Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

byggyt
14. bře 2010

Hanulke prajem k narodeninám všetko naj, naj ,naj 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse
14. bře 2010

Ahojte holčičky.

Simisimco tak co Filípek? Už je mu líp?

Martasl držím pěsti. Já měla vždycky testy prvních pár dnů negativní 😉

Milrrko, koukám, že jste do toho taky po druhé práskli brzo, jako my 😀 . Plánovaně? . To jsi dobrá, že už máš vybraná jména takhle brzo, já pořád trochu váhám. A to už víš, že to bude kluk a holka?

Lulii, jak jsme se tu s holkama už několikrát shodly, tak skoro žádná z nás neměla s otěhotněním problém. Ale podle fotky nevypadáš na nadváhu 😉

Hanulko, holčičky jsou fakt k sežrání, pobavilo mě, že mají v té postýlce stejný kukuč 🙂

Holky, tak jam jsme si myslela, že po Terez už mám strií dost, tak se mi teď začaly dělat další 😠 . A to mám před sebou ještě 3 měsíce. To bude asi masakr. Navíc mi začal vylejzat ven pupík, to jsem s Terezou taky neměla, nechápu...

simisimca
14. bře 2010

Ahojte..... 🙂

Hanulka vsetko naj naj naj k narodeninkam prajem z celeho srdca... 🙂 🙂 ...a babulky su fakt prekrasne... 😉

Marti drzim palce, pockaj par dni a verim ze nam oznamis dobru spravu... 😉

Evi, bize ale to leti...ty uz 28 tt... 😉 ..a ako sa citis okrem tych strii a vylezeneho pupku?... 😀

No tak dnes sme boli znova na pohotovosti,lebo Filipko kakal hlien a krv...plakala som od strachu ako mala... 😒 chvala bohu tam bol uple iny lekar, ale to sme uz aj isli do inej ambulancie, aby sme nemuseli cakat...a oproti vcerajsku zmena nenormalna, bol tam taky mlady doktor, uplne super, dokonale maleho vysetril, potom nas poslal na chirurgiu a z chirurgie nas poslali na sono a este brali Filipkovi aj krvicku...bol statocny ani raz nezaplakal... 🙂 ...no vysledky boli uplne v poriadku, nastastie, len nam povedali ze ta krvicka sa mu moze zopakovat este raz lebo sa moze cistit crievko, ale ze keby mal krv v plienke este 2-3 krat tak musime priletiet znova...ale Filipko uz 4 hodiny nekakal, tak to vyzera slubne...poctivo pije ryzovy odvar a snazi sa tvarit ze mu to chuti... 😀 Takze teraz len trpnem aby bolo vsetko v poriadku... 😒 ...baby drzte palce, mam strach... ☹

jabera
14. bře 2010

simi neboj, to moze byt len take podrazdenie, pokial kojis, tak ak si nieco zjedla..bart tak reagoval, ked som jedla vela jogurtu..ale z cohokolvek to moze byt podrazdene, neboj..

evi, to je nanic, to strie, neverila by som, ked si uz raz mala a je to nedavno. asi bude fesak tiez vacsi...

jabera
14. bře 2010

hanulko, vsetko naaaaaaaaaaaj!!!

mirunda
14. bře 2010

ahojte, nemám moc sílu vás dočíst, jsem kaput, tak jen co jsem zahlídla:

Marti, taky jsem měla první test negativní, takže to "nic" neznamená - ani nevíš, jak moc ti držím palečky!!!! Moc moc bych vám to přála..

Hanulce přeji vše nej nej k narozeninám! Holky jsou krááásný, v těch fialkových šatičkách - jůůůů 😵 😵 Moc se mi líbí, když je oblíkáš stejně..

Lulii - hodně z nás se zadařilo na první šťouch, tak neměj strach..

Milerrka, zase další dvojčátka - pukám zase závistí 😀 Ale v dobrém, samozřejmě 🙂 Nelly je moc hezký jméno, ale Nelinek je docela dost - je to podobné, stejně se to vyslovuje 🙂 Jaktože víš v 10tt pohlaví miminek? 😨 Mě to řekli až o dost později..

Evi, taky se bojim, že u dalšího mimi se mi udělá ještě víc strií (jestli je ještě vůbec kde).. sice mi hodně zesvětlaly, ale i tak bych pupek nikde nevyvalila 🙂

Jinak holky, já byla včera slavit kamarádovy narozky - poprvý hooodně alkoholu, já se opila jak doga, všichni tam ze mně měli hroznou prdel, že jsem tak dlouho nepila a pak tohle.. pak jsem se poblila a ve 4 ráno přijela domu tágem a jen zalehla do pelechu.. jenže v 8 jsem vstávala, kvůli Lilince, takže jsem nevyspalá, je mi pořád blbě ☹ A to jdu za hodinu s kámoškou na trampolíny, tak to tam možná vrhnu ještě jednou 😀 😀 😀 Mno, už NIKDY pít nebudu 😀 😀 😀

jabera
14. bře 2010

mirun, bleeeeeeeeeeeeeeee, a to chces ist na trampoliny???? si sa zblaznila, je mi zle, len jak to citam!! 😝

lulupopo
14. bře 2010

baby tak som vas v rychlosti precitala, jaberka drzim palce nech sa vsetko doriesi, simi.. dufam,, ze Filipko bude co naskor oki... verim, ze su to stresy riadne, ja by som bola uplne posrana...jaaaj zas nemam cas pisat, moj maly hlados sa uz prebudza... baby prosim Vas ak ste mali po porode zapchu, co Vam pomohlo?? Ja si davam pozor co zerem - vela vlakniny, vlocky, biele jogurty, mlieko, litre vody... susene ovocie, supane jablka.. a maaam probleeemy :((((((((((((((( inak my sme este stale zltucky ... a ja mam tak chut spak by spenat a mrkvu...ale to keby som si dala, tak by sme svietili ako take slniecko....

jabera
14. bře 2010

ludka, myslim, ze papas dobre.. ja som teda zapchu nemala, ale priznam sa, cele tehotenstvo, aj po porode, som rano vypila jednu nescu.. po nej som sa vzdy dosrala 😖 vyslovne som sa na to pytala aj gyndosky v blave, aj tu, ci je to blbe, vypit jedno kae denne a povedali mi vsade, ze to je uplna pohoda, ze to neoze prekazat.. tak nevim..

evuse
14. bře 2010

Simisimca, Tereza měla ve 3 měsících taky krvavé nitky a hlen ve stolici a nakonec to byla nesnášenlivost laktozy, takže od té doby má bezlaktozové mléko..

Jinak krom strií se mám fajn, ani se necítím těhotně. No Ja´ber já jsem taky nepočítala s tím, že by se mi udělaly další´. Mimino je zatím asi jen o 4dni větší, takže OK. Spíš mám asi dělohu víc vykloněnou dopředu, mám i větší břicho.

Lulupopo já jsem používala Fruktolax. Koupí se to v lékárně. Je to přírodní vláknina z fíků a dalšího ovoce slisovaná do kostek. Poradil mi to gyndař. Jinak by měly fungovat taky švestky a meruňky.
Tereza taky byla oranžová ještě snad ve 4 týdnech

simisimca
14. bře 2010

Lulu a nepapas nahodou zelezo?...Lebo to do nas cpali v nemocnici a mali sme ho doporucene aj na doma, ale mali sme z toho brutal zacpy tak sme ho tajne ako drogy aj so spolubyvajucou splachovali do hajzla.... 😀 😀

Evi on papka iba Hypoalergenny Nutrilon...aj ten obsahuje laktozu?... 😕

Lulu inac ako zvladas?...Vincko je dobrucky?

Fuuuha mirun, ja sice uz davno neslopem, ale ten stav po opici mam este zivo v pamati... 😀

jabera
14. bře 2010

ja si viem ten poopicny stav privodit nespanim.. nie zamerne, ale stalo sa mi to teraz, ked sme nespali po ceste.. fuj, je to hnusne.
simi, kukni na krabicu, ci je tam laktoza. mozno ano, to netusim.. ale aj bart to mal vlastne po laktoze, ktoru som ja zjedla... aj ked to mal iba trosinku,a le bolo t z toho

evuse
14. bře 2010

Simi jojo, tam je laktóza(mléčný cukr). Bezlaktozové je třeba od Nestlé AL110, to kupujem my. Ale jak psala Jaberka, jim se tak zase projevovala alergie na bílkovinu kravského mléka, když snědla mléčné výrobky. Ale může to být asi cokoliv. Určitě jdi normálně k dětské doktorce.

Mirn, zapoměla jsme reagovat na tebe. ... Koukám, že se pěkně rozšoupla, aspoň má dušička pokoj 😀 . Mě stačili 3 sklenky vína a už jsem byla veselá, já bych se právě bála to přehnat. No zajímá mě, jak zvládneš trampolínu 😖 To jsi docela odvaha

lulupopo
14. bře 2010

dikes baby za rady... pojdem zhanat ten fruktolax... lebo ma ide urvat ako zabu... susene slivky zerem kazdy den..:( 😖 inak baby maly je zatial strasne zlaty... mavame vetriky... ale este ani riadne plakat nevie, to je len same e,eee, e, ee ... neviem, ci je taky kludny z tej zltacky, alebo co... zatial zvladam, kedze ma muz dovolenku.. som zvedava, ake to bude ked budeme samy... ked budem mat cas tak hodim este na fb nejake nove fotky...dnes sme boli na nasej prvej prechadzke, maly spal cely cas ako zarezany..... 😎 co som si vsimla, ze vzdy ked sa mi o 17 hod zobudi, tak do tej 20 hod je hore,.... a to iste mi robieva aj rano cca od 5, 30 do 8, 30 hod... inak pekne spinka a budi sa tak kazde 2-3 hodky niekedy aj castejsie, zalezi ako je hladny... inak ja som mala taky stres, ze nebudem mat mlieko, kedze prve dva dni nic netieklo s prsnikov a maly sa prisaval ako taka mala pyrana a nic z nich netieklo... som mala z toho ine nervy... aj to ta nevyhoda vyvolaneho porodu...

evuse
14. bře 2010

Takže kojíš teď v pohodě? To je fajn 😉 A jak vlastně probíhal ten porod? Byl nějakej dlouhej.

hanula83
14. bře 2010

Holky, všem moc děkujeme, ano ano, holky se na fotkách tvářily jako zaražené prdíky 🙂)... No do postýlky se opravdu málem nevešly. Paní, co organizuje vítání (matrikářka) byla zrovna nemocná a ta, co ji zastupovala tam nikdy dvojčata neměla 😉)... tak ještě sháněla na poslední chvíli druhou peřinku 😉)...

Stejně tak všem moc děkuji za přání k narozkám 🙂. Víte, co jsem si kterejsi den říkala? Vzpomínala jsem, když jsem slavila 17, tak jsem si tenkrát říkala, ježišmarja, za 10 let, až budu mít 27, to už je zdar... 😉)... No a je to tady a náhodou se teda vůůůbec necítím být do starého železa 🙂))))... a za dalších 10 let to jistě nebude jinak 🙂

Lulii, teď píšu jen pro tebe, ostatní holky už to tu ode mě musely číst tisíckrát... Já jsem živý důkaz, že otěhotnět lze i při velice nadměrné nadváze a to a víceméně "náhodou" a hned dvojnásob 🙂))))

Simi, já osobně doktory nesnáším. Je pár vyjímek, které mám ráda, ale daly by se spočítat na prstech jedné ruky... Ani k nim nechodím, dokud už neumírám. Bohužel s dětmi člověk k doktorovi musí a občas se nevyhne takovým, co si ten titul ani nezaslouží - ať jsou v jakémkoli oboru, tak by měli být především psychologové a ne ještě lidem na psychice ubírat..

Marti, strašně moc ti přeju, aby se na testu ty dvě // ukázaly 🙂. Myslím, že je ještě hodně brzo. Já měsíc od početí jsem vyloučila, že jsem těhotná tím, že jsem si udělala test a byl negativní. A to jsem čekala dvojčata, tudíž mnohem vyšší hladina HCG.. A taky kvůli tomu jsem byla jen kousíček od toho, že mi doktor píchl injekci, abych dostala MS, protože jsem tudíž myslela, že mám jen zpoždění. Zachránil nás ultrazvuk, na kterém byl vidět malý váček, který všechny dobře známe 🙂.

Milerrko, ty ale nejsi XXL, ty jsi spíš XXS 🙂, že? 🙂. Tím nechci říct, že sem nepatříš, patří sem všichni, kdo chtějí 🙂.. Jak to, že v 10tt už víš, jakého pohlaví budou miminka? Mně to řekli až ve 21tt.

hanula83
14. bře 2010

Lulu, naše holky taky měly žloutenku a byly žluté ještě určitě 3 týdny... Nám pomohlo, že jsem je dávala co nejvíc na světlo... Taková ta lampa v nemocnic je vlastně místo klasického sluníčka... Jinak se zácpou asi neporadím, mně pomohlo to mléko 😉... a jinak kdyžtak nějaký čípek. Mně ho dali v nemocnici, ale nakonec jsem ani nepotřebovala.

Evi, kdyby mi to nebylo blby, tak bych ti speciálně vyfotila svoje břicho se striema, jaky určitě neznáš...pořád čekám na vyblednutí a ono zatím nic moc ☹... Ale to už jsem si tu stěžovala.. 😉

mirunda
14. bře 2010

čaute mamulinky a těhulinky, tak trampolíny byly supééér, to byl záhul, to jsem ještě nezažila 🙂 Chodit tam 2x týdně, tak bych určitě zhubla hned 😀 Odreagování jako blázen.. 🙂 Jdu chrnět, tak papánek a hezký sny

lulupopo
15. bře 2010

hanulka, veru snazim sa ho slnit, len teraz nam slniecko moc nesvieti 😢 , cipky pouzivam...a moc nzaberaju 😖
evka k porodu netrval 19 hodin, ale 17 hod... problem bol v tom, ze vyvolavacky moc nechceli zaberat.. malemu sa nechcelo zostupit a ja som na prijme bola otvorena na 1 cm... preto to tak dlho trvalo... okolo 22 hod to po tretej vyvolavacke chytilo spad...ale ja som bola neskutocne unavena... som stale podriemavala, bola som apaticka....dokonca lekar povedal, ze mam asi vysoky prach bolesti.. o 0, 30 mi podali epidural, aby som sa zmobilizovala a nezaspala som a oni, aby ma konecne odrodili... epidural ma este viac umrtvil...vraj nezabral na bolesti, ale este viac ma zblbol... okolo 1hod som nevedela, co zo sebou otvorena len na 5 cm a potom som zacala tancovat , ak sa to da nazvat tancom... predstavte si rozne domorode kmene ako sa natriasaju aj s bruchami... za 15 min... som isla na porodnu salu... inak som si myslela, ze budem revat, kricat, ale ja som bola tak vysilena, ze som len v tichosti fucala...a co bolo super, maleho som vytlacila na 4 zatlacenia... aspon v tom som sa nemusela dlho trapit....a o 1, 30 bol na svete... mala som aj vyborneho lekara, kt. nechcel ist zbytocne do sekcie, za co mu dakujem, i ked na druhy den pri vizite mi iny lekar povedal, ze sa velmi bal ci sa mu podari ma odrodit .... vraj to bol dost tazky porod...kvoli mojej preeklampsii...tlak mi stale merali raz som mala 140/115 o minutu 70/110..ale zvladli sme to ... tymto este raz dakujem dr. Ivanovi Deckovi...btw. na fb som dala fotky z prechadzky

mirunda
15. bře 2010

Lulu, kočárek je ukrutnej 🙂 Máte k tomu i tu sportovní verzi?
To je dobře, že tě zbytečně nenechali rodit sekcí.. taky jsem u porodu usínala, byla jsem total, po epiduralu jsem tak na 20min usnula uplně 🙂 Sekce se mi bohužel nevyhnula, a při ní jsem usínala ještě víc, ale museli mě budit, musela jsem komunikovat, aby věděli, jesti žiju 🙂)) Jsem ráda (asi jako ty), že to máš za sebou a že máš doma takovýho krásnýho kloučka.. přepiš si to v pase, že už jsi mamina! 🙂

evitkamalicka
15. bře 2010

dobre ranecko

hanula83
15. bře 2010

Holky, tak v tomhle je velká výhoda plánovaného císařského řezu. Žádné bolesti, všechno udělají za vás a akorát ta rekonvalescence trochu horší...

Lulu, tak já tě na FB ještě nemám.. s tím sluníčkem, prý stačí prostě dávat malého na světlo. Nemusí to být přímo slunce, hlavně ho nenechávat v přítmí a ono se to denním světlem časem spraví. Mně to taky rozčilovalo, jak jsou holky pořád žluté, musely jsme vydržet ☹

erikahla
15. bře 2010

Ahojte babulky, ako vas tak citam, nestiham sa cudovat ...
Marti neboj, skor ci neskor tam tie 2 // urcite najdes. Hlavne sa nestresuj. Ja som tiez mala test 2x negativny a uz ked mi bolo tak strasne zle, ze som sa nemohla pohnut od zachodovej misy, urobila som si este treti a bolo to tam. Rozdiel medzi 2. a 3. vykonanim testu bol 2 dni ! Tak vidis, ta priroda si s nami zahrava, ale aj tak je to uzasny zazrak, na ktory sa oplati pockat 😀

Jaber, presne viem ako nase sudnictvo funguje a ze reci o funkcnej rodine su len kecy. Zial aj v praxi to nefunguje tak, ako by malo. Vystudovala som socialnu oblast a aj v ramci praxe som sa stretla s ohromnymi sialenostami. Najhorsie na tom je, ze o tychto dolezitych veciach rozhoduju ti nepravi. Nemaju ani kustik socialneho citenia a uz vobec ich nezaujima, ako ich rozhodnutie moze zmenit zivoty mnohych ludi. Velmi vam budem drzat palce, aby ste vsetci co najmenej trpeli a hlavne, nech je to co najskor za vami 🙂

Evi, mne tak prudko vystrelilo brucho, ze vsetky strie po malej sa mi znova ukazali v plnej krase. A ak to takto rychlo pojde dalej, tak budem mat na bruchu pekne karo 😠 Kaslem na to, aj tak neverim, ze budem mat niekedy postavicku na bedraky jeansy a kratsie tricko. Co s tym narobim ? Pri pohlade zvrchu to nevidim a v zrkadle to budem ignorovat 😀 😀 😀

elixia
15. bře 2010

Ahojte,pekny zaciatok tyzdna vsetkym 🙂
Lulu, mne na zapchu vzdy pomohli probiotika. Teda s poporodnou skusenost nemam...ale aj teraz v tehotenstve sa to vraj casto stava, musim poklopat, ze odkedy beriem probiotika pravidelne kazdy den,tak s tym vobec nemam problem.

No ja sa strii pri mojej vahe bat nemusim, uz ich davno mam 😀 Ale aj tak sa poctivo natieram bio-olejom. Ake mate vy skusenosti, pomaha to natieranie,alebo je to aj tak jedno?

evitkamalicka
15. bře 2010

no tak strii mam aj ja pozehnane hlavne po prvom porode a mne nepomaha nic, vraj je to do istej miery aj geneticky dane

maarrtina
15. bře 2010

Krásné dopoledne. Mohla bych se k Vám přidat. V pátek jsem našl an testu //. Ale jelikož jsem dost silnější, tak nevím kde bych si na sebe mohla potom koupit nějaký těhu oblečky. A největší obavu mám z toho že budu jak tank. Já vím, že je ještě brzy, ale chtěl ajsem se po něčem podívat. Ale co jsme našla tak to jsou horzný ceny.
Moc děkuji

hanula83
15. bře 2010

Elixia, já taky měla strie všude možně, ale na břiše nikdy, až tak v 7. měsíci se z ničeho nic jedna vyrojila... no a pak to šlo ráz na ráz a celé břicho popraskalo... a natírala jsem se jak osel a stejně to nepomohlo....

Maarrtina, ahojky 🙂... no já taky dlouho nemohla nic najít až jsem jednou narazila na jeden dobrej sekáč a tam naprosto super kalhoty, nejlepší, jaké jsem kdy zkoušela a byly za 40 Kč... 😉))

elixia
15. bře 2010

Evitka,tak to si ma 'potesila' 😀 Co uz, nejake strie prezijem,za to babo to stoji 😀

Martina vitaj,teda ja som tu tiez len novacik...Neviem, ci mas nejake skusenosti s nakupovanim cez internet, ja som si uz dost tehotenskych veci kupila na ebay za par korun 😀 Najdes tam podla velkosti aj naozaj 'velke' a pritom pekne veci..ak ti teda nevadi ze su second-hand. Napr.som si kupila nohavice za 1.70, tricko za 2, teraz dalsie nohavice za 1.5...Pozerala som aj normalne obchody,ale pripada mi to,ze uz nevedia co pytat, 40 eur za tehotenske nohavice,to nieeee 😠

maarrtina
15. bře 2010

hanula a elixia: díky za přivítání. Z bazaru věci mi nevadí, stejně to budu nosit chvilku. Už jsem si říkala, že i sedačku a možná i kočárek bych koupila starší. dívala jsem se, že některou jsou moc pěkné. A nevím jak u Vás, ale se peněz moc nedostává.
Myslím si, že když nekoupím vše nové tak to nevadí. I když asi někteří lidi se budou dívat asi divně. 😒

hanula83
15. bře 2010

Maarrti, já i sedačky koupila z druhé ruky a vůbec nelituju. Viděla jsem je v inzerátu a potom jsem zjistila, že je prodává jedna moje dávná známá 😉), která má o dva roky starší holčičky. A byly v super stavu, naprosto jako nové, takže je potom zase prodám dál... Joo a jinak myslím, že Mirunka tady taky nakupuje oblečky v sekáči a nemůže si to vynachválit. Já sama za sebe můžu říct, že se tam dají najít opravdu moc pěkné věci, akorát pro nás je to blbé v tom, že tam téměř nikdy nejsou dvakrát ☹, tak spíš nakupuju přes net. A jinak určitě oblečky u Ťamanů, kde mají třeba bodyčka za 35 Kč a jsou docela dobré. Na tu chvilku to v pohodě stačí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru