Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

michala.l
8. lis 2009

Krasne fotky 😉

Janka, hlienova zatka? Hmm, tazko povedat ...ak moze odchadzat aj po kuskoch, tak odchadza uz druhy tyzden 😀 Ani si nepamatam, ci som si nieco take vsimla pri prvom 😒 Ja uz neviem, uz to vzdavam vsetko, nech si vylezie kedy chce,len nech je OK 🙂

kackabrcka
8. lis 2009

evus gratulujem zase tehulik ? 😵 to teda pozeram ci fakt dobre vidim ...

jabera a mirus ste to teda rozbehli o tom krmeni v noci, som uz myslela ze mierite proti mne.. mne sa dcerka budi len raz za noc a tiez si myslim ze je to v poriadku.. niekedy ma dni kedy sa zobudi 2x a stiahne mi 200ml mlieka.. ja spim s nou v izbe a tiez som hore pri kazdom jej otoceni ci povzdychnuti.. no nemci su inii... chladni.. moja svokra odlozila mojho muza po 2tt na samotku spat iba s babyfonom bol.. tak to tu bol minule svokor a sophie mala este len 4mesiace a ze uz by mala spavat sama a mam ju nechat.. take rady mi daval.. no nech si ich niekam strcia lebo vidim aky ma moj muz vztah k vlastnym rodicom.. ☹

jaber vanu ti zavidim to ja som dnes stala pol hodku v sprche - kazda nedela muz vari a varuje..

jabera
9. lis 2009

kati, nieeeeeeeeee, preboha... preco proti tebe? ved to sme rozoberali prave to, co po tebe dr. chcela, ze aby si jej v noci nedavala pit a potom sme presli uplne inam.... ved to je super, ked sa ti budi raz za noc, to ti len mozem zavidiet. co by som ja za to dala, keby bol bart hore len raz za noc...

no, vana bola skvela, to priznavam, hlavne sa citim konecne ako clovek, nie ako prasa.

michalka, tak nech si uz v tomto tyzdni dvojmo, jo?!

lulupopo
9. lis 2009

Dobre ranko vsetkym🙂... som si ista, ze Michala este aj dnes nebude rodit🙂, toto je fakt dobra skupina, uz sa opakujem, ale je tu fakt sranda....

byggyt
9. lis 2009

Dobré ráno, ja sa tu vytešujem volal mi kuriér že doveze okolo pol 11 postielku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pocahontas35
9. lis 2009

Ahojte babenky,

predpokladam, ze ste vcera vsetky pozerali Superstar 😀 ....

byggyt: jaj, ako dobre, tesim sa s Tebou, to je super ....pomalicky to uz budes mat za sebou, a bude medzi nami aj mala Vivien 🙂

Miska tu nie je, ze by predsa nieco ? Ved uvidime 🙂

Zuzka: naozaj velmi pekne fotky 🙂

mirunda
9. lis 2009

čaute kočandy!
Byggyt, to je surp, tak pak vyfotit a ukázat 🙂

Pocahontas - koukala jsem na superstar, Chodur byl opět nejlepší 🙂 To je jasný, že Michalka dneska rodí - můj tip 😀 😀 Moc bych jí to přála..
Jaber, jak ty sleduješ v Německu vlastně superstar?Na internetu?Nebo tam máš slovenskou telku naladěnou?Určitě si říkáš, co to je za debilní otázku od blondýny 😀 Tak mě to zajímá.... 😀

byggyt
9. lis 2009

Pocahontas- no aby to už bolo včera som si lahla spať a nemohla som poriadne dýchať ja fakt neviem čo budem robiť za mesiac a Michale sa ani nečudujem že sa tak ponáhla do pôrodnice, no a ja som si to naplánovala že 14.12 budem 39 tt tak sa dohodnem s doktorom aby som tam nestrašila na Silvestra a dáme to skôr ale, nemala som to hovoriť môjmu mužovi ten o tom ani počuť nechce že pekne na termín nabudúce si niektoré veci nechám pre seba lebo toto chlap nechápe

Mirun jasné keď bude všetko doma aj madrac a baldachýn tak pofotím

mirunda
9. lis 2009

Byggytko, nechtěla by jsi na 24.12.?Takový krásný vánoční dárek.. ikdyž zase být na tenhle den v porodnici... třeba budeš rodit až v roce 2010.. zní to hrozně, ale vlastně se uplně klidně může stát.. 🙂

byggyt
9. lis 2009

Mirun ty kokso tak toto ma nenapadlo 😝 😝 😝 😝 no to v žiadnom prípade nieeeeee to už fakt radšej na štedrý ako až r 2010 🙂 🙂

adelinka
9. lis 2009

ahojky
tak vcera jsem jela rano ke kamosce a trosku jsem s ni zabacovala tak jsem dorazila az ted domu 😀 myslim to brzo zopakujem pac doma je to desne
petan se tam probudil jen 2x tak taky dobre..bylo krasne a tak jsme byla s kamoskou venku a na kafco a pak si koupit vinko na vecer 😀

vidim ze michalka stale nic 😕
bygg..ja jsem mela termin 21,12 a petan je 31.12 tak ja jsem to stihla pekne 😀 😀

byggyt
9. lis 2009

adel tak to ti bolo super včera, pekný dátum si malý vybral, ale nič moc na Silvestra v nemocnici že? ja som už raz na Silvestra v nemocnici bola ale teraz by to bolo asi iné nemala by som takú depku

jabera
9. lis 2009

adel, tak ta takto zurujes, jo??? ty sa maaaaaaas...no schvalne, nech ti zavidim, aj cigaretka bola?

byggy, tak ty chces to chudatko takto vyhnat, hej?? sak dockaj, jak ma mozno mirun pravdu, ze v 2010 porodis, hahha, aj s michalkou, hahah. a tesim s tebou na postielku.

mirun, vobec na to nejdes zle! totiz, keby sa nam chcelo platit dost vela penazi, tak tu chytime aj slovensku telku, ale to sa nam nechce, takze pozeram superstar na nete. vcera to bolo nahovno, kedze sa nedalo poriadne pripojit a sekalo nam to a blblo, ale podstatu ovladam 😀 kuknem si to teraz v archive.

pocahontas, ako ti je? si uz uplne ok?

pocahontas35
9. lis 2009

ahojte,

byggyt: vies, ze Ti verim, ze by si chcela mat uz potom, ja som sa v noci zobudila, a pozeram sa na svoje brucho a hovorim mu, Ty vari rasties z hodiny na hodinu 😀 no katastrofa, jaj baby do marca je daleko, ja viem, prejde to, ale no co vam budem hovorit, muz mi zacala hovorit "ty moja funka", 🙂 inak, ja som tak isto ako Mirka zatazena na cislo 9 takze som si vybrala termin 09.03.2010 🙂) Byggyt, mas velmi dobry datum porodu, naozaj krasny, budete mat zivy vianocny darcek a malej ked dohovoris, tak sa narodi tak ako chces Ty ... to je jasne, muzi taketo veci nechapu 😝 ale co uz s nimi, aj tak ich milujeme 🙂

Mirka: jasne, ze Chodur bol najlepsi 😝 🙂 inak, mne sa velmi paci, aj ich spolocna pesnicka, tam su vsetci dobri, aj takych, co som velmi nemusela .... 🙂

adelinka: maly si naozaj vybral velmi pekny datum, ale keby trosku pockal a vydrzal do 01.01., ale hlavne je, ze je v poriadku 🙂
mirunda: v archive som to pozerala dnes rano, lebo som musela muzovi (uz nevydrzal a zadrichmal), ukazat Chodura ako spieval, lebo ja som ho hned rano ospevovala, ze bol zase dobry atd ... tak som sa uz narano hrabala v archive 🙂))
A to najlepsie nakoniec ja 😀 Ako mi je ? Povedala by som, ze uz lepsie, ale stale to nie je ono, uz sa vyhrazam svojmu telu, nech poslucha, lebo bude zle, zacalo ma pobolievat aj hrdlo, fuj tak hnusne pri prehltani tak kuk do hrdla a tam hnis, tak som mu povedala, ze vies, co, ja sa Ta nebojim a sup kloktanie slanou vodou, uz je to lepsie, takze este dva dni a bude to uplne ok, uz nemam taky upchaty nos ako som mala, nie je ani cerveny, takze uz ani za sasa nie som 🙂)) takze este sa zbavime hrdla a budeme v pohode a v piatok, konecne ideme k doktorke a vychutnam si ten pobyt vonku, a tak si budem pytat vychadzky, ale tak ... ze 😅 dufam, ze ich este aj dostanem .. jaj este som zabudla mala som aj zalahnute v uchu, cize moje lave ucho bolo hluche, tak som stale hovorila, len prosim, prosim .... a vcera mi v uchu prasklo, to bola supa, ja pocujem opat normalne, chvalabohu .... 😀

macalc
9. lis 2009

Ahojte babulky moje.

Ale ste toho popisali ani nestiham citat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Takto to u mna vsetko zacalo30.10.2009 08:45 zacala mi odtekat plodova voda tak sme sa pohly do nemocky ale bolesti sa neozyvali otvotena na 1 cm ale dalej nic tak sme cakali co bude vecer 21:35 zacali bolesti o pol tretej rano bolesti uz katdych 5 min sla som na zaznam a tam bolesti prestali a taktoto bolo aj v nedelucely den celu noc ale dalej mi odtekala pl.voda nasadili mi antibiotika a cakali sme dalej.Pondelok po vizite mi vlozili tabletku a cakali sme dalej slabucke bolesti boli cely den ale nic viac vecer ma uz rukou roztahoval primar a calkali sme do utorka rana v noci kazdu hodinu bolesti 5 mim a dost rano vysetrenie a zevraj sa otvaram a poslali ma na salu dostala som infuziu a vsetko sa zacalo o pol 10 tej do obeda od 11tej nenormalne bolesti vysetrenie ale neotvarala som sa dalej ale trapenie sa este neskoncilo o jednej poobede som uz bola taka unavena ze som nevladala ani rozpravat a povedala som lekarovy ze mne je jedno co budu somnou robit ale nech uz nieco robia lebo nevladzem cakanie do pol tretel na primara a prislo rozhodnutie sekcia lebo od rana som sa vobec neotvorila ani o milimeter a potom vsetko nabralo na obratkach a mala Emma Júlia sa narodila v utorok presne o 15:00 vaha 3560g a 47cm a co bolo potom som uz ani nevnimala co sa deje ale bola som veeeelmi stastna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vecer mi doniesli malu na izbu ale len na chvilku a potom ju zobrali a potom v stredu som sa mohla postavit tak mi ju doniesli uz 3x za den a potom vo stvrtok mi ju doniesli na stalo a to som bola nesmierne spokojna domov sme prisli vcera bola som unavena ale stastna ze sme doma 😀 😀 😀 😀 Malicka papa spinka a budi sa kazde 3-4 hod

pocahontas35
9. lis 2009

Maci, ja som taka stastna, ze uz si tu a aj malicka je na svete, a ze je vsetko v poriadku, mysleli sme na Teba a stale cakali na nove spravy ...chuda, ale Ta nechali, nech sa trapis tolko, chvalabohu, ze je uz vsetko v poriadku ... ja verim, ze si unavena, ale aj nesmierne stastna .... 🙂))) tesim sa s Tebou ....

Baby, vsimli ste si Miska od rana nic, tak mozno je uz v nemocnici ... dufam, ze je vsetko v poriadku a ked bude moct da nam vediet ... 🙂

macalc
9. lis 2009

pocahontas35 dakujem velmi pekne konecne som sa v noci vyspala na svojej posteli a uz mi je ovela lepsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michala.l
9. lis 2009

Ahojte 😀

Jeeej, Maci ...malinka je krasnucka, taka baculka 😵 Gratulujem stastnym rodicom 😉

Baby, ja som bola v poradni dne - uz poslednej - jupajda 😀 . Porodne cesty su zrele, po krcku ani stopy, branka na 3 cm ... ak dnes neporodim, tak mam papiere zajtra na prijem do nemocnice - huraaa.... Pred chvilou mi odisiel zas kusok hlienovej zatky - tentokrat uz s krvickou ...kontrakcie nepravidelne, ale uz silnejsie 😒 ...nevadi, najneskor zajtra bude babula na svete (dufam 😀 ) ...hura hura ... 😀

mirunda
9. lis 2009

Macalc - Emička je strašně krááásná!Moc gratuluju!A jak ti je po sekci?Manžel musí hodně pomáhat - pamatuju si, jak jsem se minutu zvedala z postele.. ale každým dnem to bude lepší a lepší..

Michalko, to by ti to zítra kdyžtak vyvolali?Aspoň to budeš mít za sebou..

Pocahontas - 9.3. je moc krásný datum 🙂 Ale třeba 11. se mi taky moc líbí.. a stejně se ti bude nejvíc líbit to datum, kdy se prďola narodí.. 😉

Kde je Zuzka a Evuse?Už sem tolik nechodí holky jedny!!! 😝 🙄 🙂

michala.l
9. lis 2009

Mirun,ak do zajtra neporodim normalne, tak budu vyvolavat ...prave koli tej cukrovke a koli prvemu porodu (maly mal 4230g a hypoglykemiu), no uvidime,ale aj tak mam taky divny pocit, ze to bude dnes 😀

pocahontas35
9. lis 2009

Maci, ja som si len teraz pozrela fotky malej, je strasna zlata 🙂

Miska, maly bol valibuk ... 🙂

Mirunda, mas pravdu, ten datum ked sa male narodi bude pre mna najkrajsi, tak ako pre vsetky maminy na svete 🙂

byggyt
9. lis 2009

Maci ahóóóóóój, to je super že ste doma 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , maličká je perfektná má super bozkávacie líčka 🙂 🙂 , no ale ťa tam dobre teda potrápili darebáci 😠 😠 😠

Michala držím palce to je super že krčok žiadny a tej hlienovej veci bolo vela? určite to bude už dnes uvidíš 😉 😉 😉 😉

adelinka
9. lis 2009

jaber..aj aj 😀

bygg..no ohromny datum a ohromny porod 😝 😝 😝 😝 😝 😝 na silvestra si me pomalu nikdo nevsilm 😕

jabera
9. lis 2009

macka, gratulujem ako sa len da!!! ked docitas, uvidis, ako sme na teba mysleli. ako sa citis? co sa bolesti tyka? a kojis? vsetko v pohode?

michalka, drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim! a teraz uz fakt tlac!

pocahontas, no, nic moc s tym tvojim zdravim.... do riti... akoze fajn, ze to beries tak zvesela, ale lez a pot sa....

baby, teraz som v klude dokukala superstar, milujem chodura, uz to viem jednoznacne....a keby som bola mladsia, tak by som dala benovi... 😝
a jak sa mi pacila ta monika kedysi, tak uz ani moc nie... asi by som vysupla ju,a lebo lacha, ti dvaja mi moc nerezu..

evuse
9. lis 2009

Ahojte. Konečně jsme se sem dostala, o víkendu moc nestíhám.

Macalc Gratulaceeee 😉 , to je fajn, že už jste doma. Ale užila sis pěkně, než se malá narodila 😅

Kačko, jojo, zase těhule 😀 .
Mě se Teraz budí i v noci po 4-5 hodinách. Kaši moc nejí, když je před spaním unavená, tak ani omylem, jedině flašku . Navíc musí mí to bezlaktozové mlíko, takže jí ani nemůžu koupit nějaké to víc sytící a podobně.

Pocahontas, ja som Superstar nepozerala. Jen občas vidím ukázky a Chodůr je fakt nejlepší.

Mirundo já už jsem se zaregistrovala v Krči, ale rodit bych asi spíš chtěla v Neratovicích. Krč je fakt hnusná, když člověk nemá nadstandart. A navíc ten epidirál za 5500,- 😖 . V neratovicích se snad sice taky platí, ale je levnější. No uvidím, jak bude probíhat těhu.

Míšo a Mirun, mě v porodnici v poradnách monitor vůbec nedělali, až při porodu.

orlica
9. lis 2009

macka:moc gratuluji k malé,je nádherná,už bych taky chtěla mít mimčo doma,ale každej říká jen ať si užívám klidu,že pak už ho hned tak mít nebudu.

Michalko:moc držím palce ať je to dnes,ať je to rychly a bezbolestny!!!

Včera se chtěl manžel bavit o jménách pro mimčo a zatím asi vede Daniel a Deniska,tak uvidíme.

macalc
9. lis 2009

Babenky vsetkym Vám veeeeeelmi pekne dakujem ze ste na mna mysleli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a aj z apochvali malinkej akurat vstala zaspala rano po pol osmej po napapani a vstala len teraz taka je ako anielik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse Gratulujem k teulkovaniu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jabera
9. lis 2009

macka, tak super, ze mas cas sem obcas mrknut.... my sme tu boli furt, ked sme cakali, co je s tebou.
no a ako ti teda je? ta rana, neboli to uz?

a michalka?, chudatko, uz si to tiez zasluzi....

baby, detnate, tiez vam tie vase radosti obzieraju vsetko, co nie je hracka? ako mobily, ovladace, kable? mne bart prave montuje vezu, tvarim sa ,ze ho nevidim, aby som nemusela zakrocit... pochopila som uskalia pohybu deti.. on chce vsetko, co nesmie, mate to tiez? este je aj drzy, normalne knuci, ze nevie dat do ust reprobednu!
kam to mam poschovavat??? 😨

mirunda
9. lis 2009

Jaberko, já bych teda nedala asi ani jednomu.. 😀 ani chodurovi, hezky zpívá, ale neni můj typ, ani trošku.. připomíná mi mistra Beana 😀

evi, a v Neratovicích se nemusíš registrovat?Já byla v Krči u laktační poradkyně si půjčit kojeneckou váhu a přišlo mi to oddělení hezký, hezčí než U Apolináře.. ale rodit bych tam nechtěla, nesnášim tu nemocnici.. příště bych se ráda dostala do Podolí, taky kvůli tomu, že tam dojdu pěšky, tak bych nemusela být závislá na autě 🙂 A pak taky ten epidurál - nikdy nevíš...

Orlica, Deniska je taky moc hezký..

Macal a kojíš?

mirunda
9. lis 2009

Jaberko, o tom, že lili chce to, co nesmí bych mohla napsat knížku!!!Kytky se mi nevejdou do poliček, takže prostě nějaké musí být na zemi, jak tomu bylo vždycky.. hlína jí asi moc chutná.. okolo terárka s želvama jsme museli dát taburet a další velký věci a nějak se zašprajcnout, aby s nima nemohla hýbat.. na cucání mobilů a ovladačů jsme si už zvykly, už to vůbec neřeším.. jakmile najde sebemenší papír, a že jich tu je občas na gauči dost, když pracuju, tak si ho hned narve do pusy.. pak se jí to přilepí na horní patro a nemůže to vyndat ale je jí to jedno, čeká až si toho všimnu a vyndám jí to.. do zásuvek už jsme koupili takový chrániče..
mno, prostě prča..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru