Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

anien
4. led 2011

@zlatat No to je hrozné, je mi to líto ☹ Ale nevěš hlavu, uvidíš, že než se naděješ, budeš mít miminko v bříšku.

zlatat
4. led 2011

@mirunda vraj sa môže začať snažiť po 3-6 mesiacoch. Zajtra idem k Dr. urobí mi znova USG, možno budú už výsledky HCG a podľa toho bude vedieť presne určiť týždeň tehotnosti, tak zajtra budeme možno vedieť viac.
Krvácanie mi pomaly ustupuje, ale stále mám slabšie menštruačné bolesti

elennka
4. led 2011

@zlatat držím palečky, budu na tebe zítra myslet. Já jsem ještě v práci, dneska mám zase extradlouhý pracovní den ☹(
nu vyberu si to někdy jindy..

mirunda
4. led 2011

@byggyt ano, chodila a rozhodně doporučuju!!! Ze začátku jsem si jako debil připadala, ale tak po 5-ti hodinách jsem se chytla. Co bylo dobrý, že jsem tam nikdy nebyla sama jako začátečník a ty pokročilý na tebe vůbec nekoukají, nikdo si tě nevšímá.. fakt to zkus, je to sranda, taneční, odreaguješ se a ještě se prý dobře hubne.. já tam chodila chvíli, pak jsem měla zlomenou tu nohu, takže jsem dva měsíce nic nedělala a teď těhu.. takže jsem si to vlastně pořádně ještě ani neužila 😀 😀 Ale jestli máš možnost, tak fakt jdi, vydrž první 2-3hod a bude všechno ok..

@monulkah díky, já to hledala i na netu, tam spíš všechny těhule říkaly, že by nešly.. tak mě to odradilo.. ale v pátek půjdu, už se těšíííím.. vlastně v pátek vezeme Lili k našim, takže asi něco podniknem s manžou, tak půjdu v neděli 😀

@zlatat až za takovou dlouhou dobu?? To teda koukám :( Je mi to moc líto, fakt moc :( Třeba ti ale zítra řekne potěšující zprávu - je to možný?

@elennka já bych se na ně v práci vyprdla v tuhle hodinu 😀

elennka
4. led 2011

@mirunda bohužel to nejde se na to vyprdnout, snad budu zítra končit v normální čas... teď jsem dorazila domů, dám si ještě kafíčko nebo caro a stejně si ještě nějakou práci vzala domů. Manža šel za mým tatkou do dílny a neuvidím ho dříve než o půl deváté, jak ho znám...,

zlatat
5. led 2011

@mirunda nie ☹ ráno mi robil USG a bolo to tam ešte menšie ako včera, tak ma na obev vyčistili - masaker riadny, ale nejako som to prežila ☹ No nechcela by tom ešte raz zažiť

mirunda
5. led 2011

@zlatat je mi to hrozně moc líto 😔 😔 😔 určitě to už nikdy nezažiješ.. víš, já si myslím, že to tak příroda zařídila, kdyby se mimi narodilo, tak by bylo nemocný, postižený.. takhle to je pro mimi určitě lepší.. 😔 A umím si moc dobře představit, jak je asi tobě.. ☹ Snad budeš brzy zase těhulka.. moc na tebe myslím 😔

zlatat
5. led 2011

@mirunda ďakujem veľmi pekne - už som na tom psychicky lepšie, tiež som si povedala, že príroda je veľmi múdra a zariadila to tak, aby to bolo pre nás všetkých najlepšie a najmenej bolestivé.

Najhorší bol samotný zákrok - mali mi ho robiť pod narkózou, ale žiaľ, nevedeli ma napichnúť, po 11 pokusoch a niekoľkých prasknutých žilách to už lekár vzdal a začal ma čistiť bez tej narkózy - bola to príšerná bolesť, keby som nebola priviazaná,asi by som im zo stola utiekla

mirunda
5. led 2011

@zlatat fakt to tak hrozně bolí?? A proč tě nemohli napíchnout?? Jako nemohli se trefit? To je strašný zážitek, pokus se co nejdřív zapomenout.. 😔
Jinak moje kamarádka o svátkách taky potratila (dobrý nápor na mojí psychiku), už ve 12tt, mimi se jí přestalo v 8tt vyvíjet a nikdo nic nepoznal, kamarádce nic nebylo.. takže 4 týdny nosila pod srdíčkem mrtvé "miminko".. to je strašný.. 😔

nika1412
5. led 2011

ahojte kočky.. mozem sa pridat? tiez mam problem s vahou.. je desna. ale po precitani niektorych prispevkov som na tom psychicky trosku lepsie, viem ze nie som sama :D

mirunda
5. led 2011

@nika1412 vítej 🙂 Samozřejmě, že se můžeš přidat 🙂 A nechceš nám o sobě něco říct? Jako kolik ti je, jestli jsi vdaná, jestli máš děti, nebo jsi těhulka... jsme tu všechny zvědavé 😉

nika1412
5. led 2011

@mirunda noo velmi rada.. mam 22, slobodna 😉 este som nedospela k rozhodnutiu, ze sa chcem vydavat.. ale hrooooozne chcem mimi. teda nie len ja ale aj moj priatel. len ta moja vaha, to ma desi 😢

mirunda
6. led 2011

@nika1412 tak to jsi mlaďoučká, na dnešní dobu.. já měla Lilianku ve skoro 25ti letech a nikdo v mém okolí dítě neměl 🙂 Ale zas kamarádky za mnou chodily, byly rády, že se můžou pokochat, pochovat, ale nemusí to přebalovat 😀 Váhu si myslím, že nemusíš řešit, hlavně nemysli na to, že by ti to kvůli tomu nemuselo jít..určitě to půjde 😉 A příteli je kolik? Není-li to tajné.. 😉

pocahontas35
6. led 2011

Ahojte,

@tetamon: gratulujem k malej princeznej 🙂

@zlatat: viem ako Ti je a ako sa citis, sama som tym presla, nabuduce to vyjde a ja Ti budem drzat velmi palce 🙂

@nika1412: presne tak ako pise @mirunda, vahu nemusis vobec riesit, to pride samo ... drzim palce 🙂

Babenky, vsetko dobre v Novom roku 🙂

nika1412
6. led 2011

@mirunda noo my sme mladusi obidvaja 🙂 on ma tiez 22 ale je o par mesiacov starsi 😀 no to ja mam zase pravy opak.. vsetci maju mimi a preto to asi na mna tak dolahlo. nie zrovna kamosky, ale v rodine sa nam rodia kazdy rok 2-3 decka a ich maminy su mladsie ako ja.. proste podarilo sa. len problem je aj to, ja som odisla zo slovenska do cz a je mi tu strasne super, ale dohodli sme sa s priatelom ze nam to za to nestoji, ze nie sme s rodinou a je to zvlastny pocit ze rodicia uvidia raz nase mimi cez webku alebo len na nejake vianoce...takze domov sa urcite mienime vratit. ked som bola na vianoce doma som to povedala nasim ze pridem,na tie ich usmevy bol super pohlad...mamine som povedala ze zavidim vsetkym mimi ze by som uz aj ja brala a maminina reakcia bola-schudni a potom si rob co chces ja budem len rada...a zoziera ma aj dalsia vec.. byvanie. pojdem na krky rodicom? zda sa mi to sebecke.aaach jaj 😒 ☹

nika1412
6. led 2011

@pocahontas35 dakujem za podporu,dufam ze budem aj ja coskoro stastna mamina...

zlatat
6. led 2011

@mirunda bolí to, mala som pocit, že mi vysaje aj celú maternicu. Nevedeli sa mi trafiť do žily, a ak sa aj trafili, tak mi potom hne´d praskla - ani sa nečudujem, bola som určite dehydrovaná. Nesmela som piť a jesť, lebo som mala mať narkózu a vzali ma až na obed. Takže naposledy som jedla a pila večer.
Chúďa kamarátka - moje mimi sa asi prestalo vyvýjať skôr - možno už na začiatku 5tt - ktovie, u mňa sa to začalo komplikovať tým, že som dostala horúčky a zimnicu, ktovie ako by som skončila, keby som nešla na zákrok, keby ma nevyčistili. Dúfam len, že to spravil poriadne a nič mi tam neostalo.
O 2 týždne mám prísť na kontrolu

@pocahontas35 ďakujem ti, momentálne nemám odvahu na ďalšie tehotenstvo

@nika1412 neboj, aj ty sa dočkáš - keď príde ten správny čas 😉

martasl
6. led 2011

zlatat-je mi hrozně líto,že to takto skončilo.vím přesně,jak se cítíš a jaká je to bolest.hlavně ti přeju,aby se dušička a srdíčko daly co nejdřív do kupy jak to jen bude možné.na tuto zkušenost se bohužel zapomenout nedá,ale může se trochu otupit a až přijde miminko,bude zase líp.

mirunda
6. led 2011

@nika1412 můj manžel je ještě o rok a čtvr mladší než jsem já, takže mu bylo 23, když se Lili narodila 😉 Není to o věku..A proč jste jeli do ČR? Za prací? Ono to má i obrovské výhody, když máš rodinu pak u sebe, teda jak kde, ale já jsem ráda, když si třeba naši vezmou Lili na víkend a já si odpočinu, nebo když chceme s Kubou někam společně jít a oni si jí vezmou na noc nebo spí u nás a hlídají jí tady, když jdou druhý den do práce.. a tchánovci - s těma bydlíme v baráku, takže když jedem nakoupit nebo tak, tak si jí tu občas nechají.. což není nutné, ale občas se to taky hodí.. takže já jsem fakt ráda, že jsou poblíž..

@zlatat ty jsi měla nejdřív horečky? Nebo jsi začala nejdřív krvácet? Jestli ti je nepříjemné, že se vyptávám, tak neodpovídej, chápu.. jen je to na mě nátlak, bojím se, ale nechci si to připouštět, že se to vlastně může stát i mě.. 😔

@martasl jak ti je? Je ti líp? Neboj, určitě tenhle rok bude lepší, než ten loňský.. 😵

zlatat
6. led 2011

@mirunda ráno som začala krvácať, utekala som k lekárovi, ten mi spravil USG a niečo tam videl, ale nebolo tam to, čo v 6tt už malo byť, chcel ma hneď hospitalizovať, ale nemala som veci, tak sme sa dohodli, že prídem na druhý deň hne´d ráno. Poobede som dostala zimnicu a začali mi stúpať teploty - neboli veľmi vysoké, len max. 38 ale cítila som sa, akoby som mala minimálne 39
Neboj, mysli pozitívne, tebe sa to určite nestane.

@martasl ďakujem

ja mám rodičov tiež dosť ďaleko - 360 km a v podstate sú chvíle, kedy som rada, že to tak je ... niekedy si so svokrou lepšie rozumiem, ako s vlastnou mamou, tá napr. nemá pochopenie pre to, že ja chcem 3 detičky, navyše v mojom veku ... aj včera namiesto toho, aby ma nejako utešila, povzbudila, tak mi začala rozprávať o antikoncepcii a o tom,ž e v mojom veku ( v apr. budem mať 38 ) už by som dieťatko nemala mať,...
No a naopak, svokra ma dnes ráno prišla pozrieť, že ako sa mám, ako sm sa vyspala,...

nika1412
6. led 2011

@mirunda ved jasne ja si tiez myslim ze to nie je o veku.. a som na 100 pro presvecena ze chcem to male.. priatel mi povedal ze to spolu vsetko zvladneme a ze nam rodicia pomozu tak ja dufam ze ano...

nika1412
6. led 2011

@mirunda a ano odisla som do cz kvoli praci a je to tu super.. lepsie peniaze lepsie vztahy ale to ze som daleko od rodiny.. nestoji mi to za to.. nemozem svojmu decku odopret detstvo s babkami :D

macalc
6. led 2011

Jeeeeeeeeeeeeeeeeej Mirunka gratulujem a drzim palceky 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

mirunda
7. led 2011

@zlatat na věk nekoukat, na dítě se musíš cítit a nezáleží jestli ti je 20 nebo 40.. a tři děti?? Proč ne?? Co má s tím tvoje mamka za problém?

@nika1412 určitě to zvládnete, a rodiče určitě pomůžou, občas se ty babičky budou fakt i hodit..

@macalc děkuji 😵

Tak si představte, že včera se mi Lili nějak nezdála, večer už byla horká, tak měříme teplotu a 38,7 😝 Samozřejmě noc na nic, pořád se budila.. a ráno teplota 38,4 😝 😒 Vypadala hrozně, kňučela.. Krteček v televizi a kousek něčeho dobrýho to spravilo zatím 🙂 Tak snad bude líp.. měla dneska odjet právě k našim, a my jsme měli plány, tak všechno padlo.. nedá se svítit..

hanula83
7. led 2011

@martasl Marti, mně tak napadlo, nechceš zkusit začít brát antikoncepci? Třeba na půl roku. Říká se, že po vysazení je pravděpodobnost otěhotnění vyšší. Já to tak měla. Vysadila jsem antiko - ne kvůli otěhotnění, chtěla jsem se "očistit", že ji za půl roku začnu brát znova, ale právě jsem mezitím otěhotněla s holkama... Taky se odreaguješ od toho sledování cyklu a MS, budeš myslet na jiné věci, protože budeš vědět, že těhotná určitě nejsi... a pak se za půl roku na to vrhnete 😉)

mirunda
7. led 2011

To je fakt Hani, já otěhu taky hned po vysazení HA.. někdy to prý i doporučujou, právě aby se otěhu, že je to pravděpodobnější - taky je pak vyšší možnost vícerčat 😠 A já jen jedno 😀

zlatat
7. led 2011

@mirunda tiež nechápem aký má s tým mamina problém .... ona mi s deťmi nepomáha, je od nás vzdialená 350 km, moje deti vidí tak 2x do roka - a to že sa budem trápiť, to je snáď môj problém, áno, mám mladšieho synčeka chorého, hodne sme sa s ním vytrápili, kým mi ho lekári správne zdiagnostikovali, ale nie je to nič také príšerné, s čím by sa nedalo žiť a nemohol mať plnohodnotný život ... no a ona sa asi bojí, že aj ďalšie bude nejako "postihnuté" a ja sa budem znova trápiť ... ináč si to vysvetliť neviem.
Včera mi ocino volal, pýtal sa ma ko sa cítim, ako sa mám, žiadne výčitky, žiadne blbé reči ... proste úplne iná reakcia ako mama

@mirunda malinkej prajem skoré uzdravenie - moji sa držia od leta ... príde mi to ako sen, lebo doteraz boli viac chorí ako zdraví

pet.s
7. led 2011

@zlatat ve tvém veku???? 😀 😀 😀 to mě pobavilo...já Terinku porodila měsíc před svými 41 narozeninami 😀 a je to moje první biologické dítě.Na věk nehled 😀 😀 😀 mít 3 děti je fajn a to co se stalo, se stát mělo a muselo, ale ted se dej dohromady a vzhůru do miminka.odměna je sladká-)))vím, o čem mluvím 😉

pocahontas35
7. led 2011

@pet.s: pozerala som fotky malej, je nadherna !!!

pet.s
7. led 2011

@pocahontas35 musím ji pochválit, že nejen nádherná,ale taky zlatá a hodňoučká.Sice už nás sekýruje brekem, ale na druhou stranu je to pěkný spáč, takže stihnu vše v pohodě. Domácnost, práci, starší děti a ještě se vyspím.-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru