Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
23. led 2010

sijen ja som zvlášť kyselinu listovú vôbec nebrala ja som brala calibrum baby plan a potom od 3 mesiaca calibrum baby a klop-klop som mala všetky hodnoty v poriatku

byggyt
23. led 2010

Mirun, jj držím, držím, už mám za tento týždeň 2 kg dolu, tak dúfam že schudnem viac ako bola moja váha pred tehu, lebo toto je trojmesačná záležitosť táto diéta

Baby kupovali ste deťom takú tú hraciu deku???? Lebo mne sa zdá že by Vivi už niečo také potrebovala

Sijen ja som nebrala žiadne takéto vitamíny

mirunda
23. led 2010

Byggytko a jakou dietu?Pošli link nebo napiš, v čem to spočívá.. za týden 2kg jsou supr!
My kupovali hrací deku, z druhé ruky.. hodně si s tim Lili vyhrála, dokud ležela jen na zádech nebo se max otočila na bříško.. jakmile se začala pohybova z místa, tak jí to nebavilo..

byggyt
23. led 2010

Mirun je to 90 dňová rozlišovacia diéta, ješ všetko ale je to rozdelené do dní napr:1.deň bielkoviny : obed mäso šalát 1 krajec celozrnného chleba vypiť 3dcl vývaru na večeru to isté iba polovičná porcia, na obed sa môžu 2 ks mäsa na večeru 1 ks, 2 deň škroby: ryža, zemiaky, strukoviny( hrach, kukurica,šošovica, fazula),3. deň uhlohydráty: obed pizza ale iba s pretlakom nie syr ani šunka, večera 1 ks torty a povinne 1 kocečka horkej čokolády, 4.deň ovocie, inak celé 3 mesiace sa raňajkuje ovocie, ja mám knihu v ktorej sú recepty na každý deň a nie su časovo náročné, Každý 29 deň je očistný a pije sa iba voda

Tak to musím kúpiť tú hraciu deku už teraz aby to malá využila

pocahontas35
23. led 2010

Ahojte,

sijen: ja od zaciatku tehotenstva uzivam calibrum a tak je to az doteraz (calibrum baby prvy trimester a druhy a treti sa uziva calibrum mama ), doktorky som sa pytala na poradni, ci to nie je problem, ze to este stale uzivam, a ona mi povedala, ze sa to moze uzivat aj pocas dojcenia ... 🙂

Mirun: o tejto 90dnovej diete vysla aj kniha, a dokonca som ju videla aj na webe v elektronickej forme, ked ju najdem poslem ti link 🙂

Byggyt: http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2158...
obchod v Raci, mozno si o nom pocula ...

byggyt
23. led 2010

Pocahontas dík 🙂

sijen
24. led 2010

ahoj holky,
děkuju za vaše odpovědi. .. mám z toho prvního trimestru trochu strach, aby vše šlo tak jak má 😔
pěknou neděli přeju

pocahontas35
24. led 2010

Ahojte,

neboj sijen, pojde .. budeme ti drzat palce a ozvi sa ako si dopadla u doktora ....

elennka
24. led 2010

Zdravím holky.. jsem neměla vůbec čas. nějaké problémy v práci i doma ☹.. Už je to snad v pohodě... Jinak u mě stále žádná změna... inak těhulkám teda ty tt naskakují 🙂

evuse
24. led 2010

Čaute.

Elennko ahoj, zas máš novou fotku 🙂

Byggyt, hrací deku určitě kup už! My máme tuhle, od kámošky po dvojčatech
http://www.nej-kocarky.cz/tiny-love-prostorova-...

Je dost velká a používáme jí pořád, jen bez těch hrazdiček a hraček. Vlastně jako podložku na hraní, aby Tereza neseděla na plovoučce
A ještě máme tuhle, ale použili jsme jí málo.
http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=209151

Sijen já beru Gravital, má myslím větší množství vitamínů, když se to porovná. A Mudr mi říkal, že od poloviny těhu se maj vitamíny prát jen obden, prý se potom rodí větší děti
😕 . Jinak ti držím palce, ať je vše OK 😉

jabera
24. led 2010

ahojte, len tak narychlo, musim prebrat diet,aby sa boris najedol..

byggy, urcite si porid hraciu deku, je to velka pomoc a aj sa to tym deckam paci.. skoda, ze nasa sa znicila, kludne by som ti ju darovala, ale uz bola z druhej ruky a zacali tam vypadavat take kraviny a bart sa pokusal si s tym prerazit hrdlo....

mirunko, hanulko, neviem, ktora ste sa co pytali, tak vam pisem obom. kojim v noci akokedy, zvacsa to aj tak zaspim, tak ani neviem.. ale lepsie noci mozno 3 x, horsie aj 15, ale to uz je prave to, ze sa menim na dudlik... zatial sa to snazim neriesit, v krajnom pripade si zanadavam, ale hovorim si, ze aspon sa mi tvori viac mlieka, lebo v noci to fachci najviac, no... cez den bart vlastne ani moc nechce, len k spanku sa napraska. spi tak do 5-8 hod. rano, vyslovene ako kedy, vobec neviem urcit presne...

tiez som chcela kopu pisat a nic si nepamatam..
ale jedno ano. baby, vcera sme boli v d und a, ktroe milujem, lebo maju smrncovne maxi vec... a skusala som si bluzu, ktora sa nam hrozne pacila a bola to 48 a ja som ju neoblieklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
je mi z toho desne nahovno, neviem uz co so sebou... neviete si predstavit, kolkokrat som si povedala, ze serem na decko a nebudem uz kojit a idem chudnut a potom mi to neda.... musim to vydrzat, srat na mna..

martasl
24. led 2010

ahoj holky 😉
jé,pocahontas35-tobě ty týdny tak rychle přibývaj 🙂 už máš pro všechny případy tašku do porodnice po ruce?? 😀
jaber-na fotkách mi nepřipadne,že bys měla větší velikost.já si většinou kupuju vel.48(taky záleží na výrobci),a řekla bych,že jsem mnohem silnější než ty. ☹ tak to byla určitě náhoda 😉

sijen-hlavně žádný stres!! 😉 chce to klid a pohodu a vše bude OK 😉 🙂

pocahontas35
24. led 2010

ahojte,

jaberka: nemaj stres kvoli tomu, ze neoblecies 48, zo vsetkych bab, co sme tu, som ja aj najvacsia, aj najstarsia, specialne pre teba sa odfotim, aby si videla, ze je to tak ... a hned budes mat na dusi lahsie. 🙂 Povodne som sa chcela fotit dnes, ale akosi mi to nevyslo, skladali sme postielku malemu a zdobili stenu atd, takze fotit sa mi uz nechcelo ☹
Marti, ano, mas pravdu strasne to leti, ja idem zajtra posledny krat do poradne pre vysledky, brali mi krv a moc, a potom sa uz budem hlasit v nemocnici v ktorej som sa rozhodla rodit, a tasku uz mam, aj ked mi este par veci chyba, to este dokupim a bude ... 🙂
Ellenka, neboj raz to vyjde ... urcite 🙂

luci.kon
24. led 2010

ahoj holky chtěla jsem se zeptat jak dlouho vám trvalo snažení o miminko, mi se snažíme teprv třetí měsíc, ale bojím se aby nebyl nějakej problém při mejch 85 kilech 😒 , nijak mi nevaděj, ale když vidíte ty maminy který mají i 60 kg před porodem, tak se docela děsím až budu mít metrák 🙂

hanula83
24. led 2010

Holky, jsem ráda, že ohledně kojení v tom nejsem sama a že se taky svět nezboří, když holky nebyly kojené.

Miru, buď ráda, že máte zatím jen jeden zoubek, to kojení s více zoubky musí pěkně bolet 😅 ... a navíc nemáš starosti s tím zubařem 🙂)...

Jaberko, to se vážně budíte na jídlo i 15x? Nebo jsem to špatně pochopila??

Já to nechci nějak zakřiknout, ale holky jakoby se poslední týden přeply na úplně jinej režim a v osm se napapají a vzbudí se nejdřív ve 3 ráno, dnes ve vzbudily v 5... no jsem zvědavá, jak to bude zítra ráno.. Ale máme nemocnyho tatínka, takže spíš budu skákat kolem něj než kolem holek jak to tak vypadá...

hanula83
24. led 2010

Jo holky a musím se vám "pochlubit"... jak jsem se vážila kolem Silvestra poprvé od konce těhotenství a zjistila, že mám o kilo míň než před otěhotněním... tak teď jsem stoupla na váhu a mám od té doby 3 kg nahoru... Jestli to takhle půjde dál, tak za pár týdnů nebudu chodit, ale kutálet se... Takže ta dieta je akutní.

Luci.kon: Tak 85 kg jsem mívala, když jsem měla svoje hubenší období... před otěhotněním jsem měla mnohem víc kilo... no a s dvojčatama v břiše na konci těhotenství si to potom asi dovedeš představit, že...

hanula83
24. led 2010

Luci.kon... my se nesnažili o mimi vůbec, no a vidíš, mám rovnou dvě... takže podle mě to s váhou nemá co dělat. Co tak vidím kolem sebe, tak mi připadá, že nejvíc to souvisí s psychikou. Dnešní doba je hrozně uspěchaná a vynervovaná...

mirunda
24. led 2010

luci.kon - já měla před těhu 75 a povedlo se nám to na první "šťouch" 🙂 Ale bohužel jen jedno, žádná dvojčátka 😀 Hanulka je lepší.. 🙂

Hani, Lili měla období, kdy se budila taky třeba i 10x za noc.. trvalo to tak měsíc a já myslela, že to nevydržim.. 🙄
Gratuluju, že máš o kilo míň, já asi o 6 víc 😠 😒 ☹ 😖 😝 😔 🙄

hanula83
24. led 2010

Miru, já to asi blbě napsala, právě že za poslední tři týdny jsem 3 kg přibrala a určitě je to tou mojí závislostí na čokoládě. Nikdy jsem jí nesnědla tolik, co teď... No na druhou stranu nikdy předtím jsem neměla dvojčata, že 🙂))... a je fakt, že psychicky jsem na tom dobře, jak mám ty nervy pěkně obaleny 😉 (kromě těch výčitek z nekojení)... Jinak jak můžu být "lepší", když pomalu ani nevíme, že jsme mimča počali 😉)).. příroda si to vybrala 😀, tudíž se to ovlivnit nedalo.

mirunda
25. led 2010

Hani, holčičky jsou neplánované? a čokoládu si užívej, ta je zdravá na železo 🙂))) a ty výčitky z nekojení zahoď, já tě sice moc dobře chápu, teď se mi to povídá.. ale za dva tři měsíce se nad tím budeš už jen pousmívat.. já si pamatuju, že mě strašně dlouho štvalo, že jsem musela rodit sekcí, hrozně mě to zaskočilo, vůbec jsem s tou variantou nepočítala.. a deptalo mě to snad čtvrt roku a teď mi to je uplně jedno 🙂

jabera
25. led 2010

hanulko, fakt, kasli na nekojenie. ved, nakoniec, trosku kojis. citala som, ze uz jedine nakojenie v zivote mimina mu doda strasne vela veci, ktore by inak neziskalo, tak si vezmi, kolko uz si toho holkam dala! a spravne si pochopila 15x.... tato noc bola taka. des, aj ked ja to uz tak nejak v polospanku prezivam. ked sledujem hodiny, mam pocit, ze spim trebars 20 minut a uz zase je hore.. a to bol prep polnocou totalne precurany a este som ho prezliekala.
drzim palce, nech holkam vydrzia lepsie noci co najdlhsie. zial, ono sa to obcas meni.. jo a od leta som priprala 6 kg... uz mam skoro tolko ako pred porodom. traz som chcela bicykl. ale dokazala som len 17 minut a uz som nezvladala bartov rev,

pocahontas, vies co je problem? ja som 3 roky pred otehotnenim bola na svojej naj. vahe zivota, t.j. 75-80 kg a preto mi je tak nahovno z toho, ako je to vcul, vies..

mirunko, evi, co davate holkam k snidani? ja zatial nic, hovorim si, ze je nacucany z noci, ale co ked ma hlad?

mirunda
25. led 2010

Jaber, nevím, jestli to má účinek na spánek, ale víš co jsem zkusila? Když jsem dala Lili do postýlky, tak jsem tam dala zapálenou takovou tu aroma lampičku.. dala jsem tam nějakou příjemnou vůni, teď měla trošičku rýmu, tak eukaliptus.. provoní to příjemně celý pokoj a Lili mi dobře spí.. zatím jsem to zkusila jen 3x, ale teď mi Lili spí už skoro 12hod v kuse 🙂 Tak to zkus, za to nic nedáš 🙂 Minimálně ti to tam bude krásně vonět 🙂

Jinak k snídaní - když v noci nekojím vůbec, tak jí dám mlíko z maminky 😉 Když kojím v noci, tak jí ráno dávám jogurt a ovoce.. sní oboje 😀 Máme doma žroutíka 😀 Ale teď už mi přijde, že mám mlíčka málo, tak jí občas po kojení dojedu ještě jogurtem.. dr. mi říkal, že ty jogurty vidí rád několikrát týdně, tak ho poslouchám 🙂

mirunda
25. led 2010

jo a Jaberko, ty už neskáčeš přes švihadlo?

macalc
25. led 2010

Ahojte.....................

Vítam nové babulky medzi nami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Už dlho som tu nebola a musím povedat že ste to riadne rozpísali 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ako tak čítam tak detičky robia pokroky a rastú ako z vody 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 onedlho budú prvý oslávenci mat rôčik ako to len uteká 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Emka rastie ako z vody a spánok už je upravený spime od 7 vecer až do rána 6-7 mej a už nechce velmi ležat spekuluje ao sa prevratit na bok a ako nás prinutit posadit ju chcela by som sa opytat kedy mozem zacat jej davat aj nieco ine ako len mlieko???vy mate viac skusenosti mate vecsie deticky lebo mi povedali ze uz mozem skusit jej urobit krupicu ale nejak sa mi to zda skoro mame aj take dni ze mlieko papa 3x za den a ostatne uz len litre caju a potom ma plienka aj 2kilá 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pocahontas35 uz sa ti to pomaly blizi a budes mat maleho pri sebe 🙂 🙂 🙂 🙂

Jabera netrap sa koli kilam ja som pribrala a neobleciem skoro nic okrem teplakov tak mam teplakovu modu no co uz zeriem ako koň 😀 😀 😀 chlapy stale vmyslaju dukatove buchticky a kedco kysnute a potom sa tie kila lepia na mna akoby som ich lepila patexpom 😀 😀 😀

evuse
25. led 2010

Ahojte holčičky 😀

Luci. kon já měla při prvním otěhotnění stejně kilo a slo to napoprvé. Při druhém jsme měla víc a vyšlo to na jediný pokus. Váha s tím evidentně nesouvisí. Ale někde jsme četla, že plodných může být třeba jen pár hodin, a to pak je sakra náhoda se do toho trefit. Tak se nestresuj 😉

Hanul, čokoláda, ani mi nemluv. Koupila jsem si po dlouhé době sklenici Nutely a každej den si namažu dvě housky ke sváče 😠

Jaber , už bys mu myslím měla dávat něco k snídani jiného než mlíko, je už docela "starej" a měl by poznávat další jídla. Já dávám housku, nebo chleba. Buď suché, nebo máznu máslo, lučinu, žervé. Nebo jí to dám s jogurtem. Včera jsme vyzkoušly jogurt a kukuřičné lupínky, nechala jsem je hodně nasáknout, aby byly měkké a dlabala to taky v pohodě.
A co u vás ty křupky? Nebo jsem nepozorná a už jsi mi odpovídala?

martasl
25. led 2010

Ahojky 😉

luci.kon-já když jsem teď naposledy otěhotněla-v srpnu,tak jsem vážila 100kg 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 -doufám,že vás netrefilo,mě pokaždé,když vlezu na váhu,ale na diety nejsem. ☹ nejvíc jsem přibrala po druhém porodu kvůli antikoncepci-cilest-25kg. Takže ta váha není až tak při otěhotnění důležitá.Sice nám to dlouho trvalo,ale ne kvůli mé váze,ale že se s manželem málo setkáváme doma.Takže trefit se do plodnejch dnů je zázrak ☹ Takže je to jen a jen o psychice a to obou partnerů. 😉

pocahontas35-tak nám pak pokojíček a načančanou postýlku vyfoť 😉 🙂

pocahontas35
25. led 2010

Ahojte,

baby, dnes som bola poslednykrat na poradni a zajtra sa mam hlasit uz v nemocnici, kde budem rodit. Dnes som tam cakala velmi dlho, ale to je tym, ze doktorka je fakt dobra a kazdemu sa venuje, a nic neodflakne.
Neviem, ako to bude zajtra, lebo ja osobne nemam rada doktorov, a mam tzv. syndrom bieleho plasta, cize mi v ordinacii vyleti tlak, preto si ho meriam doma 5x denne a vsetky udaje poctivo zapisujem. Mala som stastie, ze to moja gynekologicka pochopila a netrapila ma tym, ze do nemocnice si lahnut, ale neviem, ako bude zajtra, mozno si ma tam nechaju na pozorovani a z toho uz teraz nemam dobry pocit, ale co spravim nic. 😒 Ved keby som sa neozyvala dlhsiu dobu tak som asi v nemocnici, ale dufam, ze aj ked tam budem, tak si ma len par dni pozru a potom ma poslu domov. Zajtra uvidime... drzte mi palce ....
Jaberka: ja viem, presne ako sa citis, ja so svojou vahou bojujem od malicka, raz uspesnejsie, raz menej, mohla by som napisat knihu ... ale zo vsetkych diet, co som mala sa mi najviac osvedcila bola dieta v spojeni s akupunkturou, ta sa mi pacila, tam som pekne schudla, ale co, ked sa vratis k stravovaniu, a nedavas si pozor, vsetko sa vrati spat, zial 😠
Marti, este to nie je celkom dokoncene, myslim stena, este nie je ozdobena podla mojich predstav, chyba nam este material, tak ked sa dokupi, tak az potom, 🙂 vies, my mame len 2-izbovy byt, takze maly nebude mat sam izbu, ale bude s nami v spalni, takze polovicka izby je vlastne este nie celkom, ale bude ozdobena, takymi detskymi motivmi a tak. Uz sa velmi tesim na to, kedy bude s nami, uz by to mohlo byt, este posledne 4 alebo 6 tt to budu asi najhorsie ... ja viem poznate to 🙂
Luci, ver tomu, co pisu dievcata, otehotnenie nema nic spolocne s kilami, je to len o psychike ... nam sa podarilo otehotniet na prvykrat🙂

martasl
25. led 2010

pocahontas-ikdyby si Tě nechali v nemocnici,tak hlavně že bude vše v pořádku,už to máš ,,za pár"a tu chvilku to vydrž 😉 budu na tebe myslet.Já jsem se jen lekla,že bude mít malej hned svůj pokoj,jak maj v cizině,což nechápu.Já bych se od miminka nehla.Ještě mám v živé paměti,jak jsem každejch 10 minut stála nad postýlkou a kontrolovala,jestli mimčo dýchá 😉 A že máte menší byt??Neva,hlavně že jste v něm šťastní 🙂 😉

storm07
25. led 2010

ahoj holky, hlásím se po dlouhé odmlce. Konečně skončily stavební úpravy a mám trochu času. ještě nemáme vše nastěhované zpátky. Ale věřím, že vše včas stihneme. Máme malý byteček,tak bojujeme s úložným prostorem.
Chtěla jsem se zeptat, jaké máte kočárky. Chtěli bysme 4-kolku s nafukovacíma kolama kvůli terénu kolem nás,ale tyto kočárky jsou poněkud těžší - kolem 15 kg. Je to těžké něco vybrat. Pořád si říkám čas,ale duben bude dřív než se nadějem. Občas jsem z toho poněkud přešlá.
Jinak se svoují váhou bojuji od malička. Nejvíc jsem přibrala po roční léčbš kortikoidy a tyto kila nešly skoro vůbec dolů. Pak nám povolili těhotnět a do 2 měsíců jsme očekávali Bobiška. Takže kilama to opravdu není. Mám momentálně více přes 100.
Minulý týden jsem obrečela kojení - zakázali mi to. Nějak se s tím musím srovnat. Moc jsem se na to těšila.
tak se mějte zatím moc pěkně. Jdu něco dělat než půjdu cvičit 🙂

martasl
25. led 2010

storm07-zdravím,ještě se neznáme 😉 já jsem chtěla taky 4-kolku.projela jsem celej net a mělatyto dva kandydáty:Caren gondola a nebo Adamex cllasic(nebo classic)májí úžasný barvičky a cena super.Já chtěla tak do 8-9 tis.nevím jak ty.takže až budu doufám brzo těhu,tak mám jasno 😉
kojení zakázali kvůli těm kortikoidům??nebo proč??je to škoda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru