Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzanazuzana
5. únor 2011

@iriel presne tak.....ale teraz moja psychika nic moc......moj priatel stale tvrdi, ze ma miluje taku aka som.....aj dnes bola u mna kamaratka, ktora ma 60 kil a cely cas vravela aku ma celuitidu a podobne....ja toto naozaj nemusim

elennka
5. únor 2011

@zuzanazuzana
u mě touha po miminku přešla, proto možná ten "vlažnější" přístup ( k tomu jsem ještě zdravotník.. tak trochu jiný náhled), v současné době se mě daří v práci, včetně aktivit jako psaní článků a přednášení.. a je to takový rozjetý vlak.. a je mě teprve 30... tak nějaký čas ještě mám..
A pravdou bude, že jsme si s manžou zvyklý na určitý klid.. mám dvě neteře a nějak mě to zatím stačí, necítím, že by byl ten pravý čas na mimi..

elennka
5. únor 2011

manžel mě má rád taky takovou, jaká jsem... určité partie úplně zbožňuje 😀D
jinak fotky jsou na www.elennka1.rajce.net
přihl.jméno a heslo ráda napíšu do IP

zuzanazuzana
5. únor 2011

@elennka poznam pary, co sa snazili a potom mali babo a o dva tri roky sa rozisli

zuzanazuzana
5. únor 2011

@elennka ta skusim pisat cez ip....hadam o pojde, lebo som tu nova

iriel
5. únor 2011

@zuzanazuzana Na kamaradku prd, ted pro nej budes tuplem nejkrasnejsi na svete, kdyz nosis jeho dite a verim, ze tehotenstvi ti bude moc sluset 🙂

zuzanazuzana
5. únor 2011

@iriel naozaj dakujem za podporu

elennka
5. únor 2011

@zuzanazuzana my jsme s manželem 10 let.. a snad to vydržíme dále.. krizí bylo docela dost, ale ustáli jsme je..

iriel
5. únor 2011

@elennka Ty delsi vlasy ti moc slusely 🙂

elennka
5. únor 2011

@iriel mě dost padaly.. a špatně se upravovala, proto jsem teď nakrátko.. ale možná zase někdy delší vlasy budou 😀

iriel
5. únor 2011

@elennka Ja je zas mam ted po zadek a chci je zkratit, ale az po tehu foceni 😀

elennka
5. únor 2011

@iriel 🙂)

stardust
6. únor 2011

@zuzanazuzana kasli na kila, zhodit mozes po porode. Ja som otehotnela s poctivymi 109 kg, cele tehotenstvo bolo v poriadku (az na podozrenie na otravu, ale moje blbe hodnoty sa nejak ustalili same od seba) a jediny, kto s tymi kg mal problem, bol primar v porodnici.
@iriel ty potvora, ved tebe sa vsetok tuk koncentruje do prsnikov 😀. Keby sa ten moj chcel preliat z brucha a stehien tam hore 😀

elennka
6. únor 2011

Dobré ránko 😀 právě mě vytáhnul manža z postýlky.. kafíčkem a snídaní...

peony
6. únor 2011

Ahojte,obcas Vas citam a rada by som sa k vam pridala.Ja mam vysku 179 a vazim uz teraz 93,5kg.Zacala som priberat po 30tke,predtym som nebola ziadna vychrdlinka,mala som zdravich 70kg.Ked som otehotnela mala som 89 a teraz sa to uz nabaluje.Lekar ma upozornil,ze by som nemala pribrat viac ako 12kg,vraj sa inak somnou nebude bavit.Tak fasa 😉 Ale je to kamarat,tak to beriem ako dobre mienenu radu.
Ja sa spolieham,ze ked budem kojit,tak aj kilecka pojdu dole.Pri prvych dvoch dcerach som takto pekne vsetko zhodila.Ale uvidim,preds aom uz podstatne starsia ako pri prvych porodoch.

deyana
7. únor 2011

holky, poradte, jak se přinutit jíst. Jím 1x, někdy 2x denně.. já prostě nemám chuť, nebo hlad.. a kila jdou teda docela nahoru. Nemůžu do sebe třeba ráno nic dostat, pak jdu s malou ven, dostanu hlad, ale domů přijdu třeba až za hodinu, tak se něčím odbydu a pak už nejím.. někdy večer třeba pizzu.. já vím, že pravidelné jídlo je základ, ale mně to prostě nejde ☹

adriana8
7. únor 2011

@peony ahoj, jáááj to maš dobre že možes pribrat až 12kg, ja pri mojej nadváhe mozem len 6kg 🙂 no čo uz...teraz som síce -3kg lebo len tak chudnem...jem normálne ale chudnem...ked som otehotnela som mala 103.8kg a teraz mám 100.5kg...akoze dost a som rada tým trom kilom ale bojim sa aby sa nieco malinkemu nestalo... ☹ ale dúfam ze vsetko bude ok...
@deyana ahoj, kamarátka mala tento istý problem...doktor jej poradil aby jedla kazde 2-3hodinky len tak trosku ked jej nechuti nech si aspon odhryzne s chlebika alebo s cohokolvek tak ked prisla k nam tak vzdy nosila v servitke chlebik alebo rožok a po troške si odhryzávala 😀 a vies co jej doktor povedal? že si má dat obcas aj pohar vínka... 😀 akoze na toto by ma nedostal ale moze to pomoct k chuti do jedla 😀 drž sa...

adriana8
7. únor 2011

@stardust ahoj...prečo mal s tým primár problem?

iriel
7. únor 2011

@adriana8 Tech tri kil dolu se vuuubec neboj, ja zhubla v tehu 8kg a je to v pohode, proste u nas ma to mimco z ceho brat... resp. naopak, ono si bere to neco, co ty snis a ty palis tuky. 🙂

iriel
7. únor 2011

@deyana To se tezko radi, proste se "donut" aspon neco, proc nemuzes rano jist? I kdyz nemas chut, tak proste neco slupni, na to asi nejde nic jineho rict, Tohle je nejhorsi, co pro sebe muzes delat, nejen kvuli vaze, proste to zdravi za to stoji, strava holt vyzaduje disciplinu 😀

renab
7. únor 2011

@adriana8 Vôbec sa nemusíš báť, že sa bábätku niečo stane. Ja som toho príkladom. Keď chcem schudnúť, stačí, aby som ostala tehotná. Pri všetkých troch tehotenstvách som išla rodiť s nižšou váhou, ako som mala pred tehotenstvom. Na tretí pokus to bolo - 12 kg. Jesť som skoro nič nejedla, lebo som v kuse vracala a deti sa narodili zdravé. Jednoducho, bábo si zoberie od teba, čo potrebuje.

jancikes
7. únor 2011

ahojte dievcata....jooj tak by som chcela aby si aj moje babo bralo zo mna...
este som len v 8.tyzdni ale uz som pribrala 2kg :(
lenze viem ze je to moja chyba, lebo som sa objedala, hlavne vela sladkosti som jedla..
ale uz som si povedala dost!!!!!!uz budem len pekne pravidelne jest pomenej, a hadam si babo zacne aj zo mna brat🙂

deyana
7. únor 2011

@iriel
@adriana8
díky.. no ono je to asi i stresem, pořád něco doma řešíme, tak se to podepíše i takhle. Občas když jsem vystresovaná, tak se mi dost chce i zvracet. Asi budu muset začít s tím něco dělat, protože takhle to nejde dál, myslím, že s tím souvisí i moje neustálá únava a ospalost. Když jsem hubla, jedla jsem snad pořád polívky. Koupila jsem si parní hrnec, ale to teda teď nepoužívám, protože nevím, co si navařit. Možná tu polívečku nějakou zkusím. Ono taky na té mateřské, co má člověk pořád vymýšlet, že... 😒 Možná i to snaženíčko to moje jídlo-nejídlo ovlivňuje, že.. Já v těhotenství nejdřív zhodila 4kg, protože mi bylo pořád zle, a pak jsem 21kg nabrala ☹

adriana8
7. únor 2011

@iriel
@renab
baby to ste ma upokojili...dakujem....no ked to tak chce a neublizi mu to tak nech to robi dalej...no co by som sa nezriekla pár kil 😀 ale presne tak zoberie si to co potrebuje...a tak to má byt...ked mám chut na čokoládu hádam sa nebudem triznit tým že si ju nedam...lebo stale si ju nedam nedam a potom zežerem pre istotu dve 😀 dakujeem baby... 😉

iriel
7. únor 2011

@adriana8 A ted jsi v kterem tydnu? Ja pozitri zacnu 30.tt a jeste nejsem na startovni vaze, porad v minusu 🙂 A prcek je velkej a zdravej dost...

adriana8
7. únor 2011

ja som v 11tt...to by som chcela aj ja nepribrat...ako si to robila? 🙂

adriana8
7. únor 2011

@iriel ja som v 11tt...to by som chcela aj ja nepribrat...ako si to robila? 🙂

iriel
7. únor 2011

@deyana Celkove zivotosprava hodne ovlivnuje, jak otehotnis ☹ Tak zatnout zuby a nasadit nejaky zdravy rezim, aspon po kruccich, drzim moc palce, at to jde!! Nevim, co resite doma, ale zkus se nestresovat, planovane relaxovat a trosku se hyckej, do toho patri i ty zeleninkove polivky a salatky, ja na nich ujizdim, ber to tak, ze delas telu dobre jako sobe pri luxusni masazi 🙂 Drz se...

iriel
7. únor 2011

@adriana8 To nechtej 😀 Ja som to robila s hlavou v zachodove mise od rana do vecera... 😀 Do 19tt jsem nemohla skoro nic pozrit, zvracela jsem i kdyz nebylo co (zluc) a kdykoli a kdekoli, nejvic v noci, nikomu to nepreju 🙂

renab
7. únor 2011

@iriel To si dobrá, že len do 19 TT. Ja ešte aj na pôrodnici. 😀 😀 😀 A vraj že tehotenstvo najkrajšie obdobie v živote ženy. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru