Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

macalc
11. čer 2009

jabera byggyt j asi nerobim hlavu z takychto malickosti len sa mi to este nestalo.
a to nenormalne pocasie do obeda horuco potom zamracene a teraz od pol6 -tej leje.

michala.l
11. čer 2009

No ja mam tiez nejake vykyvy nalad .... muzik je zo mna hotovy a tak som isla na dvojhodinovu prechadzku (mohla som zobrat aj kocik 😀 ) - tak mi urobila dobre ... to pocasie je hrozne - ja sa uz chcem ist kupat 😠

Dnes sme mali rodicko, tak ma ucitelka mierne nahnevala, ale no co uz ... asi budu dve dvojky ☹ , nie ze by to bolo zle, ale krpec mal na same, len to flakal ... ach jo...

Karamelka, ja som vzdy dosla na UZV az v 12. tt, takze netusim, ale podla mna v tom 7-8 by uz mohlo byt vidiet srdiecka 😵 - fiii a hned dve - to je krasne 😅

petrach
11. čer 2009

zuzí ja čekala už info a ty tady furt strašíš 😀
po te bouřce by to mohlo jít samo,to tak byva 😉

holky vas moc zdravím

evuse
11. čer 2009

Ahoj Peťo, zdravím tě. Koukala jsem na nové fotečky, Šimonek už je krásně velkej a takovej pěkňoučkej 🙂 , už to není to maličký křehoučký miminečko. To je moc fajn 😉

mirunda
11. čer 2009

jéé, vy zase píšete 🙂
Jaberko, pošli mi do IP tvůj e-mail, o víkendu naskenuju ty homeopatika a pošlu ti to..

Evi, já si chci vzít na 2 roky, protože pracuju stejně doma, takže mě by to bylo jedno, víš?Jinak bych si taky nevzala, taky bych nešla tak brzy od Lilinky, to bych se zbláznila.. ale takhle je to nejlepší a kdybychom třeba za ty dva roky měli další mimčo, tak aby mi nesebrali penízky na lilinku.. oni ti dávají prachy jen na to mladší jakoby.. takže tak asi.. tak to si budu muset zařídit, asi bude víc papírování, když nejsme manžele, to je vždycky.. a jak dlouho trvá vůbec mateřská?To je skoro půl roku, ne?A můžu si to jít vyřídit už teď?Není to brzy?

Holky, řekněte mi, kdy je vhodný dát mimčo do sporťáku?Lilinku už někdy nebaví ležet a já jí pak někdy musim tahat v ruce, aby viděla, a když jí tahám dlouho, tak umírám 🙂 My máme sporťák polohovací do uplný roviny, tak mě napadlo, že bych jí to zvedla jen občas, kdy by byla protivná a chtěla se koukat a samozřejmě ne uplně do pravýho úhlu, jen prostě mírně.. co myslíte?Je to asi blbost, co?Zas aby si nezničila zádíčka nebo tak něco..

mirunda
12. čer 2009

Tak konečně mám časíká si vás zase dočíst.. 🙂 Moje noční dávka mlíčka je v lednici, dneska bude mít Lilinka žně - odstříkala jsem 170ml, to bylo poprvé.. 😵 Tak si dá do nosu kočka moje 😀

Jaber, Lili si strká ruce taky hrozně hluboko do krku, někdy se z toho začně trošku dávit, vždycky si myslíme, že se pozvrací 🙂 Jinak bryndáků mám jen 5, ale já jí je zapomínám dávat, takže měním trička - těch mám asi 100 (zdědila jsem po švagříčkovi), takže aspoň že tak...

Vítám karamelku - tlukot srdíčka by se měl poznat už v prvním měsíci, tak když asi dr. nic neříkal, tak to asi bude v pořádku, neměj obavy.. 😉

Michalko, Ríša je ve 2. třídě?Já myslím, že dvě dvojky jsou ok, ne?Je to kluk, oni to prostě flákají víc než holčičky, s tím se asi musí počítat.. já si pamatuju na sebe a na bráchu, jak brácha psal jak prase a já krásně atd atd.. a teď to vidím na švagříčkovi, je v 1. třídě a taky to fláká..taky píše jak prase, nesoustředí se u počítání, je myšlenkama u počítače a paří nějakou brutální střílečku - na tom je teď závislej 😀

michala.l
12. čer 2009

Ahojte 🙂

Mirun, mas pravdu ... u nas je to to iste ...i ked strielacky hrat nemoze - nastastie mi s tym uz nepili usi, lebo pochopil, ze take hry u mna neprejdu ...a tak drti pokemonov 😀 ..., ale stve ma, ze mal na jednotku - doma vsetko spravi bez chybicky a v skole mysli na blbosti ...a to pisanie ...aaaach jaj ..., ale tak mohlo byt aj horsie - zase vidim, ze ho to mrzi a tak dufam, ze v tretej triede si uz da vacsi pozor ...

Ja som maleho dala do sportaku, ked uz vedel ako tak sediet 😉

V CR som kukala tie materske - mate to tam o mnoho lepsie ako mi tu ☹ , ticho zavidim ... , ale snad to zvisia u nas od januara ako slubili - myslim ten rodicovsky - aspon ja sa na to spolieham 🙂

jabera
12. čer 2009

mirun, ty o takej hodine zas.... no, myslim, ze na sportak je este skoro... fakt. a uz vobec ne na polohovanie. to by som nerobila. ja ho ani vo vajicku moc nenechavam, aj tam mam blby pocit... asi este pockaj trosku.
inac, krasne si odstriekala! fakt. to gratulujem.

michala, tak to si ma sklamala, ze si kocik nechala doma. mala si si donho dat to nove bodycko a vyrazit. vies aka by si bola zlata? ludia by sa na teba prijemne usmievali, hned by ti bolo veselsie.

peti, zuzka sa uz chysta, ale to nas len tak natahuje!

macalc
12. čer 2009

Ahojte .
jabera a co zuzkaaa est etu dnes nebola zeby bola uz na cese do nemocky???? 🙂 🙂 🙂 🙂 to by uz bolo dobre pre nu keby z eto ma uz zasebou taaak velmi sa chystala minuli pitaok

jabera
12. čer 2009

maci, zatial nemam ziadnu sms od zuzky, telefon kontrolujem priebezne, nic mi neunikne! zuzka sa chystala uz viac piatkov, hahahahhaa, ale raz sa jej to nevyhne urcite!
ja som si myslela asi 4x, ze dnes urcite porodim, uz to pride a nic... a nakoniec som ani nevedela ako a uz to islo.
ale ktovie, mozno uz rodi, aj ked ja si myslim, ze skor dospava blbu noc.

macalc
12. čer 2009

jabera aj ja si myslim ze este asi sladko spi aj ja som v noci bola hore kazdu hodinu ale to asi preto lebo synatro ma skusky buduci tyzdena kasle na ucenie nas to trapi viac ako jeho ale ved sa uci pre seba a nie pre mna a otca.

elennka
12. čer 2009

Dobré ránko 🙂

jabera
12. čer 2009

maci a mlady zije s vami? vies, to ze sa uci pre seba pochopi tak za 10 rokov.... to tazko vysvetlis pubertakovi... niektori su uvedomeli, to je jasne, ale ono to naplno docvakne az neskor.... ja si dodnes trieskam hlavu, aka som bola sprosta, ze som sa vykaslala na vysku, z cistej lenivosti. a chcela som mat peniaze a zit si po svojom.,. keby som bola rozumnejsia, mohla som to nejak sklbit... no, co uz, snad moje dieta bude mudrejsie...

elenka, cau. nejak vysmiata...

mna uz to tu nebavi, vam poviem... nie ze by ste ma nudili, chran boh! ale rit ma boli a tolko inych veci by som robila... ked bart mi tu vzdy zaspi a uz ma nebavia pokusy ho odlozit. vzdy sa preberie a potom je protivny, co sa mu ani necudujem, lebo neni dobre vyhajany... kedze je hoze od 4.40... al eked on proste najradsej dospava na mojich kolenach.... a ja nemam sancu robit ine, len tu drepet...

jabera
12. čer 2009

petrah, ale simonek sa na teba strasne podoba!!!! ta fotka " vitani obcanku", to si proste ty.

elennka
12. čer 2009

No je pátek , tak asi tak 😉

zuzkaaaa
12. čer 2009

ahojteeee... áno som tu a ešte aj budem, včera to špinenie prešlo chvala bohu ale keby náhodou znova by som začala tak už pôjdem radšej do nemocnice, práve mi manžel oznámil, že cez leto si u nich v práci nikto nemôže zobrať dovolenku lebo sa budú sťahovať, tak to som nenormálne rada, včera keď som krvácala brucho ma bolelo ako na menzes už sme skoro išli ale potom som zaspala a bolo ok, na budúci týždeň hlásia nenormálne teplo. do vtedy už fakt musím porodiť 😀

jabera
12. čer 2009

zuzi, ale take to srandy by si si mohla odpustit, ze sa ozves az poobede! ja, osoba priputana k pc, musim odbiehat k mobilu v nabijacke a kukat, ci nepises... ved ja som si aj myslela, ze ty len strasis s tym rodenim...
myslis, ze mu nedaju ani trosku dovolenky? ved to je divne, aby v lete nemal nikto vo firme mat volno... to je snad blbost, ved ludia maju rodiny...
a nemozes zistit, ci uz aj tu bude teplo? konecne? kurnik....
ale inac, ked uz takto drzis, tak by si mohla vydrzat do toho 21. aspon....to uz je len tyzden a trosku! nech je to ta racica....

julyah
12. čer 2009

ahoj holky přidávám se,jestli mě vemete 🙂 tak nejsem vyáblice a mezi svýma se budu cítit líp 🙂 máme doma chlapečka 8/3/2007 a včera jsem zjistila po 16ti měs snažení //. Takže snad to dopadne, a 3x hurá, už jsem z toho byla na palici, kluk se povedl napodruhé.
July

zuzkaaaa
12. čer 2009

jaberak na www.meteo.sk je počasie tam si môžeš pozrieť , ak mu nedajú dovolenku tak sa pôjde dať vypísať na očrku, jaberka podľa mňa neporodím skôr a možno aj prenášať budem
julyah vitaj a gratulujem k // 😀

zuzkaaaa
12. čer 2009

jaj ty si nemecko to tam nie je len rakúsko 😀

jabera
12. čer 2009

julyah, vitaj , jasne, ze ta vezmeme..... tak gratulujem aj ja. a mena mate vymyslene??

jabera
12. čer 2009

zuzi, no, nemecko je trosku inde... teda aspon cast, kde som ja. tu je ako v aprili... raz leje, za minutu slnko... no na prechadzku s dietatom uplne naprd...

julyah
12. čer 2009

jabera
jména už máme hodně dlouho vymyšlené... ted jen aby to bylo tam kde má, to mě zajímá teď ze všeho nejvíc. 😉

macalc
12. čer 2009

julyah vitak medzi nami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a gratulujem!!!
jabera ta nasa zuzkaaa je riadna potvorka takto nas vodi za nos a ona si kludne lezka a sem napise dobre ze nie vecer 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse
12. čer 2009

Ahojte. Tady nějak blbne počasí, už jsem 3x dávala sušák z balkonu do obýváku, chvíli prší, chvíli svítí 😠

Mirun mateřská trvá celkem 28 týdnů. Asi je jedno, kdy si žádáš o rodičovskou, ale pokud chceš krátkou, tak o ní musíš požádat nejpozději do 22 týdnů věku Lili. A jsou tam nějaké požadavky na minimální plat před mateřskou aspoň 16.tis
A s tím sporťákem bych to tak nehrotila, myslím, že když bys jí to občas zvedla jen trošku, ne uplně do sedu, tak se asi nic neděje. Já mám Terezu od narození přes den v lehátku a to taky není v rovině a přitom je to vhodné od narození

Juliah, gratulace ke dvěma čárkám!!!

Zuzi, ještě pořád tu strašíš 😀 😀

jabera
12. čer 2009

july, neboooj! to keby nemalo byt tam kde ma, tak uz by to bolelo..urcite to je ok. citim to v kostiach!

zuzkaaaa
12. čer 2009

baby tie blbé tabletky ma zničia strašne ma z nich bolí hlava aj tlak mám nižší a aj zaha ma pali (v letáku boli tieto vedlajšie účinky, a ja ich všetky mám) nech je už pondelok potom poviem dokimu či už nestačí, lebo som počula, že to magnezium nie je dobré brať už na konci tehu lebo to môže vzdialiť pôrod, a to už fakt nechcem, mňam ale som sa najedla dnes mamka super navarila knedlíky, mäsko a akapustu, mňaaaam ešte že ju mám 😀 ozaj bola som kúpiť, vlastne dostala som od mami odsávačku mlieka - medela, dúfam bude dobrá aj cena bola celkom ok, za 20€ 🙂

evuse
12. čer 2009

Medela je dobrá značka 😉

julyah
12. čer 2009

holky moc dekuju za milá slova 🙂
carecka je zatim hodne slaboucka ale je tam a mamatestu ja verim, ten kdyz nic nema ukazat tak nic neukaze... je jeste brzo,takze to zkusim znova nekdy pristi tyden, a doufam ze bude silit a bude vsechno v pohode.
Holky jak zvládáte tehu s kily navíc?

julyah
12. čer 2009

jinak kdyby jste se chtěli na toho ducha podívat tak tady...
https://www.modrykonik.cz/_gallery/114783/11478...
nahore je negativní, pod ním uz pozitivní o dva dny později, tozn včera 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru