Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vietnamka
5. srp 2012

Ahojte,
tak zajtra mam termin! S lekarom som sa dohodla, ze pridem na 7.30 do porodnice, a ak bude vsetko pripravene, vyvola porod 🙂,
Nie som uplne nadsena, ze to bude vyvolavany porod, ale na druhej strane, takto uz fungovat nemozem. Cely den pod klimou, v noci nespim, zle zle. Nehovoriac o bolesti, ktora ma sprevadza.
Bohuzial, moje prvotne predsavzatie, pribrat pod 10 kil mi nevyslo. Pribrala som 13, a z toho 6 za posledny mesiac :(. Takze cakam, ze mi po porode zostane zhruba 6 kil, ach jaj :(. Ledva sa narvem do velkosti 46 :(.
Potom napisem, ako som porodila 🙂

zoyuska
5. srp 2012

@vietnamka nic si s toho nerob 😉 hlavne ze ste zdrave,ja mam 3Okil navyse nejdu dolu ale co narobim 😒

vietnamka
5. srp 2012

@zoyuska no, ale ako pozeram na tvoju fotku, stale ti to velmi pristane 🙂. Ja som zacinala prve tehotenstvo na hmotnosti 65, teraz mam skoro 92.. stale som sa s tym nezmierila :(

zoyuska
5. srp 2012

@vietnamka ja som prve zacala pri 62kg ,ked som sla rodit mala som 80,potom schudla na 70kil a pri druhom som vazila ked som sla rodit 85 kg po porode 76 a teraz mam po antikoncepcii 81.moja vaha bola volakedy 55

zoyuska
5. srp 2012

@vietnamka stale si aj ty kocka.co mam na fb fotky z krstin vyzeram tam hrozne

vietnamka
5. srp 2012

@zoyuska presne presne, ked vidim svoje fotky, som zufala.. a ked pozeram fotky pred otehotnenim, pripadam si tam absurdne chuda, a pritom som sa citila ako slon!

Uz sa tesim, ako sa po porode vsetky stretneme v nejakej teme SNAZIM SA SCHUDNUT 😀

zoyuska
5. srp 2012

@vietnamka chcem schudnut ale nedari sa.mam sice polovicku ktorej to nevadi ale MNE TO VADI.SOM AKA SOM A UZ ZREJME INA NEBUDEM.drzala som dukan a ten lekari neodporucaju.ja nedokazem jest len zeleninu a cestoviny alebo len jogurty.

zoyuska
5. srp 2012

@vietnamka poslala som ti na fb zaidost.pokukaj moje foto a s zasmejes

evikj33
5. srp 2012

@vietnamka No teda tak to jsi stihla i ten balkon? 🙂 Jsi šikula a proč bys měla porodem dát dolu jen 6kg,ja 1dítka nabrala 8 a jak jsem došla z porodnice měla jsem dole skoro 13kg 4važil maly,měla jsem hrozně moc plodovky a kolem 2,5kg byla jen placenta,dr.ji schválně vážil bo se mu zdála velká.A nemocniční strava otoky a kojení a budeš jako Lanka.S tím spaním a počasím jsem na tom stejně a to ještě nejsem v pulce 😝 .Tak krásný nekomplikovaný porod a užasné zdravoučké miminko.A budu se těšit na nějakou fotečku.

vietnamka
5. srp 2012

@evikj33 dakujem dakujem 🙂. Nie, balkon som nestihla, ten zial nezavisi odo mna, ale od oknarov ☹. Ale zato veci, ktore som mohla ovplyvnit, som vybavila.. hlavne som sa stresovala, ze sem pride najprv svokrusa, potom moja mamka, a nebudu sa tu vobec vyznat kvoli bordelu.. dala som teda doporiadku dorkine skrine, a tiez nakupila zasoby do chladnicky a mraznicky. policky stale nie su navrtane, mm skusal navrtat minuly tyzden, ale vravel, ze potrebuje viac priestoru, ze to ked budem v porodnici...
tehotensku knizku som prefotila, takze pamiatku mam 🙂. Podarilo sa mi aj vyprat a vyzehlit perinky pre Janka (to bolo mimo plan tusim), a zostavit asi 20 bodovy TODO zoznam pre manzela 🙂.
.. a teraz mozem ist vyflusnuta rodit!

evikj33
5. srp 2012

@vietnamka Tak to se máš nač těšit když i to spaní je naprd.Jsi šikula a vše maš v cajku,dnes dejte s manžou tulení a možná porod nebudou muset vyvolat 🙂 U nás to tak bylo.Jinak věříš že z 20bodového seznamu se dočkáš alespon pulky splněných? 😀 Jak znám meho muže seznam by někam šoupl a zapoměl na něj a těsně před mím návratem by ho začal hledat 😀 😀 Jo a malého by asi taky odvez k mé mamce,tchýně ta přijede akorát tak na kafe i když jsou oba na duchodě 😅 Už se ptala mamky zda mně ten první tyden jak dojdu s porodnice pomuže(mamka bude muset brát dovču)že ona by ráda,ale je to daleko a ona už si moc nepamatuje co a jak s dětma.Však taky malého si začla všímat až mu byli 3roky.Ani jednou nevzala kočárek,ani jednou nepřebalila...Ale rad měla vždy hromadu.

vietnamka
5. srp 2012

@evikj33 tak, este stale je tu priestor 🙂. mam nejaky okvapkany sporak, treba ho umyt, a zisla by sa aj podlaha.. ale u uz ozaj nejdem robit.
z TODO listu sa aspon daco bude musiet spravit, lebo su tam veci ako POSKLADAJ POSTIELKU, a KUP CUMLE NA FLASE 🙂.
to s tou svokrou mas fakt ze naprd. mna by na tvojom mieste porazilo. nielenze cloveka slak triafa, ked pocuva tie mudre rady, ale to sa aj tazko zmierujes s tym, ako to funguje inde. Moja svokra je super, naozaj pomaha, ako moze. Lenze, ja mam tu "smolu", ze mam svagrinu, ktora mala obe deti skor, ako ja. Zvykli si na urcity komfort, a s tym sa teraz tazko pohne. Svagrina sama o sebe nie je na vine, skor je to vec okolnosti. Napriklad, ked bol synovec maly, svokra si ho pravidelne raz do tyzdna brala, aby mala svagrina cas na svoje zaluby (tak mi to bolo prezentovane svokrou). Zial, pri mojej Dorke sa to uz nedalo.. predsa len, clovek lahko obetuje jeden den v tyzdni, ale ked ma uz svagrina deti dve, a naviac je tu este aj moje dieta, uz by to bolo na svokru vela. Tiez je tu problem s tym, ze svagor (muzov brat) opustil rodinu kvoli frajerke, a tym padom svokra trochu viac ustupuje svagrinej, lebo ona "nema manzela" (ale ze ma rodicov 5 minut jazdy od domu, v tom istom meste, kym ti moji ziju 5 hodin cesty, to sa uz nepocita). Napriklad, synovec mal narodeniny, a svagrina chystala oslavu - piekla tortu. Tak aby mala klud, svokra jej zobrala deti na cely piatok, a priviezla az v sobotu na obed. Ked som ja organizovala oslavu narodenin mojho muza (svokrovci boli pozvani), nielenze mi dieta nikto nevzal ani na hodinu, ale este moj muz na pol dna niekam odisiel, takze som varila sviatocny obed, piekla a upratovala s rocnym dietatom za zadkom.
Uf, som sa rozpisala, ale na tuto temu som citliva..

evikj33
5. srp 2012

@vietnamka Tak to tě plně chápu 😀 Moje mamka je v tomto zlatá jak ma chvilku hned vola a chce si vzít malého alespon na 1den,navíc on je tam strašně rád,ani se mu kolikrát nechce domu.Mám jen bráchu a ten děti nemá a malý je taky proněj jako syn.Ale toho času moc nemá když dělá na 3smněny a ještě v létě i víkendy.To tchyně se pořád prezentuje jak se nudí,ale na malého se necítí,dědeček si v duchodu chodí vydělat a celkově jsou proně peníze na 1místě.Další vnoučata nemají,manželuv bratr zemřel,krátce potom co se maly narodil,ale ani tak zájem není.Zrovna dnes tady byli tchyně měla narozeniiny,tak ji manža volal že přijedou jen s malym že mam PN a krátké vycházky.Ona na to at nejezdí že oni přijedou k nám a bylo,takže dovezla dort,malemu plastové blbosti a zbytek byl na mě a já skákala,obložený talíř kafe,pití,nanuky ovoce.Pak pobalili dárky a po 5h odjeli. 😝

keyka
6. srp 2012

Babule chcem sa spytat tych co uz rodili, museli ste ist sekciou alebo ste mohli ist aj prirodzene? bo dnes k nam prisli dake tetuldy a tvrdili mi, ze vsetky ich zname co boli baculky museli ist sekciou alebo ak isli prirodzenou cestou tak im dieta pri porode zadusili ... tak som sa vylakala ze to snad nemyslia a vazne a zacali mi menovat vsetky zeny z ich ulice ktorym sa to prihodilo... mam sa na to pytat doktorky? bo teraz cez tehotnestvo mam na vahe uz cez "metrak" a nechcem dako ohrozit nase prvordene?

marcelatje
6. srp 2012

@keyka takéto tetuldy mám najradšej!!!!!! Akože kto im to dieťa pri pôrode zadusil????? 😠 😠 😠 😠 😠
Z takýchto ľudí idem do vývrtky 😠
Mám kamošky čo rodili prirodzene aj keď nemali ideálnu váhu. Podľa mňa váha nie je prvotnou indikáciou sekcie, aj keď určité riziká to má, ale to posúdi tvoj lekár. A koniec koncov sekciou môže skončiť aj pôrod 50 kg babenky........
Ja taktiež nie som žiadna laň, dokonca mi dokina pred dvoma mesiacmi v poradni vyčistila žalúdok aby som sa krotila, spomínala možné komplikácie, ale sekciu nespomenula ani slovkom........
Možno nakoniec naozaj porodíš sekciou, ale určite to nebude LEN kvôli tvojej váhe.... takéto...ani neviem ako ich nazvať....ani nepočúvaj 🙂

zuzik24
6. srp 2012

@keyka Co to je za hloupost? O tom jsem nikdy neslyšela. Já měla při prvním porodu 116kg a rodila jsem normálně. Když mi dr. měřil pánev, tak se smál, že takové hodnoty tam snad ještě neměl a že bych mohla rodit i sedmikilový miminko. Nevím o žádné mamince, která by kvůli nadváze šla preventivně na císaře. 🙄 Nenech se vystresovat, takových zaručených informací ještě přijde, nesmíš všemu věřit 😉

raszuz
6. srp 2012

@keyka ja som tiež porodila prirodzene a to som mala fakt sloniu váhu 🙂

evikj33
6. srp 2012

@keyka To je opravdu nějaká hloupost já první dítě rodila taky přirozeně a měla jsem asi 92kg,naopak si myslím že pokud máš kapku špíček,huř se hojí jizva po sekci.Navíc sekce se dělá při komplikacích,nebo špatné poloze miminka a ne pro tlouštku.Tak klííííd 😉

zoyuska
6. srp 2012

@marcelatje presne ako vravis.ja som mala 88kil a to som pri prvom mala 55.kg.tak si ma predstav teraz😀

zoyuska
6. srp 2012

babenky ste NADHERNE MAMINKY I S KILAMI.ja mam na svoju vysku 160cm 82kil.no vadia mi ,ale asi zrejme neschudnem.polovicka ma lubi taku aka som.ste nadherne a s bruskami este viac.

woman04
6. srp 2012

@keyka moje nervy,to čo je za blud...ja som pri prvej dcére pribrala 24 kilo,rodila som normálne a úplná pohoda,mala som 20 rokov..teraz som rodila s vysokým tlakom,opuchmi,váhou okolo 120 a normálne..nikoho ani nenapadlo ma rodiť sekciou a to mám 42 rokov !!..ani vek nebola indícia na sekciu..kľud...v prípade neistoty to preber s gynekológom.. 😉

veverka.terka
7. srp 2012

@keyka já si taky myslím, že je to absolutní blbost a takový kecy nějakých babek z ulice bych vůbec nebrala vážně!!! akorát tě to víc vystresuje. moje sestra je sestřička na novorozeneckém oddělení a rozhodně mi říkala, že tloušťka není indikace k císaři!!!neboj, to zvládnem 😉 já mám už 99kg a to sem ani ne v půlce těhu ☹ 😉

kettm
7. srp 2012

Ahojky maminy, chci se zeptat, kolik jste nabrali u druhého těhu?Já u prvního 30☹ ale vše to šlo dolů až v práci jsem ze stresu zas nabrala, chceme druhé a doufám, že už to těch 30 kg navrch nebude... ☹

anejka83
7. srp 2012

Děvčata, upřímně se děsím toho kolik naberu v těhu, jsem odjakživa baculka, zatím cca v 7.týdnu a spíš mi je špatně a zvracím, ale bojím se, abychto dokázala ukočírovat až přijdou chutě, protože skončit na váze přes metrák, to pak nevím jak dám porod! Můžu se zeptat, rodila jste některá do vody? Já to mám ještě zkomplikované, protože jsem po operaci kyčelního kloubu 😒.

keyka
7. srp 2012

@marcelatje
@zuzik24
@raszuz
@evikj33
@woman04
@veverka.terka
babule mooooc dakujem...mne sa to zdalo ako somarina, hned som im zacala oponovat, ze zatial nemam ziadne tazkosti a mam vybornu doktorku tak by mi snad poveadla uz davnejsie ze mi hrozi sekcia ale trvali na svojom....tak na nich z vysoka kaslem..ved ked rodili oni tak este ani sono nebolo tak co sa budem stresovat ;)...ale moooooc vam dakujem ste zlaticka ;)

keyka
7. srp 2012

@anejka83 neboj kazde tehu je individualne a vobec nemusis nabrat vela ;). Ja som po operacii kolena nabrala strasne vela kil a nechcelo to ist dole..ale teraz to uz neriesim...a tehu si uzivam...a to mam faaaakt vela kil..a za cele tehu som zatial pribrala 9 kil a to som v osmom mesiaci (a doktorka mi povedala ze na sale necham minimalne 6-8kg). Cize vobec nemusis pribrat vela kil...poznam maminky co do siesteho mesiaca schudli a tak im na vyslednej vahe pribudli len 4kg ;)..cize po porode mali este menej nez na zaciatku tehu... ;)

evikj33
7. srp 2012

@anejka83 Tak já u prvního těhu 8-9kg a ted u druhého s dvojčatky mám zatím 6kg dole.Jinak pokud máš problém s kyčlí tak s tou vodou nevím,já mám mírné revma a porod do vody u prvního mně nedoporučovali,že se rodí déle a ve vaně je méně možností pohybu a tak mužeš celkem ztuhnout. @veverka.terka Neplaš počkej na testy těhu cukrobky holky co neprošly psaly že při té dietce už nenabraly nebo dokonce shodily. 😅 Ale zas nemusíme mít všechno že.

veverka.terka
7. srp 2012

@evikj33 to raději naberu kapku víc a budu bez těhu cukrovky 😀

ellie13
8. srp 2012

@oktarina
@veverka.terka
@v555 kocky tak a je to tu predpokladany termin 11.4.2013 neviem ci sa mam tesit alebo plakat,malu som ulozila a supla som si "panaka" aby som to predychala ...

veverka.terka
8. srp 2012

@ellie13 určitě se těš 😉 🙂 nebo nejsi moc ráda?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru