Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hankar20
11. říj 2012

@evikj33 kdyby šlo jen o váhu tak jsem v klidu, ale trápí mě ta velikost hlavičky :( co bych dala za klidné těhotenství bez nějakých bubáků furt za rohem....ráda slyším, že mimískové jsou v pořádku, to jsou ty nejlepší zprávy co maminky mohou slyšet🙂 a jestli mi řeknou příští týden že malá je v pořádku, tak si pořizuju špunty do uší a už nikoho neposlouchám je to akorát k zbláznění co si furt navymýšlej...a když už plašej tak ať to řešej dopodrobna a nenechaj mě odejít s pocitem nejistoty, strachu a nevědomosti

janka1janka
11. říj 2012

ahojte maminy, ja sa tez pridavam do XXL skupiny, porodila som 15.12.2011 a pred porodom som mala tak 68kg, teraz? Teraz mam XXL kg 🙂 Mam asi 92kg, a velmi chcem schudnut, ale nechcem drzat nejake extremne diety 🙂 poradte maminy. Dakujemmmmm

evikj33
11. říj 2012

@hankar20 To je přesně to něco zamumlaj podnos,pak daj jen nějaké stručné info a než se vzpamatuješ abyses na něco optala už jsi zedveří 😠 Já už se nedám a vždy se ptám a dokud nedostanu uspokojivé vysvětlení nedám se.Měla jsem zatím štěstí na vztřícné doktorky 🙂

hankar20
11. říj 2012

@evikj33 a to tam semnou byla mamka a manžel a nezmohl sme se nikdo na nic...mamce to došlo jak sme byli ze dveří že to nebude ok a mě s mužem až teď k večeru...kdyby mi aspoň řekla jestli ta malá hlavička znamená postižení - pokud ano jestli bude malá schopná života a v jaké míře, jestli mě bude čekat předčasnej porod, nic...jen příští týden vše budeme řešit, máme málo informací od vaší paní dr...

hankar20
11. říj 2012

@janka1janka ahojky, já dietu nedržela, jen sem začla pravidelně jíst, vysadila sem sladké z jídelníčku a hodně sem chodila a dala sem 30kg dolu...pak sem otěhotněla a váha je mi fuk, budu řešit po porodu 🙂

evikj33
11. říj 2012

@hankar20 to je odnich hnusné,takto tě nechat odejit,jim to snad vubec nedochází nebo jsou tak bezohlední.Nemáš alespon zprávu že bys skusila nějakou poradnu ne vebu?Myslímže to nebude tak markantní,to už by tě domu neposlali-já byla taky drobná a měla jsem malou šišku a dnes jsem baba jak stodola.Hlavně klid,už jsi to jednou zažila a pak se to nepotvrdilo.Myslím na vás držte se at je vše jak má.

hankar20
11. říj 2012

@evikj33 mám zprávu, a domu mě poslali proto že musej počkat na to jestli vyrostla hlavička a ztloustla nebo ne a to je fuk jestli čekám tam nebo doma

trasko
12. říj 2012

HANKA a co hovorili o velkosti bruska?myslim pomer brusko a hlavicka?novorodenci maju vraj takmer rovnaku velkost bruska a hlavicky.tak ma napadlo ze ci potom doktorka nehovorila ze mala je chuducka?mozno sa len zmylila.hlavu hore moja.

veverka.terka
12. říj 2012

@hankar20 achjo Hani, další problémy...ale co tak pročítám, tak si taky myslím, že to nebude až tak horký, jak to vypadá. určitě seš v dobrých rukou, chodíš k Apolináři? a doktoři vědí, co dělají a kdyby to bylo nějaký vážný, tak tě nenechají jen tak odejít a bez informací. držte se a snaž se kapku rozptýlit, bude to v pořádku, uvvidíš 😉 🙂

janka1janka
12. říj 2012

@hankar20 Ahoj 🙂 ved toto, ze ja jem skoro len sladke a co navarim nechcem, musim nieco zo sebou robit lebo to je katastrofa:(

hankar20
12. říj 2012

@janka1janka u mě to chtělo pevnou vůli a najít si jinou závislost než sladké 🙂 a moje mamka a babička říkají, že jídlo co si člověk uvaří sám není nikdy tak dobré jako to, co uvaří někdo jiný - ať občas uvaří manžel a pochutnáš si🙂

janka1janka
12. říj 2012

@hankar20 🙂 takze zacinam chudnut 🙂

hankar20
12. říj 2012

@janka1janka držím palečky ať se ti daří🙂

janka1janka
12. říj 2012

@hankar20 dakujem ti pekne, aj malo pohybu mam, mala bude mat len 10 mesiacov a vela hybat sa neda :O

l.u.c.i.e
12. říj 2012

@hankar20, držím strašně moc palečky, aby bylo vše v pořádku. Věřím, že hlavička povyroste. Musí 🙂 Znám ty pocity nejistoty. Když jsem čekala malého, tak mě na genetice vystrašili, že má malé ledviny a už mě líčili, co všechno to znamená. Pak mi řekli, buďte měsíc v klidu, uvidíme na dalším UTZ, jestli to povyrostlo. měsíc jsem byla strachy bez sebe. Naštěstí na kontrolním UTZ bylo vše ok, ale ten měsíc - hrůza.

janulina.k
12. říj 2012

damy, a ako ste rodili? prirodzene, ci sekciou? lekarmi povedal, ze obezne zeny maju vacsie deti a preto je aj prirodzeny porod komplikovanejsi 😒 co vy na to?

veverka.terka
12. říj 2012

@janulina.k jéé, sme ve stejným tt. 😉 🙂 mně tohle teda vůbec nikdo neříkal a myslím si, že to není pravda. já počítám s přirozeným proodem.myslím si, že baculky nemají vždy větší mimča, to je blbost. zatím bych se tím být tebou nezatěžovala, uvidí se pak na UTZ někdy v tom 32. tt., jak je mimčo velký, jak je otočený atd. ale myslím si, že jde úplně v pohodě rodit přirozeně i baculkám 😉 🙂

hankar20
12. říj 2012

@l.u.c.i.e ten pocit nejistoty je strašnej...když sme se vším byli s manželem smířeni tak se to vždy vyvrátilo a my se uchlácholili že je vše v pořádku a byla to chyba :( co bych dala zato aby to opět vyvrátili

hankar20
12. říj 2012

@janulina.k ahojky já ještě nikdy nerodila, ale jedno vím...baculky maj často větší pánev než slečny co jsou hubené a tím pádem se jim rodí i lépe🙂

evikj33
12. říj 2012

@janulina.k Tak já malého rodila přirozeně a vtermínu a k porodu jsem šla s váhou okolo 92kg ,bylo to vcelku vpohodě a maly měl 3930g a 51cm 😉

l.u.c.i.e
12. říj 2012

@janulina.k, rodila jsem normálně přirozeně a mé 2 kamarádky, které mají 110 kg rodily taky normálně.

l.u.c.i.e
12. říj 2012

@hankar20, je to šílené, ale musíme všechno vydržet. Moc na vás myslím!

hankar20
12. říj 2012

@l.u.c.i.e děkuju...snad to někdo všecko vyslyší a dopadne to co nejlíp 🙂

soni1
14. říj 2012

Ahojte, dievčatá! Čakáme naše prvé bábo, chcem sa vás spýtať, kedy ste pocítili prvé pohyby? Lebo vraj baby, ktoré sú chudé cítia pohyby skôr. Neviem, čo je na tom pravdy, preto sa pýtam. A aké sú tie pohyby, k čomu by ste ich vedeli prirovnať. Ďakujem.

veverka.terka
14. říj 2012

@soni1 ahojky, vítám tě mezi náma 😉 🙂 já sem cítila 1. pohyby tak ve 20tt., ale bylo to spíš takové jako když plave ryba a něco se o tebe sem tam otře 😀 nevím, jak to líp popsat...a pak to bylo jako když do tebe někdo úplně lehce štouchne prstem a pořád se to stupnovalo a tedka sme ve fázi docela hezkýho vrnění, nic bolestivýho, ale na ruku to necítím ani já ani manžel ☹ moje Dr. říkala, že to může být tím, že sem baculatější, ale taky tím, že tam má miminko třeba víc plodové vody. uričtě to poznáš, že je to miminko a ne střeva 😉 🙂 někdo cítí pohyby víc, někdo míň....

soni1
14. říj 2012

@veverka.terka Ďakujem, no uvidíme, kedy niečo podobné budem cítiť aj ja. Už sa totižto neviem dočkať.

caroline123
14. říj 2012

@veverka.terka ahoj,ak sa mozem spytyt, s akou vaho si zacinala ked si zistila, ze si tehotna.
ja som zacinala s 81kg,takze asi tiez nemusim ocakavat ze bude moj mm tak skoro citit na ruku pohyby. jaich tiez este vobec necitim a uz sa neviem dockat,ale to mam asi cas,ze. 🙂

veverka.terka
14. říj 2012

@caroline123 to máš ještě kupu času, 🙂 při 1. mimi to bývá tak kolem toho 20tt. já sem začínala těhu se 102kg...

caroline123
14. říj 2012

@veverka.terka ach jaj,tak to este minimalne 3tt. 😒 keby som uz aspon nieco poctovala. 🙂 ale trpezlivost ruze prinasa.

veverka.terka
14. říj 2012

@caroline123 určitě si ještě chvilku počkáš 🙂 já sem ani ze začátku nevěděla, jestli je to fakt mimi nebo střeva 😎 ale pak si to budeš užívat až do konce 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru