Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ellie13
8. srp 2012

@veverka.terka aj som aj nie som neviem bojim sa ako to zvladnem..Priatel mi velmi nepomaha s malou,Pia bude mat len buduci mesiac rok a tu v Rakusku nemam nikoho kto by mi s detmi pomohol..Okrem toho Pia je neskutocne zive dieta a my mame tak maly byt 😒 no na druhej strane si vravim,ze aj ine mamicky to zvladaju a proste to tak ma byt ..ved kto vie keby som cakala ci by som este niekedy aj druhe mala..asi nie...

oktarina
10. srp 2012

@ellie13 a už si to prodýchala? 🙂 Jaké jsou pocity teď? Jo a gratuluju!

fretecka
10. srp 2012

Holky jak to máte s přibíráním,já jsem úplně na nervy.Vlezla jsem na váhu a 5kg navrh a to zvracím téměř každý den

oktarina
10. srp 2012

@fretecka jj, první trimestr blicí a žádné kilo dole 🙂 Zatím +9 kg, ale centimetry se ani neptej, je ze mě chodící lokomotiva 😉

fretecka
10. srp 2012

no právě mě všechny cm jdou do zadku,s vel 42 už je skoro 46

oktarina
10. srp 2012

@fretecka to už se pomalu zastaví, i když já přes zadek tak kolem 20 tt nepřetáhla žádné dosavadní kalhoty a nastoupily legíny a tak 🙂 ale u mě to šlo i do boků a pas už dávno nemám 😀

fretecka
10. srp 2012

co nedělat pro drobečky,že

veverka.terka
10. srp 2012

@ellie13 určitě to nebude lehé, ale zvládneš to 😉 mám kamarádku, která má ročního chlapečka a je teďka taky těhotná, myslím, že v 15tt., a taky z toho není zrovna nadšená, je na všechno sama, nikdo jí nepomůže...ale musí se to nějak udělat, i to to zvládneš a pak budeš ráda, že máš dalšího prcka 😉 😉 😉

veverka.terka
10. srp 2012

@fretecka zvracíš a kila jdou nahoru? 😕 zvláštní....já sem při zvracení zhubla 4 kg a teďka už sem zase 3 kg nabrala ☹ 😉 ale neboj, to vůbec nic neznamená, hlavně, že je v šechno v pořádku hm 😉 😉 😉
@oktarina tys nabrala jenom 9 kg? to je slušný přece..vždyt tedka už to máš za pár a mimoušek bude na světě 🙂 😉

oktarina
10. srp 2012

@veverka.terka zlatá moja, ale teď mě čeká nabírání tempem půl kila až kilo za týden + jak se trochu ohřeje, tak rychle napuchám... Ale dík, to "jenom" zní krásně!!! Holky kolem mě mají tak +-5-6 kg, moje máti při mě nabrala 25 kg (a nezhodila to už pak) ☹ tak se toho bojím jak sviňa... Ale ona měla u porodu váhu jak já před otěhu 😉 Já nabírala skokově, nejdřív po 100 g, pak po půl kile a teď v létě mi to skáče kilo sem, kilo tam (asi voda) tak těžko říct, ale mě už asi 2 měsíce malá kope do žaludku a pod žebra, to pak na jídlo není ani pomyšlení, jím fakt po malých dávkách, třeba hlavní chod oběda mám na 2x a polívku musím tak hoďku před nebo po ☹

Co ten elmex, pozoruješ nějaké zlepšení?

fretecka
10. srp 2012

@veverka.terka jo jo a ani skoro nejim,protože mi je ze všeho blivno,jsem prostě případ

veverka.terka
10. srp 2012

@oktarina no, není to žádná sranda, ale co už 😉 od hodně holek sem slyšela, že u konce ty kila letí hooodně rychle, taky se dost bojím, už teďka sem jak koule, tak, abych se vůbec doplazila pak nějak na sál 😎 😀 le neboj, to určitě nebude tak zlý a max. do 15 kg se vejdeš 😉 ten elmex?! řekla bych, že ty zuby sou pevnější a takový bez povlaku během dne, je to fajn 😉 určitě to nějaký efekt má

veverka.terka
10. srp 2012

@fretecka neboj, to přejde, mně bylo šíleně špatně ještě tak do toho 15 tt., taky sem jedla úplně minimálně a vše vyzvracela, i teďka to teda ještě není ono, moc chuť na jídlo nemám, v puse mám pořád jak v polepšovně 😝 ale už tolik nezvracím, jen občas večer....uritě to bude v pohodě za chvíli...a ty kila? co už, pro mimouška se to musí obětovat 😉 🙂

oktarina
10. srp 2012

@veverka.terka ....jsem se chtěla vlézt do 10 kg... 🙂 druhá laťka byla 12, to je mi taky jasné, že bude víc, tak uvidím! Elmex - super, že pomohl!

veverka.terka
10. srp 2012

@oktarina no, tak 10 kg, to asi nevyjde, ale třeba těch 12 kg joo 😉 jj, je fajn 😉

kamino
10. srp 2012

Holky,snad vas uklidním,před tehu váha začínala na 9,za tehu jsem nabrala 13 kg, 3 poslední během 14 dní před porodem,asi voda...10 kg jsem nechala v porodce,teď mám dole dalších 6 a to jsem 4 týdny po porodu a jde to samo. Kojim.
tak se nebojte,hlavně se neprezirat a bude to v pohode.

evikj33
10. srp 2012

@veverka.terka Tak tebe už nevolnosti opouštějí,zrovna dnes jsem na tebe myslela 🙂 Mně stále ne a mám dole 6kg,což by tak nevadilo,ale snad jsou drobečci v poho a maj z čeho čerpat.Už mám velko pixlu žvíkaček bez cukru,elmex atd.tak jsem zvědavá ve středu jdu k zubajdě a obvodní.Akorát nevím zda mám před zubajdou něco jíst at dám to špárání v puse 😝 bez následku.Jinak na kontrolu jdu až 27.8.to je nekonečné. 😅 Už víte co čekáte,nebo jdeš na UTz kolem 20tt? @fretecka No a co na to dr? s tou váhou je to zvláštní,neměla by sis nechat zkontrolovat štitku?Já chodím ted v těhu cca co 5-6týdnu na odběr a kontrolu,tak mně to hlídaj.Ten základní odběr ti muže udělat i obvodačka,jen pro jistotu,v těhu to není prča štitka je duležitá pro mimi. 😕

veverka.terka
10. srp 2012

@evikj33 🙂 jj, je mi líp, neboj, už to určitě každou chvilku taky přejde a bud elíp 😉 a mimoušci určitě v pořádku sou, to neměj strach 😉 já du k zubařce v pondělí a taky z toho mám docela obavu 😒 dneska sem byla u obvodačky kvůli tomu vyššímu tlaku, tak ona mi naměřila 115/75, takže úplně paráda, ale pro jistotu mě posílá na UTZ ledvin-tam du v úterý a vezme mi odběry právě na štítnou žlázu a na ty ledviny, ať máme jistotu,že se nic nezanedbalo. a prý, kdyby se tlak zvyšovat, tak ještě max. EKG. já teda před zubařkou ručitě jíst něco budu a doufám, že mě moc dlouho trápit nebude, vůbec se mi tak neeeechce!!!!já du na další kontrolu na gyndu 21.8. a pak na UTZ ve 20tt. 6.9., ale už nám při NT screeningu řekli, že to bude na 70% holčička, takže něco málo, co mám nakoupený, tak je holčičíč, tak doufám,že nám v tom 20 tt. holčičku potvrdí 😉

veverka.terka
10. srp 2012

@kamino tak to je moc fajn, s tou váhou 😉

kamino
10. srp 2012

@evikj33 bacha na věci bez cukru !!! Obsahují umělá sladidla a ty neumí placenta odbourat. Varoval mě dr. Když tak jen se stevii.

zuzik24
10. srp 2012

Ahoj holky, já zatím nabrala jen pět kilo, těhu cukrovku nemám, tlak mám kolem 110/60 - podle mého dr. jsem hříčka přírody při mé výchozí váze 108kg. Při prvním těhu jsem se z 97kg dostala na 114kg před porodem a všechna kila byla během půl roku pryč, dokonce jsem se dostala na váhu 94kg - pak jsem přestala kojit (nebylo mlíčko ☹ ) a k tomu změnila léky na štítnou žlázu a bylo to zase v háji. 😀

veverka.terka
10. srp 2012

@zuzik24 tak to je moc pěkný skóre s kilečkama a celkově taky. vlastně tě netrápí v těhu vůbec nic, to je fajn 😉

zuzik24
10. srp 2012

S kilečkama ZATÍM jo, ale co si tak letmo pamatuju z prvního těhu, tak ten poslední měsíc jsem nabrala snad tři kila, byla jsem oteklá od hlavy až k patě, takže to všechno byla voda, těšila jsem se na porod jak na miminko, tak na to, že si budu moct zavázat tkaničky, oholit si nohy bez toho, abych funěla jak sentinel a hlavně spát na břiše 😀 Netrápí mě vůbec nic, jen to, že se dneska mimísek snad přetáčí nebo co a šíleně mě píchá do močáku, rošťák 😵

fretecka
10. srp 2012

@evikj33 no před otěhotnením byla v pořádku a ted nevim,brali mi teprve odběry. když jsem byla před 3 tý měla jsem 2 kg nahoře a doktorka nic neříkala,jen jsmee se bavily,že na ten clostík co jsem měla před tím,mi hodně zamával s váhou

evikj33
10. srp 2012

@kamino Ja myslím že pepermintky bez cukru nemaj ani sladidla,navíc žvíknu jen tak 1-2denně.Jinak si dávám bacha,u žvej mně to nenapadlo číst,když jsou bez příchutí.Hned se mrknu.Jinak mně trochu straší těhu cukrovka,má ji ted každá druhá a jak tam upravují jídelníček když nemužou ani umělá ssladidla by mně zajmalo,je to maras 😖 Já teda sladké moc nemusím,ale tam se nesmí ani klasické pečivo a vše odvažované,navíc jen 2kousky ovoce denně ted jsem měla třeba broskvové a nektoškové období,po nich mně nebylo tak zle.Třeba čerstvou zeleninu moc nemužu,max rajče.

veverka.terka
10. srp 2012

@evikj33 no, tak z těhu cukrovky mám taky docela bobky....ale jak píšeš, tak si myslím, že to není až tolik přísné s tím pečivem. to je u normální cukrovky, ale nee u těhu. s tím ovocem asi jo, to tak je. ☹ taky moc nemusím čerstvou zeleninu, dřív sem ji milovala, ale teďka v těhu mi moc neleze. a maso mi taky až tak nešmakuje a slané věci. já nejraději právě teďka jaksi sladké pečivo, bábovka, vánočka...tak vůbec nevím, co bych pak jedla. určitě to člověk vydrží,ale nic extra příjemného to není 😒 třeba se nám to vyhne 😉

evikj33
10. srp 2012

@veverka.terka No to pevně doufám jinak padnem hlady 😝 Já ani né tak sladké jako to ovoce a holky psaly že je to fak huste i s tím pečivem a vážením porcí a to měly zvíšenou jen 1hodnotu o par desetinek.Asi záleží i na té Dia poradně.Známa jak chodila tak jen říkala že muže jíst vše,ale menší porce,častěji a omezit cukr,ale pokud bude mít velkou chut že muže i koláč,ale at si dá třeba jen pulku.Že stres taky cukrovce nepomáha.

kamino
10. srp 2012

Nastesti mě cukrovka minulá a o těch sladidlech mi řekli jak tam,tak u gyn. Žádné Orbit bez cukru a žádné light výrobky. Když jsem se ptala ná light colu,tak mi překvapivě řekli,ze radši normální😉 @evikj33

ellie13
10. srp 2012

@oktarina ďakujem 🙂 na malinke sa veľmi teším aj ked samozrejme strach tam je .. Asi to tak proste má byt !? Vždy som chcela dve deticky a za posledne mesiace som sa zmierovala s tým , že bude len jedno , pretože máme dosť vážnu krízu, no a hen ho stačil 1 sex ( po x mesiacoch) a ja som v tom ... To bol proste sok.... O Piu sme sa pokúšali viac ako 2,5 roka a aj to bol zázrak , že som otehotnela a teraz na prvý sup...ešte je otázka ako vyriesime nás vzťah , ale asi by som bola radšej s deťmi sama...

oktarina
11. srp 2012

@zuzik24 jo, spaní na břiše... už se mi taky stýská 🙂 akorát jedna známá mi říkala, že po porodu spala na břiše a nějak si asi přilehla prsa a do rána bylo pod ní všude mokro 😀 Asi mlíčko teklo hoooodně 😉 tsk nevím, kolik toho na břiše naspím...

@veverka.terka já se bála víc toho testu než té cukrovky 🙂 na test poradím - nechat si tu glukózu dát do úplně co nejvíc ledové vody a vypít to co možná nejrychleji - žádné ucucávání. Než si chuťové pohárky všimno, že piju něco sladkého, mám to dávno v žaludku 🙂 Mě to pomohlo.

@ellie13 teda tak to je fakt zázrak, že tentokrát to vyšlo tak napoprvé... a chápu, že takto si to nečekala. mrzí mě, že to doma nemáš teď zrovna úplně v pohodě, však uvidíš, co na to partner, až mu to oznámíš, nebo už si to prozradila?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru