Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mickeyd
23. črc 2012

Ahojky holky tak já se k vám přidám, a začínám těhulkovat jsem v 6+3 a jsme zvědaví jak dopadneme na druhé kontrole...chci se zeptat v kterém týdnu či měsíci se vám začalo rýsovat bříško???

petka2284
23. črc 2012

@mickeyd je to strašne individualne, ja som zacala priberat az po 16-tom tyzdni. Brusko mi najviac narastlo pocas 8-meho mesiaca. To vyletelo dopredu az sa mi strie urobili. A pribrala som len 6,5 kg a 8 som nechala v porodnici. Kamaratka zasa pribrala 30 kg. Jej maly ma 2,5 roka a este nema vsetko dole. Kazda to mame ine🙂) Ja som sa strasne bala, ze budem jak sud, lebo kila sa na mna lepili vzdy jak za trest a tehotenstva som sa bala, ale bolo to uplne v pohode. Mam taku skusenost z okolia, ze celkovo baculky menej priberaju pocas tehotenstva. Moja gyn. na to mala vysvetlenie, ze si nemusi telo robit zasoby, lebo ma dost zasob pre babo. Tak si babatko berie z tela matky🙂

petka2284
23. črc 2012

@maria613 no s velkym chudnutim by som to neprehanala. Ked chces dojcit, treba papat a pit normalne ako sa patri. Lebo to chudnutie odnesie zasa len dieta. Ked nebude mliecka. Ak si vsak rozhodnuta nedojcit, tak to je ine. Ja som po porode tiez chcela dat nejake to kilo dole a ako som sa obmedzila v jedlach (mucne, sladke, mastne)mliecka bolo menej. Ale verim, ze aj to je individualne.

nicebaculka
23. črc 2012

@mickeyd ahojky,, no mne sa zacalo tak okolo 18tt... ze bolo ozaj na mne vidno :D

hankar20
23. črc 2012

@oktarina Já jsem na rizikovém těhotenství od 8týdne těhu...takže doma sedím 12 týdnů, ze začátku jsem se nudila, ale ted jak malá kope a mě roste bříško mi to už plyne rychleji..jinak mám výhodu - na oddělení neschopenek mám nejlepšího kamaráda a kontrola mi nikdy nepřijde 🙂 tak aspoň ven chodím kdy chci ale ne na dlouho 🙂

hankar20
23. črc 2012

@mickeyd ahojky, svoje džínsy sem nezapla v 14tt a bříško mám od 17tt takové, že si to nikdo nesplete (kamarádka taky není nejhubenější a je o měsíc víc jak já těhotná a má menší bříško - u každého je to jiné)...Jinak zatím mám 3kg nahoře 🙂

mickeyd
23. črc 2012

já akorát citim pod mou pneumatikou v podbřižku jen trošku tvrde nic víc, ale myslím si že je to ještě brzo...

ellie13
23. črc 2012

ahojte dievcata, tak my to este nemame potvrdene,ale zacinam sa bat ,ze sa k vam pridam..teda na jednej strane by som sa veeelmi tesila 😉 na druhej sa bojim dalsich kil navyse 😒

v555
24. črc 2012

@ellie13 neboj,spolu to potom schudneme,nech je len všetko v poriadku..... 🙂 🙂 🙂 a založíme si novú stránku: Ako dole s kilami ??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

olasek
24. črc 2012

ahojík holčičky, taky jsem bacule, jak se patří a těhu na mě bylo vidět kupodivu celkem brzo, asi kolem 15.tt....teď už jsem taková chodící vzducholoďka 😀 Ono hodně záleží, jaký typ baculky jste - hruštička nebo jablíčko a taky, jak velké poprsí máte. Já jsem hruška s dvojkama prsama takže pupek mi docela vykoukl. Mám kamarádku, která je jablíčková s obrovskýma přednostma a je měsíc před porodem - ovšem to by opravdu nezainteresovaný dodnes nepoznal.... Já si dělám naděje, že bych od ledna začala trochu hubnout a chodit cvičit, ale kamarádka mi říká, že je to jenom můj sen, který se nesplní, protože od mimča prostě neodejdu a navíc budu strašně unavená.....taky mě straší, že když budu cvičit, že mi zhořkne mléko ( jak se tam ze svalů při námaze vyplavuje kyselina mléčná ) a nebude už mimču chutnat... tak uvidíme...

oktarina
24. črc 2012

@mickeyd jestli myslíš, kdy si okolí všimlo, že jsem se na oběd nezdlábla celou kačenu se šesti knedlíkama a půl hrnce zelí k tomu, tak u mě to bylo kolem 16-17tt myslím, a široká veřejnost si byla jistá až po 20 tt 😉 ale hodně asi dělaly i moje volná trička 😉 ono záleží na tvaru bříška před těhu, v tom mém by se schovaly i dvě miminka 😉

oktarina
24. črc 2012

@hankar20 jé, tak to máš parádní, já jsem vystrašená ze všech konrol, já bych seděla doma na zadku jak tvrdé Y a nadávala bych 🙂 takového kamaráda si musíš předcházet 😀

oktarina
24. črc 2012

@ellie13 budeme ti potichučky držet pěstičky a kila pak dáme dole, hore ich moc nepůjde, máme zásoby, jak říkala @petka2284 a já jí věřím 😀

nicebaculka
24. črc 2012

no taketo brusisko som mala dnes rano ked som sa zobudila,,, :D

veverka.terka
24. črc 2012

ahojky holky, přidávám se s dobrou zprávou. včerejší výsledky NT screeningu i UTZ jsou naprosto v pořádku a na 70% to bude holčička!!!!sem moc šťastná, že je všechno OK 🙂 😉 ještě, aby mě už konečně opustily ty nevolnosti a bude to úžasné. včera sme s manželem šli už i okouknout do obchůdků kočárky, byla sem jak ve snu, vydržela bych tam být celý den 😀
@ellie13 neboj se kil navíc, já sem z toho taky měla děs, ale ono to jěka půjde, hlavně, dkyž je miminko zdravé 😉 stačí kapku ymslet na to, co budeš jíst anebude to s tím přibýváním až tak zlé hm 😉
@mickeyd taky už bych chtěla, aby to an mě bylo vidět, ale zatím nic ☹ zatím si každý myslí, že sem stále jenom tlustá a ne těhotná ☹ 😀 doufám, že mimouš brzo vykoukne 😉
a jak tady píšete s tím chudnutím po porodu, taky mám názor, že to není zrovna ideální, pokud budete kojit...pak ano, ale při kojení je to blbost. musí se jíst a pít normálně, výživně, aby mlíčko miminku dávalo nějakou energii.

ellie13
24. črc 2012

@oktarina
@v555 dievčatá ďakujem za podporu , ste zlate 🙂 ja som mala prvé tehu nádherne a aj porad bol úplne v pohode, aj napriek tomu, že trval 27 hodín išla by som rodiť znova trebárs aj zajtra :D pri prvom som pribrala 8 kg a 8kg som aj nechala v porodnici, len potom som musela prestať kojit a kozmickou rýchlosťou , ani neviem ako som nabrala 8,5kg čiže dnes mám o pól kg viac ako v den pôrodu a nie a nie sa toho zbaviť ☹ no dúfam , že sa toho potom spolu zbavíme 😉 a možno to je aj lepšie odkrutit si dvoch prvkov naraz a potom sa pustiť do boja s kg 🙂

oktarina
24. črc 2012

@nicebaculka krásnéééé 🙂

oktarina
24. črc 2012

@veverka.terka moc gratuluju ke dvěma krásým zprávám a vítej do klubu s holčičkou 🙂 už přemýšlíte nad jménem? My začali až jak nám ji potvrdili (20tt) do té doby se ne a ne ukázat, co za drahokam nosím v bříšku 🙂

@ellie13 já od svatby přibrala za 5 let 30 kg ☹ a nechtěla jsem ani jedno ☹ ale pak jsem za půl roku (konečně léky na štítnou aj.) zhubla 10 kg, ale pak jsem měla potíže s otěhu, tak to šlo zase všecko nahoru... už sem se s tím tak napůl smířila, že to začnu řešit až tak za rok 🙂

nicebaculka
24. črc 2012

@oktarina dakujeeeem 🙂

nicebaculka
24. črc 2012

@oktarina ja som za zacala pre 3 rokmi brat tableky na stitnu zlazu a za tie 3 roky som pribrala 40kg :(

mickeyd
24. črc 2012

@oktarina Mno právě že já mám takovou divnou postavu, velká ramena malá prsa, alse s velkým hrudníkem obrovské břiško, už dva roky na mě děda že jsem těhotná a furt mu opakuji že nejsem...do bříška by se mi taky schovali klidně i dvě miminka a nohy a dupku jak špejle, Ale včera se mi večer podařila taková krásná věc, ležela jsem a přitel se atk nějak zvlaštně položil ruku na mé břiško blíž k podbřížku a jak jsem dýchala tak jsem cilita zpod té ruky takové tvrdé a nafouklé a k tomu takový divný tlak jaký jsem nikdy v životě necítila bylo to uplně něco zvláštního, začala jsem se smát, ale bylo to krásné asi se mi zrovna roztahovala těloha a díky tomu že měl tu ruku na tom břichu jsem to více cítila...Fakt užasný zážitek těším se až prdolu poprvé ucítím jak se tam hýbe...

mickeyd
24. črc 2012

@nicebaculka tak to mi ani nemluv jak jsem poznala přítele měla jsem neskutečných krásných 58 kilo a nikdo o mě neřekl že bych byla tlustá, většinou jsem slíchavala holka krev a mlíko..a od té doby co jsem s ním začala bydle (po 7 měsících) začali v naší rodině takové problémy že jsem za 2 roky přibrala na váhu 80 kilo. byla jsem u milion doktoru a všichni mi řekli to je stresem s tím nic nenaděláte, ale já s tím něco dělat chci nechápala jsem to protože jsem se nikdy nepřežírala, jedla jsem vyváženě a měla jsem hodně pohybu...ale šlo to nahoru...

nicebaculka
24. črc 2012

@mickeyd presne viem o com rozpravas,,, ja som mala 80 kg s to som bola spokojna az az,,, ale teraz mam 120 az 125 kolise mi to strasne podla toho ako sa vyprazdnim a vyspim,, je to strasne,, ale este ze mam milujuceho manzela s ktorym cakame nasu princeznu a tesime sa z nej,,,neviem ako by som to zvladala bez neho,,,

mickeyd
24. črc 2012

@nicebaculka taky mám skvělého přítele a vubec mu to nevadí, akortá když jsem mu plakala tak mu to všechno bylo lito chtěl mi nějak pomoct ale sám nevěděl co dělat, vše jsem dosržovala jak jsem měla a stoplo se mi to tedka na 88 kilech, říkam si že bych víc jak 100 při porodu nechtěla mít a pak jak přestanu kojit a začnu s příkrmami doufám že to pujde dolu jak budu muset s prdolkou lítat po venku

nicebaculka
24. črc 2012

@mickeyd neboj sa,,,,vsetko bude supre uvidis,,, 🙂 budem drzat palceky

oktarina
24. črc 2012

@nicebaculka wow, cože? No to mě podrž ☹ a nemáš špatné dávkování? Ono záleží i na tom, jestli máš hypo nebo hyperfunkci, při hyper se hubne a já mám hypo 🙂 takže jsem nabírala před tím,a le je pravda, že už 3 roky docházím k obezitologovi (teda v těhu ne) a snažila jsem se, aby ty výkyvy byly co nejmenší...

@mickeyd nohy a dupku jak špejle 🙂 nohy si představit dokážu, ale dupku jak špejle? 😀 😀 😀 Jj, stres je sviňa, to znám, měli jsme stresy v rodině (úmrtí, ztráta zaměstnání) a já měla pocit, že přibírám i z vody ☹ a bohužel mě to nepustilo ☹ obezitolog mi řekl, že se se svým tělěm musím smířit, že i díky genetickým dispozicím prostě modelka nikdy nebudu ☹

mickeyd
24. črc 2012

@oktarina mno ani ne tak dupku jako špejle to jsem blbě popsala, ale spíš žádnou, prostě rozdíl mezi pasem a boky, děla neskutečných 15-20cm jak kdy...Tedka jsem si vzpoměla že spíše vypadám jako JupaJups lízátko.

oktarina
24. črc 2012

@mickeyd ty srandistko 🙂

veverka.terka
24. črc 2012

holky, já se musím smát, když vás tady pročítám a dočítám 😉 😀 je to krásný, jak se popisujete....to já sem doslova balon, mám velký všechno 😀

veverka.terka
24. črc 2012

@oktarina jméno už je téměř jistý, na holčičku sme se shodli skoro hnedka, bude to Julinka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru