, ze dietatko neotočené ze pôjde rodiť asi cisárskym to mi hovorila asi na začiatku 8 mesiaca a teraz som s nou volala a ze uz sa otáča a vyzerá to ze pôjde rodit normalne ešte verim ze to stihnete 🙂

inngrid
3. bře 2014

@ejdzi a teraz berieš iba dopegyt či aj niečo iné? ja som brala lomir ale zle som ho značala teraz mi to asi 2 tyzdne dozadu zmenili na dopegyt a mam pocit ze ho lepšie znašam 🙂 a nezabudaj nie je dôlezitý ten vrchný ale ten spodný tlak aspon v tehotenstve 🙂

inngrid
3. bře 2014

@ejdzi mne tak 14tt prestalo bývať zle tak drzím palčeky 🙂

ejdzi
3. bře 2014

@inngrid no bodaj by si mala pravdu, tak uz iba tyzden a bude mi dobre :D beriem ta za slovo 🙂 ja okrem dopegytu (to mam rano a vecer) este beriem 1x denne nebilet. A este aby som sa nahodou nenudila, tak ma gyn. poslal k diabetologicke vraj pre istotu, lebo babka bola cukrovkarka. Pri prvom toto vobec neriesili, no ale co uz istota je istota, tak buduci tyzden uz mi dali termin, tak si pojdem posediet dve hodinky 😖

mamulkaivulka
3. bře 2014

Ahoj děvčata, narazila jsem na tuhle diskuzi až dneska. Už nejsme těhotní, máme malou příšerku ale máma je extra XXXL.... tolik x ani nenapíšu. Přeji hodně štěstíčka a zdravé mamky a hlavně mimíšky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru