Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lji
21. kvě 2010

hej každý ako mu vyhovuje.preto píšem že mne je diéta trt platná. stačí si usporiadať myšlienky v hlave. (už mi to pomohlo, boli teda aj skutky nie len reči, až pokial neprišli vážne problémy v rodine)

Ale ja som sem prišla kvôli svojmu mimču, a vždy som sem rada chodila lebo baby sú tu fakt skvelé a poradia, ale nehnevaj sa zuzka, tvoj spôsob komunikácie ma zarazil neuveriteľným spôsobom 🙄 aby si napísala niekomu koho absolútne nepoznáš po napísaní svojho názoru že mudruje, akože prepáč....

lji
21. kvě 2010

baby mám dotaz. je tu z vás taká ktorá by mala "nepresný dátum pôrodu"? teda podla poslednej menzes by som mala mať bubinko začiatkom augusta, podla velkosti koncom augusta ale mám pocit že to je dosť blbé. keď som mala ísť na nejaké vyšetrenie tak na jedenj strane ma nechceli vziať lebo je to ešte skoro a na druhej strane ak to brali podla velkosti bába tak by to mohlo byť už na hranici. ide o to že koncom mája idem na GTT a teraz ma napadlo či nebude problém že tam pôjdem až v 28tt čo je vlastne hraničný...

elixia
21. kvě 2010

Zuzi, urcite si nemyslim ze mame byt vsetci ako prasce a ani som sa ta nijako nechcela dotknut, iba som napisala svoj nazor, tak isto ako ty 🙂 Ja iba suhlasim s tym,ze diety nefunguju..alebo teda, iba na chvilu..hlavne sa to musi prepnut v hlave...pristupe,ze teraz 3 mesiace sa obmedzujem ale uz sa tesim, ze sa potom vratim spat k povodnemu stravovaniu, nema ziaden zmysel (len to preboha neber zas osobne, myslim to uuuplne vseobecne 🙂 ) Zmena myslenia a zivotneho stylu je podla mna cesta..
A by the way, ak by si si niekde u lekara nechala skontrolovat hodnoty pred a po schudnuti 10 kg za mesiac, garantujem ti, ze tuku by v tych 10 kg bolo najmenej... 🙂

evuse
21. kvě 2010

Lji já na tom byla taky až ve 28tt a v prvním těhu jsem měla těhotenskou cukrovku, a na diabetologii jsem pak poprvé šla si ve 31, možná 32tt a nikdo to něřešil, že bych šla pozdě. Ale neměla jsem inzulín, stačila jen dieta. Já myslím, že kdyby jsi jí náhodou měla a nějakou závažnou, tak by se to už poznalo z moči, buď podle cukru, nebo podle ketolátek.

elixia
21. kvě 2010

Lji,az teraz mi doslo,ze GTT je asi test na tehotensku cukrovku? 😀 Mna objednali az v 29.tyzdni, takze asi to az taky problem nebude.....
Cisto teoreticky, podla velkosti babatka by som povedala,ze je to presnejsie, lebo nemusis mat ovulaciu presne dva tyzdne po menstruacii, kludne to moze byt skor alebo neskor...ja som mavala ovulku od 22. az po 30. den a sranda je,ze ked som otehotnela, tak to vychadza,ze snad prvykrat to bolo na ten 'predpisany' 14.den 😀

jabera
21. kvě 2010

miruko, ja som schudla 30 kg, ale nebola to dieta. lebo ja osobne nepovazujem delenu stravu za dietu. to je proste sposob akym sa stravujes dlhodobo.. neviem, ci by som ju nazvala dietou, to sa musim opytat svojej dobrej kamaratky, ktora je lingvistka 😉 a potom som na tej delenej strave tych 30 kg pribrala, ked som tak dobre dotlacila sladkosti a vela porcii denne 😀

lji, mala tu taky porodny bordel michalka. ale vlastne neviem, ako to dopadlo, ze co bola vlastne pravda. rozhodne sa bala, ze bude prenasat a nikto jej to neuveri, lebo si myslia, ze este nema termin, ale ona vedela, kedy sa to stalo... mozno sa tu zjavi a povie ti. ale neboj, snad to neni taky problem...

inac, chvalim sa, uz len 2,6 kg a je to pod hranicou!!! ide to teda pomaly, ale ide a ja som si vcera skusala 46 rifle, teda strecove, nech nekecam..a boli mi! strasne som sa tesila. je to teda strasne pasung, ale zapla som bez dychania 😀 uz sa tesim, ako si ch kupim.. dnes som sa dobre napraskala 😀

elixia
21. kvě 2010

Jaberka, uzivaj si to,je to naozaj skvely pocit 😀 Ja sa teraz postupne do vsetkeho nezapnem.... 😀 Stale si na delenej strave?

mirunda
22. kvě 2010

Jaberko, ty jsi úžasná.. fakt smekám.. já bych na to, jak jsem tu psala, neměla - hlídat se.. nerada se hlídám 😀 Radši to někde vypotim 😀 Kéž bych uměla obojí.. a kolik kg máš - není-li to tajný? Zajímá mě tvoje hranice, měla jsem taky hranici, kdy jsem si po porodu myslela, že už se přes ní nedostanu.. fakt ti moc fandim a závidim tvojí vůli :(

Jinak holky moje, Lilinka chytla od malýho strejdy zánět spojivek.. 😒 ☹ Je mi jí tak líto, jak nemůže pořádně otevřít očička, má to nateklý, musíme jí to kapat, což je snad ještě horší než jí vysávat nos 😢

erikahla
22. kvě 2010

Janulka, blahozelam. Si proste borec, o tom niet pochyb 😀
Baby, ja uz som mala vcera pocit, ze snad to prislo. Mala som 2,5 h poriadne bolesti od krizov cez brucho a o podbrusi ani nehovorim. Ja som pri menzese mavala vzdy velmi silne bolesti a aj ked sa hovori, ze po porode sa to zlepsi, u mna to tak nebolo. No a vcera som mal obdobne bolesti a este k tomu aj tie "skusobne kontrakcie", ktore mi dali tiez dobre zabrat, Fakt som sa bala. A maly vystrajal tak, ze som mala pocit, akoby sa minimalne 3x pretocil. A tak mam otazku na Evku, ci aj ona ma taketo "cvicenia"., U mna je to uz 3. vecer a nezda sa mi to celkom ok. Tak dievcence piste svoje skusenosti, lebo mam fakticky bobky 😲 Ved este mame cas !!! Dakujem a nechudnite tolko 😀 😀 😀 (to bol len zartik, aby to niekto zle nepochopil 😉 )
Papa a uzite si slniecko - konecneee !!!
A este som zabudla - vcera sme kupili kocik a dnes prebalovaci pult s vanickou. Taaak sa vsetci tesime !!!

evuse
22. kvě 2010

Ahojte.

Eriko, mimčo už má málo místa, tak jsou pohyby nepřímené, mě už několik týdnů moc nekope, jen se jakoby roztahuje do všech stran a je to nepříjemné a bolestivé. Klasické kopance jen když si lehnu, nejvíc na pravém boku, než si najde polohu. Když kope, nebo dloube tak, že mi to až vadí, radši si jinou polohu najdu já 😀 . Předevčírem jsem v noci měla si 5 slabých kontrakcí, ale taky jen na pravém boku. JInak kontrakce nemám. V prvním těhu jsem je měla, ale přestaly když jsem začala pít ten maliníkový čaj. Případně při těch falešných kontrakcích můžeš zkusit teplou sprchu, mělo by to přestat 😉

erikahla
22. kvě 2010

Tak dakujem za info Evi. Ja som prave zhrozena z intenzity a bolestivosti tych poslickov. To som pri Eli nemala. Tie pohyby mi az tak nevadia, aj ked je to bolestive, ale mala som a mam z toho vsetkeho nie prilis dobry pocit. Taky tusak, ze nieco asi nie je ok. Dufam, ze sa mylim. V stredu idem do poradne, tak budem mudrejsia a budem mat istotu - aku-taku .
Zatial dakujem a drz sa !!!

lji
22. kvě 2010

joj baby vy to už máte za chvílku 😕 ale neviem či vám závidím alebo radšej nie 😅 držte sa... musí to byť zaujímavý pocit keď viete že sa to blíži...

jaj a odpovede v rámci toho GTT - ste ma potešili... ja chcem byť radšej na istom či to nie je problém...

martasl
22. kvě 2010

tak jak jsem předpokládala.ms dorazila včera ráno,než jsem odešla do práce.nabyl ani čas to obrečet,tak jsem si to večer v posteli vynahradila včera v práci to stálo za prd,navíc termín porodu a korunu tomu nasadila ms.

holky,co jste tady řešily s dietou??musím vás dočíst... 😲

erikahla
22. kvě 2010

Marti, tak ta mrcha zase dorazila ?! Viem, ze v kombinacii s inymi udalostami to musi byt fakt smutne. Jedine, co ta moze zachranit je to, ze budes mysliet na to, ake to bude krasne, ked to konecne vyjde. Uvidis, uz to nebude dlho trvat ! A na tie diety sa vykasli, nech ma mimi dobry zaklad 😉

martasl
22. kvě 2010

tak jsem dočetla.s dietou neporadím,nikdy jsem žádnou nedržela,nemám vůli a odhodlání.ale MÁM ORBITREK 😀 tak se do toho pustím-někdy......

holky,já mám naše dvě buchty 2,5 roku od sebe.je pravda,že druhý mimi šlo snáz.ještě jsem byla taková hezky ,,rozjetá",no,teď jsem víc než když jsem šla rodit 😲 😲 takže,žádný strachy,bude to v poho,trošku křiku,manželův zlomenej prst-třeba,tošku si zase zakřičíte a šup,mimčo venku 😉 😉 🙂

martasl
22. kvě 2010

eri-díky.no hlavně,ať už je konec května,doufám bude líp,na duši i na srdíčku...

lji
22. kvě 2010

marti držím silno moc a úprimne päste na ďalší pokus 😒

zuzkaaaa
22. kvě 2010

Ahojte babule...
boha som unavená dnes konečne manžel domaloval kuchynu a chodbu, ešte sú nejaké práce ale konečne to tu začína vyzerať normálne.
@martasl strašne ti držím palčeky aby sa to podarilo

@erikahla aký kočík ste kúpili? ja som maniačka do kočíkov

@evuse a už je na 100% isté že to bude chlapček? nie že sa po ôrode prekvapíš...

lji
23. kvě 2010

ahojte. už pár dní sa zaujímam o jednu záležitosť-poviem že sa to týka proste len šteniatok... a dnes v noci sa mi snívalo že som porodila 11detí!!! baby tak živý sen som už dlho nemala 🙄

erikahla
23. kvě 2010

Ahojte !
Zuzi, kupili sme Casualplay. Nie je uplne novy, ale pouzivany bol len 6 mesiacov, takze ako novy vypada a vela veci pouzitych nebolo. Bol so vsetkym prislusenstvom - vanicka, autosedacka Prima, sportova cast, fusak, taska, plastenka, podlozky, vystelky a neviem co este vsetko. Musime si to nastudovat, pretoze na to treba mensiu maturitu 😀 Ale som rada, ze sa nam podarila takato kupa - velkost vanicky, skladnost a celkova kvalita. Tak sa teraz tesinkame 😀 a Eli trenuje s babikou 😀

evuse
23. kvě 2010

Ahojte,
Marti, škoda, ale ono se to jednou podaří 😉. Nejspíš tehdy, ale na to přestaneš tak moc myslet, no já vím, jde to dost těžko

Zuzi, nikdy to není na 100% dokud nevyleze ven 😀 , ale mě by to nevadilo, kdyby to němělo pindika.

Eriko, Casualplay se mi moc líbí, závidím.

Lji a jak velký jsi měla břicho s 11 dětmi 😀 😀 . Mě teda stačí to jedno, už se nehnu, nejhorší je obléknutí ponožek 😒 .

Holky řekla bych, že už mám břicho spadlý dole, tak snad už brzo...

mirunda
23. kvě 2010

Evi, už jen 2 týdny.. uvědomuješ si to vůbec? 🙂 A výbavičku máš v modré barvičce? Nebo v neutrální - co kdyby náhodou.. mý kamarádce se nedávno narodila třetí holčička.. a oni by tak rádi kluka 😀 To si prostě nevybereš, já bych teda chtěla ještě princezničku.. ale asi i toho kluka jednou a jenom jednoho, když vidím ty mý švagříky, jaký to jsou hovádka 😀 Ale v dobrém, jen jsou hrozně akční, to je děs.. tak doufám, že holčičky jsou prostě klidnější..

evuse
23. kvě 2010

Mirun skoro 3 týdny. termín je 12.6.. Výbavička je samozřejmě modrá, krom pár kousků cherokee s medvídkama, ty jsou béžové. Já věřím, že to bude kluk, když to na utz vždycky bylo vidět, jen jednou doktor váhal. Známí, co mají už 3 holky čekají měsíc po nás taky přírůstek, tak ten taťka doufá, že se konečně dočký syna, jinak má mamina asi smůlu a budou to zkoušet po 5. 😀 😀 😀 . Ale pohlaví si říct prej nenechali, maj to jako překvápko.

elixia
23. kvě 2010

LJI,ze 11 deti??? A naraz???? Moje nervy... 😀 😀 Mne sa tiez obcas sniva s babatkami,ale 11 som este nemala 😀

Evi,tak ty uz kazdu chvilu...fuu,ja na porod stale este ani nemyslim...tak nech to vsetko dopadne co najlepsie 🙂

Marti, hlavne nezufaj,ale dufaj a ver,ze nabuduce to vyjde...ta psychika robi naozaj vela,aj ja som otehotnela vtedy,ked som mala uuuplne ine starosti a plany, kym som kazdy mesiac cakala,ci pride alebo nepride a kupovala plno testov,tak nic... Ale ten popis porodu sa mi pacil,ak to aj u nas takto pojde,budem sa len tesit... 😀

Mirun,kolko deticiek este planujete?

adelinka
23. kvě 2010

ahojky holky
evusko..tak kukam ze cekas kluka ju parecek ..taky bych ho brala 😵

mirunda
23. kvě 2010

ahoj Adel! Tak jakpak se cítíš? A necháte si říct pohlaví miminka? A chtěla bys taky páreček? 🙂

Elixia, mno, já bych chtěla tak 7 dětí 😀 😀 Ale je to nereálný, takže tak 3-4, uvidím, kolik budu mít sil 😀 Vždycky jsem chtěla velkou rodinu a ten můj Kubík taky, on už velkou rodinu má, já ne 😔 Tak si to musím vynahradit dětma..

Evi, to je jak tady s tchánovcema, taky maj 4 kluky a nikdy si nenechali říct pohlaví a doufali v holčičku 🙂 Holt někdo umí holčičky někdo zase jenom kluky.. 🙂 Jooo, vy asi umíte oboje 🙂

erikahla
23. kvě 2010

No Miru, ty teda mas odvahu 😀 ! Ja mam zrovna po dnesnom dni strasnu obavu, ako popri Eliske zvladnem aj miminko. Dnes sme sa rozhodli, ze ju totalne utahame - boli sme pozriet na ranci, kde krmila zvieratka a vysantila sa tam; po polhodinovej prestavke sme absolvovali kolotoce (skakaci hrad, trampoliny, retazovy a detsky kolotoc). Potom sme na hodinu sli domov a nasledne na velke detske ihrisko, kde sme ju 2 hodiny v nemom uzase sledovali. Prisli sme domov o 19,00 h, dala si veceru a teraz zahlasila, ci este niekam pojdeme, ved je este svetlo 😝 !!! Mna asi picne, ja sa ledva plazim a manzel ma tiez dost 😅 😅 😅 No chapete to ? Fakt by som chcela mat jej energiu !!!

jabera
23. kvě 2010

erika, za seba hovorim, ze by som s tak silnymi poslickami isla k dr. ale nechcem ta desit! ale ked ti natoci tu vec, vies co mylsim, ctg tusims a to vola, tak budes kludna.
gratulujem k kupe tych veci, jaj uplne si vem predstavit vase nadsenie. ja som sa tak tesila, ked sme mali konecne kocik, tiez to bolo az ku koncu.. inak, eliska je teda zivel. ty brdo, svihlo by ma 😀 ale treba si vzdy poveat, ze lepsie,a oko keby sedela priprdnuta v kute, ze? aj ked viem, ze by si to na chvilku ocenila... poznam tie pocity, ze ma clovek chut sediet, nohy na stole a svaty pokoj.. ja by som to teda obcas prijala...

jee a dakujem za pochvaly chudnuce 😉 naozaj sa tesim.
elixia, ano ja som stale na delenej strave uz plllno rokov. obcas v niecom malinko uhnem,a le to uz mam take zauzivane, ze kde niekedy mozem, ale v principe neporusujem...

mirunko, lilinky mi je strasne luto. chuderka, to fakt chytit nemusela.. snad ju to moc nereze. a boli ste u dr? nie je na to treba atb masticka? ci davas stryckovu? mirun, ja mam zatial tu hranicu tam, kde sa clovek meni na velrybu 😀 a opacne. ( baby, verim, ze nemusim vysvetlovat, ze si robim prdel...) ved aj velryby su mile 😉 skratka, konecne budem pod 100... uz ma caka len slabych 20-25 kg a som vlastne spokojna, viac nepotrebujem...

marti, tvoje kramy prezivam viac ako svoje, ver mi..... boze a nemohli by ste viac "to"?? povedz doma, ze musi a basta! ved cakame vsetci.. ale zas aj je dobre, ze mas ms, aspon vies, ze ti funguje cyklus, horsie by bolo, keby ti to nejak skakalo.

zuzka, a ako sa citis v novom byte? vnimas to ako ulavu, alebo skor starosti teraz? a citis nejaku zmenu, ze uz je to vase, alebo si to ani neuvedomujes? a sofinka bude mat svoju izbicku? a macko? 😝

lji, hahahhha 11 deti, to by som sa normalne picla....

erikahla
23. kvě 2010

Jani, tvoje prispevky ma fakt nenechaju bez usmevu 😀 😀 😀 Zboznujem ich ! Este ze ta tu mame !!! Na tej casti urcenej pre mna som sa nahlas rehotala, az som to musela precitat aj manzovi. Eli tiez hned zacula a zacala sa rehotat na vyraze "priprdnuta" ! Teraz to rozoberaju a rehocu sa. no a potom, ze maj chvilu kludu ... Ale toto bolo fakt mile 😀 😀 😀
Na poradnu idem v stredu, tak uvidim. Baby, strasna vec - okrem inych problemov sa mi objavili krcove zily - teda jedna, ale riadna. Hadajte Kde ??? No presne, mna slahne ! A aby toho nebolo malo, znovu sa objavil aj hemoroid, ktory mi vznikol po 1. porode, ale odvtredy az doteraz sa nijako neprejavoval. K tomu vsetkemu som velmi anemicka, takze musim brat lieky na uprav u krvneho obrazu a zelezo. Nemusim vam hovorit, co to znamena ☹ ☹ ☹ Fakticky ma slahne. Som zvedava, co povie doktorka ...

mirunda
23. kvě 2010

Jaberko, asi jí to bolí, ale už to má lepší, k dr. jsme nešli, kapu jí do očiček něco a samozřejmě - dávám jí homeopatika 🙂 Kdybych jí to mohla ukrást ☹ Jí nevysvětlíš, že by měla nosit sluneční brýle, že si nesmí mnout očička atd atd 😒 ☹ A ještě jak svítí sluníčko, tak to jí taky nepřidává.. :( Kdyby se to zhoršilo, tak k dr. zajdu, ale jinak ne, nesnášim to tam a nebudu jí učit tam chodit kvůli každý kravině..
Jinak jsi fakt úžasná, myslela jsem si tvojí hranici.. to musí bejt krásnej pocit, že váha ukazuje dvoumístné číslo, co? Já měla hranici 80.. Ještě půl roku po porodu jsem měla 88,8kg - to si moc dobře pamatuju 😠 Teď mám přesně o 10 míň a ještě tak 10 by neuškodilo, ale už to nejde ☹ Prostě ne a ne a ne ☹ A hlavně, já to mám všechno nacpaný v pupku, to je humus!!!

Eri, to je ukrutný.. já mám 4-letýho švagříčka a ten jakmile je celej den venku, tak už tak kolem 5-tý hod je unavenej a hrozně protivnej.. nic se mu nesmí udělat, hned kvůli všemu brečí a tak.. zrovna jako dneska.. v tu chvíli si říkám, že už další děti nechci, že bych to nezvládala 😀 Ale já vám těhulky trošku závidím, já bych chtěla doma to miminečko, to rozkošný stvořeníčko, tu malikou houstičku, co si přivezeš z porodnice..... na to hrozně moc těšim u dalšího mimča... páč pak už je to jen protivný, Lilina se začíná vztekat a prosazovat si svou, ve vyšším věku to po tobě chce jen prachy a žrádlo.. 😖 😖 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru