Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pocahontas35
11. lis 2009

To je perfektne velka gratulacia Hanke ... super, ze je uz aj Elenka aj Anicka na svete 🙂 Super 🙂

Tak a teraz je na rade simisimca, byggyt, lulupopo, ja, orlica a evka 🙂)) 🙂

Zuzka, Ty si tu dnes zase nebola, sa flakas ... 🙂 ja viem mala ☹

Byggyt, no a teraz po precitani takeho prispevku, chod a rod .. to je hroza, potom pravdaze sa clovek boji, ale teba sa to tykat nebude, tvoj porod bude v uplnej pohode, a vies preco ? Lebo vsetky co sme tu, budeme na teba intenzivne mysliet 😉

Inak Michalka nam odpisala, ze za gratulacie dakuje a, ze dufa, ze sa coskoro tu stretneme 🙂

mirunda
12. lis 2009

Ahojte

holky, dneska mi to moje dítě vůbec nechtělo v noci spát.. to byl děs.. vůbec nechápu co jí bylo.. a TEĎ spí.. ☹ Mno, takže jsem taky nevyspalá, ale co se dá dělat.. jaký si to člověk udělá, takový to má, že? 🙂

pocahontas35
12. lis 2009

Ahojte,

zuzka, ja som si ani nevsimla tvoj prispevok, asi sme to pisali naraz 🙂

mirka: hm ... takze mamina aj mala nevypate, asi bolo nieco vo vzduchu, ani ja som nemohla spat, ozaj mali ste aj vy s tym problem v tehotenstve, ze ste nemohli spavat ???

mirunda
12. lis 2009

Pocahontas, tchyně mi říkala, že taky nespala.. tak asi bylo něco ve vzduchu.. jinak já na konci těhu už nespala snad vůbec, to bylo hrozný, já nevěděla, kam s tim obrovskym pupkem.. mohla jsem spát jen na boku - a to ještě jen na jednom, na druhym mě to bolelo do žeber - asi tam měla malá svůj zadek.. Pocah, nechci strašit, ale myslím, že bude hůř 😀 😀

adelinka
12. lis 2009

ahojky

teda ten prizpevek je hrozny...bych tam napsala stiznost 🙄
ti hanku jsem asi neznala ale gratulace k mimiskum 😵

pocahontas35
12. lis 2009

mirun, vies, ze si to myslim, ze bude este aj horsie, ale zajtra idem k dr. a budem si pytat vychadzky a nepohnem sa kym mi ich nedaju . 😀 .. vies, urcite mi chyba aj cerstvy vzduch, ja sice vetram cely den a sem tam som na balkone, ale to nie je ono !!!

mirunda
12. lis 2009

pocah - ty vůbec, ale vůbec nechodíš ven??Nesmíš?To by mě švihlo..

Adel, Hanulu znáš, jeď pár stránek zpět, myslím, že minulé pondělí šla do porodnice, čekala dvojčátka.. 🙂

orlica
12. lis 2009

Jestli se nemílím tak Hanka a Michalka porodili ve stejný den?Tak to je náhoda!Když jsem četla ten příspěvek tak se mi udělalo špatně.U nás sou taky na nemosnici různé názory,ale tohle je fakt síla.Já jsem říkala,že já vydržím všechno,ale jak bude v ohrožení mimčo tak to mě teprve poznají jaká umím být!!! 😠

jabera
12. lis 2009

jej, strasne gratulujem aj hanulke, teda, ale kusiska su tie jej holky, ze? to je super, budu zdrave, ked su take velike... drzim jej palce, nech jej ich rychlo daju, urcite jej je strasne smutno...

adel, dobre bolo? 😉

baby, bart tiez dnes nespal!!!! staaaaaaaale bol hore, uz ma svihnut islo. o 1:20 sme boli dokonca na prechadzke po byte... je pravda, ze kakal... ale zle spal, velmi. uz je pekne protivny a to za chvilku vyrazame do poradne, to bude sranda, kym tam prideme... potom napisem..

pocah, jasne, ani ja som nespal. uplne od sameho zaciatku. najprv to bolo takym rozrusenim, od radosti a potom mi bolo zle a potom furt curat a potom uz tou obrovskostou..

orlica, no veru, ty si mal anajlepsie typy! si vestica? jak je ti zdravotne?

pocahontas35
12. lis 2009

mirun: nie, nechodim, lebo sa bojim kontroly zo socialky, ze co ak a ja nebudem prave doma .. ale vcera som bola vyniest smeti, no poviem vam, to ako maly no maly tak trochu vacsi funiaci medvedik, ja viem, bude este aj viac 🙂)))
Baby ste super, dobre, ze sme sa tu takto zisli ... mozem sa vam vyzalovat 🙂)))

orlica
12. lis 2009

jabera:děkuji za optání,konečně v pohodě,až na ty nevolnosti,ale to už ani nevnímám.Za 14 dní jdu na kontrolu a už se nemůžu dočkat jak bude mimčo vypadat.A 4 dny na to jdu na genetiku a tam by mi mohli říct co to bude,chtěla bych to dát rodině jako vánoční dárek.
Teď jsem se vážila a nepřibrala jsem ani kilo,jsem zvědavá jak dlouho to tak bude 😀

macalc
12. lis 2009

Ahojte babenky..........

Gratukujem Hanulke k bambulkam vela zdravicka im prajem juuuj aka dvoj nasobna radost este aj manzel to cital somnou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Jabera Vies vsadial sa najde nejaka krava a aj ja som mala na jednu stastie ale je som si otvorila usta ze co snami robila na zazname a potom bola az do konca taaka mila ze az a lekari boli super a aj sestricky ja si na hlavu nenecham kydat a aj to som povedala v nedelu vecer pred sestrickou co mala sluzbu ze ak v pondelok nebudu somnou nic robit pytam sa domov na vlastnu zodpovednost a otec by ma bral do nemocnice v Rimavskej Sobote ja som tam chcela rodit aj moj lekar bol celkom zhrozeny ze naco cakaju somnou od piatku aj on sa snazil zohnat lekara svojho kamarata a potom v nedelu aj prisiel tak som sa snim porozpravala a v pondelok sa to potom pomaly zacalo somnou hybat.

Ani mi sme nespali malinka nevedela kakat tak sme sa trpili teplomerom ale to co z nej vypadlo ta kopa tak to stalo zato a teraz este stale spinka od pol piatej rano 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pocahontas35 ja som prave preto nebola na pn-ke lebo aj aj som sa bala ze mi bude chodit kontrola tak som radsej neriskovala

evuse
12. lis 2009

Jéééé, další miminka jsou na světě , to je bezva. Velká gratulacéééééé 😉 .

jabera
12. lis 2009

evus a ty si ako na tom? horsi sa to, ci lepsi?

orli, tak skoro vam povedia pohlavie? to z krvi, ci ako to vedia? a co by ste radsej? myslim, ze sa ta to uz mirun pytala, ale zabudla som odpoved. a aj grckas, ci ti je iba zle? ja osm niekedy mala pocit, ze je lepsie sa vyvracat, ako ten zaludok na vode, bleeeeeeeeeeeeee, to bol des... a ja som to mala v lete, v autobusoch spoteni pachnuci ludia, to bolo priserne..

macka, hlavne, ze ste doma a zive a zdrave... my sme na teba tak mysleli... stale tu bolo plno! ziadne absencie, tak sme na teba cakali...

baby, my sme boli u doktorky, tak bart tam vykrikoval, jak taky stary chlap, ked sa sestricka bavila s doktorkou na recepcii, tak bart krical hlasnejsie ako oni, hahahha, on to robi aj doma, ked sa rozpravame s borisom, ako keby nam skakal do reci to vyzera. tak si pokecali, bart sa usmieval a posobil velmi milo. no, ale ked dr. chytila pri vysetrovani na ruky a chcela sa pozriet ako vie stat na nohach, tak to bol koniec... on sa desne rozplakal, ved jeho cudzi ludia na ruky predsa neberu.. moje chudatko, mozno si myslel, ze ma inu maminku.
takze vazi 10320g a meria 75 cm, co ma ale velmi tesi, tak povedali, ze je uplne v norme, co sa vyvinu tyka, lebo, ze ma uz pevne svaly pri seden,i aj stoji tak, ako treba. ( ze to len lilinka a terezka musia byt vzdy v niecom specialne 😀 )
a pytala sa dr. ze ci ho chcem dat do skolky?!?!?! teraz akoze.... a potesila sa, ze nie, ze je lepsie, aby bol so mnou 😨 ... asi sa to tu robi, alebo co 😒 moje malinke, ze do skolky....

adelinka
12. lis 2009

ahojky
tak petan spinka jdu si udelat kafco a pak ven uz konecne neprsi 😀

lulupopo
12. lis 2009

Ahojte baby,
Michalke, Hanulke velku gratulaciu posielaaam.... som tu nebola vcera, lebo som mala navstevu a dnes som bola na tom glukozovom teste, fujj, skoro som sa dovracala, ale uz to mam za sebou...este som z toho malatna, ale da sa to prezit.. bude aj horsie... doky mi predpisal magnezium na tvrdnuce bolestive brusko a ked to nepolavi do dvoch tyzdnov, mam sa dostavit, ale ja dufam, ze to bude oki...
Inak ja mam taky bobek, ako to bude v porodnici, lebo viem, ze v Trnave a v Bratislave, uz teraz hlasia, ze je plno.. a vraj v termine ked mam rodit ja to vraj vyzera este horsieee, do prdele, fakt budeme rodit na chodbach,alebo vo vytahoch... a k tomu skopecenemu prispevku.... to v ktorej nemocnici sa stalo, aby sme vedeli obchadzat?

mirunda
12. lis 2009

Jaberko, to je jasný, že je Bart v normě.. je to pořádnej chlapák, četla jsem, že v roce by mělo mít dítě trojnásobek svý porodní váhy 🙂 Tak jsem zvědavá, jestli to doženem do 12kg 😀
Fakt se tě ptali na školku?Jako jesličky?Já bych teda svý mimčo nedala, ani za nic.. vždyť bych přišla o to nejlepší..

byggyt
12. lis 2009

Ahojte, tak ja som bola v poradni všetko je ok tlak som mala 150/ 85 zasa začal robiť doktor paniku že si mám premeriavať a keď mi spodný stúpne na 90 tak mám prísť skôr ako o dva týždne, ešte som hovorila sestričke že ako dobre že je tam teraz plno a neprijímajú takže aj keby som mala ten tlak na houby nemali by ma kam uložiť 😝 😝 😝 😝 😝 a ona že hahahaha že doktor by nejaké miesto vyhrabal, no 😖 😖 😖 , objednával ma na ultrazvuk tam majú tiež plno tak pôjdem na oddelenie a tam mi ho budú robiť.

GRATULUJEM HANKE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 na dvojčiatka krásna váha

Orlica veď ja som taká že poviem hocikomu hocičo, sa čudujem že mi niekto ešte jednu nenatiahol ale obávam sa že keď budem po pôrode a hormóny urobia svoje tak budem stáť ako pripečená a nebudem schopná niekoho niekam poslať a prinajhoršom sa rozrevem keď na mňa niekto zdvihne hlas, toho sa fakt bojím inak si viem poriadky spraviť

lulu je to Ružinov, ale napr. baba čo rodila deň pred tou čo písala ten príspevok tak ona si celkom pochvalovala až na to že na štandardnom odd. bol humus v sprchách, tak ja neviem už čo si mám myslieť ale podla mňa keď sa ku nim človek správa slušne tak aj oni by sa mali

Jaberka to je super že Bartík je v pohode a zdravučký a to od kedy tam deti chodia do škôlky? 😲 😲 😲

Pocahontas ja som bola na PN ke od 17.6 a neprišla mi kontrola a aj som bola v júly na dovolenke v Bulharsku na 10 dní tuším a nič ja som si povedala že ich serem lebo tie drobáky čo mi posielali tak na to som sa im mohla vieščo 😝 😝 😝 😝

Ozaj stretla som v poradni jednu babu už tretí krát vždy kecáme a jej zistili na ultrazvuku že nemá plodovú vodu, to ste počuli niečo také???? Chúďa dúfam že bude v poriadku aj s malou.

pocahontas35
12. lis 2009

no vy ste sa mi tu rozpisali 🙂 ale to je super, tesim sa z toho 😀

orli: je super, ze si na tom lepsie ... 🙂

jaberka: no maly je poriadny chlap 😉 ale to, ze sa pytali, ci by si ho dala do skolky to snad srandovali, alebo co 😲 chuda malinke, no kde mu je najlepsie, pri svojej mamine 🙂

maci: vies, ja by som na tu PN, nesla tiez, keby nebola zo zdravotnych dovodov, preto som na nu sla ... ale zajtra uz dostanem vychadzky tak pohoda 😀

byggyt: aj ja mam v poradni vzdy vacsi tlak, ale to je z mojej fobie a tlaku, tak si to meriam 5x denne a je to v pohode 🙂 no to je super, ze si bola na dovolenke, a nic sa nedialo 🙂 no ja som nic take nepocula, ze by niekto nemal plodovu vodu, pocula som len to, ze ma viac alebo menej vody ... ale, ze vobec, hm .. tak snad budu v poriadku. Inak mas pravdu, ze na dvojcata krasna vaha, moja kolegyna, co rodila pred 4 mesiacmi tak mala dievcatka s vahou 2600g a 2500g, a dnes su to male princezne, maju 6200g a 6100g 🙂

lulu: no to je super, my dve sme tak skoro po sebe, to fakt neviem kde budeme rodit, ked to takto vyzera, asi je nejaky baby boom 🙂) a Ty si sa uz rozhodla, ze kde by si chcela rodit ? Fajn, ze mas za sebou ten glukozovy test, a ake si mala vysledky ? Vsetko v poho ? Mna to caka 26.11. 😖 ale prezijem to 🙂

evka: tebe ked zistili tehotensku cukrovku, tak si sa citila aj nejako blbo, alebo si mala pocit, ze ti viac chuti sladke, alebo nic tomu nepredchadzalo ?

lulupopo
12. lis 2009

pocahontas este vysledky nemam, este o hodinu idem znova k dokymu na 3D mozno mi sestricka povie, ze co a ako... inak ja som z toho dobre mimoo, ja som hotova z tej glukozy...uplne mam tocaky este teraz.. ja uz uvazujem, ze ci nepojdem rodit niekde na opacny koniec slovenska, ak tam bude volnejsie....

macalc
12. lis 2009

pocahontas35 viem ze ty si musela na tu pn-ku zo zdravotnych dovodov ja by som kazdej tehulke priala take tehulkovanie ako som mala ja ziadne stavy vsetko v poho bolo ale uz je po vsetkom a tak je to dobre

jabera
12. lis 2009

byggy, tlak dost vysoky.......
to s tou plodovou vodou, to je nejake divne.... to som ani ja nepocula, iba, ze malo jej moze byt, mozno to ta baba zle porozumela. schvalne si to kuknem na nete...

ja uz neviem, co som chcela pisat....

kde sa prazandy flakaju zas?!?

jabera
12. lis 2009

vlastne mirun tu bola...

a lili mala 4 kg pri porode? ci myslis, co bart bude mat 12? to bude urcite!

no, oni asi hovoria aj jasliam skolka... ale ja by som ho tam nedala, kym nebudeme hladom umierat...do tych troch rokov chcem byt s nim...

adelinka
12. lis 2009

tak petan cuci na teletabis a ja tady brouzdam
ale uz pujdeme koupat a papat a hura do postele a ja na ordinacku 😀 😀

ja jsem mela v tehu 120/80 jinak mam moc nizky

ja jsem slysela o malo vode ale o zadnej..hmmmmm

evuse
12. lis 2009

Já jsem taky slyšela, že může být málo plodové vody.

Jaber, jak mi je? Dneska nejhůř, ale není to zas tak hrozný, mohlo by to být mnohem horší. Funguju normálně. Ale mám obavu, že to ode mě Tereza chytne. Dneska už kejchala ☹

Pocahontas, já jsme na sobě tu cukrovku nijak nepociťovala, bylo mi normálně, sladkého jsme moc nejedla, protože čokoláda mi v těhu přestala chutnat, před tím, jsem se jí ládovala pořád. Takže shrnuto, nedá se to vůbec odhadnout podle příznaků.

Já byla na neschopence taky. Od 5tt, kvůli nevolnostem, pak se přidal vysokej tlak a hlavně já už jsme se nechtěla do práce vracet, protože cestovat denně 2,5 hodiny 😒 😝 , Mě to vyhovovalo, vycházky jsem měla si až od 20tt, ale před tím jsem stejně aspoň jednou týdně chodila po doktorech, takže jsem to vždycky spojila s nákupama, a podobně. Občas jsem šla na prochajdu, ale fakt je, že jsem tu na vesnici, takže asi riziko kontroly menší. No pravda je, že ne mít internet, asi bych se doma nudila.

orlica
12. lis 2009

Jaberka:teď už ani nezvracím spíš mám žaludek na vodě,tak nevím co je horší?Manžel by chtěl hrozně holčičku a já jsem chtěla taky vždycky holku,ale teď je mi to nějak jedno,hlavně aby bylo zdravé!!!

Jinak já mám neschopenku od 5 týdne co jsem začala mít problémy a hned jsem dostala vycházky od 10 do 16 hodin,tak to tě pocahontas obdivuju jak to zvládáš?

mirunda
12. lis 2009

holky, vy jedete..
já mám dneska blbej den, blbě jsem spala, blbě se mi vstávalo a celej den na někoho ječim 🙂 Mno, tak jsem byla s jednou maminkou z Koníka si pokecat, pak nakupovat a teď se láduju zmrzlinou - je mi mnooohem líííp - nechápu, proč jsem si zmrzku nedala hned ráno 😀

Já si pamatuju, že jsem v těhu šla na jeden UTZ navíc - právě kvůli plodové vodě - někdo řekl, že jí mám málo, tak mě hned poslali na lepší UTZ a zjistili, že jí mám normálně.. tak nevím co plašili, ale prý to není dobrý.. ale nevím..

Jaber, Lili měla při porodu 4150g, takže trojnásobek je víc než 12kg a to si myslím, že mít nebude.. Bartík asi jo, hezky baští.. Lilinka mi moc nechce v poledne zeleninu, kaše večer jí jede víc - protože je sladká.. mrška jedna..

Evi, tak se brzy uzdrav ☹ V těhu a ještě s malým děckem to není asi nic moc..

jabera
12. lis 2009

evi, tak snad uz ti horsie nebude a snad to u terezky skonci tym kychanim, chuderka...
verim, ze sa ti to nerozbehne, ten zaciatok tehotenstva byva taky, ze sa nabijes protilatkami dost rychlo. aspon mne to tak fungovalo, ze rychlo choroba presla.

jeej, mirun, ja som netusila, ze lilinka bola taka velka! a aka stihla kocka z nej je.... no, bart az tak moc nepapa.. rozhodne neje tych akoze pozadovanych 15 dkg na obed a o inych chodoch ani nehovorim. on hodne chlasta to mlieko.. asi trenuje na neskor... ja mu este vecere nedavam, mam aj tak pocit, ze mu nestiham dat ani obed a desiatu... to je tak naprd, jak sa snazim vymaknut, aby mal aj dobru naladu, aj to bolo nachystane a este nebol unaveny... jemu chuti, ale len par lyziciek zvacsa. niekedy ma prekvapi, dnes to teda nebolo....dnes spal skoro 4 hodiny po obede, ktory takmer nezjedol... ale akonahle som chcela vstat z postele, tak bol hore...
inac, aj ja mam dnes dost nanic naladu. este aj s borisom som sa dobre posekala...

mirunda
13. lis 2009

Jaberko, jojo, Lili byla malý obřík.. 🙂 Ale jak jsem pak špatně kojila, tak nepřibírala, z porodnice jsme odešly a měla cca 3700g.. a nikdy neměla takové ty dětské faldíčky.. teď se jí trošku udělaly na nožičkách a má taky druhou bradu 😀 Ale tlustá není.. jinak taky určitě nesní 15dkg, teda já to nevážím, ale nemyslím si to.. doufám, že dostanu od Ježíška kuchyňskou váhu, tak jí to pak třeba zvážím 😀 Za hoďku máme být u dr., tak jsem zvědavá, kolik bude vážit, tipuju kolem 8kg..
Dneska mě mile překvapila v noci - spala 7hod v kuse!!!!!!Já se v 6 ráno probudila a uplně jsem zkoumala, jestli žije, jako že jsem byla docela vyspalá 😀 Asi mi vynahradila ten včerejšek..
Jaber, co ti Boris provedl? 🙂 Já jsem včera Kubu poslala na férovku do prdele, jak mě všechno sralo.. ale dobrý, pak jsem přišla domu a byl hodnej, tak z toho nic nebylo.. brouk jeden můj.. 😎

mirunda
13. lis 2009

tak jsme od dr. zpět, chtěla jsem napsat, že tipuju 9kg a ne 8kg.. ale měla 8690g a 71cm, prý je to akorát.. tak jsem ráda.. ale bulela jak kráva, jen když doktora viděla 😀 Taky dostala druhou dávku prevenaru, ale je v pohodě.. na další kontrolu jdeme až příští rok v lednu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru