Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pocahontas35
17. led 2010

ahojte,

no kde ste vsetky dnes, asi varite nedelny obed 🙂 a mne sa tak dnes nic nechce, hotova pohroma 😠

Evka, spominal ti doktor ked si mala tehotensku cukrovku, ze aka hodnota po 90 min. sa povazuje za kompenzovanu, aby nemuseli nasadit inzulin ? Mne doktor vravel, ze by mala byt menej ako 6,5. V stredu ked som bola na diabetologii, tak zase mi to vyskocilo po rozku so syrom, takze som pecivo vynechala, este som skusala "polystyren", ale aj potom to vyskocilo, zda sa, ze to neviem vobec spracovat, ale inak som mala vsetky hodnoty dobre, ale hovoril mi, ze uvazuje o inzuline pri hodnote 5.3 a este som mala 6.0 a pri tom pecive to bolo az 8.0. Tak mi odporucil nech si kupim glukomer, co mi pred tyzdnom, ked tam bola doktorka vobec neodporucala, ze naco, aby som sa zbytocne nemusela stresovat meranim. Ale kedze, si ma zobral na paskal dr. tak som si ten glukomer kupila a teraz robim zo seba pokusneho kralika a zistujem, co mi dviha cukor a co nie. Poviem, Ti minuly tyzden som bola napalena, ked som isla od neho, pretoze tak poctivo, ako to drzim ja, ze si nedam, aj ked mam chut, ale mala som pri tom pocit, akoby mi ten doktor neveril, a to ma dopalilo na tom. Keby som na celu dietu kaslala tak nepoviem nic a nemozem sa ani hnevat, ale ked mam take obmedzenia ako mam, tak ma to nahnevalo. Baby a dnes mam totalnu krizu, okrem toho, ze sa mi nic nechce, tak mam aj neuveritelnu chut na sladke, zatial odolavam, aj ked "vrcim", inak, kludna ako anglican 🙂 ale povedala som muzovi, ze dnes nemam svoj den, ze som hladna, mam chut na sladke a som strasne podrazdena, tak mi len povedal, ze nastastie takychto dni u mna nebyva vela, takze to v pohode vydrzi. Viem, ze ma to prejde, proste musim mat aj niekedy takyto den. Dobre, uz som sa vam vykecala, mozem ist aj nieco robit.

pocahontas35
17. led 2010

Simi: vo vanicke ked maleho kupes, to mas nejaku specialnu podlozku ? Sorry, ze sa pytam ako blba, ale este nemam ziadne skusenosti, a taketo trapne otazky z mojej strany budu castejsie. 😎

martasl
17. led 2010

Ahoj holky. 😉
jaber-ta práce není těžká a je ,,čistá" Ale nebaví mě.Viděla jsem se na odpočinku doma a těšila se na přípravy na mimi.Holt vše je jinak.Na tu práci si budu muset zase zvyknout.Včera to už nebylo tak hrozný.

pocahontas35-ty se mááááš.Děsně Ti závidím-samozřejmě v dobrém 😉 😉 Pak sem hoď ty fotečky.A jakej ste pořídili kočárek?Teď je jich děsná spousta.Já jsem měla tak tochu už vybranej-Caren gondola a nebo Adamex cllasic-oba klasické 4kolky.máme ve vesnici horší terén 😒 😠

zuzkaaaa
17. led 2010

BABY kuk na link ak by ste vedeli o niekom kto kupuje kočík http://deti.bazos.sk/inzerat/2874380/Kocik-Tole... 😀

evuse
17. led 2010

Ahojte, dneska jsme se "vyspali" do 10h. Ale mezi tím byla asi 1,5 hodiny pauza, kdy po nás Tereza v naší posteli skákala. Pak se unavila a usla tak, že mi ležela na polštáři, její hlavu jsem měla na tváři a o rameno se mi opírala zádama. Alee vyržely jsme tak hoďku spát 🙂

Pocahontas nevím, jaká by ta hodnota měla být. Mě postačovalo držet to podle té tabulky jak jsem ti posílla, takže asi těch 6 jednotek sacharidů na hlavní jídlo. Rohlíky k snídani, nebo toast chleba jsem zvládala. Ty máš tu cukrovku asi horší. Hlavně ale jez, aby se ti nevyplavovaly ty ketony, jak ti říkala doktorka.V nejhorším bude ten inzulín ☹ , ale za miminko to stojí. Cukrovlka má tu "výhodu", že by tě neměli nechat přenášet 😉
Já jsem si dělala test minulý týden - tchán má glukometr a měla jsem po obrovské, ale fakt obrovské porci špaget s omáčkou (220g syrových) po hodině 4,9. Tak to zas tak za 14 dní zkusím.

Zuzko, já bych koupila kočík, ale sourozeneckej 😀

mirunda
17. led 2010

Simčo, Filípek je překrásnej! Má moc krásnej obličejíček, zase vidím, jak já už mám doma "velkou" slečnu a už žádný miminko 😝 😀 Jinak po šestinedělí mě jen prohlédl vevnitř, zkontroloval jizvu a říkal, že bych rok neměla být těhotná kvůli tomu císaři.. já měla s tou jizvou problém, tak říkal, abych se tam za 14 dní ještě stavila, ale ještě jsem neměla čas 😀 😀 Takže to vidím až po roce, tedy teď v březnu, nebo dubnu 🙂

Jaberko, žloutek dávám Lilince už tak 2 měsíce, bílek jako takhle ještě ne, ale když něco upeču, tak jí dám kousíček, aby ochutnala.. ona vždycky přileze a kouká na tebe jak to jíš, uplně je vidět, že by si dala taky 🙂 Tak neodolám 🙂 Ale je fakt, že my máme vajíčka domácí, tak se bojím méně, než kdybych je měla kupovat..

Holky, dneska se nám rozbil kočárek ☹ Jak jsem ho táhla tím sněhem, tak jsem s ním škubla, když jsem nemohla přes něco přejet a ulomilo se kolečko.. ☹ Takže ho musím reklamovat, jenže my ho kupovali až ve Vrchlabí v Podkrkonoší, což je asi 140km.. v tomhle sněhu ☹ Zatím si půjčím starý kočárek po švagříčkovi a ve středu asi pojedem na výlet 🙂 Snad nám to uznají jako reklamaci 🙂

evuse
17. led 2010

Mirun, to je teda radost 😒 toho se taky děsím, hlavně, když s Terezou jede občas ven tchán, ten s tím jede jak s trakařem 😠

jo to já právě nic nežeru, aby Tereza neloudila, je neodbytná a pak začne řvát, takže snídáme spolu, obědvá dřív než já a když něco chci sníst mimo to, tak jím ve stoje u linky v rychlosti, aby to nezmerčila.

A k tomu koupání: stále koupeme ve vaničce, mám jí na skládacím stolku a aspoň se k tomu neohybám. Do teď používáme takové to lehátko s látkou na kovové konstrukci. Jenže ona poslední dobou tak cáká, že už asi bude muset do velké vany, ale ta je dola u tchánů, a navíc je ještě zasazená trochu pod úroveň podlahy, takže nic pro moje záda, bude tam koupat tatínek

Zítra jdu dopol s miminkem na gyndu, na velký utz, tak držte palce, ať je všechno v pořádku.

Jo Pocahontas, když máš velkou chuť na sladké, tak si dej kousek čokolády s aspoň 70% kakaa, ta zas tolik cukru nemá. Mě to tehdy na diabetologii normálně sami poradili 😉

mirunda
17. led 2010

My už se musíme koupat ve velký vaně, měli jsme takový ten koupací kyblík a do něj se už nevejde.. ve vaně jí posadím, dám hračky, sednu si na zavřený záchod a hlídám 😀 Někdy si k ní já nebo Kuba vlezem a hrajeme si.. To jsi vlastně psala Evi, že máte jen sprcháč, ale už si nepamatuju - máte tam aspoň takovou tu hlubší vaničku? Ono Terezce bude stačit trošku vody, ne?
Na ten kočárek bacha 😝 😝 Je to pak hrozná obíhačka 😒 😝
Zítra se dozvíš případnýho pindíka?Doufám, že nebude otočené zadečkem 😠 Jsme tady všechny jak na trní 😀

simisimca
17. led 2010

Ahojte baulky... 🙂

nestiham moc pisat teraz, len som vas docitala pre zlepsenie nalady... 😉 😉

pocahontas ano to je taka molitanova podlozka, normalne som ju kupila v draciku,stalo to par sup.. 🙂... je to super, lebo ja som sa strasne bala o maleho jak mi tam visel na rukach, som mala strasny stres ked sme ho isli kupat vzdy... 😕 😕

jej pocahontas uz vydrz, o chvilku je Samko na svete a bude ti robit iba radost... 🙂 🙂 🙂

evuse
17. led 2010

Máme sprcháč, ale takovej moderní, kterej se nedá zazátkovat. To už je lepší ta vana dole u tchánů.

martasl
18. led 2010

ahoj holky.evuse-moooooooooc drzím palce,ať je s miminkem i s tebou vše v nejlepším pořádku 😉 😉
Před slabou hodinkou jsem konečně po noční vylezla.Ráno jsme se s příjezdem trochu zdrželi-kousek od naší vesnice bouračka.Ty silnice fakt katastrofa.Sice sněhu nic moc,ale hrozně to klouzalo a lepilo se na všechno.Taky padal sníh s deštěm-takovej ten hodně nepřijemnej,jestli to namrzne,tak to bude mazec.Ani nevím jak má být... 😒

mirunda
18. led 2010

čaute kočky!
Tak Evi... ???? Budete mít Honzíka nebo ne? 🙂

Marti, sníh je děsnej, tady to taje a zklouzává to ze střechy, to je vždycky hrozná rána.. Jestli bude přes noc mrznout, tak tu zítra bude pěkná ledovatice, všude..

Jinak jsem si obvolala ohledně toho kočárku, tak se hrozně divili, že tohle se jim nikdy nestalo a tak.. ale nakonec pro rychlejší řešení mi pošlou tu část, co je zlomená a tady šikovnej tchánovec mi to dá dohromady.. tak aspoň s ním nikam nemusíme.. teď jezdím v jiném, to je teda nezvyk, ale jsem ráda, že máme v čem jet zítra na plavání 🙂

evuse
18. led 2010

Ahojte.

Holky vy jste mi to začarovaly!! Je tam kluk. A zadečkem tedy rozhodně otočenej nebyl, pěkně se roztahoval, no chlap... Takže tady vyrovnáme skóre mezi těma pipinkama 😀 , že Pocahontas 😀
Jinak to vypadá, že je všechno v pořádku.

Mirun, tak to je senza, že ti to pošlou.

martasl
18. led 2010

evus-velká gratulace.Nevím,co jste chtěli,ale hlavně že je vše ok!! 😉 🙂 A máš foto z utz??Tak přidej do alba.

erikahla
18. led 2010

Ahojte dievcence,
zdravim vas vsetky bez vynimky. Citam vsetko poctivo, ale akosi nemam ziadne novinky, tak to tu zbytocne "nezahlcujem" 🙂

Evi, veeeeeeelmi ti z celeho srdca blahozelam k chlapcekovi a aj k tomu, ze je vsetko v poriadku. Nech ti to vydrzi az do konca.

Mna caka kontrola az buduci tyzden - druha genetika (triple testy). No tak este trosku trpnem. Ale ked toto dobre dopadne, mame na polovicu vyhrate 🙂

jabera
18. led 2010

ahojte, ja som vcera pisala a nestihôa odoslat, tak aspon narychlo.

eviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erika, pis a zahlcuj!

pocahontas, pokial sa ta dr. bertoldova vola beata, tak je to moja rodina, len ona o tom nevie 😉 manzelov stryko bol jej manzel, ale zomrel. ak je to ona, je vraj velmi mila, hovori boris, ze by u nej kludne rodil...

mirunko, furt rozmyslam, ci to kolecko uleti a vidim, ze sa to da... my zatial drzime... zltok davam aj ja, bielok neriskujem vobec... ved uz je to za par... aj tak si nejak neviem predstavit, ze zacne jest normalne veci, stale mam pocit, ze je na to maly....

jabera
18. led 2010

lukáš??, to su mi zmeny 😎

macalc
18. led 2010

Ahojte bebulky ......Evus veeeeelmi blahozelam budeš mať pindíka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Nestiham pisat ale poctivo sledujem a citam dianie vsetkym vam drzim palce aby boli vsetky deticky zdravucke!!!!

Nas ockovali minuly utorok a ad stredy mame doma kazde poobede maleho certa!!!!od 4 do 8mej len place a je nekludna a potom od unavy zaspi a spinka do rana 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉

mirunda
18. led 2010

Evi, fakt jsem myslela, že tam bude holčička.. ale hlavně, že je všechn ok, to gratuluju! Takže bude Lukášek? Já myslela, že chcete Honzíka..

mirunda
18. led 2010

Jaber, k tomu jídlu - když si to tak vezmu, tak ochutnat jí dám uplně všechno, co jíme my.. třeba zmrzlinu, chudák, naprosto chápu, že chce taky, když ve mně na zmrzlině vyrosla 😀 😀 Ale fakt jen na špičku lžičky, víc ne.. a tak to je vlastně se vším.. kromě vyloženě kořeněných jídel a tak..

evuse
18. led 2010

NO jo, Honzíka jsme plánovali,ale má ho teď nově kamarádka, taknechci stejné jméno.

JO Jaber, s tím jídlem přesně. Já jsme zkusila Tereze dát cibuli do rýže, abych jí jako pomalu začala zvykat na další jídla a pak na normální. No měla po té cibuli pěknou srajdu. V roce jsou an to ještě faklt malí. Lžičky zmrzliny se asi neprojeví, ale větší množství by určitě nezkousla. Hlavně já jí nemůžu dátjen lžičku, protože pak by dělala hroznej vyrvál a chtěla další.

mirunda
18. led 2010

Evi, Lukášek je lepší 😉 Co na to manžel? Má radost? Jako teď nemyslím z miminka, to je jasný, ale z kloučka.. že bude mít nositele příjmení.. 🙂 A co ty? Nejsi "zklamaná"? Aspoň uvidíš rozdíly.. hlavně když je Terezka tak šikovná..

pocahontas35
18. led 2010

Evka, gratulujem a velmi sa tesim 🙂) super 🙂))

jaberka: ano, myslim, ze sa vola krstnym menom Beata, a tu kdesi na nete som citala, ze jej manzel zomrel ... aj dnes mi moja gynekologicka opat potvrdila, ze je velmi mila a zodpovedna, od buduceho tyzdna uz budem chodit do nemocnice, este musim pockat na vysledky krvi, co mi dnes brali. ... inak, je vsetko v poriadku, maly je v pohode a este je dost vysoko a ja sa neotvaram, nastastie ...
Sama som zvedava na doktorku, ved potom napisem, ze co a ako 🙂

evuse
18. led 2010

No jasně že má radost, už dole s tchánama otevřeli šampus, řekla bych, že to trochu přeháněj.

On to nebere, jako "nositele příjmení", v něm je myslím zakořeněno "postav dům, zasaď strom, zpoď syna".

NO zklamaná samozřejmě trochu jsem, chtěla jsem ještě jednu takovou úžasnou holčičku. Ale zas to nějak dramaticky neprožívám, tak nějak jsem to podvědomě tušila

mirunda
18. led 2010

Evi, tak pak do třetice to musíš risknout 😀

martasl
19. led 2010

pocahontas35-jsem ráfa,že je vše ok 😉 Už se Ti to krátí,co?? 🙂

evus-hlavně že mimčo je zdravé.Uvidíš,jak bude Terezka uvytržení z brášky 😉 To bude sestřička!!A jak píše mirun-kde je napsáno,že skončíte při dvou dětech?? 😀 😀

simisimca
19. led 2010

Evi gratulujem k chlapcekovi.... 🙂 🙂

evuse
19. led 2010

Dvě děti jsou maximum. Původně jsem chtěla jen jedno. Třetí v žádném případě. možná až by tyhle odrostly, tak na starý kolena, jenže ty starý kolena už mám skoro teď.

Mirun, taky chci zkusit ty homeo na spaní, Tereza má hrozmě lehký, pořád se budí, pak nechce usnout. Borax a Pulsatilla. Může se to dávat obojí současně?

mirunda
19. led 2010

Evi, kolik ti je?? Jaký starý kolena?? 🙂 A manželovi taky stačí dítka dvě? 🙂
Homeo můžeš dávat současně.. buď rovnou celé kuličky do pusy nebo rozpustit ve vodě.. vždy z umělohmotné lžičky, nikdy ne z kovové.. nešahat na kuličky rukama.. a taky po kuličkách nic peprmintovýho, což u Terezky asi nehrozí.. 😉 Lilince už homeo nedávám, spinká krásně 11 hod přes noc, usne sama, bez mýho prsa, bez uspávání.. někdy se jednou probudí, tak si jí vezmu k sobě do postýlky a spí dál.. takhle jsem spokojená, aspoň máme už režim, prostě v 21hod jde spát a v 8 vstává.. tak držím palce..

martasl
19. led 2010

evus-já taky neplánovala tři děti.Ale já měla holky dost mladá,mladší se narodila když mi bylo 22let.No a nějak rychle vyrostly a už o rodiče nemaj zrovna extra zájem.No a já potřebuju nějakýho mazlíka,jsem pořád sama doma a holky mě berou obloukem,abych jim náhodou nedala pusu,nebo nedej bože nechtěla pomazlit 😒 Takže proto to třetí..které se doufám co nevidět zadaří.Třeba až děti trochu odrostou Tě to znovu chytne a nepustí 🙂 🙂 Ale kdo ví,co bude za pár let,že??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru