Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
1. črc 2010

baby, vy se zlate...

andilek, hurahura, nie ze by som ti to priala, ale konecne niekto kto pribral tolko, co ja... ja som teda zrala ako ten hornik 😉 prestala som fajcit a zazierala som cigarety.. aj som si potom hovorila, ze som snad mohla radsej trosku hulit, ako toto...ale zas teraz som rada, ze som to vydrzala, aj ked za cenu tej desnej vahy.. bleee.

adrika, moja, no... ja teraz nechudnem, kedze moja draha matka vypeka a vyvara... potom, ked jej nadavam, tak nepece, potom ma vidi, ze tu somrujem po byte a zase upece...ale nastastie mi vaha teraz stoji, nejde hore. ved ja zase pojdem dolu, ked sa vratim domov... nahovno je, ze clovek proste musi nieco upravit, ked chce chudnut, skratka to inak nejde... to je ten zivot, no...

erika, lji, chudatka, musi to byt desne, teraz byt v tom.. uz nech su tie detiska vonku.. aj ked to zase pre ne nebude asi najsamlepsie....ja som velmi trpela za barta minuly rok. teraz uz to teplo zvlada v pohodicke. drzim vam palce.

marti, len som tak prebehla, ty stale nic.. neboj, bude nabuduce. mozno to teplo zas nerobi dobre manzelovi 😉

andilek1
1. črc 2010

lji-Ahojda.....no bduu ti drzet palecky aby si zustala na te stejne vaze jak sji ted a pak to slo supem dolu...cely zivot sjem si rikala,ze az budu tehotna tak se poradne najim a nejake diety pujdou pryc...taky ze sli,mela sjem chut na cooko dala sjem si....v normalnim mnozstvi....a slo me to anhoru jako neco,brala sejm kazdy den od 12tt do 40tt vitaminy pro tehu,,,gravital,a mam pocit,ze to bylo ono a nebo ta stitka...nevim....

martasl....my se snazili rok o tohle druhe a jsem za nej silene stastna....moc ani nevite jak...kazdy doktor me rikal,ze mam pres 100kilo,jeste stitku,jeste zvyseny muzsky hormon,z to pujde spatne jestli vubec....tak sjem se bala a podarilo se....takze to neresim!!!!sice jsem 4 kila dala dolu a ani nevim jak,asi ze sjou ty tepla a clovek nema chut na jidlo,,,envim....

jabera..no jo no,prestala si kourit,,,,to je ono....hele ja si rikam po porodu to pudje dolu!!!musi...po prvnim jsem to nedala,tak to snad dam po druhem!!a musim mit pevnou vuli!!§dala sjem dolu 20kilo za 2mesice,tak snad mam pevnou vuli..........

pozdravujte holky svoje prckyy a pohladte briska 🙂 🙂 hlavne ze sjme zdravy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pet.s
1. črc 2010

Holky posílám pozdrav z chaty.Táta s mým otcem probírají vojnu u kávy.To je jako když se sejdou ženský, tak vždy dojde na porod a děti. Chlapi na to mají vojnu Kluk dostal novou hru, tak je zalezlí v chatě. Já pozoruji svatojánky a kochám se klidem lesa. Konečně klid!!!! Dnes jsem nějaká utavená. Bolí mě nožky ve stoje, v leže, v sedě. Hrůza. Terinka dnes moc nekope. tak snad je v pohodě 😉
Já mám teda normálně dost nadvváhu,ale co jsem těhu, tak hubnu. Malá přibírá a já hubnu. A to mám pořád pocit, že se sotva valím.

pocahontas35
1. črc 2010

Ahojte,

vitam novu "tvar" urcite zapadnes medzi nas ... 🙂

Baby, dnes na prechadzke sa mi pokazil kocik !!! Viete si to predstavit, som uprostred dediny a kocik odmietal poslusnost, tak som prisla domov ako krivkajuci Jofrey z Angeliky, ale maly mal z toho neskutocnu zabavu 🙂)
Inak, ani som vam nehovorila, ze ako sme vyriesili to plakanie v kociku. Rano, ked male velicenstvo vstane o 6 alebo o 7h, napapa sa a potom sup ideme von, najprv sa len pozera, potom zacina mrncat, ale ja mam pripraveny caj, ktorym ho oklamem a potom zaspi .. tak takymto sposobom sme vonku asi 2h doobeda a potom poobede, chodievam len ked sa ochladi, lebo to otrasne teplo brr.. to fakt nemusim ...
NO a to som toho chcela tolko popisat, a teraz uz ani neviem co ... som ja ale, ked si sem sadam, tak si vravim, ze to alebo ono a ked som tu v mieste cinu, tak myslienky si dali dobru noc 🙂)
Jaberka, mas pravdu s tym chudnutim je to tak ... uplne s Tebou suhlasim ...🙂)

Zuzka, Hanka, Simi, kde ste davno som vas necitala ....

pocahontas35
1. črc 2010

Baby, este mi napadlo, kedy sa vam zacali deturence otacat na brusko ??

martasl
1. črc 2010

pet.s-tak hezky odpočívej,nožky na horu a relaxuj.hlavně,že jste v poho.kdy jdeš na další kontrolu?už nakupuješ??a co kočárek,máš nějakýho favorita.já teď na netu našla pěknej klasickej kočár.hodně se mi líbí.je to dema basic pure.ten hnědej je super.ještě tak mít do něho nějaké mimi.je to děs,jsem na kočáry totálně ulítlá..

pocahontas-tak hlavně,žes našla nějakou fintu. 😀 A co máš s kočárkem??kolo či co?kupovali jste novej nebo z druhé ruky?už si nevzpomínám.naše holky začaly s obracením docela pozdě-holt lenošný holky.už si to moc nepamatuju.asi až tak v 5-6 měsíci.nějak se jim líbilo na zádech.

hanula83
2. črc 2010

@mirunda Miru, moc a moc gratuluju k novomanželství 🙂)... Byla jsi opravdu moc krásná nevěsta, ale to jsi jistě už slyšela tisíckrát. A Lilinka taky jen zářila, no krasavice obě dvě. A hlavně, že jste si to řádně užili, tak to přesně má být 🙂.

zuzkaaaa
2. črc 2010

Ahojte babulky moje konečne mám troška času na vás, Sofi spí ráno vstávala o 7 mej a znova zaspinkala nevadí ešte 2 krát spinká cez deň ale to len max hodinku, chodíme veľa von len v takomto teplu poobede, už by som sa išla kúpať do bazenika u našich len tam stále niečo robia je tam plno ľudí pri stavbe tak sa nedá aj menzes ma trápi brala som tabletky 2 plátky za sebou aby som na dovču nedostala ale ani tak sme sa nekúpali a ja som sa taaaaak tešila 🙄
ozaj baby ja som sa dala ostrihať už bolo treba strašne mi padali s čím boli dlhšie tým ťažšie som ich vyčesávala...

marti tak tie kočíky ani nespomínaj už by som kupovala ďalší len načoooo ked už SOfi sama chodí a spinkať už veľmi nespíme vonku

pocahontas- tak to kočíkovanie som aj ja pretrpela so Sofi iné maminky boli vonku s pár mesačnými deťmi aj 3 hodiny a ja len do vtedy kedy sa nezobudila potom sme už bežali domov jej sa nepáčilo v kočíku až ked sme začali so športovým kočíkom a to bolo dosť skoro už v 5 mesiacoch myslím že už aj skôr už sa mi nezmestila do hlbokej časti

hanula83
2. črc 2010

@pocahontas35 Já som tu, ale vzhledem k počasí trávíme hodně času venku, takže na internet jen sem tam zaskáknu 🙂))

martasl
2. črc 2010

zuzi-na fotky na fb jsem jukla.je vidět,že tam asi bylo chladno.s tím koupáním je to teda škoda.člověk jede k moči se vyblbnout a ono nic.ale jinak jste si to taky užili,ne?malá vypadala spokojeně.a co cesta autem,vydržela??na fotkách vypadá,že jo.

lji
2. črc 2010

andilek ja jem všetko a v rôznych množstvách. už čakám kedy sa mi to vypomstí. ale krpček mi vždy ukáže že " hej maminka, kroť sa, najbližšie k tvojmu žalúdku som ja a nerobí mi problém ti naň tlačiť". čiže jem určite menej ako ked som nebola tehotna. nejak sa mi proste zmenšil zaludok a keby sa "prežeriem" tak to ide ihned von 😅 takéhoto osobného trénera by som potrebovala aj po pôrode 😀

pocahontas akože pokazil kočiarik? 😕 mrcha jedna len tak z ničoho nič?

pet.s
3. črc 2010

martasl..na kontrolu jedeme ve čtvrtek do Podolí.Věcičky už kupuju. Včera dosrazili troje šaty 😀 pro malou. Něco mám vyfocené v albíčku.
Kočárek řeším neustále. Chci něco, co mi bude vyhovovat na všechny moje požadavky. Za 1.nejlépe, kdyby to byla trojkombinace,ale sporták musí jít korbou ke mně, za 2.když nbeude troj, tak koupím ted hluboký a pak budu řešit sporták., za 3.velká kola-všechny 4, za 4.musí být lehky-budeme ho nosit, za 4. aby se nám vešel do kufru,ale spíš se bude pořizovat nové auto,za 5.žádné kytičky, kolečka a jiné barevnosti. Prostě hezký, elegantní a decentní.
Zatím vede Mutsy a Bébécar, tak uvidím.

mirunda
3. črc 2010

ahojte kočky moje, teď vás vůbec nestíhám, jako novomanželka mám docela fofr 😀 A to jsem ještě nebyla vyřizovat doklady, to nechávám na příští týden, nemůžu se dočkat.. musim na matriku tady na praze 4, pak na prahu 5 (tam jsem měla dřív trvalý bydliště), pak na prahu 2 - tam musim vyřídit Lilince nový rodný list, páč jsem tam rodila.. mno, prostě vopruz ☹ Ale každá sranda něco stojí 😀
Jinak děkuji všem za gratulace, jste miloučké, zlatíčka moje.. 😉

Koukám, že rozebíráte kočárky, já vám teda řeknu, že bych si trojkombinaci už nekoupila.. koupila bych si rozhodně zvlášť levnější hluboký a pak bych o to víc investovala do sporťáku.. stejně hluboký se používá tak max 8 měsíců, já už třeba od 5. měsíce vyndala sporťák..

mirunda
3. črc 2010

jo a ani jsem se nepochlubila, že nám vylezly 3 stoličky najednou, takže máme 11 zoubků 😉 A to jsem se bála, že budeme bezzubý 😀

martasl
3. črc 2010

miru-no vidíš,že zoubky rostou.už je to přece velká slečna 😀

pet.s-já chci právě taky klasickej kočárek.buď kombinaci nebo jak píše mirun-hlubokej(klidně i z druhé ruky) a pak sporťák.bohužel to zatím nemusím řešit. ☹

mirunda
3. črc 2010

Marti neboj, za chvíli to budeš MUSET řešit.. tak je dobrý vědět, co se nabízí.. mimochodem, taky jsme si říkali, že půjdem po svatbě do dalšího prcka, ale protože naši svědci mají svatbu za 3 měsíce a my jdeme za svědky zase jim, tak jsme od oddálili na podzim.. 😉 Nechci být na jejich svatbě těhule, aby mi bylo blbě, hrozně jejich svatbu prožívám, skoro jako svojí vlastní 🙂 A ten kamarád mi řek, že jestli se neožeru na jeho svatbě, tak to bude prd svatba 😀 😀 😀 Takže prostě ještě chvíli počkám, snad pak nebudu dlouho čekat na další slečnu 😀

martasl
3. črc 2010

miru-teda,vy z těch svateb nevyjdete 😀 tak hned po kámošově svatbě hup na to 😉 mě se táááák nechce do práce 😝 je dusno jako prase 😠 koukám z okna a venku ani noha,se nedivím.všichni jsou schování doma.

mirunda
3. črc 2010

jo, letošek je svatební, týden před naší jsme byli na jedný a v srpnu jsme pozvaný na další a pak v říjnu mají ti naši svědkové 🙂 To se nedivím, do práce by se mi rozhodně nechtělo, venku je fakt hnusně, my se z baráku nehnem.. dneska jsme byli celej den na terase, koupili jsme Liliance krásnej bazének, pak dám fotečky na fb.. 🙂 Takže se mohla aspoň cachtat.. a zítra asi pojedem na Slapy se koupat za těma našima svědkama 🙂 Tak snad to tam nebude hlava na hlavě, ale asi spíš jo 😝 😝 😝

martasl
4. črc 2010

no já ještě dnes poslední noční a hurá dovča.sice už 16.půjdu znovu,ale aspoň něco.a taky doufám,že to tento měsíc klapne s otěhotněním a bude to můj poslední měsíc v práci.

evuse
4. črc 2010

Čaute.
Taky bazénujeme.

Mirun Gratulace k zoubkům

macalc
4. črc 2010

Ahojte babulky.

Uz dlho som tu nebola ale sem tam pridem vas pocitat co mate nove 🙂 ako vidim deticky rastu a aj pribudaju nove tvare ktore touto cestou zdravim 🙂 🙂

Nasa Emka uz neobsedi stale nieco vymysla uz prejde celu postielku dookola a aj pred linkou uz ide sama a vsade kde sa vie chitit tak sa postavi od vcera sa nam zacalo trapenie zo zubkami hnacky tepolty a ust sa jej ani dotknut ked jej chcem natriet jasna tak mi ide z ruk vyskocit ale hadam to nebude dlho trvat a budu zubky von, jedna tetka mi povedal aby som malej skusila natriet jasna rumom ze sa skor prerezu ale podla mna y som ju skor opila 😀 😀 😀 😀 a to by som nemala dobry pocit s toho.

A chudnutie to radsej anoi nespominajte lebo ja aj od vody priberiem buduci tyzden idem na vysetrenie zo stitnou zlazou tak som zvedava co zistia

majte sa tu dobre a ja sem zase nakuknem

mirunda
5. črc 2010

čaute, tak my jsme včera jeli neplánovaně do Kácova stanovat, na jednu noc.. 🙂 Bylo to čupr, Lili byla ve svým živlu, pořád mi někam utíkala po kempu 😀 Dávám taky fotečku ze včerejšího koupání...

martasl
5. črc 2010

evus,miru-dětičky mají hezký bazenky.to jseou ve svém živlu,co?
evus-vy máte domek??nevím proč,ale mám vsugerovaný,že máte byt?

mirunda
5. črc 2010

Martin, nevím jak Terezka, ale naše Liluška je hotová kachna, vodu naprosto zbožňuje, už má vychytaný, kde ji doma může pustit (bidet, vana..) a jakmile ji nehlídáme, tak tam letí.. nejednou mi vytopila koupelnu 😀

Macalc, Emičce je už 8 měsíců, to snad není možný ;) A kdy bude další? 😀 Plánujete ještě?

pocahontas35
6. črc 2010

Ahojte,

Marti, Iji: kocik bol kupovany nie novy, ale spod ruky, zabezpecovala mi to svagrina, ze je to od kamosky, ktoru pozna, ja som kocik videla len na fotke, a potom ked som ho videla v skutocnosti nazivo, tak sa chyby neprejavia, ked sa s nim ja prejdem po izbe, ale iba teraz, ked chodim s malym von ... plastove veci su tam vydrate, ako sa da prehadzovat rucka kocika tak tam, neviem, ako to spravne nazvat ... viem vsak jedno, ze sportovy kocik pre maleho si kupim novy !!!!!!!
Mirka, Evka mate velmi pekne bazeniky, aj ja uvazujem, ze buduci rok nieco malemu kupime 🙂 nechala som sa inspirovat 🙂
Babenky, nebudem tu dva tyzdne, ideme k nasim, a nasi nemaju pripojenie na net, tak si vas nebudem moct citat. Ale ked sa vratime, tak si postupne vsetko precitam 🙂
Maci, strasne to leti, pamatam si, ako som si citala, ze Emka je na svete a to uz ma 8 mesiacov, sice aj ten nas maly drobec bude mat teraz v sobotu uz 4 mesiace 🙂
Erika, pridala som sem fotky, specialne pre Tvojho manzela, ktory nechcel verit, ze je taky dlhy, tak nech sa pozrie 🙂 Poslem Ti do IP moje telefonne cislo, napises mi, ked sa Samko narodi ? Termin mas 12.07.2010, tak ani neviem, mozno si uz aj v nemocnici ...

macalc
6. črc 2010

mirunda bola si kraaaaaaaaaasna nevesta aj Lilinka bola uuuzasna no proste boli ste suuper 😀 😀 😀 😀

ano Emka uz ma 8 mesiacov ako rychlo ten cas letia druhe babo bude casom moj dr povedal ze by sme aspon 1,5 roka mali pockat koli cisarskemu taze uvidime 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

erikahla
6. črc 2010

Ahojte babulky !
Adri, zelam ti krasny pobyt u rodicov, nech si uziju toho vasho "drobca" a dakujem za foto pre manzela. Bude rad 😎
Jasne, ze ti dam vediet, ked uz TO BUDE 😅 !!! Vcera som dokonca uz bola v porodnici, ale vratila som sa spät. Mala som bolesti 2,5 h v 5 min intervaloch. Nechcela som ist, ale manzelik trval na tom, ze uz je urcite cas, Prisli sme tam a veru, uz mi nebolo vsetko jedno 😲 Natocili mi CTG a urobili vysetrenie. No potom ako sibnutim carovneho prutika sa vsetko zastavilo. Dr povedal, ze hlavicka uz riadne nalieha, otvaram sa a kontrakcie boli zaznamenane, ale akcia utichla. Mam sa teda 😲 rozhodnut, ci tam zostanem, alebo radsej pockam doma. Vraj to moze byt v noci, ale aj o 2-3 dni, ale aj o tyzden ☹ Tak teraz si vyber ... Tak som sa dnes rozhodla, ze poriadne poupratujem, odmrazim chladnicku a podobne aktivity. Mozno sa mie nieco "podari" rozbehnut . Hlavne, ze maly je v poriadku. Naposledy som bola na poradni 23.6. a dr ma odvtedy dovolenku az do 12.7. Tak ma tam aspon skontrolovali 🙂

Dievcence, mate krasne bazeniky pre tie vase princeznicky. Je to fakt krasny vek, ked sa takito drobci cabrnaju vo vodicke a maju z toho ohromnu radost. U nas uz prevazuje plavanie na kupalisku (co teda ja nemusim) alebo v mori 😅 No co uz, mame doma velku slecnu 😀 😀 😀

Vsetky babulky este raz zdravim a zelam vam len pekne a prijemne dni !!!

mirunda
6. črc 2010

Adrianko, sporťák si určitě kup nový, v něm budeš jezdit mnohem dýl než v hlubokém.. my jsme v 5. měsíci dali hluboký pryč, od té doby máme sporťák.. takže s hlubokým to vydržíš ještě pár měsíců 🙂

Macalc, mě dr. povídal, že bych neměla po císaři rok otěhotnět.. rok už je za mnou, takže už na to nemyslím 🙂)

Eri, fakt už Eli nechce do bazénku? 🙂 Můj 8-miletý švagr se v něm cachtá pořád.. 😀 Ale samozřejmě, že má taky raději moře.. 😎 Už to máš opravdu za chviličku, ty jo.. měla by ses tu každý den hlásit, abychom věděly, kdy rodíš ;)

pocahontas35
6. črc 2010

Maci aj mne povedala doktorka, ze rok by sa nemalo otehotniet, a ze ideal je 2 r, ale kedze ja to chcem este do 40tky stihnut, po roku ideme na to 🙂))

mirunda
6. črc 2010

Adri, kolik ti je?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru