Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
13. lis 2009

Ahojte.

Mirun, Tereza měla 8700g a 71cm 😀

mirunda
13. lis 2009

Evi fakt?Tak my je snad máme se stejnym chlapem 🤐 🤐 🤐 Když jsou i tak stejně šikovný.. 😀 Jo, vlastně - my nemáme ty zuby a vy nemáte vlasy 😀 Mimochodem, prý první zub je normální až do 16měsíců - říkal dr.. takže máme času.. 🙂 A do kdy je normální první vlas? 😀 😀 😀

Baby, kde jste????Nějak to tu flákáte..

evuse
13. lis 2009

Tak pozor, Rézina má nahoře na hlavě vlasy dlouhý už 5 cm !

pocahontas35
13. lis 2009

caute babenky, tak ja som teraz prisla od doktora aj z prace, kde som sa potom zastavila, taki boli vsetci mili, privitali ma, akoby ma sto rokov nevideli 🙂 mala som z toho dobry pocit 🙂
A co je dolezite, baby mam vychadzky, viete si ma predstavit ?? Som stastna ako blcha !!!! Ze konecne !!!

evuse
13. lis 2009

Tak to je super Pocahontas 😀

mirunda
13. lis 2009

Evi, tak to je dobrý, jestliže 5cm.. teď jsem nedávno četla někde, že už od narození je daný, kolik člověk bude mít vlasů.. jako že se narodíš s určitým počtem těch vlasových buněk a během života se nemnoží.. už pak jen ubývají 🙂 A myslím, že Rézince už začnou vlásky houstnout, když už jí bude za chvilku rok..

Pocah - to je bájčený, tak vytáhni hned manžu na pořádnou procházku!!!

jabera
13. lis 2009

mirun, evi, to je krasne, ako uz je to teraz rozlisene, vy mate krasne, nezne, drobne, sikovne holcicky a ja mam leniveho, velkeho, sebastredneho chlapa. a tak to potom ide celym zivotom... sice vase baby uz chodia pomaly same von s kamoskami, ale bart ma vela vlasov a dva zuby 😀

pocah, no super! a ostavas inak doma, ci chces este do prace?

mirun, furt som nanho nasrana, tak o tom ani nepisem 😠 😠

evuse
13. lis 2009

Jabr, bodeť by nebyl línej, když ho futr nosíš 😀 .
Ty pořád píšeš, jak nic neumí a pak se prokecneš, že dokonale ovládá věž a šplhá se repráku 😀

Mirun dáváš Lili už křupky, aby se naučila jíst sama z ruky a kousat? Já dávala Tereze od konce 7m a hned pochopila co s tím má dělat 😉

jabera
13. lis 2009

evi, 😀 nahodou, uz mu to krasne ide vsetko. vies jak uz sa pohybuje? normalne cumim. a dnes sa zjavne pokusal posadit..
jak moze lili sama kousat? 😀 mirun, to bol foooor...
ale inaktie krupky, aj ja som uvazovala, ale ja neviem, ci tu take je... 😕 a ako sa na to pytat... v akom oddeleni to je? nevies? sladkosti, alebo ako muka? a davala by si take aj nesediacemu dietatu? kvoli duseniu myslim...

mirunda
13. lis 2009

Jaberko, Bart je šikulín.. přestaň ho pomlouvat!!A neni velkej, myslím, že na chlapa dobrý, ne?Můj Kuba měl v roce přes 12kg, ale pak druhej rok přibral celkem půl kila.. a všichni jeho bráchové taky.. takže myslim, že uplně OK..
Tak až přestaneš bejt nasraná, tak napiš 😀

Evi, křupky jí dávám.. máme asi sto druhů 😀 Jednou jsem zašla do bio potravin a koupila snad od každýho druhu jedny 😀 Některý má radši, jiný moc nemusí, ale se všema ví co dělat.. 😀 😀 😀 Zítra začnu i s jogurtama, to bude novinka.. jen nevim, který z těch miliardy druhů mám koupit.. Evi, kupuješ BIO jogurty nebo na to prdíš? Ne, že bych byla vyloženě na bio, ale.. prostě ale.. nechci jí dávat nějaký sračky..

mirunda
13. lis 2009

Jaberko, ještě jeden for se zubama a naštvu se 😀 Kouše dásničkama!!!!!!!!!!!Křupky se rozplývají na jazyku 🙂 Já se tak těšim, až jí vyrostou, TY budeš první, komu to napíšu do IP!!!!!!!!!!!!!!!! Koukala jsem, že jsou i homeopatika na růst prvních zubů, jako aby vůbec rostly.. tak je koupím a nacpu to do ní!!!! A uvidíš!!! 😠

jabera
13. lis 2009

mirun, a nevies mi poradit s tymi krupkami? ake tu predavaju 😀

baby, ja som spievala bartovi a on sa smial hrozne a v zavere ma strasne poblil mliekom s hruskou, priamo do rozkroku a je to horuce 😀

jabera
13. lis 2009

inac 😀 😀 😀 😀 😀 tie homeopatika 😀 😀 😀 nalep jej papierove 😀 😀
bud rada, vies jaka som dokusana? ☹

mirunda
13. lis 2009

jaber, kouše tě při kojení?

jabera
13. lis 2009

priamo pri kojeni nie, ale ked zaspava, alebo je uz unaveny a ma nervy, tak niekedy trhne hlavou a dasna ma spojene ... hruuuuuuuuuza. obcas zarevem jak lev a on sa smeje.. nechapem preco.

pocahontas35
13. lis 2009

jaberka: momentalne ostavam este doma, ale mozno v decembri, este pojdem do prace na dva tyzdne, uvidim este ako sa budem citit a ako budem zvladat cestovanie, lebo rano by to bolo super, to mam viac casu, ale poobede mam len 30 min. aby som stihla bus, lebo ak nie, tak by som musela cakat dve hodiny .. 😖 a to sa mi vobec nechce.
A uvidi sa aj podla pocasia, lebo ja som dost "posera" z poladovice, lebo tento mesiac prave 19-teho, bude 7 rokov, co som mala zlomenu nohu a v nej 7 skrutiek !!!

evuse
13. lis 2009

Jaber musí to být křupky bez soli atd. Nejlepší jsou rýžové ( jen z rýžové mouky a vody), pak kukuřičné, opět jen kuk. a voda. Taky maj pohankové, ty jsou nahořklé a Rézi je nedlabe. Jiné jsme neviděla. Koupila jsem je ve zdravé výživě. Ty kukuřičný prodávaj i u nás v lékárně. Není tam speciálně napsáno, že jsou pro děti. Jde o to, že už od 6m můžou z obilnin kukuřici, rýži, pohanku, jáhly, amarant. A ty křupky jsou vlastně přesně z toho, jen s přidáním vody, takže OK. Tereza je taky jedla i bez zubů a teď když má ty dva, tak to stejně ukusuje vzadu na dásni 😀

evuse
13. lis 2009

Mirun sama doktorka mi říkala, ať jí koupím bílou Holandidi, nebo Activii. Hlavně aby to mělo ty živé kultury. Holadia se mi nějak nezdála konzistencí, je moc tuhá, tak jí dávám Activii, jím jí taky, tak to případně dodlabu po ní. Jelikož bio jí kupuju jen mrkev, ze které jí vařím, protože tam je prej nejvíc dusičnanů, ale všchno ostatní má normál, tak ani jogurty nekupuju bio.

Jaber, to je fajn, že je u vás blití takový veselý 😀

evuse
13. lis 2009

Pocahontas, to se ti nedivím, že jsi posera z poladovice. To já jako těhule byla taky, jednak jsou pády nebezpečný, jednak jsme chodila jako kachna, no běs.
Tu nohu sisi zlomila na ledovce?

evuse
13. lis 2009

No Jaber a ty křupky bych Bártovi asi dala, dej si ho do sedačky, nebo kde ho krmíš, aby úplně neležel a ať si žvejká 😉, starej je na to dost . Ale musíš ho hlídat. Děti se maj při jídle hlídat snad až do dvou let, nebo i dýl.

Jo a já jsem začala před týdnem Tereze dávat k snídani rohlík, případně trošku másla, kousek eiamu. Protože nedávám večer tu kaši, taky aby měla 3 jídla jiný než mlíko.

pocahontas35
13. lis 2009

evka: nie, noha bola zlomena na karate .... 🙄

jabera
13. lis 2009

pocahontas karate??? tak to tebou niekto takto prastil strasne? to by si nam mohla trosku opisat....

evi, od teba sa dobre cerpaju infosky.... krupky pokukam... snad nieco objavim. to by sa mu mohlo pacit.
no, tentokrat sme blili zvesela, ale to bolo asi aj tym, ze som nim trosku klepala do rytmu, ked som mu spievala. ale bol rad 😀 sme pozerali na you tube na skle malovane, tam spieva docolomansky krasne pesnicky. ja som sa ich ako decko ucila z platne spievat, lebo sa mi tak pacili a teraz ich spievam bartikovi.. a on z nich tyckuje 😀

mirunda
14. lis 2009

Kde jsou všechny baby?!?Nějak to tu vázne...

Pocahontas, já v zimě s tim obr pupkem, když bylo náledí vůbec nevycházela ven 😀 Prostě jsem byla zavřená doma, jak jsem se bála 🙂

Evi, ok, dneska zkusím něco koupit.. a kupuješ jen bílé jogurty nebo i ovocné?A dáváš Terezce třeba nějaké takové ty vločky ovesné?A neni divný, že smí jogurty, ale mlíko ještě ne? Ráda bych jí třeba udělala krupicovou kaši, ale nechce se mi kvůli tomu kupovat nutrilon nebo nějaký jiný UM..

evuse
14. lis 2009

Ahojte.

Pocahontas, ty jsi asi trochu divoch, ne?

No jo Jaber, jsem napřed.

Mirun, prostě mlíko není totéž co jogurt. Stejně tak do roka nemají jíst tvarohy atd. Ovocný jogurty nekupuju, je tam cukr. S ovocem jí to můžeš smíchat doma, je to na začátek asi lepší, aby si zvykla na tu chuť. Můžeš třeba koupit i mražené švestky, podusit, mixnout ... Mě to Tereza nechtěla jíst ani s ovocem, začla až když jsem ho jedla já a ujídala mi ho 😉 , mlsota jedna.
Vločkyzatím nedávám, jsem ráda, že jí aspoň ty jogurty, kdyby jedla na noc kaše, taky bych jí asi taky uvařila. Záleží jestli to už nebude na Lili moc velký sousto, ale můžeš je spařit a přidat do ovoce, nebo jogurtu. Zkus tu kaši třeba jen z vody. Myslím, že u rýžové, by to třeba vůbec nevadilo

mirunda
14. lis 2009

jo a taky jsem se ptala na množství, kolik by toho měla papat a dr. říkal, že množství není daný, že si to prostě to dítě určí samo, prý hlavně nenutit.. tak nevím.. tak na vážení prdim, je fakt, že když vydrží třeba i 4-5hod nejíst, tak je to asi ok..
Jo, Evi, ještě jsem se chtěla zeptat - ty taky nosíš brýle - já taky, náš dr. nás poslal na jakýsi screening očí Lilinky.. jako asi jestli to po mně nezdědila.. byly jste s Terkou taky?
Tvarohy jsem taky četla, že by neměly mimča.. Rézince nedáváš kaši?Na noc jí dáváš UM?
Dneska jsem jí dávala poprvé brokolici a docela jí to chutnalo, až jsem se divila.. my jí doma nejíme, tak jí budu kupovat jen Lilince.. trošku jsem doufala, že jí taky chutnat nebude 😀 😀 😀

adelinka
14. lis 2009

ahojky
u nas se spinka a ja si delam oblicej pac pujdem nakupovat az muj dojede ze skoleni

evus..ja davala holandii a malemu moc jela sem tam jsem pridala treba nastrouhany banan ci nejake ovoce 😵

pocahontas35
14. lis 2009

ahojte,

nie evka, ja absolutne nie som divoch, karate mame povinne (pracujem v statnej sprave), a nohu mi zlomil ucitel karate pri technike padov, ci tak to nejako odborne nazvali ... a tu je cely pribeh.
Pisalo sa 19.11.2002 den ako kazdy iny, tusim bola streda, ale to si uz nepamatam presne, a ja som isla na karate, prva hodina bola za nami mali sme prestavku a po prestavke mi ucitel karate, povedal, ze bude cvicit so mnou, darmo mu chalani vraveli, ze nech si zoberie niekoho ineho. V ten den bol velmi podrazdeny, asi nebol vo svojej kozi ... cvicil so mnou, a dopadlo to tak, ze sa mi zakliesnila noha a on ma tlacil na zem, a uz to bolo, v nohe mi puklo vytocila sa o 180stupnov a ja som zostala lezat na zemi. Bolest to bola otrasna, lebo sa mi zlomilo predkolenie, pistala atd ... ale neplakala som asi z toho soku. Volali zachranku, prisiel doktor, ktory bol velmi mily, hovoril, ze co ide robit a ja som mu povedala, nech robi co chce, ale chcem aby mi dal nohu do povodneho stavu, vtedy som povedala au, lebo mi to tahom napravil a zafixoval a brali ma do nemocnice, kde mi ako prve dali fukat, ci som nepila, a aby to mohli napisat pracovny uraz. Poslali ma na rtg, aby rozhodli, ci staci sadra, alebo je nutna operacia, ale bolo to zle, takze v ten den vecer o 19tej ma operovali, operacia trvala 2,5h a viem, ze ked som sa prebrala, tak moja prva otazka bola, ze kolko je hodin, a bolo nieco po 23ej, sedela sestricka pri mne, chvilku ma sledovala, a ked bolo vsetko v poho, tak ma zobrali znova na rtg a skonstatovali no fajn 7skrutiek a podlozka atd, tyzden som bola v nemocnici, bolo to otrasne obdobie !!! A potom nastala dlha rekonvalescencia, bola som na PN 6 mesiacov, ale chcela som len jedine, aby sa noha dala do poriadku, aby som nekrivala ... bolo to velmi tazke obdobie, len vtedy si uvedomite, ze nemozete nic, chodit sa nedalo, iba s barlami aj to opatrne atd ... 4 mesiace som mala ortezu, bola to kompikovana triestiva zlomenina a ja som mala nastastie dobreho lekara. Vdaka tomu, ze som velmi skoro zacala bicyklovat na stacionari, moja noha je taka ako predtym, je zhrubnuta v clenku o 5cm, od toho, ako bola rezana, to sa uz neda to povodneho stavu, ale dolezite je to, ze chodim, ako predtym, a nekrivam !!! Proste, ti co ma nepoznaju, by nepovedali, ze niekedy bola ta noha zlomena. Preto mam strach z poladovic, ze keby som "drbla" na zem, a nieco by sa stalo ... predtym mam velky respekt, to mi uz ostane asi navzdy, ze sa budem bat poladovic. To je velmi v skratke moj pribeh, specialne pre teba jaberka 🙂 ale nastastie s dobrym koncom a od vtedy sa inak aj pozeram na zivot a dokazem sa tesit z uplnych malickosti ... !!!

jabera
14. lis 2009

jeeeeeeeeeeeeeeezis... a neudala si toho cloveka? ved to neni sranda... ci to je akoze riziko podnikania?

pocahontas35
14. lis 2009

jaberka: nie, neudala .... vies, je to velmi komplikovane, ty vies, kde robim, takze bolo by to velmi narocne ... mrzi ma len to, ze nepovedal, ani prepacte !!! v sucasnosti sa s tym vobec nezaoberam ... je dolezite, ze je moja noha v poriadku, sem tam mam aj bolesti, a reagujem dost na pocasie, ale to nevadi ... som v poriadku. Dlho, velmi dlho som nemohla o tom hovorit, ze ako sa mi to stalo, mala som strasne zle pocity, plakala som ... ale dnes som uz v uplnej pohode 🙂 nastastie 🙂 a caka nas nova etapa, babatko🙂 a to je v tejto chvili najdolezitejsie 🙂
inak, boli sme vonku na prechadzke, si to vychutnavam 🙂

maci, tvoja mala ma bohatu nadielku vlaskov, nepalila Ta zaha v tehotenstve ???

Kde ste vsetky baby ?

jabera
14. lis 2009

no, ja som sa nanho teraz nasrala za teba... som si to tak predstavila, ze by sa mi take stalo... aj ta chapem, ze si to nechala tak,a le teda, zasluzil by si fesak... ved to je fakt silne kafe, ved on by mal vediet odhadnut, co sa pri com moze stat. priserne...
ale jasne, tes sa na mimino, to je teraz to najhlavnejsie.
no, tu sa vikenduje...

adelinka, ty nejak flamujes v poslednej dobe, nie? aj dneska ides niekam... hm... ticho zavidim.

evi, tak tu nemaju take krupky... aspon nie v kauflande. musim sa popytat...
baby, jak ste riesili deti gulajuce sa po zemi? ja sa onho bojim, vecne sa posunie az na podlahu, ta je studena... obavam sa, ze musime splasit nejaku ohradku, vobec som to neplanovala.. kam to dam?!? a ked uz lozit zacne, co potom? poradte mi....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru