Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

gerdusha
30. led 2011

ahojte,

rada by som nasla nejaku fungujucu detabu XXL baculiek...viem, ze je ich tu zopar, ale mam pocit, ze vsade je uz skupina bab, ktore maju "svoju skupinu" a nemaju zaujem o novacika 🙂

ja som zatial len snazilka, v listopadu/novembri som mala MA...som xxl-ka, preto by ma asi dost povzbudilo, keby ste mi napisali, ci ste mali ako baculkove snazilky dlhorocne problemy s otehotnenim.

vazne by mi pomohla kazda motivacia...niekde som citala, ze baculky to maju problemove s ovulaciou, so samotnym otehotnenim vaha uz az tak nesuvisi....je to naozaj tak?

elennka
30. led 2011

@gerdusha zdravím, určitě se můžeš přidat 🙂

gerdusha
30. led 2011

no tak to je velmi fajn...

ty uz babo mas? alebo sa stale snazis? ako dlho?

martasl
30. led 2011

ahoj holky.
gerdusha-vítám tě mezi náma 😉 .já jsem měla vždycky problém otěhotnět a to jsem měla o 40kg méně než dnes.a taky jsem byla mnohem mladší.teď mám taky problém s otěhotněním,ale nemyslím si,že je to kvůli váze.tak neboj,určitě se zadaří.

elennka
30. led 2011

@gerdusha my jsme se snažili něco přes 4 roky, teď jsme ve fázi, kdy se aktivně nesnažíme... jinak děti nemáme.. Já mám PCO, a to mě vcelku brání otěhu.. pomohlo by mě zásadní zhubnutí.. ale díky nerovnováze hormonů to tak lehké není...

gerdusha
30. led 2011

@martasl
@elennka ,
dakujem, ze ste sa ma ujali 🙂...my sa snazime takmer 3 roky...chodime do car...v oktobri 1. ivf...a v 8tt MA...jedna z miliona moznych pricin bola aj moja choroba...a ta ma v podstate drzi od toho potratu v listopadu...priedusky, astma...slaba imunita...takze teraz by som mala do unoru/brezna cakat...rada by som isla na to uz aj teraz v unoru, ale neviem, moje telo je este take mlandrave...nijake...stale pokasliavam...tak nechcem riskovat...

elennka
30. led 2011

@gerdusha
Co se týká Caru, já se trochu vymykám.. vzhledem k tomu, že jsem zdravotník, tak IVF prostě nechci (když si vezmu rizika, úspěšnost... no a nebudu lhát, že i finanční otázka).. Takže přirozené snažení s podporou léků... a možná, když se budeme chtít snažit aktivně, tak IUI..
Ale zatím mě to vyhovuje tak jak je.. Jak jsem psala mám PCO, takže nepravidelná MS.. a problémy s tím související, když jsem předloni zhubla 13 kg, tak chodila jako hodinky (ale to jsem užívala Meridii a antikoncepci..)... a aktivním snažením s léky šla váha opět nahoru.. Nu co... Dlouhodobě mám problémy s páteří.. takže taky nic moc...
Problémy s imunitou ti nezávidím ☹(

gerdusha
30. led 2011

@elennka ,
ano, viem, ze pri IVF su rizika...zdravotne....a financna stranka...ale ja som si akosi povedala, ze dam vsetko za dieta...mozno trochu pateticke a mozno ma to prejde...mam velmi blizku kamaratku, ktorej tento neplodny kolotoc trva uz cca 8 rokov...a proste to uz vzdava...niekedy mam chut aj ja...uz mam doma papiere na adopciu, ja ich mam uz vyplnene, ale manzel o tom este nie je plne presvedceny a ja na neho nechcem tlacit...rada by som mala minimalne dve deti...nuz, uvidime, ako sa s nami buducnost zahra...

ja som schudla 27 kg...pred vsetkymi stimulaciami...bola som aj na niekolkych iui...plus soft ivf...a kila mam vsetky peknekrasne naspat...ach jaj...

mirunda
30. led 2011

ahojte kočandy

@gerdusha vítej 🙂 prosím tě, jak jsi shodila 27kg? A za jakou dobu? Jinak držím moc moc palečky, já je teda držím všem snažilkám, je to nefér 😒
Včera jsem byla u kamarádky, která má mimčo taky z umělýho oplodnění a povedlo se jim napoprvé.. vyprávěla mi, co to stojí, ne všechno hradí pojišťovna, to jsem koukala.. ale myslím, že to neřeší, hlavně že mají zdravou holčičku..
Jinak adopci schvaluji, já bych osobně do toho šla, ale chápu, že jdeš na manžu pomalu.. a malinký novorozeňátko bys chtěla případně adoptovat? Kolik ti je, jestli se můžu zeptat?

@martasl a co ty Marti? Bavila jsi se s manžou?

stardust
31. led 2011

@gerdusha Ahoj, no ja som druhy krat otehotnela bez problemov a to som bola na hranici medzi I. a II. stupnom obezity 😠 . Prvy krat som otehotnela do dvoch mesiacov, ale to som vazila 75 kg, potom som straaasne vela nabrala na 109 kg a otehotnela druhy krat tak, ze rozdiel medzi synmi je rok aj pol.

gerdusha
31. led 2011

@mirunda ,
mirunda, schudla som ich pomocou 90dnovej diety...ani neviem, kde sa ta sila a energia a trpezlivost a co ja viem co este nabrala...hmm...asi motivacia, ktora sa vo mne XY rokov zbierala...

o par tyzdnov mam 34...a ano, uprednostnovali by sme novoredeniatko na adopciu...ale este ani boj o vlastne nevzdavame...zatial...

stardust
31. led 2011

@gerdusha ako vyzera tvoja koza po takom rapidnom schudnuti? V telke davali reportaz o jednej zene, co sa vyhladovala zo 120 kg na 60 kg, vyzerala ako mastif a vyzahlovala 20 tisic eur za plasticke operacie.

gerdusha
31. led 2011

@stardust ,
ako som pisala hore...kila su spat...

stardust
31. led 2011

a ako vyzerala tvoja koza, ked si schudla tych 27 kg?

vierka0
31. led 2011

@gerdusha nejako ti lekari naznacili, ze vas problem s tehotenstvom suvisi s vahou? ovulaciu mas ?

martasl
31. led 2011

ahoj holky.

teda,taky máte koníka tak pomalýho,to je hnus.

miru-s manželem jsem se ještě pořádně nebavila.teď užívám clostilbegyt a uvidíme,jestli to bude mít nějakej efekt.

včera jsem si musela vzít dovolenou,ráno nám nejel autobus a pěkně jsem vynrzla.mistrová měla mrchty,že jsem se měla sama dopravit.tak jsem jí řekla,že manžel potřeboval auto.no poněkud jsme se chytli.dnes jsem chtěla jet podat výpověď,ale ráno byla pěkná kosa.tak to nechám na další ranní směnu-což je příští týden.doufám,že si za ty 2 měsíce výpovědní lhůty něco najdu nebo ještě lépe,že otěhotním.

stardust-ako vyzerala tvoja koza 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,si mě pobavila.

Katka na fotografii nenastoupí.už jsem jim to psala.počítáme s tím,že se dostane na to lyceum.dnešní výzo měla krásný,zlepšila.no Simona tomu teda moc nedala.musí se zlepšit.

stardust
31. led 2011

@martasl ked niekto rychlo schudne, koza zostane na tele nepekne visiet...preto som si dala limit chudnutia 1 kg mesacne, aby to chudnutie moja koza lepsie zvladala. A pytam sa tuna dotycnej, ako to vyzeralo u nej 😉 .

stardust
31. led 2011

@martasl aby sme sa nechapali zle...cely zivot som vazila normalne az po tehotenstvom, kedy som zavratnou rychlostou pribrala na hranicu medzi obezitou 1. a 2. stupna. V mojom okoli su sami normalne vaziaci a vychrtli ludia, ich sa tazko opytam otazky, ktore trapia obeznych ludi.

martasl
31. led 2011

stardust-já tě chápu. 😉 .někdy pohled na zhubnutý tělo je masakr.ale já nemusím anu schudnout a je to masakr taky 😅 😲

gerdusha
1. únor 2011

@stardust ,

uplne normalne...je rozdiel schudnut 27 kg z co ja viem 90...a schudnut ich z viac ako 110 kg...
@vierka0 ,
ovulaciu nemavam a ano, lekar mi povedal, ze to moze suvisiet s nadvahou

elennka
1. únor 2011

Holky zdravím, konečně jsem trochu o.k. Bez teplot, kašle a hlavně bez bolesti zubů. V práci teď byl po a dneska docela záhul.
Jinak se mě podařilo dát dolů 2 kg, ještě by bylo potřeba min. 20kg, možná snad někdy v budoucnu...

stardust
1. únor 2011

@elennka hehe, to sa mas teraz hola hej 🙂 . Bez bolesti zubov a 2 kg. Ja sa radsej ani nevazim...chcem vidiet vysledky na obleceni 😎
@martasl Hej a pohlad na vlastne telo je masaker..keby nas media nemasirovali dokonalymi vyretusovanymi telami, lepsie by sa zvykalo na tie zmeny.

elennka
1. únor 2011

@stardust já i když zhubnu,tak to na oblečení moc vidět bohužel není.. max. si můžu vzít menší trika. Ale kalhoty mě zůstavají stejné, mám širokou pánev..
Kdyby se někdo chtěl čučnout na fotečky, mám na rajčeti. Ráda napíšu odkaz a hesla do IP.
Jinak asi půjdu se psem ven.. (taková malá večerní vycházka..)..Něco pro své zdraví...
A vařím si na zítra do práce čočku na kyselo.. (obídek, abych pravidelně papala 🙂) )

stardust
1. únor 2011

@elennka aby to bolo vidno na obleceni, musela by som schudnut aspon desat kg 😀 . moj svokor tiez zapasi s obezitou, ten sa vazi asi kazdy den...nechapal, ked som mu vysvetlovala, preco sa nechcem vazit...1 kg hore alebo dole oproti 111 kg je nic... Akeho mas psa?

Mate tiez problem, ze sa vam oskieraju vnutorne strany stehien do krvi pri pohybe? Neviem, co s tym mam robit (okrem zhodenia nadbytocneho obalu, to je dlhodoba zalezitost).

elennka
1. únor 2011

@stardust tak se stehny problémy nemám, bohužel svou obezitu mám v 99% bohužel na břiše ☹
já psa nemám, je to sestry a je to Jack Russel Teriér, je mu 7 měsíců...
Na ty stehna, jedině kalhotky s nohavičkami.. a jinak pokud se někdy odřelo, tak děstská kosmetika na opruzeniny...

stardust
1. únor 2011

@elennka myslis taketo cosi http://www.ullapopken.de/ullapopken/de/artikel/... nosit pod nohavicami?
Davam si na to Bepanthen, s nim sa vsetko rychlo zahoji.

elennka
1. únor 2011

@stardust to jde v zimě, na léto jsem myslela buď krátké legíny nebo spodní prádlo s nohavičkami
třeba toto http://www.super-spodni-pradlo.cz/mitex-wawa-ka...

stardust
1. únor 2011

@elennka to zase bude tortura so zhananim!

elennka
1. únor 2011

jdu nachystat svačiny do práce a umýt nádobí.. a možná si udělám čajík. Právě jsem dopapala večeři.. měla jsem trochu té čočky na kyselo, jsem neodolala... ( po té skoro hodinové vycházce s pejsánkem..)

mirunda
2. únor 2011

@gerdusha já před tebou smekám, že jsi to vůbec vydržela, že jsi měla tu vůli..

@martasl proč nešla Katka na fotografickou?? Vždyť to není prča se tam jen tak dostat, ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru